معرفی و بررسی ۸ آون توستر پرفروش موجود در بازار ایران

یکی از دستگاه‌هایی که این روزها نسبتا جای خود را در خانه‌ و آشپزخانه ما ایرانی‌ها باز کرده است، آون توستر است. در این مطلب «درجه» به بررسی ۸ مدل از آون توسترهای پرفروش بازار و معرفی بهترین مارک آون توستر با توجه به نیاز شما می‌پردازیم.

اگر از شما بپرسند آون توستر چیست، شاید آن را شبیه مایکرویو بدانید. اما برخلاف مایکرویو که خود را به عنوان یک کالای نسبتا لوکس در خانه‌های ایرانی معرفی کرده، این دستگاه این‌گونه نیست و قیمت پایین‌تری نسبت به مایکرویو دارد.

اگر به طور واضح‌تر بخواهیم بگوییم، قیمت آون توستر ها در بازار ایران حدودا بین ۳۰۰ هزار تا ۳ میلیون تومان است در حالی که قیمت مایکرویوها به طور متوسط از حدود ۹۰۰ هزارتومان شروع می‌شوند و تا ۱۴ میلیون هم پیش می‌روند.

اگر در مورد کاربرد آون توستر، تفاوت آن با دستگاه‌های مشابه و نکاتی که باید قبل از خرید آن بدانید، اطلاعات کافی دارید، وقت آن است که به بررسی چند مدل پر فروش آن بپردازید و به دنبال مدلی باشید که مورد پسندتان باشد و به نیازتان به خوبی پاسخ دهد.

۱- آون توستر پارس خزر مدل Vesta

آون توستر پارس خزر مدل Vesta

باز هم لوازم خانه برقی و باز هم پارس‌خزر! این برند محبوب ایرانی آون توستر هم به بازار ارائه کرده است. گنجایش مدل Vesta از این برند ۲۰ لیتر است. ۳ قفسه دارد که به شما اجازه می‌دهد غذای خود را در سه قسمت جداگانه در آن قرار دهید که برای درست کردن هم‌زمان سه پیتزا به کارتان خواهد آمد. حداکثر درجه حرارتی که این دستگاه به کمک ۴ المنت حرارتی خود می‌تواند ایجاد کند ۲۵۰درجه سانتی‌گراد است. دو المنت در بالا و دو المنت در قسمت پایین دستگاه تعبیه شده است.

پهنا، ارتفاع و عمق این آون توستر به ترتیب از چپ به راست  ۲۸۰ × ۳۴۰ × ۴۴۰ میلی‌متر است و توان مصرفی معادل با ۱۵۰۰ وات دارد. بدنه خارجی آن از جنس استیل با پوشش ضد لک و بدنه داخلی‌اش فلزی با پوشش آلومینیوم است. جوجه گردان هم دارد. این دستگاه مجهز به سیستم گردش هوای گرم یا همان کانوکشن است که نکته مثبت قابل توجهی است و باعث پخت یکنواخت‌تر و مطلوب‌تر غذاها و افزایش کارایی دستگاه می‌شود. خریداران این آون توستر از عملکرد آن راضی‌ به نظر می‌رسند.

۲- آون توستر سایا مدل Vulcan-10

آون توستر سایا مدل Vulcan-10

کار ما با محصولات ایرانی هنوز تمام نشده‌ است! «سایا» که یک برند فعال در تولید لوازم خانگی برقی کوچک و زیرمجموعه شرکت صنعتی پارس‌خزر است، آون توستر ۱۰ لیتری خود را به بازار ارائه کرده است. این محصول را برای آن دسته از خریدارانی معرفی می‌کنیم که دنبال یک دستگاه جمع‌وجور و کوچک هستند که در حد گرم کردن نان یا گرم کردن یک وعده غذا و یا درست کردن غذا در حجم کم به کمک‌شان بیاید. پهنا، ارتفاع و عمق و این آون توستر به ترتیب از چپ به راست  ۳۶۰× ۱۸۰× ۱۸۰ میلی‌متر است.

توان مصرفی این دستگاه کوچک ۸۰۰ وات است و حداکثر حرارتی که برای شما فراهم می‌کند ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد است. همان‌طور که از گنجایشش کمش می‌شود حدس زد، در آن  از جوجه‌گردان خبری نیست و یک قفسه دارد. برخی از خریداران دستگاه گفته‌‌اند که عملکرد گرم کردن دستگاه خوب و به طور یکنواخت است.

۳- آون توستر تکنو «Techno» مدل TE-354

آون توستر تکنو مدل TE-355

آون توستر تکنو «Techno» مدل TE-354، توانسته نظر خریدارانش را از دو منظر جلب کند؛ کیفیت طراحی و برنامه پخت متنوع! آون توستر تکنو ۳۵ لیتر گنجایش دارد و پهنا، ارتفاع و عمق این آون توستر به ترتیب از چپ به راست  ۲۸۰ × ۳۴۰ ×۴۸۰ میلی‌متر است. این دستگاه یک قفسه دارد. توان مصرفی آن ۱۶۰۰ وات است و جوجه‌گردان هم دارد. حداکثر دمای قابل تنظیم در این دستگاه ۲۳۰ درجه‌ سانتی‌گراد است و می‌توانید میزان حرارت را از طریق پنلی که در سمت راست بدنه قرار دارد، تنظیم کنید.

این آون توستر ۱۰ برنامه‌ پخت دارد که عبارتند از: برشته‌کردن نان، دونات، پیتزا، کیک، گوشت، شیرینی، مرغ، تخمیر، یخ‌زدایی و گرم‌نگه‌داشتن. می‌توانید متناسب با غذایی که می‌خواهید در آون قرار دهید، با استفاده از پنل و نمایشگر دستگاه، برنامه مورد نظرتان را انتخاب کنید تا برای کاربردهای مختلف نتیجه بهتری بگیرید. اگر این آون توستر قابلیت کانوکشن یا چرخش حرارت هم داشت دستگاه کامل‌تری به حساب می‌آمد.

۴- آون توستر فلر «Feller» مدل EOFR221

احتمالا نام این برند آلمانی را تاکنون شنیده باشید، چرا که محصولات این برند در حوزه لوازم برقی خانه جایگاه خوبی در بازار ایران پیدا کرده‌اند. آون توستر فلر مدل EOFR221 ظرفیت ۲۲ لیتری دارد و ابعاد آن ۲۹۰ × ۳۵۰ × ۴۵۵ میلی‌متر است. این دستگاه توانی معادل با ۱۵۰۰ وات دارد و حداکثر دمای ایجادشده توسط این دستگاه ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد است.

این دستگاه هم جوجه گردان دارد و دو قفسه در آن برای قرار دادن مواد غذایی در نظر گرفته شده است. نکته مثبتی که باید به آن اشاره کنیم وجود قابلیت کانونکشن در این توستر است و چرخش حرارت با استفاده از فن‌هایی که در بدنه داخلی دستگاه تعبیه شده، صورت می‌گیرد. اکثر خریداران دستگاه از قدرت پخت بالا و یکنواخت دستگاه تعریف کرده‌اند و از پخت کیک و انواع غذاهای تنوری با این دستگاه تجربه خوبی داشته‌اند.

۵- آون توستر اریکس «Oryx» مدل TO-2826

آون توستر اریکس «Oryx» مدل TO-2826 ، یکی از جادارترین مدل‌های موجود در بازار است و ۴۰ لیتر گنجایش دارد. همانطور که از تصویر این آون توستر مشخص است جوجه گردان دارد. توان مصرفی آن ۱۵۰۰ وات است و محدوده دمایی بالایی دارد. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط فروشندگان این محصول، حداکثر دمای قابل تنظیم در این دستگاه ۳۲۰ درجه سانتی‌گراد است که مقدار قابل توجهی است!

فنی که در دستگاه تعبیه شده قابلیت چرخش هوا و حرارت (کانوکشن) را هم به آن افزوده است. قدرت پخت دستگاه رضایت بخش گزارش شده اما گلایه‌هایی در موردکیفیت ساخت بدنه آن توسط خریداران ابراز شده. البته گارانتی ۲۴ ماهه و خدمات پس از فروش ۵ساله دستگاه باعث شده تا ریسک انتخاب آن پایین‌تر بیاید.

۶- آون توستر بایترون «Bitron» مدل TO-850 WH

بایترون یا بیترون هم از آن دست برندهایی است که با کیفیت قابل قبول و قیمت متوسط بازار ایران را هدف قرار داده و تا حد خوبی هم موفق بوده است. آون توستر TO-850 WH بایترون، ۳۸ لیتر گنجایش دارد. پهنای آن ۵۵۰ میلی‌متر، عمقش ۳۵۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۳۵۰ میلی‌متر است و نسبت به مدل‌هایی که تا اینجا معرفی کردیم کمی بیشتر جا می‌گیرد. این مدل تنها یک قفسه دارد که برای گنجایش ۳۸ لیتری‌اش کم به نظر می‌رسد.

این آون توستر دارای برنامه پخت شامل پیتزا، توستر، جوجه گردان، یخ‌زدایی، پخت با هوای گرم و گریل کردن است. توان مصرفی دستگاه ۱۵۰۰ وات است و می‌تواند تا ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد حرارت ایجاد کند. طراحی ظاهری آون توستر بایترون شیک و جذاب است و استفاده از پنل کنترل دیجیتال و صفحه نمایشگر باعث شده که شباهت ظاهری زیادی به مایکرویوها داشته باشد. کیفیت دستگاه خوب و قابل اعتماد است اما قیمت آن کمی در خریداران این دستگاه تردید ایجاد می‌کند.

۷- آون توستر فوهلن «Fuhlen» مدل FEO-435

آون توستر فوهلن مدل FEO-435  هم ۳۵ لیتر گنجایش دارد و برای خانواده‌های ۴ تا ۶ نفره می‌تواند بهترین مارک آون توستر باشد. پهنا، ارتفاع و عمق آن به ترتیب از چپ به راست  ۲۸۰ × ۳۴۰ ×۵۰۰ میلی‌متر است. این دستگاه برخلاف آون توستر ۳۵ لیتری دیگری که معرفی کردیم (مورد سوم، مدل TE-354 از برند تکنو)، ۲ قفسه دارد که تنوع چینش بیشتری به شما می‌دهد. توان مصرفی و حداکثر  درجه حرارت آن دقیقا مثل مدل قبلی (از برند بیترون) و به ترتیب ۱۵۰۰ وات و ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد است.

این مدل برخلاف مدل‌هایی که تا اینجا معرفی کردیم چراغ داخلی هم دارد و می‌توانید با کمک آن فرآیند پخت را بهتر زیر نظر بگیرید. خریداران این محصول از کیفیت ساخت آن راضی هستند. برخی از آنها مطرح کرده‌اند که با توجه با هزینه بیش از ۱ میلیون تومانی‌ای که برای این دستگاه کرده‌اند انتظار داشته‌اند برنامه پخت متنوع‌تری داشته باشد و از پنل کنترل و نمایشگر دیجیتال در آن استفاده شود.

۸- آون توستر هانس «Hunce » مدل HT35196

اما وقتش شده که به عنوان آخرین مدلی که معرفی می‌کنیم، برویم سراغ یکی از گران‌ترین، پر امکانات‌ترین و کامل‌ترین آون توسترهای پرفروش بازار؛ مدل HT35196 از برند آلمانی هانس! از نظر گنجایش جادارترین مدل بین این ۸ مدل است و ۴۲ لیتر گنجایش دارد.

پهنای آن ۵۴۰ میلی‌متر، عمقش ۴۳۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۳۵۰ میلی‌متر است. این توستر بیشترین تعداد قفسات را هم با ۴ قفسه به خود اختصاص داده‌ است بدنه خارجی این دستگاه از جنس استیل ضد زنگ است و دوام و استحکام بالایی دارد. توان مصرفی آن ۲۰۰۰وات و حداکثر حرارت ایجاد شده توسط آن ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد است.

همه مدل‌های قبلی دارای تایمر یک ساعته بودند اما این دستگاه تایمر دو ساعته دارد و برای غذاهایی که مدت زمانی بیش از ۱ ساعت برای پخت نیاز دارند لازم نیست تایمر را مجددا تنظیم کنید. برنامه پخت متنوعی هم دارد که با استفاده از پنل کنترل دیجیتال و صفحه نمایش بزرگش قابل تنظیم است.

این برنامه‌ها برشته‌کن، پیتزاپز، کیک و شیرینی پز، جوجه گردان، کباب پز، ماهی پز، خشک کن میوه، یخ زدایی، و تخمیر خمیر را شامل می‌شود. این دستگاه فن حرارتی (قابلیت کانوکشن) هم دارد. نکته مهم درباره آن ایزولاسیون حرارتی داخلی بدنه است که اجازه نمی‌دهد بدنه بیرونی دستگاه بیش از حد گرم شود.

این مدل کامل‌ترین مجموعه از وسایل همراه آون توستر را ارائه می‌کند که شامل سیخ جوجه گردان، سینی و توری داخل فر، سه عدد سینی پیتزاپز، قفسه نگهدارنده سینی پیتزا پز، ۱۰ عدد سیخ مخصوص کباب و سبد مخصوص بودادن و خشک کردن مواد غذایی می‌شود. مانند مدل FEO-435 فوهلن چراغ داخلی هم دارد.

البته این همه مزایا و امکاناتی که این مدل دارد باعث شده که قیمت بالایی هم داشته باشد. برای خرید این دستگاه باید کمی کمتر از ۳ میلیون هزینه کنید. با توجه به اینکه با این قیمت چندین گزینه برای خرید مایکروویو هم دارید، بهتر است قبل از خرید آن از این موضوع مطمئن شوید که آون توستر بیشتر به کارتان می‌آید یا ماکروفر؟

11 دیدگاه
 1. سنسی می‌گوید

  قیمت‌ها خیلی بالا رفته، ان شاء الله هر چه زودتر قیمت‌ها کاهش پیدا کنه

 2. احسان می‌گوید

  خیلی تابلو میخواستید پارس خزر را کنار برندهای خارجی جا بزنی عزیز دل

  1. محمد می‌گوید

   خوب واقعا محصولات پارس خزر خوبه، حالا شما نخر، خارجیشو که به نظرت بهتره بخر

 3. ساجده می‌گوید

  فرق توستر با اون توستر چیه؟؟؟

 4. Sara می‌گوید

  سلام توستر ۳۲لیتری سایزش مناسبه؟؟میشه برای پخت پیتزا استفاده کرد یا کوچیکه؟؟

 5. 126127 می‌گوید

  آون هانس بسیار عالی و با کیفیت.
  حیف شد واردات ممنوع شد

 6. زهرا می‌گوید

  مفید بود…سپاسگزارم

 7. شریفی می‌گوید

  سلام ،تفاوت آون توستر وفر برقی درچیه ؟؟لطفا برام ایمیل کنید خیلی واجبه وعجله دارم

  1. مریم موسوی می‌گوید

   هیچ فرقی ندارن،،،هر دو گریل بالا و پایین دارن و کانوکشن دارن و هر دو مناسبه پخت و پز هستن و برای گرم کردنه غذا مناسب نیستن چون مثله مایکروویو اشعه ندارن ک سریع غذا رو گرم کنن،،،،تنها فرقشون اینه ک اون توستر رو میزیه و میتونی بزاریش روی کابینت اما فر خیر

 8. علی اصغر براتی علیآباد قوچان می‌گوید

  باتشکر از محصول های شما
  امیدوارم که همیشه موفق باشید

 9. علی می‌گوید

  سپاس

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.