خرید تردمیل دست دوم و ۱۲ نکته مهمی که باید بدانید

خرید تردمیل دست دوم و ۱۲ نکته مهمی که باید بدانید
راهنمای مطالعه

  می‌خواهید تردمیل دست دوم بخرید، اما نمی‌دانید کدام تردمیل مناسب شماست؟ جای نگرانی نیست! این مطلب «درجه» به شما کمک می‌کند یک تردمیل دست دوم خوب بخرید که تا مدت‌ها از کارکردش خیالتان راحت است.

  تردیمیل‌های نو در مقایسه با تردمیل‌های دست دوم، حدود ۵۰ درصد اختلاف قیمت دارد، بنابراین طبیعی است که بسیاری از ما به فکر خرید تردمیل دست دوم باشیم.

  قبل از خرید تردمیل دست دوم، به نکات مهم زیر توجه کنید:

  نکات مهم هنگام خرید تردمیل دست دوم

  تردمیل

  ۱. زمان زیادی از سال ساخت تردمیل نگذشته باشد

  یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام خرید تردمیل دست دوم درنظر گرفت، سال ساخت آن است. بهتر است مدت زیادی از تولید تردمیل نگذشته باشد.

  دلیل این مساله نیز، پراستهلاک بودن تردمیل است. اگر مدت زمان طولانی از تردمیل استفاده شده باشد، به احتمال زیاد بسیاری از قطعات مصرفی نیاز به تعویض دارد. البته نباید این نکته را نادیده بگیرید که ممکن است برای مثال تردمیلی بیش از ۷ سال از خریدش گذشته باشد اما صاحب آن تاکنون از آن استفاده نکرده است. چنین دستگاهی چه بسا از تردمیل‌های استفاده شده که سال تولید آن‌ها کمتر است، بهتر و مرغوب‌تر باشد.

  ۲. تعداد صاحبان قبلی تردمیل چند نفر بوده؟

  شاید زیاد به این مسئله توجه نکنیم؛ ولی تعداد صاحبانی که قبلا از تردمیل استفاده می‌کردند، مهم است. هرچه تعداد کسانی که از تردمیل استفاده کرده‌اند بیشتر باشد، به این معناست که تردمیل، مدت زمان و به دفعات بیشتری به کار گرفته شده است؛ عمر قطعات مصرفی آن کمتر شده و احتمال خرابی و تعویض آنها، بیشتر از تردمیلی است که کمتر از آن استفاده شده است. در کل با توجه به استهلاک وسایل مصرفی تردمیل، هرچه از آن کمتر استفاده شود، سالمتر می‌ماند.

  ۳. چرا تردمیل را می‌فروشند؟

  می‌رسیم به یک سوال مهم و اساسی! دلیل فروش تردمیل چیست؟ چرا صاحب قبلی می‌خواهد تردمیل خود را بفروشد؟ مهم است بدانیم دلیل اصلی فروش تردمیل، وضعیت مالی صاحب آن است؟ می‌خواهد با فروش تردمیل دست دوم، مدل بالاتری را جایگزین کند؟ یا اینکه شاید تردمیل اصطلاحا به خرج افتاده و مجبور است قطعات مصرفی آن را تعویض کند؟

  برای اینکه در چنین شرایطی درست تصمیم بگیریم و به قول معروف سرمان کلاه نرود، بهتر است از کسی که در خرید و فروش وسایل ورزشی دست دوم به‌ویژه تردمیل متخصص است، کمک بگیریم. بخواهیم‌ تردمیل را به خوبی بررسی کند و نظرش را در مورد وضعیت دستگاه بگوید. مطمئنا نظر نهایی یک کارشناس خبره، می‌تواند ما را در یک انتخاب درست، راهنمایی کند.

  ۴. بپرسید تردمیل دست دوم را کجا نگهداری می‌کردند؟

  مکان نگهداری تردمیل

  یکی دیگر از سوال‌هایی که دانستن آن قبل از خرید تردمیل دست دوم مهم است، شرایط نگهداری تردمیل است. اینکه بدانیم تردمیل داخل منزل نگهداری می‌شده یا پارکینگ و گاراژ، خیلی مهم است. حتی برخی از افراد ممکن است تردمیل را در زیرزمین یا بالکن بگذارند و این در سالم بودن تردمیل، موثر است. مثلا شرایط نگهداری تردمیل در گاراژ با داخل منزل، بسیار متفاوت است.  در منزل تردمیل از گرما، سرما، تغییرات آب و هوا مثل باران و برف و تابش مستقیم آفتاب در امان است. این درحالی است که در گاراژ چنین نیست! بالکن هم مکان مناسبی برای نگهداری تردمیل نیست. به‌ویژه اگر مسقف نباشد.

  ۵. مطمئن شوید، تسمه تردمیل سالم است

  تسمه یکی از مهم‌ترین لوازم مصرفی تردمیل است. سلامت تسمه تردمیل دست دوم را با پیاده‌روی روی آن به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه امتحان کنید. حق شماست، پیش از خرید تردمیل دست دوم، از صاحبش بخواهید اجازه دهد آن را تست کنید. در زمان حرکت روی تردمیل، توجه کنید تسمه به سمت چپ یا راست، منحرف نشود. همچنین سطح تسمه نرم یا برآمده نباشد. تسمه تردمیل باید هر دو سال یک بار تعویض شود.

  [related]4848[/related]

  ۶. کیفیت موتور تردمیل دست دوم را بسنجید

  تردمیل دست دوم

  زمانی که روی تردمیل راه می‌روید، به صدای آن گوش کنید. نباید هنگام حرکت از موتور، تسمه و قاب تردمیل صدایی شنیده شود. دویدن را هم امتحان کنید. به سرعت روی تردمیل بدوید و باز هم به خوبی به صدای موتور، تسمه و قاب گوش کنید. اگر کوچکترین صدایی شنیدید، احتمالا موتور تردمیل مشکل دارد و از خرید آن منصرف شوید.

  ۷. به میزان تحمل وزن تردمیل دست دوم دقت کنید

  یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که باید در مورد تردمیل بدانیم، میزان وزنی است که می‌تواند تحمل کند. حتما از فروشنده تردمیل بپرسید دستگاه تحمل چه میزان وزنی را دارد. باید بدانید تحمل وزن ایده‌آل تردمیل تقریبا ۱۰ کیلوگرم بیش‌تر از وزن کسی است که از آن استفاده می‌کند. با یک حساب سرانگشتی، ببینید تردمیل می‌تواند وزنتان را تحمل کند و مناسب استفاده شما هست؟

  ۸. هنگام خرید تردمیل دست دوم کارت گارانتی را بخواهید

  اگر می‌خواهید نسبت به کیفیت تردمیلی که می‌خرید، مطمئن باشید، کارت گارانتی آن را از فروشنده بخواهید. با این کار یک تیر و دو نشان زده‌اید؛ هم از کیفیت تردمیل مطمئن هستید، هم متوجه می‌شوید سال تولید آن چه زمانی است.

  ۹. تردمیل باشگاهی را برای مصارف خانگی تهیه نکنید

  تردمیل خانگی نه باشگاهیهمانطور که می‌دانید، دو نوع تردمیل داریم. تردمیل‌های باشگاهی و تردمیل‌های خانگی. اگر تردمیل را برای مصرف خانگی می‌خواهید، بهتر است از خرید تردمیل باشگاهی صرف نظر کنید. قطعا تردمیل‌های باشگاهی هم مدت زمان طولانی به کار گرفته شده و هم تعداد افرادی که از آن استفاده کرده‌اند، زیاد است. پس نباید انتظار داشته باشید این نوع تردمیل‌ها، مانند تردمیل‌های خانگی کیفیت و طول عمر بالایی داشته باشد.

  ۱۰. تردمیل دست دوم، از برندهای مرغوب باشد

  این کاملا بدیهی است که شرکت‌های مطرح، محصولات مرغوب‌تری را نسبت به دیگر تولیدکنندگان، ارائه می‌کنند. توجه کنید تردمیلی بخرید که از برند شناخته‌ شده‌ای است. مطمئنا برندهای مطرح جهانی بی‌دلیل به موفقیت نرسیده و با ارائه محصولات مرغوب، رضایت مشتریان را کسب کرده‌ است. پس حتما هنگام خرید تردمیل دست دوم، برند را درنظر بگیرید.

  اگر شرکت سازنده، نام و نشان مطرحی نداشت، بهتر است پیش از خرید تردمیل، در مورد برند آن تحقیق کنید. سعی کنید نظرات کسانی که از این برند استفاده کرده‌اند را بپرسید. البته ممکن است شرکت تولیدکننده مشهور نباشد و به تازگی محصولات خود را به بازار معرفی کرده است؛ ولی کیفیت تولیداتش بالا و قابل مقایسه با برندهای مطرح است.

  در این صورت بازهم درباره برند موردنظر، نظرات کاربران را در فضای مجازی بخوانید.

  ۱۱. به ابعاد تردمیل توجه کنید

  تردمیل تاشو

  موقع خرید تردمیل دست دوم، به ابعاد آن توجه کنید. مثلا ببینید آیا در منزل فضای مناسب برای این مدل تردمیل دارید یا نه؟ ممکن است فضای زیادی نداشته باشید، پس بهتر است سراغ تردمیل‌های تاشو بروید؛ مزیت این تردمیل‌ها قرارگیری آن‌ها در کم‌ترین فضاست. برای تردمیل تاشو عکس داشته باشیم.

  ۱۲. امکانات تردمیل دست دوم را بررسی کنید

  تردمیل دست دو

  امکانات ارائه شده در هر مدل تردمیل، با مدل دیگر متفاوت است. مثلا یک مدل تردمیل ممکن است امکاناتی مانند تغییر سرعت‌، تنظیم شیب، برنامه‌های متعدد، سنسور ضربان قلب، پخش موسیقی و ... داشته باشد؛ درصورتی که مدل دیگر فقط تعدادی از این امکانات را دارد. بنابراین تنها خود شما هستید که می‌توانید بهترین انتخاب را با توجه به نیازتان داشته باشید.

  و اما کلام آخر...

  اگر به هر دلیلی نمی‌توانید تردمیل نو خریداری کنید، با توجه به نکاتی که گفتیم، می‌توانید تردمیل دست دوم مناسبی را بخرید. مطمئن باشید خرید تردمیل دست دوم با توجه به قیمتش نسبت به تردمیل نو، نه تنها ایرادی ندارد، بلکه انتخابی کاملا درست و منطقی است. اگر شما هم تجربه خرید تردمیل دست دوم دارید، لطفا در قسمت نظرات، آن را با ما به اشتراک بگذارید تا دیگران هم از تجربه‌های شما استفاده کنند. [see_also]4072[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید