مقایسه ۵ مدل لامپ ال ای دی موجود در بازار ایران

کدامیک انتخاب بهتری است؟

در این مطلب قرار است با مقایسه‌ چند مدل لامپ ال ای دی موجود در بازار، ببینیم بهترین لامپ کدام است و خرید کدام برند منطقی‌تر و به‌صرفه‌تر به‌نظر می‌رسد. البته نگاهی هم داریم به نظر مصرف‌کنندگان و میزان رضایتی که از خرید هر برند لامپ دارند.

احتمالا شما هم مثل خیلی‌های دیگر برای مصرف خانگی، لامپ ال‌ ای دی را به بقیه‌ مدل‌های لامپ ترجیح می‌دهید و آن‌را بهترین لامپ می‌دانید. اما قیمت و برندهای مختلف می‌توانند شما را گیج ‌کنند. شاید مجبور شوید درنهایت به توصیه‌ فروشنده اعتماد کنید.

اما ما در این مطلب سعی کردیم به نظرات مصرف‌کنندگان توجه کنیم و قضاوتی به دور از شعارهای تبلیغاتی تولیدکنندگان داشته باشیم. نام برندهایی که در این مطلب آمده از میان پرفروش‌ترین‌ها و دارندگان بالاترین امتیاز انتخاب شده‌اند. قیمت‌ها مربوط به مهر ماه ۱۳۹۸ هستند و ملاک نوشتن این مطلب نظر کاربران سایت سایت دیجی کالا درنظر گرفته شده است.

۵- لامپ ال ای دی پارسه شیدلامپ ال ای دی پارسه شید

شرکت تک درخت سبز، توزیع‌کننده برند پارسه شید معرفی شده که به‌نظر می‌رسد برند دوم این شرکت در کنار برند کملیون باشد. امکان تماس تلفنی با واحد گارانتی پارسه شید وجود دارد و در چند فروشگاه زنجیره‌ای مانند هایپر استار، شهروند و اتکا توزیع می‌شود.

این برند جزو پرفروش‌های دیجی‌کالاست. ارزش خرید این لامپ نسبت به قیمتش در فروش ویژه بالاست و به همین دلیل توجه تعدادی از مصرف‌کنندگان را به‌خود جلب کرده.

با نگاهی به نظرات کاربران متوجه می‌شویم کمتر درمورد طول عمر لامپ نظر داده‌اند و تخفیف خوب آن هنگام خرید آنلاین جذاب بوده است. باوجود گارانتی ۱۲ ماهه لامپ‌های پارسه شید احتمالا از لحاظ طول عمر نسبت به رقبا حرفی برای گفتن ندارند.

در این جدول چند نمونه از لامپ‌های پارسه شید را پیدا می‌کنید:

لامپ ال ای دی
برند پارسه شید
گارانتی ۱۲ و ۲۴ ماهه
اشکی مدل
PL6
حبابی مدل
A60
حبابی مدل
PL15 A60
حبابی مدل
PL20
نوع پایه E14E27E27E27
توان / وات۶۱۲۱۵۲۰
میزان روشنایی / لومن۴۷۰۱۰۶۰۱۴۰۰۱۹۰۰
طول عمر / ساعت۱۰/۰۰۰۱۵/۰۰۰۱۰/۰۰۰۲۰/۰۰۰
قیمت / تومان۱۸/۰۰۰۲۲/۰۰۰۳۰/۰۰۰۵۷/۰۰۰

۴- لامپ ال ای دی بروکسخرید لامپ ال ای دی بروکس

لامپ‌ بروکس را شرکت گسترش تجهیزات روشنایی پایدار با شعار «این نور سالم است» عرضه می‌کند. برند بروکس در استان‌های مختلف نمایندگی دارد که نشانی آنها را در وب‌سایت‌شان پیدا می‌کنید. یکی از مشخصه‌های آزاردهنده‌ این برند، سایز کمی بزرگ‌تر از استاندارد لامپ‌هاست که گاهی در حباب لوستر جا نمی‌گیرد.  البته طرفداران این برند، بزرگی لامپ را به نوردهی و کیفیت خوبش می‌بخشند. رده انرژی بروکس در گروه A+ قرار می‌گیرد.

قیمت لامپ بروکس از حدود ۱۵ هزار تومان برای ۱۰ وات شروع می‌شود و در لامپ‌هایی با توان بالا مانند ۶۰ وات به ۱۴۳ هزار تومان می‌رسد. معمولا برای مصرف خانگی نیازی به روشنایی با توان خیلی بالا ندارید و می‌توانید با کمتر از ۴۰ هزار تومان خرید کنید.

مصرف‌کنندگان بروکس دو دسته هستند، دسته‌ اول از نوردهی و کیفیت این برند خیلی راضی به‌نظر می‌رسند. اما دسته‌ دوم طول عمر این لامپ را کافی نمی‌دانند و باور دارند تعداد ساعت کارکرد لامپ از آن‌چه در مشخصاتش می‌آید، کمتر است.

حالا ببینیم چند مدل از لامپ‌های بروکس چه مشخصات و قیمتی دارند:

لامپ ال ای دی
برند بروکس
گارانتی ۲۴ ماهه
اشکی مدل
C37L
حبابی مدل
5322-A60
حبابی مدل
1739-A95
حبابی مدل
001
نوع پایه E14E27E27E27
توان / وات۷۱۰۲۵۳۳
میزان روشنایی / لومن۵۶۰۸۱۰۲۱۵۰-۲۲۵۰۲۹۰۰
طول عمر / ساعت۳۵/۰۰۰۳۵/۰۰۰۳۵/۰۰۰۲۵/۰۰۰
قیمت / تومان۱۷/۰۰۰۱۵/۴۰۰۴۷/۲۰۰۷۲/۰۰۰

۳- لامپ ال ای دی کملیون

لامپ‌های کملیون را شرکت تک‌درخت سبز در ایران توزیع می‌کند. محصولات این شرکت بین‌المللی برچسب مصرف انرژی A+ دارند. در سایت محصولات پارسه شید به برند کملیون هم اشاره شده. این برند در چند فروشگاه زنجیره‌ای مانند هایپر استار و شهروند توزیع شده تا به‌راحتی در دسترس مصرف‌کننده قرار گیرد.

درمورد لامپ‌های کملیون نظرات متفاوتی وجود دارد. از مصرف‌کننده کاملا راضی که نوردهی و کیفیت لامپ را خیلی خوب می‌داند، تا کاربری که می‌گوید از برندهای دیگر رضایت بیشتری داشته است. اغلب به پرنور بودن،کیفیت نوردهی، و قیمت مناسب آن در خرید آنلاین و شگفت‌انگیز اشاره کرده‌‌اند.

طول عمر لامپ کملیون جزو ویژگی‌های برجسته‌ آن به‌شمار نمی‌رود. اگرچه بعضی از کاربران اعلام کرده‌اند از خریدشان خیلی راضی هستند و مدت‌ها از این لامپ‌ها بهره برده‌اند، درمقابل خریداران دیگری از طول عمر کوتاه‌تر آن درمقایسه با دیگر برندها ناراضی بوده‌اند و از عمر کم‌تر از ۶ ماه حرف زده‌اند. بعضی‌ از مصرف‌کنندگان به داغ شدن سرپیچ اشاره کرده‌اند.

به این ترتیب ممکن است کملیون اولین گزینه‌ خرید لامپ نباشد، اما جزو چند انتخاب خوب به‌حساب می‌آید  و بالای ۸۰ درصد رضایت از خرید کاربران را به‌دست آورده. بهتر است پیش از خرید مطمئن شوید اگر لامپ بسوزد و همچنان گارانتی داشته باشد، در شهر شما نمایندگی برای تعویض پیدا شود. مدل‌ها و قیمت‌های لامپ کملیون را این‌جا ببینید:

لامپ ال ای دی
برند کملیون
گارانتی ۱۲ و ۲۴ ماهه
شمعی مدل
STF1
حبابیمدل
ADV
مدل
LED30-HP-LPQ1
نوع پایه E14E27E27E27
توان / وات۶۱۲۲۰۳۰
میزان روشنایی / لومن۴۸۰-۵۰۰۱۰۶۰۲۴۵۲۲۰۰۰-۳۰۰۰
طول عمر / ساعت۱۵/۰۰۰۱۵/۰۰۰۲۰/۰۰۰۲۰/۰۰۰
قیمت / تومانبسته‌ ۵ تایی
۱۰۵/۰۰۰
-۴۷/۰۰۰۶۵/۰۰۰

۲- لامپ ال ای دی پارس شعاع توسلامپ ال ای دی پارس شعاع توس

شرکت پارس شعاع توس یکی از بهترین لامپ‌های موجود در بازار را ارائه می‌کند. این شرکت ادعا کرده هم از تجهیزات به‌روز و متخصصان کاردان بهره می‌برد و هم با شرکت‌های بین‌المللی مطرح دنیا ارتباط دارد. به این ترتیب توقع داریم لامپ‌های باکیفیتی روانه‌ بازار کرده باشد.

بیشتر لامپ‌های ال‌ ای دی این شرکت رضایت بالای ۸۰ درصدی کاربران را به‌دست آورده‌اند. قیمت لامپ پارس شعاع توس از ۲۰ هزار تومان در ۹ وات شروع می‌شود و به ۴۰ وات ۸۸ هزار تومانی می‌رسد.

اغلب کاربران از نوردهی باکیفیت و طول عمر خوب این برند تعریف کرده‌اند. بسته‌بندی لامپ‌ها چندان حرفه‌ای به‌نظر نمی‌رسد و در حد و اندازه‌ کیفیت لامپ نیست. به چند مدل از لامپ پارس شعاع توس نگاه کنید:

لامپ ال ای دی
برند پارس شعاع توس
گارانتی ۱۲ ماهه
اشکیحبابیحبابیحبابی
نوع پایه E14E27E27

E27
توان / وات۷۹۱۵۲۰
میزان روشنایی / لومن۶۳۰۷۰۰۱۵۵۰۱۸۰۰
طول عمر / ساعت۳۰/۰۰۰۳۰/۰۰۰۳۰/۰۰۰۳۰/۰۰۰
قیمت / تومان۲۲/۵۰۰۲۰/۰۰۰۲۹/۷۰۰۳۸/۰۰۰

۱- لامپ ال ای دی افراتابخرید لامپ ال ای دی افراتاب

شرکت افراتاب با شعار «عمر بیشتر، نور بیشتر» از سال ۱۳۷۷ کارش را شروع کرده است. در طی این سال‌ها چند گواهی بین‌المللی هم گرفته و محصولاتش را گسترش داده. لامپ‌های ال‌ ای دی افراتاب به خوش‌رنگی و عمر طولانی معروفند. محصولات ال ای دی آن شامل حبابی، شمعی، استوانه‌ای قارچی، فیلامنتی و هالوژنی‌ است.

قیمت ال ای دی‌های حبابی آن از ۱۵ هزار تومان در لامپ ۵ وات شروع می‌شود و به ۷۰ هزار تومان برای لامپ ۳۰ وات می‌رسد. رده‌ انرژی این محصولات A+ است.

بیشتر کاربرانی که لامپ ال ای دی افراتاب خریده‌اند، ارزش خرید نسبت به قیمت آن‌را بالا می‌دانند و از خریدشان راضی هستند. نوردهی خوب، طول عمر زیاد، عدد لومن واقعی و گارانتی ۲۴ ماهه ازجمله مواردی هستند که بیشتر کاربران به آنها اشاره کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد افراتاب در گذر سال‌ها کیفیت خودش را حفظ کرده و مصرف‌کنندگان قدیمی‌اش را نگه داشته است. این برند می‌تواند در مقام یکی از بهترین لامپ‌های ال ای دی بازار مطرح باشد.

در این جدول مشخصات و قیمت چند لامپ ال‌ ای دی افراتاب را ببینید:

لامپ ال ای دی
برند افراتاب
گارانتی ۲۴ ماهه
اشکی مدل
AF-TC37
جهت دار فلت مدل
AF-PAR
حبابی مدل
AF-B-0901
حبابی مدل
AF-A80
نوع پایه E14
E27E27E27
توان / وات۷۶۹۱۸
میزان روشنایی / لومن۴۵۰۴۹۰۸۱۰۱۸۰۰
طول عمر / ساعت۳۰/۰۰۰۳۰/۰۰۰۳۰/۰۰۰۳۰/۰۰۰
قیمت / تومان۱۵/۰۰۰۱۷/۹۰۰۱۶/۹۰۰۳۵/۸۰۰

جمع‌بندیخرید بهترین لامپ ال ای دی

به‌نظر می‌رسد برند پارسه شید باوجود اقبال میان خریداران، هنوز چندان امتحانش را پس نداده است و به‌خاطر تخفیف‌های خوبش توجه مصرف‌کنندگان را جلب کرده است. اگر قیمت مناسب فاکتور اصلی خریدتان باشد، نگاهی خریدارانه به لامپ‌های پارسه شید بیندازید.

اندازه‌ لامپ بروکس کمی از حد استاندارد بزرگ‌تر است و اگر لوستر خانه یا محل کار شما حباب دارد، خرید اول را در تعداد کم انجام دهید. کملیون طرفدار و مخالف کم ندارد؛ با این همه، مصرف‌کنندگان راضی این برند را نمی‌توانید نادیده بگیرید. پس اگر دنبال بهترین لامپ ال ای دی موجود در بازار باشید، کملیون یکی از گزینه‌های روی میز است.

در جست‌وجو برای بهترین لامپ، از برند پارس شعاع توس نمی‌توان گذشت. خیلی‌ها لامپ‌های جمع‌وجور و باکیفیت این برند را باوجود بسته‌بندی غیرمرغوبش می‌پسندند.

رضایت از خرید میان مصرف‌کنندگان لامپ‌های افراتاب بالاست. پس می‌توانیم بگوییم یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها به‌عنوان بهترین لامپ ال ای دی به‌حساب می‌آید. افراتاب زود نمی‌سوزد و نوردهی باکیفیت و خوش‌رنگی دارد.

نکته‌های پایانیبهترین لامپ ال ای دی

بعضی از برندها و مدل‌ها لامپ را در سه رنگ عرضه کرده‌اند و می‌توانید از میان رنگ‌های آفتابی، مهتابی و سفید یخی انتخاب کنید. شاید به‌نظرتان برسد سفید یخی از مهتابی هم روشن‌تر است. اما درواقع رنگی‌ است بین آفتابی و مهتابی، زرد روشنی که طرفداران خودش را دارد.

یک نکته مهم را هم فراموش نکنید. لامپی که در مدت گارانتی بسوزد، قابل تعویض است. بنابراین، بهتر است از فروشگاهی خرید کنید که درصورت سوختن لامپ آن‌را با لامپ نو برای‌تان عوض کند.

اگر خریدتان آنلاین است، باز هم می‌توانید نزدیک محل زندگی یا کارتان فروشگاهی را پیدا کنید که اجناس آن برند را می‌فروشد و لامپ سوخته‌ شما را تحویل می‌گیرد. در خرید آنلاین ممکن است تخفیف‌های خوبی پیدا کنید، یا با خرید بسته‌های چندتایی، در هزینه صرفه‌جویی کنید.

حالا نوبت شماست که بگویید از چه برند لامپی راضی هستید و کدام برند را می‌خرید. شاید شما بتوانید برندهای باکیفیت دیگری به فهرست ما اضافه کنید.

11 دیدگاه
 1. مهدی جنت دوست می‌گوید

  سلام . چرا نام لامپ سهند آوا (اولین تولید کننده لامپ کم مصرف در ایران) رو در لیست ندارید ؟؟!!!!

 2. امیر می‌گوید

  من که رضایت ندارم خریدم بردم فروشنده میگه قرارداد نداریم دیگه بهاش پس نمیتونیم کاری بکنیم خوب پس گارانتی به چه دردی میخوره

  1. مهتاب خسروشاهی می‌گوید

   درست می‌فرمایید، فقط فروشگاه‌هایی که با اون برند خاص همکاری دارند، لامپ رو تعویض می‌کنند.

 3. شاهرخ می‌گوید

  باسلام شغل من مهندس برق تاسیسات هتلی هستم به نوبه خودم با برندهای مختلفی از انواع لامپ LEDکارکردم (تعمیر هم میکنم) به نظر من بهترین نوع برند چه در نوردهی ومصرف وبخصوص طراحی مدارلامپ پارس شعاع توس است.البته پرچم مشهدیا همیشه بالاست.

  1. حامی غفاری می‌گوید

   سلام شاهرخ عزیز ممنون از نظرت و اینکه تجربه خودت رو با ما به اشتراک گذاشتی

 4. تیمورنژاد می‌گوید

  سلام . من فروشنده لامپ ها هستم از نظر من به کیفیت و قیمت و گارانتی ابتدا برند افراتاب سپس با فاصله بخاطر خدمات خوب گارانتی پارس شهاب . بقیه برنده قابل قبول هم نیست .. البته اگر گزینه های جدیدی که شرکت ها برای از زیر گارنتی در برن رو در نظر نگیریم . مثلا بیشتر برندها از مبدا که کارخانه(…) هستند به فروشنده ها و عاملهای فروش گفته میشه که 1 بار لامپ رو تعویض کنید یعنی بنده خدایی که برای لامپی پول میده اگه تاریخش مانده باشه محصولی که جای گارانتی میگیره بدون تاریخ هست که بدبختانه بیشتر فروشنده ها زیر بار این حرف میرن و به اینصورت یه گارانتی جدید باب مشه که واقعا متاسفام .بجای اینکه رفع عیب کنند صورت مساله رو پاک میکنن . البته اینها تجربیات من بود . البته . تازه جدیدا محصولات رو انحصاری میکنند که نتیجه میشه با قیمت بالاتری دست مشتری رسیدن که اینم جای سوال داره چرا؟؟؟

  1. مهتاب خسروشاهی می‌گوید

   چه کار خوبی کردین از تجربه‌تون برای ما گفتین.

 5. علی می‌گوید

  به نظر من مارک اپل خریداری کنید.و سال گارانتی واقعی دارد.من خریدم و الان 5 سال است که دارم استفاده میکنم.در دوران گارانتی اگر بسوزد بدون قید و شرط تعویض میکنند.

  1. مهتاب خسروشاهی می‌گوید

   ممنون که تجربه‌تون رو درمورد برند اپل با خوانندگان درمیون گذاشتین.

 6. هادی خرم نیا می‌گوید

  والا ما هر لامپی از هر برند ایرانی و چینی گرفتیم معمولا سر 6 ماه نرسیده سوخت! لامپ LED آمریکایی و اروپایی و ژاپنی هم که دستمون نمیرسه! بین ایرانی ها البته افراتاب تعریف زیاد میکنن بنده امتحان نکردم و بزودی قصد خرید از این برند رو دارم اما بروکس که یک شرکت چینی هست و وارداتی هست یه بار 20 تا یجا از دیجیکالا خریدم الان هیچ کدومش نمونده خدمات و نمایندگی درست و درمونی هم نداره که از خیر گارانتیش گذشتم اکثرا سر 4 الی 6 ماه سوختن ) که البته تعدادی رو بارها تعمیر کردم! (در کل بروکس رو اصلا به خریداران پیشنهاد نمیکنم.) برند پارس شهاب به نسبت بروکس کیفیت بهتری داشت اما سر یه سال نرسیده اکثرا ایراد پیدا میکنن. یه بار هم برند آوا خریدم یکجا 12 تا بعد 6 ماه یکی یکی در فاصله کمی سوختن یعنی شما ببینید عمر لامپ رو که 6 ماهه هست!!! که البته با گارانتی تعویض کردم. در کل به هر برندی و هر قیمت ارزونی اعتماد نکنید. سعی کنید اول از کیفیت و اصالت شرکت سازنده اطمینان حاصل کنید بعد در دومین مرحله سراغ گارانتی رو بگیرید که چند ماه هست. و همینطور سعی کنید گارانتی ای باشه که تو شهرتون بخوبی توسط اکثر مغازه ها و نمایندگی های فراوان ساپورت و تعویض داشته باشه.

  1. مهتاب خسروشاهی می‌گوید

   ممنون که تجربه‌تون رو به ما گفتین. حق با شماست، امکان تعویض خیلی مهمه.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.