دستگاه خانگی پرس دستی پلاستیک و نکاتی که باید برای خرید آن بدانید

دستگاه خانگی پرس دستی پلاستیک و نکاتی که باید برای خرید آن بدانید
راهنمای مطالعه

  هر چقدر که وسایل آسان‌کننده امور خانه‌داریِ بیشتری در منزل داشته باشید، رفاه‌تان هم افزایش پیدا می‌کند. مثلا شاید در ظاهر، خرید دستگاه پرس دستی خانگی به نظرتان چیزی اضافه بیاید اما با وجود آن، بسته‌بندی مواد مختلف بسیار ساده‌تر، منظم‌تر و تمیزتر خواهد شد. در ادامه از این وسیله و نکات لازم برای خرید آن بیشتر خواهیم گفت.

  مزایای خرید دستگاه پرس دستی خانگی چیست؟

  دستگاه پرس دستی

  دستگاه پرس پلاستیک به شما کمک می‌کند تا به راحتی غذایی را که قرار است به عنوان تغذیه برای فرزندان‌تان یا خودتان آماده کنید در بسته‌بندی تمیز و منظم قرار بدهید. علاوه بر آن، اگر در زمینه مشاغل خانگی فعال هستید و محصولی را که باید در بسته‌بندی پلاستیکی باشد در خانه تهیه می‌کنید، قطعا این دستگاه برای‌تان مناسب و ضروری خواهد بود.

  بسته‌بندی مواد غذایی

  در زمینه بسته‌بندی مواد غذایی باید بدانید که بخش وسیعی از افت کیفیت و فساد مواد غذایی مختلف به خاطر دسته‌بندی نادرست ایجاد می‌شود. زمانی که مواد مختلف در معرض اکسیژن قرار می‌گیرند، امکان تخریب و فسادشان افزایش پیدا می‌کند. اکسیژن باعث می‌شود تا رنگ و بافت مواد غذایی مختلف تغییر پیدا کند و خواص آنها هم زیر سؤال برود.

  با خرید یک دستگاه پرس دستی به راحتی می‌توانید مواد غذایی مختلف را از تغییرات رنگ، بو، بافت و... نجات بدهید. همان‌طور که می‌دانید، مواد غذایی مختلفی را در منزل بسته‌بندی می‌کنیم پس وجود یک دستگاه پرس می‌تواند بارها و بارها برای بسته‌بندی مواد مختلف کاربرد داشته باشد. از گوشت گرفته تا تغذیه فردای کودک‌تان در مدرسه را با وجود دستگاه پرس دستی به سادگی بسته‌بندی کنید.

  خرید مواد غذایی تازه برای حفظ طعم و سلامت بیشتر، ایده بسیار خوبی است اما این روزها با وجود مشغله فراوانی که داریم و دور بودن بازارهای خرید معمولا امکان چنین چیزی مقدور نیست. پس باید به فکر استفاده از روش‌هایی باشیم که به نگهداری و بسته‌بندی صحیح غذا برای حفظ ارزش و ماندگاری‌شان کمک می‌کند. از این رو، دستگاه پرس دستی می‌تواند عصای دست‌مان در منزل باشد و مواد غذایی را بهتر و سالم‌تر نگه دارد.

  بسته‌بندی محصولات برای فروش

  همان‌طور که پیش‌تر هم عنوان شد، اگر شغلی خانگی دارید و برای کارتان نیاز به بسته‌بندی محصول خود دارید باید حتما به شکل بهتر بسته‌بندی و نظم آن هم فکر کنید. وجود دستگاه پرس دستی به یاری‌تان خواهد آمد و به بسته‌بندی بهتر و تمیزتر محصول‌تان کمک خواهد کرد. برای مثال، اگر سبزی خرد شده برای خورشت و... را در منزل آماده می‌کنید و به فروش می‌رسانید، این دستگاه در بسته‌بندی حتما و قطعا به دردتان خواهد خورد. مشاغل متنوع دیگری هم در منزل قابل انجام هستند که برای بسته‌بندی تمیز و دقیق محصولات‌شان به دستگاه پرس نیاز پیدا می‌کنند.

  نکات لازم قبل از خرید دستگاه پرس دستی چیست؟

  دستگاه پرس دستی

  بیشتر دستگاه‌های پرس دستی خانگی، طوری طراحی می‌شوند که لبه بیرونی پلاستیک را به هم می‌دوزند. برای استفاده از این وسیله باید در ابتدا، ماده غذایی مورد نظرتان را داخل پلاستیک بگذارید و بعد به کمک دستگاه از سمت بیرون، دو لبه را به هم متصل کنید. دستگاه پرس می‌تواند اکسیژن موجود در داخل پلاستیک را تخلیه و با حرارتی که دارد به بسته شدن پلاستیک کمک کند.

  قبل از خرید دستگاه پرس باید به نکاتی توجه داشته باشید تا بهترین گزینه را خریداری کنید:

  داغ نشدن دستگاه و نبود نیاز به خاموش کردن مقطعی آن

  امکان استفاده از وسیله به طور مداوم بدون داغ شدن از آن از جمله مواردی است که حتما باید قبل از خرید در نظر بگیرید. لازم است، برخی از دستگاه‌های پرس دستی را  بعد از هر بیست تا سی دقیقه استفاده، خاموش کنید تا سرد شوند و امکان استفاده مجدد به وجود آید. برای کسانی که نمی‌خواهند از دستگاه پرس دستی به مدتی طولانی و برای بسته‌بندی حجم وسیعی از مواد استفاده کنند، این مورد اشکالی ندارد اما اگر قرار باشد که مثلا تعداد زیادی بسته را برای فروش به مشتری آماده کنید دیگر قضیه فرق خواهد کرد. پس به امکان استفاده ممتد از دستگاه پرس دستی دقت داشته باشید.

  توجه به ابعاد و اندازه وسیله و طراحی آن

  • به ابعاد و اندازه دستگاه پرس دستی هم دقت کنید. اگر این وسیله بسیار بزرگ و جاگیر باشد، نگهداری‌اش در آشپزخانه و... سخت می‌شود. پس به دنبال وسیله‌ای جمع و جور باشید که ضمن کارایی، از طراحی خوبی هم برخوردار است. گاهی‌اوقات، لازم است تا چند بخش از پلاستیک برای بسته‌بندی بهتر به کمک دستگاه پرس بسته و مهر شود. در این مواقع، هر چقدر که طراحی و کار با دستگاه ساده‌تر و بهتر باشد، سرعت کارتان هم افزایش پیدا خواهد کرد. در دستگاه‌های سنگین‌تر، وجود یک پایه ضدلغزش به راحت‌تر شدن کار بسته‌بندی کمک خواهد کرد.
  • در هنگام خرید به طول سیم وسیله هم دقت کنید. اگر قرار است در نقطه‌ای از منزل یا محیط کار از آن استفاده کنید که از پریز در دسترس‌تان دور است، سیم وسیله نباید کوتاه باشد.
  • به اندازه میله‌های دستگاه یعنی بخشی که قرار است لبه پلاسیتک را به هم متصل کند هم دقت داشته باشید. بعضی از دستگاه‌ها منعطف هستند و امکان دوختن لبه‌های پلاستیک و بسته‌ها با طول‌های مختلف را مقدور می‌سازند یا دارای میله‌های متنوع برای هر طولی از پلاستیک هستند.

  پرفروش‌ترین دستگاه‌های پرس خانگی را ببینید

  دوام و ماندگاری دستگاه

  دستگاه پرس دستی

  همه دوست دارند، وسیله‌ای بخرند که مدت‌ها برای‌شان کار می‌کند و زود خراب نمی‌شود. برای خرید یک دستگاه پرس دستی بادوام هم باید به جنس آن توجه کنید. اگر تمام بخش‌ها و قطعات وسیله از جنس پلاستیک باشد، احتمال اینکه زود خراب شود بسیار زیاد خواهد بود. علاوه بر جنس دستگاه به داشتن گارانتی و ضمانت‌نامه هم در خرید دستگاه پرس دقت کنید. به ویژه اگر قرار است  پول زیادی برای خرید صرف کنید، بهتر است از خدمات گارانتی هم بهره ببرید.

  به طور کلی، وجود ضمانت‌نامه‌های معتبر برای وسایل و دستگاه‌های مختلف نشان از دقت ساخت و خدمات شرکت سازنده دارد. اگر دستگاهی بخرید که بعد از خراب شدن یک قطعه، دسترسی به قطعات یدکی آن وجود نداشته باشد، به شدت ضرر خواهید کرد. پس به این موضوع در هنگام خرید دقت داشته باشید.

  انواع مختلف دستگاه‌های پرس دستی

  دستگاه‌های پرس دستی به دو گروه تمام اتوماتیک و نیمه‌اتوماتیک تقسیم می‌شوند. در دستگاه‌های تمام اتوماتیک فقط کافی است که مواد و وسایل مورد نظرتان را در کیسه بگذارید و بعد آن را به دستگاه بسپارید تا بدون نیاز به ایجاد فشار دست به طور خودکار اقدام به بستن و پرس کیسه کند. اگر از دستگاه‌های نیمه‌اتوماتیک استفاده می‌کنید هم باید دو لبه آن را که مانند دستگاه ماشین دوخت است در دست بگیرید و پلاستیک را روی لبه آن تنظیم کنید و لبه آن را به هم بچسبانید. برای استفاده خانگی، دستگاه‌های نیمه‌اتوماتیک ساده‌تر و راحت‌تر هستند.

  در بعضی از دستگاه‌های پرس دستی، امکان قرار دادن رول پلاستیک داخل وسیله وجود دارد. این نوع از دستگاه‌ها مجهز به تیغه‌ای هستند که پلاستیک را برش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا ابتدا پلاستیک‌ها را به اندازه‌های دلخواه خود ببرید و بعد از اینکه آنها را با محتویات مورد نظرتان پر کردید، درب‌شان را مهر و موم کنید.

  تصویر انواع دستگاه‌های پرس خانگی را ببینید

  دستگاه پرس دستی مناسب مشاغل خانگی

  اگر به دنبال استفاده از دستگاه پرس دستی برای راه‌اندازی کارتان در یک شغل خانگی هستید و تعداد زیادی بسته پلاستیکی را به کمک این وسیله آماده می‌کنید باید به دنبال دستگاهی حرفه‌ای‌تر باشید. هر چند که شاید خرید یک دستگاه حرفه‌ای‌تر هزینه بیشتری به شما تحمیل کند اما در بلندمدت این هزینه برای‌تان مقرون به صرفه خواهد بود.

  دستگاه پرس دستی حرفه‌ای معمولا زود داغ نمی‌کند و از استحکام بهتری برخوردار است. قبل از خرید دستگاه پرس دستی به این نکته هم توجه کنید که وسیله مورد نظر فقط نوع خاصی از پلاستیک را پوشش ندهد. یعنی بهتر است به سراغ گزینه‌ای بروید که انواع پلاستیک را بسته‌بندی می‌کند.

  قیمت دستگاه پرس دستی چقدر است؟

  دستگاه پرس دستی

  طیف قیمت دستگاه پرس دستی چندان بالا نیست. یادتان باشد که از میان گزینه‌های در دسترس لزوما مواردی که قیمت بالاتری دارند، بهترین نیستند. شما باید به دنبال خرید دستگاهی باشید که برای‌تان بیشتر کاربرد را دارد و کار کردن برای‌تان با آن راحت‌تر است. برای دیدن قیمت روز دستگاه‌های پرس دستی و خرید آنها می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

  مشاهده قیمت دستگاه‌های پرس خانگی

  در آخر

  دستگاه دستی پرس پلاستیک از وسیله‌هایی است که تا آن را نخرید و استفاده نکنید، متوجه نمی‌شوید که چقدر کاربرد دارد. استفاده از این دستگاه برای بسته‌بندی گوشت، سبزیجات، داروها یا وسایل کمک‌های اولیه مانند چسب زخم و... در منزل به کمک‌تان می‌آید. بسته‌بندی سبزی و گوشت چرخ‌کرده و مواد دیگر باعث می‌شود تا بسته‌ها را با نظم بهتری در کنار هم در فریزر بچینید. اگر هم برای شغل‌تان و بسته‌بندی محصولات مختلف به این وسیله نیاز دارید هم که قطعا به نظم و ظاهر محصول‌تان کمک شایانی می‌شود. در جدول زیر مدت ماندگاری مواد غذایی مختلف به کمک کیسه‌هایی که به کمک دستگاه پرس بسته‌بندی می‌شوند اشاره شده است. دستگاه پرس، هوای داخل کیسه‌ها را تخلیه می‌کند و مانع از تخریب و فساد مواد غذایی می‌شود. در مرحله بعد هم با دوختن و مهر کردن درب بسته، امکان نفوذ باکتری‌ را سلب می‌کند: [table id=183 /] [see_also]12681[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید