بهترین برندهای چای ایرانی کدامند؟

در این مقاله برایتان از بهترین برندهای چای ایرانی که محبوب و پرفروش‌اند گفته‌ایم. با درجه همراه باشید تا آسان‌تر چای ایرانی انتخاب کنید.

چای نوشیدنی معروف و محبوبی در سراسر دنیاست اما ماجرای علاقهٔ ما ایرانی‌ها به این نوشیدنی با همهٔ دنیا فرق دارد. باور کنید در هیچ‌ کجای دنیا مثل ایران، این نوشیدنی جذاب، مونس مصرف‌کنندگانش نیست. به مهمانی‌های ایرانی نگاه کنید؛ وقتی مهمان‌ها می‌رسند با چای پذیرایی می‌شوند، بعد از غذا، هنگام گپ‌وگفت، در ساعات پایانی مهمانی و تقریبا در تمام بخش‌های آن، چای حضوری پررنگ‌تر از هر چیز دیگری دارد. خب بدیهی است که چای‌دوستان ایرانی باید با بهترین برندهای چای ایرانی هم بیشتر آشنا شوند. در این مقاله از بهترین‌ها خواهید خواند.

۱. چای سیاه ممتاز فومنات

بهترین برندهای چای ایرانی

فومنات از برندهای ایرانی ممتازی است که محصولات باکیفیتش را از مزرعه‌های سبز لاهیجان تهیه و تولید می‌کند. فقط یادتان باشد که برای درست‌کردن چای سیاه فومنات عجول نباشید. این چای هم مثل تمام چای‌های ایرانی زود دم نمی‌کشد و حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه باید زمان بگذارید تا چای سالم و بدون افزودنی فومنات، برایتان دم بکشد و آماده نوش‌جان‌ کردن شود.

طعم گس و رنگ چای فومنات باعث می‌شود تا این برند در میان بهترین برندهای چای ایرانی برای خودش جا باز کند. چای سیاه ممتاز فومنات در بسته‌بندی‌های ۴۵۰ گرمی تولید می‌شود و همان‌طور که گفته شد، رنگ خوبی هم دارد. به همین خاطر هم برای مصارف شخصی و هم در مهمانی‌ها می‌توانید روی حضور گرمش حساب کنید. برای خرید این چای باید حدود ۵۵ هزار تومان هزینه کنید.

اگر از کسانی که قبلا این چای را مصرف کرده‌اند دربارهٔ کیفیتش بپرسید، از طعم خوب، رنگ عالی و کیفیت محصول زیاد تعریف خواهند کرد. کافی است، کمی در میان نظرات کسانی که قبلا این چای را نوشیده‌اند، جست‌وجو کنید تا به شما بگویند که مدت‌هاست دیگر به جز محصولات فومنات به سراغ گزینه‌های دیگر نرفته‌اند.

مثلا یکی از مصرف‌کنندگان پروپاقرص این برند در اینستاگرام رسمی این شرکت، ضمن تعریف و تمجید از این برند به نکته خوبی اشاره کرده است. او گفته که بعد از مصرف چای فومنات، هیچ رنگ و لکه‌ای از چای در فنجان و لیوان چای‌تان باقی نمی‌ماند. یعنی رنگی در کار نیست و این محصول طبیعی و سالم است.

۲. چای ایرانی ارل گری عماد

بهترین برندهای چای ایرانی

قبل از هر چیز بگذارید به شما بگوییم که ارل‌گری چیست؟ ارل‌گری، نوعی چای است که از گیاه کاملیا سینن‌سیز (Camellia Sinensis) گرفته می‌شود. اگر راحت‌تر بخواهیم بگوییم، ارل‌گری همان چای سیاه است که فرایند تولید طولانی‌تری دارد.

شکی نیست که در میان بهترین برندهای چای ایرانی نام و نشانی از لاهیجان زیبا پیدا می‌شود. چای ارل‌گری عماد هم از محصولات باغ‌های چای لاهیجان است. این چای عطری در بسته‌بندی ۴۵۰ گرمی در بازار به فروش می‌رسد و یک بسته چای هفت‌گل هم همراه آن است. محتویات چای هفت‌گل هم شامل هفت گل طبیعی ایرانی است که عطر خوشی دارند. مقدار چای هفت‌گل هم حدود ۴۵۰ گرم است.

باید بدانید که چای ارل‌گری عماد کاملا ارگانیک و صددرصد ایرانی است. پس اگر دیر دَم می‌کشد، خیلی پررنگ نیست و کمی طعم گس دارد، نباید تعجب کنید. اینها از ویژگی‌های چای ایرانی به شمار می‌رود. طبیعی و سالم‌بودن چای ایرانی به هر ویژگی دیگری در چای‌های خارجی می‌ارزد.

قیمت و ویژگی‌های دیگر

اگر در میان نظرات مصرف‌کنندگان قبلی این محصول در سایت‌هایی مانند سوپرمارکت آنلاین دیجی‌کالا کمی بگردید، متوجه خواهید شد که ارل‌گری با وجود دیردم‌بودن و رنگ نه چندان پررنگش، عطر خوبی دارد که بیشتر افراد را راضی نگه می‌دارد.

اما نظرات دربارهٔ بستهٔ همراه آن یعنی چای هفت‌گل بسیار متغیر است. بعضی‌ها، آن را خیلی دوست دارند و بعضی‌ها هم اصلا طرف‌دارش نیستند. پس حواس‌تان باشد که شاید از هفت‌گل خوشتان نیاید و اینکه اگر به دنبال چایی هستید که حسابی رنگ می‌اندازد، نباید به سراغ ارل‌گری عماد بروید.

قیمت هر بسته از این چای حدود ۱۰۰ هزار تومان است. البته قیمتش پایین نیست و بنابراین اگر از ویژگی‌هایی که درباره‌اش گفتیم، خوشتان نمی‌آید، بهتر است، این‌قدر هزینه نکنید. هر چند که شاید از نظر شما قیمت این چای گران باشد اما نکته‌ای هم وجود دارد که نباید از یاد ببرید: این محصول حاوی دو بسته چای است که هر کدام حدود نیم‌کیلو وزن دارند. پس اگر فکر می‌کنید که از چای هفت‌طعم خوشتان می‌آید از نظر هزینه، این چای برایتان گران تمام نمی‌شود.

۳. چای شکسته ایرانی مهمان دوست

بهترین برندهای چای ایرانی

مهمان‌دوست هم یکی دیگر از بهترین برندهای چای ایرانی است. هر بسته از این چای حدود ۵۰۰ گرم وزن و طعم خیلی خوبی دارد. خب! حتما می‌گویید، این حرف که سند نیست. از کجا معلوم که واقعا خوش‌عطر و طعم باشد؟ حق هم دارید. اما ما از خودمان نمی‌گوییم، گواه این ماجرا، خریداران قبلی چای مهمان‌دوست هستند.

نظرات مصرف‌کنندگان قبلی این محصول در وبسایت‌ دیجی‌کالا نشان می‌دهد که بیشتر خریداران آن از عطر و طعمش راضی بوده‌اند. رنگ طبیعی چای هم از نکات دیگری است که کاربران راضی دیجی‌کالا بارها به آن اشاره کرده‌اند. مصرف چای ما ایرانی‌ها خیلی زیاد است. پس باید به دنبال گزینه‌ای باشیم که به حفظ سلامت‌مان کمک بیشتری می‌کند.

قیمت و ویژگی‌های دیگر

قیمت هر بسته چای شکسته ایرانی مهمان‌دوست حدود ۳۰ هزار تومان است. این چای هم کمی دیردم است و رنگی تیره ندارد. پس حواستان باشد که اگر از نظرتان، چای خوب، چایی است پررنگ که زود رنگ می‌اندازد به سراغ این محصول نروید. باید حدود ۳۰ دقیقه برای دم‌کشیدن چای مهمان‌دوست وقت صرف کنید. بعضی‌ها ترجیح می‌دهند که چای ایرانی را با چای‌های معطر ترکیب کنند و برخی هم از دارچین و موادی مانند آن (مثلا هِل) در کنار چای ایرانی بهره می‌برند.

۴. بسته چای سیاه رفاه لاهیجان مدل شکسته ممتاز زرین

بهترین برندهای چای ایرانی

چای سیاه رفاه لاهیجان هم از برندهای معروف چای ایرانی است. هر بسته از این چای حدود ۳۴۰ گرم وزن دارد. اگر در میان نظرات مصرف‌کنندگان قبلی این محصول کمی گشت‌وگذار به خرج بدهید، متوجه خواهید شد که این چای ایرانی برخلاف دو مورد دیگر، کم‌رنگ نیست و خوب رنگ می‌اندازد. ولی کماکان ویژگی اصلی چای ایرانی یعنی دیردم‌بودن را دارد.

قیمت و ویژگی‌های دیگر

هر بسته چای سیاه رفاه حدود ۳۷ هزار تومان قیمت دارد. هر چند که گفتیم، این چای نسبت به دو مورد دیگر این فهرست که قبل‌تر معرفی شدند، پررنگ‌تر است اما نباید انتظار داشته باشید که مانند چای‌های خارجی خیلی زود و سریع رنگ بیاندازد. چون این محصول طبیعی و خالص است و اگر دوست دارید که سریع‌تر به چایی پررنگ برسید، باید مقدار چایی را که هر بار دم می‌کنید، بیشتر بریزید.

۵. چای ایرانی معطر عماد مدل ارل گری

بهترین برندهای چای ایرانی 

چای‌های عطری معمولا پر از مواد نگه‌دارنده هستند. اما چای معطر عماد مدل ارل‌گری با برگ‌های طبیعی برگاموت، معطر می‌شود. احتمالا نمی‌دانید که برگاموت همان ترنج خودمان است. برگاموت همان میوه‌ٔ خوش‌عطری است که از عصارهٔ آن در معطر‌کردن چای عماد استفاده می‌شود. عطر یکی از خوش‌بوترین مرکبات در چای ایرانی، غوغا می‌کند. موافقید؟

این چای لاهیجانی هم از بهترین برندهای چای ایرانی است و هر بستهٔ آن حدود ۴۰۰ گرم وزن دارد. اگر به دنبال محصولی باکیفیت از ایران هستید، این چای می‌تواند گزینهٔ خوبی برایتان باشد.

قیمت و ویژگی‌های دیگر

مصرف‌کنندگان چای عماد مدل ارل‌گری از عطر و بویش زیاد تعریف کرده‌اند. ظاهرا عصارهٔ ترنج کار خودش را کرده و بوی خوش این چای تا حد زیادی مدیون آن است. برای خرید هر بسته از چای عماد باید حدود ۴۰ هزار تومان هزینه کنید.

در آخر

شناخت بهترین برندهای چای ایرانی به شما در خرید گزینه‌ای مناسب کمک می‌کند. چای ایرانی، سالم و خوش‌عطر است و این ویژگیِ بسیار مهمی برای چای به شمار می‌رود. برندهایی که در این مقاله معرفی شدند، طرفداران زیادی دارند و اگر سری به سوپرمارکت‌های آنلاین بزنید با انبوهی از نظرات مثبت درباره‌شان روبه‌رو می‌شوید. شما کدام برند چای ایرانی را مصرف می‌کنید و می‌پسندید؟ ممنون می‌شویم در بخش نظرات کاربران برایمان بگویید.

9 دیدگاه
 1. مومنی می‌گوید

  چای ایرانی فقط برند دیلمون.
  اولین و تنها برند منتخب چای ایرانی از طرف پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

 2. سید مهدی می‌گوید

  چای ایرانی با برند لنگر و نوشینه از بهترین برندهای چای ایرانی هستن که کمتر شناخته شده‌ان و محصول شرکت گروه صنایع غذایی نوشینه است که در زمینه محصولات سلولزی بهداشتی هم فعالیت دارن. چند سال پیش یکی از دوستان که اهل شمال بود برام دو تا پاکت از این چای‌ها سوغاتی آورد و گفت که ما چندین ساله که از این برند چای استفاده می‌کنیم. و الحق که چای خوش‌ عطر و طعمیه. و من هم الان از مشتریان این برند هستم!

 3. حسین می‌گوید

  هر چایی که به غیر از گلستان و احمد رو امتحان کردم به دردنخور بود

 4. مائده قدیمی می‌گوید

  من چای فومنات را امتحان کردم به نظرم بهترین چای دنیا فومنات هست الان سفارش دادم حتما چای فومنات رو امتحان کنید و همینطور سپاس از شما خانم شهدوست.😙😙😘😋😊

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   مرسی مائده عزیز

 5. امیرحسین کیهان پور می‌گوید

  با سلام خدمت خانوم شهدوست
  اطلاعات جامع تری از برندهای چای در ایران جهت انجام پروژه پایانی نیاز دارم . میتوانید راهنمایی کنید ؟

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   ما فقط براساس معیارهای گفته شده در متن، بهترین‌ها را معرفی کردیم

 6. معصومه می‌گوید

  سلام روز بخیر .

  مطالب که گذاشتید بسیار عالی بود و من لذت بردم
  سپاسگذارم از شما.

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   سپاس از همراهیتون دوست خوب

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.