بهترین سایت‌های فروش خانه در ایران؛ ملک خود را سریع و به بالاترین قیمت بفروشید

بهترین سایت‌های فروش خانه در ایران؛ ملک خود را سریع و به بالاترین قیمت بفروشید
راهنمای مطالعه

  سایت‌های املاک زیادی مدعی هستند که خانه شما را در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین قیمت می‌فروشند یا اجاره می‌دهند. اما ما خوب می‌دانیم که شما زمان و حوصله کافی برای بررسی ده‌ها سایت فعال در این حوزه را ندارید. از طرفی برایتان مهم است که خانه خود را در معرض دید صدها متقاضی حقیقی قرار داده و بهترین معامله را داشته باشید. ازاین‌رو درجه بین وب‌سایت‌های مدعی فروش خانه، تنها ۵ گزینه برتر را انتخاب کرده و به شما معرفی می‌کند.

  ویژگی‌های سایت مناسب برای فروش خانه

  این روزها دیگر آن شکل و شمایل سنتی سپردن خانه به دفاتر مشاوران املاک به سر رسیده است. دیگر مانند گذشته نیاز نیست که روزهای زیادی صبر کنید تا شاید خریداری گذرش به مشاور املاک بخورد و خانه شما به او پیشنهاد شود. الآن عصر دنیای مجازی و سایت‌هایی است که هزاران خانه را در کمتر از چند ثانیه به خریدار نشان می‌دهند تا با خیالی آسوده ملکش را انتخاب کند.

  اما قطعاً تمام این سایت‌ها شایستگی میزبانی از آگهی فروش و یا اجاره خانه شما را ندارند. به همین دلیل «درجه» با بررسی بهترین سایت‌های فعال در حوزه املاک، تنها ۵ نماینده را که بتوانند بهترین میزبان برای آگهی فروش خانه و یا اجاره خانه شما باشند، پیشنهاد می‌کند.

  ما ۴ فاکتور زیر را برای بررسی این سایت‌ها در نظر گرفتیم. قرار است به هر سایت نمره ۰ تا ۵ را به ازای کیفیت عملکردش در هر یک از گزینه‌های زیر اختصاص دهیم.

  ۱. شهرت و تعداد بازدید سایت

  هر چه قدر هم که شرایط خانه شما برای فروش و یا اجاره ایده‌آل باشد، تا زمانی که در معرض دید خریداران قرار نگیرد مشتری نخواهد داشت. سایتی که قرار است میزبان خانه شما باشد باید از تعداد بازدید قابل‌توجه و رتبه خوبی در میان رقبایش برخوردار باشد. بدین منظور از سایت الکسا که یک مرجع جهانی برای نمایش جایگاه سایت در سطح جهانی و محلی است استفاده کردیم.

  ۲. نحوه نمایش آگهی فروش خانه به خریدار

  آگهی خانه باید با اطلاعات کامل و در جای درست به خریدار نمایش داده شود. وجود برخی ایرادات ظاهری و یا فنی در یک سایت باعث می‌شود که خریدار نتواند آگهی فروش خانه شما را به‌درستی مشاهده کند. همچنین باید تدبیری اندیشیده شود تا خانه‌هایی که مدت زیادی است در سایت وجود دارند و هنوز فروش نرفته‌اند، مجدداً به صدر لیست بیایند و به خریدار نمایش داده شوند.

  همچنین برخی سایت‌ها امکانات جانبی را برای ارتقای آگهی و متمایز شدن آن با سایر آگهی‌های فروش خانه در نظر می‌گیرند. اگر این امکانات مقرون‌به‌صرفه بوده و شانس فروش خانه را به‌صورت واقعی افزایش دهند، از دید درجه مناسب ارزیابی می‌شود.

  ۳. سهولت ثبت آگهی فروش خانه

  روال درج آگهی فروش خانه در سایت باید به گونه‌ای باشد که ضمن پوشش اطلاعات مهم خانه، کمترین زحمت را برای فروشنده داشته باشد. فروشنده خانه اگر یک مشاور املاک نباشد، احتمالاً دانش تخصصی و یا زمان کافی را برای درج آگهی فروش در سایت ندارد. به همین علت سایت‌های املاک باید بستری را فراهم کنند که مالک خانه با کمترین دغدغه، خانه خود را در سایت آگهی کند. درواقع هرچه فروشنده عملیات کمتری انجام دهد، سایت نمره بالاتری دریافت خواهد کرد.

  ۴. همراهی در فروش و ارائه خدمات تکمیلی

  مهم است که یک سایت املاک از ابتدا تا انتها همراه فروشنده باشد. اینکه صرفاً آگهی فروش خانه را نمایش داده و پس از درج آن در سایت دیگر تلاشی برای فروش نکند از نظر ما کافی نیست. فراموش نکنیم هدف فروشنده این است که درنهایت خانه‌اش با بهترین شرایط فروش برود. اینکه یک سایت چقدر می‌تواند در این مسیر همراه فروشنده باشد و او را کمک کند نکته قابل‌توجهی است.

  بهترین سایت‌های فروش خانه

  برخی از سایت‌های این حوزه امکان درج آگهی فروش خانه را فقط برای مشاورین املاک در نظر گرفته‌اند. یعنی یک فروشنده شخصی نمی‌تواند خانه خود را برای فروش و یا اجاره در سایت آگهی کند. ما در بررسی خود از این قبیل سایت‌ها فاکتور گرفته و آن‌هایی را بررسی می‌کنیم که هم فروشنده شخصی و هم مشاور املاک قادر به درج آگهی در آن باشند.

  رتبه پنجم: سایت دودوتا

  در سایت دودوتا از صفر تا صد درج آگهی فروش خانه تا پاسخ به تماس‌های خریداران با شماست. همچنین کامل‌ترین فرم ثبت جزئیات خانه را در دودوتا مشاهده خواهید کرد. اما قرار ما این بود که بالاترین نمره به سایتی تعلق گیرد که کمترین زحمت را برای فروشنده داشته باشد. با این حال خدماتی که دودوتا ارائه می‌دهد را قابل‌قبول ارزیابی می‌کنیم.

  سایت دودوتا برای فروش خانه

  ثبت آگهی فروش یا اجاره خانه در دودوتا طی ۷ گام انجام می‌شود. اما همه‌چیز پای خودتان است. اگر اطلاعاتی را ناقص وارد کنید و یا ندانید که باید چه وارد کنید، شانس فروشتان کم خواهد شد. درواقع گویا دودوتا برای مشاورین املاک طراحی شده و اگر تجربه قبلی در فروش یا اجاره دادن خانه نداشته باشید، در کار با دودوتا کمی دچار چالش خواهید شد.

  به‌جز موارد فوق تقریباً هیچ خدمات دیگری به فروشنده ارائه نشده و دودوتا صرفاً در نقش واسطه‌ای بین فروشنده و خریدار ظاهر شده است.

  معیارنمره از ۵نمره درجه به سایت دودوتا در خرید خانه
  شهرت سایت۲۱.۵
  نحوه نمایش آگهی۲
  سهولت ثبت آگهی۱
  همراهی در فروش۱
  اپلیکیشن موبایلندارد

   

  رتبه چهارم: سایت دیوار

  دیوار تنها سایتی است که فعالیت تخصصی در حوزه مسکن ندارد. اما شهرت، تعداد بالای بازدیدکننده و روال آسان و سریع درج آگهی در دیوار، آن را به یکی از اولین انتخاب‌ها برای فروش خانه تبدیل کرده است.

  سایت دیوار برای فروش خانه

  تعداد بالای درج آگهی در دیوار ممکن است شانس دیده شدن خانه شما را کاهش دهد. چراکه تقریباً هر ساعتی از روز که به دیوار مراجعه کنید خواهید دید که چند آگهی جدید روی خانه شما قرار گرفته و آگهی شما به‌تدریج از صدر لیست فاصله می‌گیرد.

  برای افزایش شانس دیده شدن باید از امکانات جانبی که دیوار برای متمایز ساختن آگهی در نظر گرفته استفاده کنید. این امکانات عبارت‌اند از نردبان، فوری و ترکیب این دو مورد. درواقع وقتی این گزینه‌ها را برای آگهی خود فعال می‌کنید، خانه شما برای مدتی در صدر لیست می‌ماند و یا با یک برچسب «فوری» متمایز می‌شود.

  روال درج آگهی در سایت دیوار ساده و روان است. بعد کلیک روی گزینه ثبت آگهی رایگان، دسته‌بندی فروش و یا اجاره مسکونی را انتخاب کرده و اطلاعات مورد نیاز خانه را تکمیل می‌کنید. اطلاعاتی که دیوار از شما می‌گیرد شامل محدوده خانه، موقعیت آن روی نقشه، عکس، متراژ، نوع آگهی‌دهنده، تعداد اتاق و سال ساخت است. این یعنی سایر جزئیات خانه مانند برخورداری از آسانسور، پارکینگ، انباری، دسترسی‌ها، طبقه و... را باید به‌صورت دستی و در قسمت توضیحات آگهی وارد کنید.

  دیوار فقط تا مرحله درج آگهی خانه همراهتان است و پس از آن هیچ مسئولیتی در قبال فروش و یا عدم فروش خانه شما نخواهد داشت. لذا می‌توانیم بیان کنیم که دیوار هیچ خدمات تخصصی و یا تکمیلی را به فروشنده خانه ارائه نمی‌کند.

  معیارنمره از ۵نمره درجه به سایت دیوار در خرید خانه
  شهرت سایت۵۲.۲۵
  نحوه نمایش آگهی۲
  سهولت ثبت آگهی۲
  همراهی در فروش۰
  اپلیکیشن موبایلدارد

   

  رتبه سوم: سایت کیلید

  کیلید بستری را فراهم کرده تا بتوانید خانه خود را به‌صورت آنلاین به نزدیک‌ترین مشاور املاک بسپارید. تقریباً تمام مراحل درج آگهی خانه و ثبت اطلاعات آن توسط شما انجام می‌شود. لذا باید دقت کافی را داشته باشید تا چیزی را جا نیندازید. چراکه در این صورت احتمال دیده شدن خانه شما در جست‌وجوی خریداران کاهش می‌یابد.

  کیلید در فروش خانه

  درج آگهی در کیلید طی ۳ گام کلی انجام می‌شود. در گام اول اطلاعات ضروری خانه را وارد می‌کنید. سپس اطلاعات تکمیلی مانند تعداد اتاق، امکانات و تصاویر خانه را وارد می‌کنید. در گام آخر نیز ملک خود را به یک یا چند مشاور املاک نزدیک به محل سکونتتان معرفی کرده و باقی کار را به آن‌ها می‌سپارید. پس از اتمام این مراحل، کار شما با سایت کیلید تمام شده و صرفاً با مشاوران املاکی که انتخاب کردید در ارتباط خواهید بود.

  آگهی‌ها در سایت کیلید به شکل قابل قبولی مدیریت شده‌اند. لذا خیالتان از بابت نمایش درست آگهی به خریداران راحت باشد. کیلید همچنین خدماتی تخصصی از قبیل اطلاعات بازار مسکن، تعیین قیمت خانه شما و... را در جهت بهبود فعالیت تخصصی‌اش در حوزه املاک ارائه می‌دهد.

  معیارنمره از ۵نمره درجه به سایت کیلید در خرید خانه
  شهرت سایت۳۲.۵
  نحوه نمایش آگهی۳
  سهولت ثبت آگهی۲
  همراهی در فروش۲
  اپلیکیشن موبایلدارد

   

  رتبه دوم: سایت آدرس

  آدرس به‌طور تخصصی برای افرادی است که می‌خواهند خانه خود را اجاره دهند. لذا اگر قصد فروش خانه را دارید بهتر است به سراغ سایر سایت‌های معرفی‌شده در این مقاله بروید. خدماتی که سایت آدرس برای اجاره دهندگان ارائه می‌کند کامل است و باعث شده که ما از عدم قابلیت فروش خانه در این سایت فاکتور بگیریم.

  آدرس سایت فروش و اجاره خانه

  برای درج آگهی در آدرس کافی است فقط محله و شماره تماس خود را وارد کنید. باقی مراحل کار، از تصویربرداری گرفته تا درج تمامی جزئیات و اطلاعات خانه با آدرس است. این یعنی کمترین زحمت برای صاحب‌خانه.

  همچنین آدرس تمامی تماس‌ها را پاسخ داده و صرفاً با شما برای هماهنگی جهت بازدید از خانه تماس می‌گیرد. در آدرس هم می‌توانید به‌عنوان مالک خانه و هم مشاور اقدام به درج آگهی اجاره خانه کنید. آگهی خانه شما به طرز خوب و کاملی به خریدار نمایش داده می‌شود. می‌توان گفت که هیچ‌کدام از خانه‌های موجود در سایت آدرس اطلاعات ناقص و یا جعلی ندارند. این مورد به جلب اعتماد خریدار برای انتخاب خانه از این سایت کمک می‌کند.

  معیارنمره از ۵نمره درجه به سایت آدرس در خرید خانه
  شهرت سایت۲۳.۵
  نحوه نمایش آگهی۳
  سهولت ثبت آگهی۵
  همراهی در فروش۴
  اپلیکیشن موبایلندارد

   

  رتبه اول: سایت ملکانا

  ملکانا یکی از پربازدیدترین وب‌سایت‌های املاک کشور است. این سایت به‌واسطه فعالیت تخصصی که در حوزه مسکن دارد بستری مناسب را برای خریداران خانه فراهم کرده است. از این رو می‌توانید با خیالی آسوده خانه خود را برای فروش به ملکانا بسپارید.

  ملکانا سایت فروش خانه

  درج آگهی فروش و یا اجاره خانه در ملکانا ساده است اما به‌طور کامل توسط فروشنده انجام نمی‌شود. شما ابتدا اطلاعات کلی مانند متراژ، سن بنا، محله و آدرس را به ملکانا می‌دهید و منتظر تماس از طرف متخصصان آن می‌مانید. پس از آن ملکانا وظیفه درج اطلاعات کامل خانه شما در سایت به همراه تصاویر و یا نمای ۳۶۰ درجه را بر عهده می‌گیرد.

  شما قرار نیست به زنگ‌های خریداران پاسخ دهید. ملکانا شماره تماس خودش را روی آگهی ثبت می‌کند و با شما برای بازدید از خانه هماهنگ می‌کند.

  ملکانا مدعی است که تمامی خدماتش به مالکین و تصویربرداری از خانه را رایگان انجام داده و تا ۹۰ درصد تخفیف کمیسیون ارائه می‌دهد. همچنین ارائه امکاناتی مانند محاسبه قیمت خانه، خدمات حقوقی، عقد قرارداد و... را می‌توان جزء خدمات تخصصی ملکانا به فروشندگان و خریداران دانست.

  معیارنمره از ۵نمره درجه به سایت ملکانا در خرید خانه
  شهرت سایت۴۳.۷۵
  نحوه نمایش آگهی۴
  سهولت ثبت آگهی۳
  همراهی در فروش۴
  اپلیکیشن موبایلدارد

   

  کدام سایت فروش خانه برای من مناسب است؟

  اگر دوست دارید خانه خود را با حداقل تعداد تماس و کمترین دغدغه فکری بفروشید، ملکانا انتخاب مناسبی است. اگر می‌خواهید با تعداد بالای خریداران به‌طور مستقیم مکالمه کرده و خودتان تمام کارها را انجام دهید، دیوار را پیشنهاد می‌کنیم. همچنین اگر قصد دارید خانه‌تان را فقط برای رهن و اجاره آگهی کنید، آدرس می‌تواند شما را به هدفتان برساند. [see_also]14268[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید