خرید پایه نگهدارنده موبایل و هرآنچه باید در این باره بدانید

خرید پایه نگهدارنده موبایل و هرآنچه باید در این باره بدانید
راهنمای مطالعه

  پایه نگهدارنده موبایل در خودروها، یکی از لوازم داخلی خودروست که واقعا نمی‌شود از آن صرف نظر کرد. پیدا کردن مسیر با نرم‌افزار‌های راهیابی و پاسخگویی به تماس‌ها از طریق هندزفری از کاربردهای پایه نگهدارنده موبایل است. این مقاله از «درجه» همه نکاتی را که باید قبل از خرید پایه نگهدارنده موبایل بدانید، برایتان گفته است.

  فواید پایه نگهدارنده موبایل در خودرو

  خرید پایه نگهدارنده موبایل - فواید

  پایه نگهدارنده موبایل در خود برای افراد بسیاری، از رانندگان تاکسی گرفته تا هر راننده‌ای که می‌خواهد هنگام رانندگی به تماس‌های خود با خیال راحت پاسخ دهد، خیلی مفید و حتی می‌توان گفت ایده‌آل است. با مطالعه این بخش متوجه می‌شوید، چرا افراد بسیاری این وسیله را به لوازم داخلی خودروی خود اضافه می‌کنند.

  ۱. ایمنی هنگام رانندگی

  بسیاری از سازمان‌های آمریکا، مانند ستاد ملی ایمنی حمل‌ونقل و انجمن ایمنی بزرگراه‌ها از پایه نگهدارنده موبایل استقبال کرده‌اند. آنها همیشه توصیه می‌کنند که هنگام رانندگی از موبایل استفاده نشود. اما رانندگی در مسافت‌های طولانی بسیار خسته‌کننده می‌شود و گاهی‌اوقات پیش می‌آید که راننده هنگام رانندگی شروع به صحبت با موبایل می‌کند یا به دنبال موسیقی دلخواه خود برای پخش می‌گردد. با وجود اینکه می‌دانیم انجام دادن این کارها هنگام رانندگی خطرناک است، اما بیشتر مواقع اجتناب‌ناپذیرند.

  اما تماس تلفنی یا جست‌وجوی ترانه دلخواه و البته استفاده از نقشه همراه برای جهت‌یابی زمانی راحت و در عین حال امن می‌شود که از پایه نگهدارنده موبایل استفاده کنید. در این حالت از خطر احتمالی تصادف تا حد بسیار زیادی کاسته می‌شود. این ابزارها انجام دادن چند کار همزمان را آسان‌تر می‌کنند.

  ۲. کاربرد آسان و راحت

  امروزه انواع اپلیکیشن‌های جهت‌یابی، از گوگل‌مپ گرفته تا ویز، در دسترس هستند و دیگر نیازی به حمل نقشه کاغذی نیست. اما هنگام رانندگی و زمانی‌که باید نگاه‌تان به جاده باشد، استفاده از این اپلیکیشن‌ها کمی سخت می‌شود.

  پایه‌های نگهدارنده‌ موبایل، پیگیری دستورهای این اپلیکیشن‌ها و همچنین هندزفری‌ها را راحت‌تر کرده است. از آنجایی‌که نگهدارنده‌های موبایل را می‌توان روی داشبورد و در مقابل چشم‌ها قرار داد، دیگر نیازی نیست که دایم به صفحه نمایش موبایل یا جاده نگاه کنید. در این حالت نه تنها می‌توانید به تماس‌هایتان پاسخ دهید، بلکه کارهای دیگر مانند انتخاب موسیقی دلخواه یا پیدا کردن مقصدتان از روی نقشه همراه را به راحتی و بدون دردسر انجام دهید.

  ۳. ایمنی موبایل

  وقتی موبایل‌تان را روی صندلی مسافر قرار دهید،‌ احتمال اینکه به کف خودرو بیفتد و صدمه ببیند، بسیار زیاد است. در بدترین شرایط هم ممکن است موبایل‌تان از روی پایتان به پایین سر بخورد و زیر پدال‌های خودرو مانند پدال ترمز قرار گیرد و احتمال تصادف را بالا ببرد. بنابراین بهترین راه ‌حل برای پیشگیری از مشکلات فوق، نصب پایه نگهدارنده موبایل در خودروست.

  پایه نگهدارنده موبایل مناسب چه کسانی است؟

  پایه نگهدارنده موبایل مناسب افراد زیر است:

  • رانندگان تاکسی و دیگر رانندگان حرفه‌ای: می‌توانند از این ابزار استفاده کنند. زیرا ممکن است برای رفتن به قسمت‌های ناآشنای شهر لازم باشد از نقشه نصب شده روی گوشی هوشمند استفاده کنند.
  • رانندگی در جاده‌ها: هنگام سفر در جاده‌ها ممکن است لازم باشد از اپلیکیشن‌های جهت‌یابی استفاده کنید که باز هم نگهدارنده موبایل به کارتان می‌آید. همچنین اگر مجبور باشید به یک تماس تلفنی پاسخ دهید، این وسیله به‌دردتان می‌خورد.
  • عاشقان موسیقی: اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که بدون موسیقی نمی‌توانید مسیرهای نسبتا طولانی را رانندگی کنید، نگهدارنده موبایل مناسب‌تان است. تمام خودروها امکان اتصال سیستم‌های سرگرم‌کننده به موبایل‌ها را ندارند. بنابراین نگهدارنده موبایل می‌تواند جستجوی موسیقی مورد علاقه در موبایل را برایتان راحت‌ کند و از خطر تصادف بکاهد.

  انواع پایه‌های نگهدارنده‌ موبایل

  انواع پایه‌های نگهدارنده موبایل تولید شده است و برای اینکه بدانید کدام یک مناسب‌تان است، باید آنها را بشناسید.

  ۱. پایه نگهدارنده موبایل مغناطیسی

  خرید پایه نگهدارنده موبایل -مغناطیسی

  پایه نگهدارنده موبایل مغناطیسی یا آهنربایی با کمک نیروی مغناطیس، روی مکان دلخواه نصب می‌شود. موبایل خود را می‌توانید با خیال راحت روی آن قرار دهید تا سرجایش محکم بماند. مهم‌ترین مزیت این نگهدارنده این است که با بیشتر تلفن‌های هوشمند در اندازه‌های مختلف سازگار است. اما برای استفاده از آن حتما باید یک تکه صفحه فلزی مغناطیسی به پشت تلفن‌تان بچسبانید که برخی از افراد، این کار را دوست ندارند.

  ۲. پایه نگهدارنده موبایل گهواره‌ای

  خرید پایه نگهدارنده موبایل - گهواره‌ای

  این نگهدارنده‌ها بیش از نگهدارنده‌های دیگر محبوب هستند اما مناسب تمام موبایل‌ها با اندازه‌های مختلف نیستند. موقع خرید باید نوعی تهیه کنید که مناسب ابعاد موبایل‌تان باشد. بزرگترین مزیت این نگهدارنده، وجود دسته‌هایی است که روی موبایل قرار می‌گیرند و بدین ترتیب موبایل‌تان، به هیچ وجه از روی آن لیز نمی‌خورد.

  ۳. پایه نگهدارنده موبایل مناسب نصب روی سیستم تهویه هوا (دریچه کولر) (Vent Clip)

  خرید پایه نگهدارنده موبایل - تهویه هوا

  این نگهدارنده، طوری ساخته شده که می‌توان آن را روی سیستم تهویه هوای خودرو (دریچه کولر) نصب کرد. بیشترین مزیت نگهدارنده Vent Clip این است که موبایل‌تان بدون اینکه مانع دیدتان شود، کاملا جلوی چشم‌تان قرار می‌گیرد. اما همه خودروها به سیستم‌های تهویه‌ای که با گیره‌های نگهدارنده این نوع پایه نگهدارنده موبایل سازگار باشند، مجهز نیستند.  در واقع قاب دریچه کولر این خودروها به‌گونه‌ای هستند (کوچک یا مشبک) که نمی‌توانند گیره‌های این نوع پایه نگهدارنده را محکم نگه‌دارند. 

  ۴. پایه نگهدارنده موبایل مخصوص نصب روی شیشه جلوی خودرو

  خرید پایه نگهدارنده موبایل -شیشه جلو

  این نگهدارنده‌ها به دلیل وجود فنجان‌های مکشی، به خوبی و کاملا محکم روی شیشه جلوی خودرو نصب می‌شوند. اما بدترین عیب این نگهدارنده این است که اثر خود را روی شیشه به جا می‌گذارد و اگر به خوبی نصب نشود، احتمال افتادن دارد. اما اگر درست نصب شوند، موبایل‌تان را در برابر چشم‌هایتان نگه می‌دارند. البته می‌توانید پایه آن را در قسمتی از شیشه نصب کنید که مزاحم دید‌تان نشود. در غیراینصورت پایه نگهدارنده باعث دردسرتان می‌شود. 

  [related]11820[/related]

  ۵. پایه نگهدارنده موبایل مخصوص نصب روی داشبورد

  خرید پایه نگهدارنده موبایل - داشبورد

  این نوع نگهدارنده مناسب خودروهایی است که طراحی داشبورد آن کمی صاف و تخت است. آنها را با استفاده از نوار چسبی که پشت‌شان قرار دارد، روی داشبورد می‌چسبانند. معمولا این نوع پایه‌ها با چند عدد نوار چسبی همراه هستند تا در صورت از بین رفتن نوار آن، یدکی آن وجود داشته باشد. این نوارهای چسبی وقتی خیس شوند، خاصیت خود را از دست می‌دهند.

  ۶. پایه نگهدارنده موبایل مخصوص نصب روی اسلات ورودی CD

  خرید پایه نگهدارنده موبایل - اسلات

  نصب وسیله‌ای روی اسلات ورودی CD (شکافی که معمولا CD برای پخش، درون آن قرار می‌گیرد)، به نظر عجیب می‌آید. اما برخی از پایه‌های نگهدارنده موبایل مخصوص نصب روی اسلات ورودی CD طراحی شده‌اند. این نوع پایه بدون اینکه به اسلات صدمه‌ای بزند یا جلوی پخش موسیقی را بگیرد، روی آن نصب می‌شود. این نوع پایه برای خودروهایی که امکان نصب پایه در هیچ قسمت دیگر ندارند، مناسب است. یکی از مزایای این پایه این است که مزاحم دید جلو راننده و حواس‌پرتی او نمی‌شود.

  نصب پایه نگهدارنده موبایل چگونه است؟

  نصب پایه نگهدارنده موبایل از هر نوع بسیار ساده و آسان است. می‌توانید آن را به داشبورد، شیشه جلوی خودرو، شکاف نگهدارنده CD یا روی تهویه‌های هوای خودرو نصب کنید.

  هنگام خرید نگهدارنده موبایل، دستور روش نصب آن به وسیله سازنده آماده شده است. برخی از نگهدارنده‌ها فنجان یا پایه‌های مکنده و قابلیت جذب بالایی دارند و به راحتی روی شیشه جلوی خودرو نصب می‌شوند. برخی از آنها هم نوارهای چسبی دارند و می‌توان آنها را به راحتی به محل دلخواه نصب کرد.

  نکات قبل از خرید پایه نگهدارنده موبایل

  هنگام خرید پایه نگهدارنده موبایل باید به چند نکته توجه کنید تا واقعا پایه نگهدارنده موبایل مناسب نیازهای خود را بخرید.

  • فضای داخلی خودرو را درنظر بگیرید

  خرید پایه نگهدارنده موبایل - فضای خودرو

  اولین چیزی که باید به خاطر بسپارید، طراحی فضای داخل خودروی‌تان است. آیا داشبورد آن صاف است؟ دریچه‌های کولر آن مناسب قرار گرفتن پایه نگهدارنده موبایل هستند؟ شیشه جلوی خودرو، انحنای زیادی دارد یا می‌توان روی آن پایه نگهدارنده موبایل را نصب کرد؟ با توجه به فضای داخلی خودرو می‌توانید نوع پایه نگهدارنده موبایل مناسب خود را تهیه کنید.

  • مدل موبایل‌تان چیست؟

  دومین چیزی که هنگام خرید پایه نگهدارنده موبایل باید به آن فکر کنید، مدل گوشی‌تان است. به‌طور مثال مدل گهواره‌ای مناسب آیفون۶، برای آیفونX مناسب نیست. باید بررسی کنید که کدام نوع از این وسیله مناسب موبایل‌تان است. برخی از پایه‌های نگهدارنده گهواره‌ای را می‌توان دسته‌های آن را باز و فضا را برای گرفتن موبایل بیشتر کرد، اما در این زمینه محدودیت‌هایی هست و باید پیش از خرید، مناسب بودن آن را بررسی کنید. 

  • نوع استفاده‌تان چیست؟

  پایه نگهدارنده موبایل را به چه منظوری می‌خواهید؟ اگر می‌خواهید موسیقی‌های دلخواه‌تان را به راحتی پیدا کنید یا از دوربین فیلمبرداری موبایل‌تان استفاده کنید، پس پایه‌ای بخرید که بتوانید آن را هم به صورت عمودی و هم افقی نصب کنید. اما اگر فقط برای جواب دادن به تماس‌های تلفنی‌تان قصد خرید این وسیله را دارید، نوع ساده آن هم کافی است.

  • نصبش آسان است؟

  پایه نگهدارنده‌ای بخرید که بتوانید آن را بی‌دردسر در خودرو نصب کنید یا آن را بردارید. باید به ویژگی‌های مثبت یا منفی هر یک از این پایه‌های دقت کنید. به طور مثال، پایه‌های نگهدارنده موبایل که به شکل فنجان مکشی هستند و روی شیشه جلوی خودرو یا داشبورد قرار می‌گیرند، ممکن است خط و علامتی در محل قرار گرفتن خود باقی بگذارد.  در واقع پایه‌های این نگهدارنده، شبیه فنجان است که قدرت مکش دارند و به راحتی به روی سطوح صاف می‌چسبند. 

  • کیفیت دسته‌‌ها چطور باشد؟

  هنگام خرید پایه نگهدارنده موبایل مراقب باشید دسته‌های آن که باید موبایل را نگه‌دارند محکم و باکیفیت باشند. احتمال افتادن موبایل و صدمه دیدن، از میان دسته‌‌های موبایل بالاست. البته اگر پایه نگهدارنده موبایل از نوع مغناطیسی باشد، از این نظر مشکلی ندارید. زیرا موبایل به نیروی آهنربا روی این وسیله قرار می‌گیرد.

  • قابلیت شارژ موبایل داشته باشد

  با خرید پایه نگهدارنده موبایل با قابلیت شارژ موبایل، هرگز نگران تمام شدن باتری موبایل‌تان نمی‌شوید. بنابراین خوب است نگهدارنده‌ای تهیه کنید که این قابلیت را –چه بی‌سیم، چه با سیم- داشته باشد.

  • جابه‌جایی آسان موبایل از روی پایه نگهدارنده

  تمام نگهدارنده‌هایی که دسته‌دار هستند، برداشتن یا گذاشتن موبایل روی آنها کمی وقت می‌گیرد. اگر می‌خواهید حتی لحظه‌ای وقت‌تان تلف نشود، نوع مغناطیسی پایه نگهدارنده موبایل را تهیه کنید.

  کلام آخر

  برخی از شرکت‌های سازنده موبایل، بنابر نوع موبایل‌های تولیدی‌شان، پایه نگهدارنده موبایل ساخته و روانه بازار کرده‌اند. اگر می‌خواهید از خرید پایه نگهدارنده موبایل‌تان کاملا راضی و مطمئن باشید، می‌توانید با توجه به نوع موبایل‌تان یکی از آنها را بخرید. اما اگر  پایه نگهدارنده خاص موبایل‌تان در بازار نبود، با توجه به نکات ارائه شده در این مقاله می‌توانید با خیال راحت، یکی از آنها را تهیه کنید. [see_also]9553[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید