خرید وسایل نقاشی سیاه‌قلم؛ برای شروع به چه وسایلی نیاز دارم؟

خرید وسایل نقاشی سیاه‌قلم؛ برای شروع به چه وسایلی نیاز دارم؟
راهنمای مطالعه

  طراحی سیاه‌قلم بسیار زیباست و افراد بسیاری از تماشای این نوع نقاشی‌ها لذت می‌برند. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که نه‌تنها تماشای این طراحی‌ها را دوست دارید، بلکه می‌خواهید خودتان هم دستی در این کار داشته باشید، پس این مقاله از «درجه» مناسب‌تان است. در اینجا درباره خرید وسایل نقاشی سیاه‌قلم برایتان گفته‌ایم و بهترین وسایل طراحی سیاه‌قلم را از نگاه خریداران معرفی کرده‌ایم.

  لوازم مورد نیاز سیاه‌ قلم و بهترین‌ها از نگاه خریداران

  در سیاه‌قلم، که نوعی طراحی سیاه و سفید است، فقط از یک نوع رنگ که عمدتا سیاه است، استفاده می‌شود. اگر دوست دارید این نوع طراحی را بیاموزید باید ابتدا لوازم مورد نیاز این نوع طراحی را تهیه کنید. برای این نوع طراحی به وسایلی نیاز دارید که به‌راحتی در بازار پیدا می‌شوند.

  ۱. مداد گرافیتی

  همه ما با مدادهای سربی آشنا هستیم اما باید بدانید که این مدادها از سرب ساخته نشدند، بلکه جنس آنها از گرافیت است. گرافیت نوعی کربن است که به دلیل نرم بودن در ساخت نوک مدادها  از آن استفاده می‌شود.

  سختی این مدادها از H تا B است که 9H (سخت‌ترین) و 9B (نرم‌ترین) آنهاست. سختی نوک مدادهای F و HB هم در حد متوسط است.

  مدادهای 2H، 3H و باقی Hها که به ترتیب سخت‌تر می‌شوند، برای طراحی خطوط سبک و واضح مناسب هستند اما معمولا روی سطح کاغذ خراش می‌اندارند، بنابراین استفاده از مدادهای نرم‌تر برای ترسیم طرح‌های با خطوط ملایم مناسب‌تر است.

  هرچه مداد به سمت نرمی پیش رود، تیرگی آن هم بیشتر می‌شود. اگر می‌خواهید خطوط‌تان تیرگی بسیاری داشته باشد، می‌توانید از 6B یا 9B استفاده کنید.

  بهترین مداد گرافیتی از نگاه خریداران وب‌سایت‌های اینترنتی

  سیاه قلم، مداد گرافیتی

  سه برند درونت (Derwent)، استدلر (Staedtler) و فابرکاستل (Faber-castell) از مدادهای طراحی گرافیتی توجه مردم را به خود جلب کرده است و علاقه‌مندان زیادی دارند. از این میان درونت از اقبال بیشتری برخوردار بوده است. این مداد از نظر نرمی و سختی متنوع است (از 6B تا 4B) و می‌توانید از میان سخت، نرم و متوسط، نوع دلخواه خود را انتخاب کنید. نوک این مدادها را به راحتی می‌توان تیز کرد یا به صورت پهن در‌آورد. بدین ترتیب می‌توانید به راحتی تمام خطوط ظریف‌تان را طراحی کنید.

  [table id=217 /]

  خریداران این مداد طراحی، از ۵ امتیاز به آن ۴,۷ امتیاز داده‌اند.

  ۲. مداد کنته

  مداد کنته، از ترکیب پودر گرافیت یا زغال با نوعی موم یا خاک رس تولید شده که سطح مقطع آن مربعی شکل است. این نوع مداد را یا درون بدنه‌ای از چوب قرار می‌دهند یا از آن بدون هیچ پوششی استفاده می‌کنند. مداد کنته در رنگ‌ها و درجه سختی و نرمی مختلف تولید می‌شود. با استفاده از این نوع مداد به‌تنهایی یا همراه با زغال یا مداد گرافیتی، می‌توانید طرح‌های زیبایی خلق کنید.

  بهترین مداد کنته از نگاه خریداران

  سیاه قلم، مداد کنته

  برند درونت، باز هم توانسته در زمینه تولید مدادهای کنته حرف اول را بزند. این برند، طرفداران بسیاری دارد. مداد کنته درونت در رنگ‌های مختلف، از رنگ‌های روشن گرفته تا تیره، تولید می‌شود. کار با این مداد بسیار روان و راحت است و می‌توان خطوط ظریف و جزئیات هر سوژه‌ای را بدون دردسر طراحی کرد.

  [table id=218 /]

  این محصول توانسته از از خریداران خود از ۵ ستاره، ۴,۴ ستاره کسب کند.

  ۳. زغال و پودر زغال

  زغال، یکی دیگر از وسایل مناسب طراحی سیاه قلم است. اما ممکن است دست، صورت، لباس و حتی صفحه کارتان را حسابی کثیف کند. برای طراحی بی‌نظیر است و معمولا تاثیری بسیار متفاوت با ابزارهای طراحی دیگر روی کارتان می‌گذارد. این نوع مداد، فقط به رنگ سیاه تولید می‌شود.

  زغال طراحی به شکل‌های مختلف فشرده، مداد زغالی و حتی به شکل ساقه‌های مو که سوزانده شده و به شکل مداد زغالی از آن استفاده می‌شود، وجود دارد. در ضمن زغال‌های طراحی هم از نظر سختی و نرمی، درجه‌های مختلفی دارند.

  بهترین زغال طراحی از نگاه خریداران

  سیاه قلم، زغال

  بهترین زغال‌های طراحی از نگاه خریداران برند وینزور-اند-نیوتن است. این زغال مخصوص طراحی سیاه قلم تولید شده است و نقاشان بسیاری به آن علاقه‌مند هستند. با این زغال می‌توانید خطوط طرح‌تان را بسیار نرم و روان بکشید و نیازی نیست روی کاغذ فشار زیادی بیاورید. این زغال که از ساقه چوب درخت مو تولید شده‌ است، به راحتی تیز می‌شود و از این نظر دلخواه نقاشان است.

  [table id=219 /]

  خریداران به این زغال، از ۵ ستاره، ۴ ستاره داده‌اند.

  ۴. پاک‌کن

  پاک‌کن برای پاک کردن خطوط اشتباه در طراحی یا اندکی کم‌رنگ کردن بخش‌هایی از طراحی ایده‌آل‌ است. البته موقع انتخاب پاک‌کن باید مراقب انتخاب‌تان باشید. برخی از پاک‌کن‌ها که رنگی هستند، ممکن است اثری از رنگ‌شان روی طراحی‌تان باقی بماند. پاک‌کن‌ها در انواع لاستیکی و خمیری تولید می‌شوند.

  پاک‌کن‌های لاستیکی معمولا سفید هستند و به وسیله آنها می‌توانید خطوط را راحت‌تر پاک کنید. پاکن‌کن‌های خمیری هم به‌گونه‌ای تولید می‌شوند که بتوانید آنها را خردکرده و به شکل‌های مختلف درآورید و استفاده کنید. اگر برای طراحی از زغال استفاده می‌کنید، به جای پاکن‌های لاستیکی از پاک‌‌کن‌های خمیری استفاده کنید زیرا خرده‌های پاک‌کن‌های لاستیکی روی طرح‌تان می‌ریزند و موقع تمیز کردن، خطوط طرح‌تان بهم می‌ریزند.

  همچنین نوع دیگری از پاک‌کن تولید می‌شود که به آن پاک‌کن اتودی می‌گویند، این پاک‌کن‌ها برای پاک کردن خطوط بسیار ظریف، عالی هستند.

  بهترین پاک‌کن از نگاه خریداران

  سیاه قلم، پاک‌ کن

  پاک‌کن فوم ساکورا (Sakura)، یکی از محبوب‌ترین پاک‌کن‌هاست که نیاز بسیاری از نقاشان را برطرف می‌کند. این پاک‌کن از جنس پلاستیک تولید شده و بدون زحمت خطوط اشتباه ترسیم شده روی هر نوع کاغذی، حتی کاغذهای زبر و خشن را پاک می‌کند. هرگز هم نگران پاره شدن کاغذ طراحی‌تان نخواهید شد. درضمن دوام این پاک‌کن بالاست. همچنین اگر پاک‌کن‌تان بزرگ است و استفاده از آن سخت می‌شود، می‌توانید آن را به قطعات کوچکتری تقسیم کنید.

  [table id=220 /]

  خریداران این پاک‌کن از آن بسیار راضی بوده‌اند و از ۵ ستاره، به آن ۴,۶ ستاره داده‌اند.

  پاک کن فوم ساکورا

  ۵. محوکن و تورتیلون

  محوکن‌ها، ابزاری با ارزش برای بیشتر نقاشان به حساب می‌آیند. آنها نوعی لوله‌های کاغذی هستند که بسیار تحت فشار قرار گرفته و به شکل استوانه درآمده‌اند. با استفاده از این ابزار می‌توانید برخی از خطوط زغال یا مداد گرافیتی طراحی‌تان را به صورت محو در‌آورید. در واقع با استفاده از این ابزار می‌توانید اثری شبیه به بافت پوست ایجاد کنید.

  تورتیلون هم نوع دیگری از محو‌کن است و با کاغذ تولید می‌شود، با این تفاوت که فشردگی کاغذ تورتیلون بسیار کمتر از محو‌کن است. در تورتیلون، خطوط لوله‌شده کاغذ را می‌توانید به راحتی ببینید.

  بهترین محوکن از نگاه خریداران

  سیاه قلم، محوکن

  از بهترین محوکن‌های بازار بین‌المللی می‌توان به محو‌کن‌های آرت‌ آلترناتیو، یو‌اس آرت سوپلای، دابل۲ اشاره کرد که از نظر کیفیت و کارایی، امتیاز‌های بالای ۴ به‌دست آورده‌اند. اما در بازار ایران محوکن‌های مختلفی وجود دارد که کرتاکالر (Cretacolor)، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. از این محوکن به‌راحتی می‌توان استفاده کرد و کار خود را با ظرافت انجام می‌دهد. با استفاده از تراش می‌توانید نوک آن را تیز کنید.

  [table id=221 /]

  محوکن کرتاکالر توانسته از ۵ ستاره، ۴,۲ ستاره از خریداران خود کسب کند.

  ۶. کاغذهای مناسب طراحی

  انواع بسیار متفاوتی از کاغذهای طراحی در بازار وجود دارد که از بافت نرم تا زبر متغیر‌ند و البته در هر رنگی که فکر کنید تولید می‌شوند. انتخاب نوع کاغذ مناسب مهم است. هنگام خرید کاغذ باید به برخی از ویژگی‌ها مانند بافت آن توجه کنید. هرچه بافت کاغذ نرم‌تر باشد، خطوط طراحی ظریف‌تر می‌شود. اما بافت‌های ضخیم‌تر، خطوط را برجسته‌تر نشان می‌دهند.

  برخی از کاغذها از نوع عاری از اسید هستند. این کاغذها از خمیر چوب تولید شده‌اند و در تحت تاثیر گذر زمان، رطوبت، دما و نور قرار نگرفته و زرد و فرسوده نمی‌شوند.

  یکسری کاغذ و مقواها هم مخصوص طراحی با مداد گرافیتی‌ یا زغال و برای طراحی‌های سیاه‌قلم بهترین انتخاب هستند. هنگام طراحی با زغال، به دلیل اینکه مانند مداد گرافیتی، دقت بالایی ندارد، باید از کاغذهایی استفاده کرد که سطح بافتی داشته باشد. کاغذهای ظریف برای کار با زغال مناسب نیستند و نمی‌توان زغال را روی آن حفظ کرد.

  بهترین کاغذهای طراحی از نگاه خریداران

  سیاه قلم، محو کن

  فابریانو، قدیمی‌ترین نوع کاغذ در اروپاست و این کاغذ برای طراحی‌های سیاه‌قلم عالی است. این کاغذ در انواع مختلف نرم و همچنین سخت و مناسب برای طراحی با زغال تولید می‌شود. بافت این کاغذ به‌گونه‌ای است که می‌تواند خطوط طراحی‌شده را به خوبی در خود حفظ کند و با کیفیت بسیار بالاست. آن در برابر نور مقاوم است و کیفیت خود را از دست نمی‌دهد.

  [table id=222 /]

  این کاغذ توانسته از ۵ ستاره، ۴,۶ ستاره کسب کند.

  لوازم دیگر مورد نیاز

  از دیگر ابزارهای نقاشی سیاه‌قلم باید به کاغذ پوستی، تراش، پالت تخم‌مرغ، تخته شاسی، پنبه، سمباده، کف دریا و چسب کاغذی اشاره کرد. امیدواریم با استفاده از این مقاله بتوانید شروع خوبی برای طراحی‌های سیاه‌قلم داشته باشید. اگر در طراحی سیاه‌قلم تجربه‌ای دارید، خوشحال می‌شویم که نظرات‌تان را برای ما بنویسید. [see_also]11929[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید