بهترین مایع ظرفشویی های بازار ایران از دید کاربران کدامند؟

بهترین مایع ظرفشویی های بازار ایران از دید کاربران کدامند؟
راهنمای مطالعه

  مایع ظرفشویی، یکی از مهم‌ترین اقلام سبد خرید ماهیانه‌ ماست. به طور کلی، باید در خرید تمام مواد شوینده و بهداشتی که مستقیما کنترل سلامتی‌مان را بر عهده دارند به شدت دقت کنیم. یک مایع ظرفشویی خوب، هم ظاهر و بوی نامطبوع را از ظرف‌ها دور می‌کند هم باعث می‌شود تا باکتری‌ها روی وسایل آشپزخانه‌تان جای خوش نکنند. اما بهترین مایع ظرفشویی‌ های بازار ایران کدامند؟

  در ادامه از برندها و مدل‌هایی خواهیم گفت که در میان مشتریان ایرانی از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. اجازه بدهید این برندها و مدل‌ها را از نظر قابلیت‌ها (غلظت و پاک‌کنندگی)، رایحه و اسانس، حجم و البته قیمت مقایسه کنیم تا در فروشگاه راحت‌تر خرید کنید.

  ۱. مایع ظرفشویی پریل

  بهترین مایع ظرفشویی

  پریل را حتما می‌شناسید. حتی اگر خودتان هم از این برند استفاده نکنید، نام آن را در تبلیغات تلویزیونی متنوعش دیده‌اید. این برند که تحت لیسانس شرکت هِنکِل آلمان تولید می‌شود از برندهای محبوب بازار ایرانی است. مثلا اگر به بخش محبوب‌ترین برندهای مایع ظرفشویی در وبسایت دیجی‌کالا سر بزنید، متوجه می‌شوید که خریداران ایرانی از این مایع ظرفشویی استقبال خوبی می‌کنند.

  حجم محصول

  پریل در حجم‌های متنوعی به بازار ارائه می‌شود و دست مشتری را در خرید گزینه مناسب از لحاظ حجم باز می‌گذارد. مثلا بسته‌بندی‌های بزرگ این برند در حدود ۳ کیلوگرم وزن دارند و برای خانواده‌های پرجمعیت یا کسانی که دوست دارند دیر به دیر به خرید بروند، گزینه خوبی است. بسته‌بندی‌های کوچک پریل هم در حجم یک کیلوگرمی به بازار عرضه می‌شود.

  البته این یک ویژگی خاص و منحصربه‌فرد در بازار مایع‌های ظرفشویی نیست. بیشتر برندها، بسته‌بندی‌های مختلفی برای محصولات خود در نظر می‌گیرند. در هر حال، دادن حق انتخاب به مشتری از نظر خرید مایع ظرفشویی در حجم زیاد یا کم، مزیت خوبی است که پریل آن را به خریداران خود می‌دهد.

  قدرت پاک‌کنندگی و غلظت

  اجازه بدهید به سراغ قدرت پاک‌کنندگی پریل برویم. پریل از غلظت خوبی برخوردار است و سریع و مؤثر به پاک‌ کردن ظروف می‌پردازد. غلظت مناسب و قدرت پاک‌کنندگی بالا باعث می‌شود تا در هر بار مصرف، نیاز به استفاده از حجم زیادی از مایع نباشد و در نتیجه، خرید از این برند برای‌تان به صرفه تمام می‌شود.

  اگر به وبسایتی مانند دیجی‌کالا مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که بیش از ۹۰ نفر از خریداران از محصولات پریل راضی بوده‌اند و خرید آن را به دیگران هم پیشنهاد کرده‌اند. در نظرات این دوستان، اشاره به قدرت بالای تمیزکنندگی و سرعت پاک‌کنندگی مایع ظرفشویی پریل جلب توجه می‌کند.

  رایحه و عطر

  نکته جالب‌ توجه درباره آن، استفاده از فرمولاسیونی است که مانع از خشک و زبر شدن پوست دست می‌شود. رایحه‌هایی که در ترکیب مایع ظرفشویی پریل استفاده می‌شود هم متنوع است؛ پرتقال، لیمو، میوه‌های قرمز، لوندر یا همان اسطوخدوس. اینکه از کدام عطر و اسانس بیشتر خوش‌تان بیاید و با پوست دست‌تان سازگار باشد، موضوعی سلیقه‌ای و شخصی است. نمی‌توان گفت بهترین مایع ظرفشویی پریل کدام است و چه رایحه‌ای دارد اما عموما، محصولات این برند خوشبو هستند.

  در هر حال، شستن ظرف‌ها بدون دستکش مناسب، پیشنهاد نمی‌شود ولی ترکیبات مایع ظرفشویی پریل به گونه‌ای است که اگر دستکش نپوشید، آزار زیادی به پوست‌تان وارد نمی‌شود و دست‌های‌تان را خیلی خشک و ناراحت نمی‌کند.

  قیمت

  قیمت برند پریل نسبت به برندهای دیگر، چندان گران‌تر نیست. اختلاف قیمت محصولات این برند، با دیگر برندهای ایرانی بسیار کم است (شاید در حدود سه تا چهار هزار تومان). بسته‌بندی بزرگ پریل را باید در حدود ۳۵ هزار تومان و بسته‌بندی‌های کوچک‌تر آن را در حوالی ۱۰ هزار تومان بخرید.

  [related]7672[/related]

  ۲. مایع ظرفشویی گلرنگ

  بهترین مایع ظرفشویی

  گلرنگ از برندهای وطنی است که سالیان دراز شعر و شعار تبلیغاتی معروف آن (گل...گل...گل... گل از همه رنگ!)‌ در گوش مخاطب ایرانی می‌پیچید. سابقه و حضور مداوم این برند، گواهینامه‌ای از توانمندی و موفقیتش در بازار ایرانی است. اما آیا مایع ظرفشویی گلرنگ، مایع ظرفشویی خوبی است؟

  حجم محصول

  گلرنگ هم مانند پریل، بسته‌بندی‌ها و حجم‌های بزرگ و کوچک را برای محصولاتش در نظر گرفته است. از این رو، دست‌تان برای انتخاب حجم مورد نظر کاملا باز است. بزرگ‌ترین حجمی که مایع ظرفشویی گلرنگ به بازار ارائه می‌شود، حدود ۳ کیلو و ۵۰۰ گرم است. یعنی نسبت به هم‌تای خارجی خود پریل یا مایع ظرفشویی اوه و صحت، اندکی کم‌حجم‌تر است.

  قدرت پاک‌کنندگی و غلظت

  قدرت پاک‌کنندگی مایع ظرفشویی گلرنگ تا حدی مطلوب و قابل قبول است اما نمی‌توان گفت غلظت زیادی دارد و خواص پاک‌کنندگی آن از موارد دیگر موجود در بازار بیشتر است. در واقع، این مایع ظرفشویی، کیفیت خوبی دارد و ظرف‌ها را پاک می‌کند ولی بهترین مایع ظرفشویی بازار نیست و در مقایسه با مایعی مانند پریل، غلظت و پاک‌کنندگی آن کمتر است.

  رایحه و عطر

  تنوع، یکی از کلیدهای موفقیت برندها در بازار شلوغ این روزهاست. به همین خاطر، برندهای فعال در حوزه‌های مختلف مایل‌اند از عطرها و رایحه‌های گوناگون بهره ببرند و دست مصرف‌کننده را در انتخاب باز بگذارند. گلرنگ هم مایع ظرفشویی خود را در رایحه‌ها و اسانس‌های مختلفی مانند لیمو، توت‌فرنگی و سیب سبز عرضه می‌کند. دیگر نظر شما مهم است که از کدام مورد بیشتر خوش‌تان بیاید.  البته این رایحه و عطر گاهی زیاد از حد مصنوعی و اغراق‌آمیز می‌شود و برای کسانی که از بوی مصنوعی زیاد خوش‌شان نمی‌آید، چندان جالب نخواهد بود.

  قیمت

  همان‌طور که پیش‌تر هم عنوان شد، طیف قیمت انواع مایع ظرفشویی در بازار چندان متنوع نیست. یعنی برندهای مختلف، تقریبا قیمت‌های یکسانی دارند. قیمت یک عدد مایع ظرفشویی بزرگ گلرنگ حدودا ۲۸ هزار تومان است و بسته‌های کوچک‌تر آن را هم می‌توان با حدود هشت هزار تومان خریداری کرد.

  با توجه به اینکه شاخص‌هایی که نام برده شد مثلا عطر و اسانس یا پاک‌کنندگی برندهای دیگر بازار در برخی موارد بهتر از گلرنگ است، شاید نتوان این برند را بهترین دانست اما قطعا در زمره پرفروش‌ترین‌ها قرار می‌گیرد.

  ۳. مایع ظرفشویی خاکستر

  بهترین مایع ظرفشویی

  مایع ظرفشویی خاکستر از برندهای قدیمی ایرانی است که طرفداران زیادی دارد. اگر به وبسایت دیجی‌کالا مراجعه کنید با انبوهی از نظرات مثبت درباره این برند رو‌به‌رو خواهید شد. حالا برویم تا این مایع ظرفشویی را باهم بررسی کنیم.

  حجم محصول

  حجم بسته‌های بزرگ مایع ظرفشویی خاکستر در مقایسه با برندهای دیگر بازار که معمولا سه کیلویی هستند، کمتر است. حجم بسته‌های بزرگ مایع خاکستر حدود دو کیلو و ۷۰۰ گرم است. یعنی نسبت به پریل، اَوه یا حتی گلرنگ که اندکی از برندهای دیگر کم‌حجم‌تر بود هم حجم کمتری دارد.

  قدرت پاک‌کنندگی و غلظت

  قدرت پاک‌کنندگی مایع خاکستر مطلوب است و برای مثال کاربران دیجی‌کالا از آن راضی هستند. این برند قدیمی است و سال‌ها حضورش در بازار نشان می‌دهد که طرفداران خاص خود را دارد و کیفیت آن هم با ثبات مناسبی حفظ شده است.

  اما در مقایسه با گزینه‌های دیگر این فهرست از غلظت چندان زیادی برخوردار نیست. همین موضوع باعث می‌شود تا برای شست‌وشوی ظرف‌ها نیاز به مصرف حجم بیشتری مایع ظرفشویی باشد. با توجه به اینکه حجم بسته‌های بزرگ مایع ضرفشویی خاکستر هم از برندهای دیگر کمتر است، شاید خرید آن چندان مقرون به صرفه نباشد.

  رایحه و عطر

  مایع ظرفشویی خاکستر در تولید محصولات خود از اسانس و عطر خاصی استفاده نمی‌کند. البته مواردی در میان محصولات این برند وجود دارد که در آنها از اسانسی مانند لیمو استفاده شده است اما مایع ظرفشویی آن فاقد عطر و رایحه خاصی است. بسیاری از مصرف‌کنندگان، همین نبود عطر و رایحه خاص را می‌پسندند.

  تعداد زیادی از کاربران دیجی‌کالا و مصرف‌کنندگان مختلف معتقدند؛ برای استفاده از مایع ظرفشویی خاکستر، نیازی به دستکش نیست. چون اسانس‌ها و مواد افزودنی که معمولا باعث خشک شدن پوست می‌شود در آن وجود ندارد. بازهای معدنی مانند سود و پُتاس هم در مایع ظرفشویی خاکستر وجود ندارد و در نتیجه با محصولی رو‌به‌رو هستید که پوست دست را آزار نمی‌دهد.

  قیمت

  بسته‌بندی بزرگ مایع ظرفشویی خاکستر را می‌توانید با قیمت حدود ۳۰ هزار تومان و بسته‌بندی کوچک آن را با قیمت حدود ۱۳ هزار تومان بخرید. بیش از ۶۰ نفر از کاربران دیجی‌کالا از برند خاکستر تعریف و خرید آن را به دیگران توصیه کرده‌اند.

  در آخر

  در میان گزینه‌هایی از بهترین مایع ظرفشویی که در این فهرست مطرح شد، هر یک دارای نقاط قوت و ضعف‌هایی هستند. باید دید به عنوان یک مصرف‌کننده، چه خواسته و نیازی از بهترین مایع ظرفشویی دارید و چطور می‌توانید به خاطر وجود برخی نقاط قوت از نقاط ضعف هر محصول بگذرید. مثلا شاید شما خشک نشدن پوست و بی‌بو بودن آن را به حجم و غلظت کمتر ترجیح بدهید. انتخاب با شماست! [see_also]8378[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید