بهترین مواد شوینده برای شستشوی آسان و سریع مبلمان

نظافت بی‌نقص و آسان انواع مبل

شستشو مبل به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های خانه تکانی عید نوروز نیاز به رعایت اصولی دارد که مهمترین بخش آن انتخاب درست مواد شوینده است. در این مطلب بهترین مواد شوینده مبل را معرفی کرده‌ایم که در شستشو مبل بدون آسیب زدن به آن به شما کمک خواهند کرد


بهار زیبا دارد می‌آید. شکوفه‌های خوشبو و برگ‌های تُرد و تازه در راه‌اند. چه چیزی از این بهتر؟ نزدیک‌شدنِ آمدن بهار علاوه بر بوهای خوش طبیعت با حضور رایحه و بوی مواد شوینده هم اعلام می‌شود. قبول دارید؟ شوینده‌های رنگارنگ و بوهای‌شان. در این مقاله هم از بهترین مواد شوینده مبل برایتان می‌گوییم.

بهترین مواد شوینده مبل چه ویژگی‌هایی دارند؟

در میان تمیزکاری بخش‌های مختلف منزل برای نوروز، شست‌وشوی مبل‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چرا؟ چون هرگونه لک و کثیفی که روی پارچه مبل باقی بماند، خیلی زود و سریع اعلام حضور می‌کند. پاک کردن این لکه‌ها هم کار آسانی نیست و گاهی بعضی شوینده‌ها حتی اوضاع را خرابتر هم می‌کنند. بنابراین انتخاب شوینده درست بر اساس جنس مبل،نوع پارچه و بافت آن و نوع لکه اهمیت زیادی دارد.

در این مقاله از بهترین مواد شوینده مبل برایتان می‌گوییم. این مواد از میان محبوب‌ترین گزینه‌های مشتریان ایرانی انتخاب و از نقطه‌نظر معیارهای زیر بررسی شده‌اند:

  • میزان تمیزکنندگی
  • سهولت در استفاده
  • نظرات کاربران

مواردی که در این مقاله معرفی شده‌اند، بهترین مواد شوینده مبل از نقط‌ه‌نظر محبوبیت در میان خریداران ایرانی است.

۱. ژل لکه بر مبل نانو اویسا 

بهترین شوینده مبل

در میان مواد شوینده مبل برخی مدل‌ها حالت مایع دارند و برخی نیمه‌مایع‌اند. مثلا ژل لکه‌بر مبل نانو حالتی نیمه‌مایع دارد. کافی است، کمی از آن را روی دستمال یا ابر بریزید و روی مبل بکشید. بعد از پاک‌کردن لکه‌ها و کثیفی‌ها، پارچه‌ای خشک روی سطح مبل بکشید و تمام.

میزان تمیزکنندگی

این ژل فاقد مواد اسیدی و شیمیایی است. سازندگان آن مدعی‌اند که در ساختش از فناوری نانو استفاده شده و در مدت ۲ساعت می‌تواند مبلتان را حسابی تمیز کند. لکه‌ها و چربی‌ها با ژل نانو اویسا پاک می‌شوند. برای تمیزکنندگی هم می‌توانید روی آن حساب کنید. یعنی اگر لک و چربی روی مبل نباشد، با کشیدن این ژل روی سطح مبل می‌توانید جلوه پاک و تمیزی به وسیله‌تان بدهید.

سهولت در استفاده

کارکردن با این ژل آسان است. فقط به دو تکه پارچه یا ابر نیاز دارید. با یکی ژل را روی سطح مبل می‌کشید و با دیگری هم ژل را پاک می‌کنید. خیلی ساده! خیلی سریع!

نظرات کاربران

مشتریان قبلی این مورد از بهترین شوینده مبل معتقدند که لکه‌بری آن عالی است. برخی از آنها گفته‌اند که در بار نخست کشیدن ژل روی لکه‌ها انگار خبری از اثرگذاری نیست اما زمانی که اقدام به پاک‌کردن ژل از روی سطح مبل با پارچه‌ای دیگر می‌کنید، همه‌چیز پاک و ایده‌آل می‌شود.


حتما بخوانید: بهترین مایع ظرفشویی های بازار ایران از دید کاربران کدامند؟

نانوبودن محصول هم از مزایای آن است و مانع از تخریب پارچه مبل‌ها می‌شود. حتی برخی از مصرف‌کنندگان قبلی ژل اویسا به اثرگذاری آن در پاک‌سازی آثار خودکار روی پارچه هم اشاره داشته‌اند. عالی است، نیست؟ برای خرید این محصول باید در اسفند ۱۴۰۱، حدود ۱۳۵ هزار تومان هزینه کنید.

این شامپو از خریداران خود از ۵ ستاره، ۴.۱ ستاره دریافت کرده است.

۲. شامپو فرش و مبل نانو نیپ کد 01 وزن 1000 گرم

بهترین مایع شوینده مبل

انتخاب دیگرتان برای رسیدن به بهترین مایع شوینده مبل هم شامپوی نانو نیپ است. نانو نیپ برای شستن مبل‌ها و فرش‌ها کاربرد دارد و وزنش هم زیاد و مطلوب است” حدود یک کیلوگرم.

میزان تمیزکنندگی

تمیزکنندگی شامپوی نانو نیپ بالاست. یکی از بهترین ویژگی‌هایش این است که ضمن قدرت در تمیزکردن و از بین‌بردن لکه‌ها، کاری به بافت و تاروپود مبل و فرش ندارد. در نتیجه، با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید.

سهولت استفاده

استفاده از این شامپوی فرش و مبل هم ساده است و نیازی به ترکیب‌کردن آن با مواد دیگر و آب وجود ندارد. بوی خوش و کیفیت عالی باعث شده که نانو نیپ از محبوب‌های پرفروش بازار باشد.

نظرات کاربران

مشتریان قبلی این شامپوی مبل معتقدند که لکه‌بری و شفاف‌کنندگی آن بسیار زیاد است. به‌گواه یکی از مشتریان قبلی‌ حتی امکان پاک‌کردن و نظافت مبل‌ها و فرش‌های کرم و سفید هم با این محصول وجود دارد. در اسفند ۱۴۰۱، این مایع را در حدود ۶۶ هزار تومان بخرید.

این شامپو فرش و مبلمان از خریداران خود از ۵ ستاره، ۴ ستاره دریافت کرده است.

۳. اسپری لکه بر مبل و فرش دکتر دیاری مدل ۹۷۸۲۰

بهترین شوینده مبل

اسپری لکه‌بر کلینیک فرش دکتر دیاری بیشتر با تمرکز بر پاک‌سازی فرش و موکت تولید شده اما کاربردهای زیادی در زمینه پاک‌سازی مبل هم دارد.

میزان تمیزکنندگی

این اسپری لکه‌بر بو و رایحه خاصی ندارد و برای افراد حساس به بوهای محصولات شیمیایی گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. سازندگانش مدعی‌اند که اسپری دکتر دیاری می‌تواند بیش از ۴۰ نوع لکه را پاک‌سازی کند.


حتما بخوانید: قبل از خرید پاک کننده چندمنظوره این نکات را بدانید

سهولت در استفاده

این محصول هم در قالب اسپری عرضه می‌شود. برای همین کارکردن با آن بسیار ساده است و به‌راحتی می‌توانید حجم دلخواه برای پاک‌سازی لکه‌های مبل و فرش را کنترل کنید.

نظرات کاربران

کاربران دیجی‌کالا که بهترین شوینده مبل دکتر دیاری را خریداری کرده‌اند از میزان غلظت و توانایی پاک‌کنندگی‌اش راضی بوده‌اند. برای مثال، یکی از مشتریان درباره اسپری لکه‌بر کلینیک فرش دکتر یاری گفته که لکه‌ نسکافه را به‌سادگی با آن پاک کرده است. قیمت این محصول در زمستان ۱۴۰۱، حدود ۵۷ هزار تومان است.

این اسپری لکه‌بر مبلمان از خریداران خود از ۵ ستاره، ۴ ستاره دریافت کرده است.

۴. شامپو فرش ونیش مدل 3In1

بهترین مایع شوینده مبل

ونیش از برندهای خوب بازار در تولید محصولات شوینده است. امتحانش را در طی سالیان فعالیت پس داده و می‌توانید روی آن حساب کنید. درباره شوینده مبل و موکتش هم تعریف‌ها و تمجیدهای قابل‌ملاحظه‌ای وجود دارد.

میزان تمیزکنندگی

ونیش به‌خوبی از عهده تمیزکردن فرش و مبل برمی‌آید. شاید برایتان جالب باشد که برای لباس هم می‌توانید روی آن حساب کنید. لکه‌گیری و از بین‌بردن چربی‌ها از جمله ویژگی‌های مطلوب ونیش است.

سهولت در استفاده

استفاده از بهترین شوینده مبل ونیش هم اصلاً سخت و پیچیده نیست و نیازی به مخلوط‌کردن آن با مواد دیگر و آب نیست. البته تنظیم درجه غلظتش دست خودتان است و اگر بخواهید، می‌توانید از آب هم برای رقیق‌ترشدنش کمک بگیرید.

نظرات کاربران

مشتریان قبلی شوینده ونیش از بوی خوش و براق‌کنندگی‌اش تعریف‌وتمجید کرده‌اند. لکه‌زدایی قوی این مایع هم یکی از دلایل کلیدی محبوبیتش به‌نظر می‌رسد. قیمت آن هم در زمستان ۱۴۰۱، ۸۲ هزار و ۶۵۰ تومان است.

این شامپو از خریداران خود از ۵ ستاره، ۳.۸ ستاره دریافت کرده است.

۵. اسپری پاک کننده مبل و فرش بمو مدل TRA2

بهترین شوینده مبل

یکی دیگر از شوینده‌هایی که برای پاک‌سازی مبل‌ها توصیه می‌شود، اسپری بمو است. این محصول هم قیمتی حدود ۲۰ هزار تومان دارد (اسفند ۱۴۰۱) و برای تمیزکردن فرش هم کاربردی است.

میزان تمیزکنندگی

قدرت پاک‌کنندگی اسپری مبل و فرش بمو مطلوب است. سرعت‌عمل این محصول در پاک‌سازی از نقاط برجسته‌اش محسوب می‌شود. اسپری بمو برای پاک‌کردن قطعات فلزی، پلاستیکی و چرمی هم کاربرد دارد. در آن از مواد عطرآگین و الکل هم استفاده نشده است. بنابراین، بهترین شوینده مبل بمو گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که حساسیت دارند.

سهولت در استفاده

اسپری‌کردن ماده‌ای فاقد الکل و مواد شیمیایی خورنده که در عرض چندثانیه یا دقایقی اندک به تمیزشدن سطوح مختلف مبل، فرش و… کمک می‌کند، آسان است دیگر، نیست؟

نظرات کاربران

برخی از مصرف‌کنندگان معتقدند که سرعت پاک‌کنندگی این محصول برای لکه‌های جزئی بیشتر از موارد عمیق و کهنه است. ضمن اینکه ظاهرا روی پارچه مبل هم بیشتر از فرش جواب می‌دهد. حجم این محلول حدود ۲۵۰ میلی‌لیتر است و اگر بیشتر بود، قطعا رضایت بیشتری برایتان به‌همراه می‌آورد. در هر حال، این محصول از خریداران خود از ۵ ستاره، ۳.۹ ستاره دریافت کرده است.

۶. شامپو فرش بس مدل آبی

شامپو فرش بس

شامپو مبل و فرش بس مدل آبی، یکی از بهترین برندهای شستشوی فرش و مبلمان است و برای لکه‌زدایی و تمیزکنندگی این وسایل استفاده می‌شود.

میزان تمیزکنندگی

یکی از ویژگی‌های شامپو فرش و مبلمان بس، جلوگیری از تداخل رنگ‌ها یا از بین رفتن شادابی و نشاط رنگ فرش، موکت و مبلمان است. این محصول کیفیت و کارایی بالایی دارد. همچنین این شامپو رایحه بسیار خوب و مطبوعی دارد.

سهولت در استفاده

شستن فرش و مبل با این شامپو، بسیار آسان است. مقدار مناسبی از شامپو را با آب ترکیب‌ کرده و سطح مورد نظر را با اسفنج آغشته به این محلول، تمیز کنید و در پایان با دستمال کتانی نمدار آن را پاک کنید.

نظرات کاربران

بیشتر خریداران از این شامپو و کیفیت آن رضایت دارند و پاک‌کنندگی، اقتصادی بودن و رایحه آن را عالی می‌دانند.

این محصول از کاربران از ۵ ستاره، ۴ ستاره دریافت کرده و قیمت آن با توجه به حجم آن بسیار خوب و مقرون‌به‌صرفه است. این شامپو فرش در بازار امروز (اسفند ۱۴۰۱) با قیمت ۳۱هزار تومان فروخته می‌شود.

۷. شامپو فرش، موکت و مبلمان گلرنگ مدل White

شامپو مبل گلرنگ

اگر محصولی می‌خواهید که بدون دردسر، فرش، موکت و مبلمان‌تان را لکه‌زدایی کند، شامپو گلرنگ مدل «وایت» پیشنهاد می‌شود.

میزان تمیزکنندگی

شامپو فرش و مبلمان گلرنگ، قدرت بالایی در تمیز کردن و لکه‌زدایی دارد و می‌توانید با خیال راحت فرش و مبل‌های خانه را تمیز کنید.

سهولت استفاده

استفاده از این محصول ساده و راحت است. کمی از این شامپو را با مقداری آب جوش حل کنید و با کمک برس نرم، اسفنج یا پارچه کتان مواد را روی فرش یا مبل با حرکت‌های آرام بمالید. پس از تمیز کردن با پارچه خشک کتان روی مبل یا فرش را تمیز کنید.

نظرات کاربران

بیشتر کاربران این محصول، از این برند راضی هستند و می‌گویند با استفاده از این شامپو فرش توانسته‌اند حتی لکه‌های قدیمی را هم تمیز کنند. خریداران این شامپو از ۵ ستاره به آن ۴ ستاره داده‌اند. این شامپو مبل و فرش در بازار (اسفند ۱۴۰۱) با قیمت ۲۴هزار و ۱۰۰ تومان فروخته می‌شود.

۸. اسپری لکه‌بر مبل و فرش دیپافو مدل FC1

شامپو فرش دیپافو

اسپری لکه‌بر مبل و فرش دیپافو، اولین‌ لکه‌بر تخصصی با فناوری کف فعال است که می‌تواند انواع لکه‌های سخت، مانند لکه‌های غذا، چای، قهوه، دوده، انواع آبمیوه‌ها و غیره را به‌راحتی پاک کند.

میزان تمیزکنندگی

قدرت لکه‌زدایی، چربی‌زدایی و تمیزکنندگی این شامپو عالی است و این محصول از کیفیت و کارایی بالایی برخوردارست.

سهولت استفاده

استفاده از این شامپو مبل و فرش بسیار راحت است. کافی است اندکی از لکه‌بر دیپافو را روی لکه مورد نظر اسپری کنید و پس دو دقیقه که محلول در لکه نفوذ کرد، با یک پارچه سفید و تمیز لکه را پاک کنید.

نظرات کاربران

بیشتر خریداران این شامپو به‌دلیل اینکه بعد از پاک شدن لکه، نیازی به شستشوی محل لکه ندارند، از این محصول رضایت دارند. کاربران می‌گویند که این شامپو لکه‌بری قوی است و حتی با ۲ تا ۳ بار استفاده، لکه‌های قدیمی را تا ۸۰درصد پاک می‌کند. بااینحال برخی از مصرف‌کنندگان در پاک کردن لکه‌های قدیمی نتیجه‌ای نگرفتند.

این محصول از خریداران خود از ۵ ستاره، ۳.۹ ستاره دریافت کرده‌اند و قیمت آن در بازار (اسفند ۱۴۰۱) ۴۴هزار و ۷۰۰ تومان است.

۹. شامپو فرش و مبل نانوسان مدل CarpetShampoo

شامپو مبل نانوسان

شرکت گلوبال پریفر آلمان با استفاده از ترکیبات نانو در تولید این شامپو فرش و مبل، این محصول را تولید کرده است.

میزان تمیزکنندگی

شامپو مبل و فرش نانوسان را می‌توان در تمیز کردن، لکه‌ و چربی‌زدایی مبل، موکت و دیگر نسوج صنعتی به کار گرفت. این محصول آزمایش‌های مربوط به کنترل کیفیت را با موفقیت گذرانده است. این شامپو علاوه‌بر تمیز کردن مبل و فرش، قوام و رنگ پارچه را هم کاملا حفظ می‌کند.

سهولت استفاده

استفاده از این شامپو مانند شامپو مبل و فرش‌های دیگر ساده و بی‌دردسر است. ابتدا مقدار مورد نیاز از محصول را با مقدار مساوی آب، رقیق کرده و سپس با یک قطعه ابر یا پارچه (بهتر است از نوع تور باشد)، سطح مبل یا فرش را تمیز کنید و در پایان آن را با استفاده از پارچه خشک و تمیز دیگری پاک کنید.

نکته: قبل از استفاده از محصول، آن را بر روی بخشی از سطح امتحان کنید و همچنین یادتان باشد هنگام استفاده از هر نوع ماده شوینده، دستکش به دست داشته باشید.

نظرات کاربران

خریداران این محصول، از قدرت آن در سریع پاک کردن لکه‌ها بسیار راضی‌اند و آن را عالی و فوق‌العاده می‌دانند. اما از نظر حجم و مقایسه آن با قیمت این محصول که در حال حاضر (اسفند ۱۴۰۲)، ۱۴۰هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود و فقط ۵۰۰ میلی‌لیتر حجم دارد، رضایت ندارند.

این محصول از خریداران خود از ۵ ستاره، ۳.۸ ستاره دریافت کرده است.

۱۰. شامپو فرش و مبل رافونه مدل sh_raf

شامپو مبل رافونه

محصولات رافونه از برندهای قدیمی و باسابقه در زمینه محصولات تمیزکننده است و روزبه‌روز به کیفیت آنها افزوده می‌شود. همچنین نوع اسپری این محصول هم تولید شده است.

میزان تمیز‌کنندگی

شامپو مبل و فرش رافونه دارای فرمولاسیون ماسب برای شستشوی انواع فرش‌ها و موکت و همچنین مبلمان است. مواد این شامپو با الیاف به‌کار رفته در تولید پارچه‌های رومبلی و فرش و موکت کاملا سازگاری دارد.

سهولت استفاده

مقداری مناسب از شامپو را روی مبل و فرش بریزید و با پارچه یا اسفنج روی آن بکشید و چند دقیقه بعد با دستمال بدون کرک آن را پاک کنید. برای لکه‌های مقاوم باید زمان بیشتری را صبر کنید. اگر از نوع اسپری این محصول استفاده می‌کنید، با فاصله ۲۰‌سانتی‌متری روی لکه اسپری کنید.

نظرات کاربران

خریداران این محصول از کیفیت بالا و لکه‌زدایی و تمیزکنندگی آن راضی هستند و حفظ رنگ و جلوگیری از تداخل رنگ‌های الیاف را از ویژگی‌های خوب آن می‌دانند.

این محصول از خریداران خود از ۵ ستاره، ۴.۲ ستاره دریافت کرده است و در بازار با قیمت ۴۲ هزار و ۳۰۰ تومان فروخته می‌شود.

۱۱. اسپری پاک کننده و لکه بر مبل و فرش استونیش مدل Permium 3X

شامپو مبل استونیش

شوینده‌های برند استونیش، به ‌دلیل فرمولاسیون قوی خود، از بهترین شوینده‌های مبل و فرش در لکه‌ و چربی‌زدایی مبلمان و انواع فرش‌ها هستند. در میان این شوینده‌ها اسپری و مایع پاک‌کننده استونیش خودنمایی می‌کنند.

میزان تمیزکنندگی

کف اسپری شوینده اسپری استونیش به عمق بافت‌ها نفوذ کرده و با جدا کردن لکه‌ها از درون الیاف، بدون اینکه صدمه‌ای به بافت فرش و مبلمان بزند، لکه‌ها را پاک می‌کند. این محصول ضدعفونی‌کننده و ضدقارچ است. حاوی رایحه خوش بوده و مانع پوسیدگی الیاف می‌شود.

سهولت استفاده

پس از جارو کردن سطح بدون اینکه مبلمان را خیس کنید، فوم محصول را روی اسفنج اسپری کرده و به آرامی کل سطح را با استفاده از دستمال مرطوب بمالید. بعد از پایان کار سطح را با دستمال خشک، پاک کنید. در ضمن این محصول در آب سرد فعال است.

نظرات کاربران

این محصول از نظر خریداران لکه‌بری قوی است که می‌تواند بیشتر لکه‌ها، حتی لکه‌های قدیمی را پاک کند. البته برخی معتقدند برای مبلمان با رنگ روشن کارایی لازم را ندارد. این محصول از خریداران خود از ۵ ستاره، ۴.۱ ستاره گرفته است و در بازار با قیمت ۷۵ هزار و ۲۱۰ تومان فروخته می‌شود.

۱۲. اسپری فوم جادویی گلشاد کد G002

شامپو گلشاد

فوم جادویی گلشاد، شوینده و پاک‌کننده چندمنظوره است که برای بیشتر سطوح، از جمله مبلمان و فرش کاربرد دارد.

میزان تمیزکنندگی

این شوینده بسیار قوی است و قدرت تمیزکنندگی، لکه و چربی‌زدایی فوق‌العاده‌ای دارد. درضمن سرعت زدودن انواع آلودگی‌ها با این محصول بسیار بالاست.

سهولت استفاده

استفاده از این شوینده بسیار راحت است. مقداری از محلول را روی سطح مورد نظرتان اسپری کرده و سپس با دستمال نخی، سطح را تمیز کنید. البته برای تمیز کردن مبلمان بهتر است، محلول را روی پارچه نخی اسپری کنید و کف آن را به‌ آرامی روی سطح بکشید. بعد از پایان کار، سطح را با پارچه خشک پاک کنید.

نظرات کاربران

بیشتر خریداران از کیفیت و کارایی این محصول به‌طور کلی رضایت دارند. اما برخی می‌گویند که همه لکه‌ها، از جمله لکه روغن یا لکه‌های خیلی قدیمی را به‌خوبی تمیز نمی‌کند. این محصول از خریداران خود از ۵ ستاره، ۳.۸ ستاره دریافت کرده و در بازار (اسفند ۱۴۰۱) با قیمت ۷۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

جمع‌بندی معرفی بهترین مواد شوینده مبل

در این مطلب ۱۲ مدل از بهترین مواد شوینده مبل را با ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف معرفی کردیم. نقطه اشتراک این مواد کارایی و قدرت بالای آنها در شستشو مبل، سهولت استفاده و قیمت مناسب است بنابراین بر اساس اولویت و نیاز خود می‌توانید هر کدام از آنها را انتخاب کنید.

مثلا اگر به بوها و رایحه‌های محصولات شیمیایی حساسیت دارید، ‌سراغ اسپری بمو بروید که فاقد رایحه است؛ یا اگر حجم شوینده برایتان مهم است از شوینده نانو نیپ با حجم ۱۰۰۰ گرم استفاده کنید. نظر شما در مورد بهترین شوینده مبل چیست؟


در ادامه بخوانید: انتخاب مبلمان مناسب برای منزل؛ نکاتی که باید بدانیم
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.