راهنمای خرید کتری برقی و نکاتی که باید بدانید

راهنمای خرید کتری برقی و نکاتی که باید بدانید
راهنمای مطالعه

  کتری برقی یکی از بهترین وسیله‌ها برای آماده‌سازی یک آب جوش فوری است که در هر خانه و محل کاری می‌تواند خیلی مفید باشد. به همین دلیل می‌خواهیم راهنمای خرید کتری برقی را برای شما منتشر کنیم که در آن به نکات مهمی پرداخته‌ایم.

  کمتر خانه یا دفتر کاری را در ایران می‌توان یافت که در آن آب جوش یک نیاز جدی روزانه نباشد! چای‌ و قهوه مهمترین نوشیدنی‌های روزانه در خانه و محل کار هستند که در طول روز بارها از آن‌ها استفاده می‌شود؛ بنابراین تهیه سریع و بدون دردسر آب جوش واقعا موضوع مهمی است!

  چه کتری‌هایی که روی شعله اجاق نسوخته‌اند و چه اجاق‌هایی که ساعت‌ها با هدر دادن انرژی درگیر آماده کردن و گرم نگه داشتن آب نبوده‌اند! اما این روزها راه‌حل ساده برای رفع بهینه این نیاز، کتری برقی است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

  با «درجه» همراه باشید تا ببینید برای خرید یک کتری برقی مناسب، به چه نکاتی باید توجه کنید. نگران انتخاب کتری مورد نظرتان هم نباشید! چون اینجا مدل‌های پرفروش این محصول در ایران را با هم بررسی می‌کنیم.

  هنگام خرید کتری برقی به چه مواردی باید توجه کنیم؟

  اگر تصمیم گرفته‌اید برای خانه یا دفتر کارتان کتری برقی تهیه کنید موارد زیر را به‌خوبی مدنظر داشته باشید تا با توجه به آن‌ها بتوانید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

  ۱- سرعت به جوش آوردن آب

  سرعت به جوش آوردن آب

  شاید سریع‌ جوش آمدن آب مهم‌ترین مزیت استفاده کتری برقی به جای اجاق گاز باشد. اگر سرعت جوش آمدن آب برای شما معیار خیلی مهمی است، باید سراغ کتری‌هایی بروید که بیشترین سرعت را برای جوش آوردن آب دارند. در واقع اگر یک کتری برقی سرعتی بیشتر از ماکروفر یا اجاق گاز در جوش آوردن آب نداشته باشد خرید آن توجیهی ندارد!

  ۲- قابلیت تنظیم دما

  قابلیت تنظیم دما

  اگر نوشیدن انواع نوشیدنی‌های گرم را دوست دارید، حتما می‌دانید که بهترین دما برای انواع چای و نوشیدنی‌های گرم با هم متفاوت است. به‌عنوان مثال دمای مناسب برای دم کردن چای سبز و سیاه با هم متفاوت است یا بهترین دما برای درست کردن قهوه‌ فوری دمایی کمتر از نقطه جوش است.

  البته واقعیت این است که برای اکثر افراد این تفاوت دما خیلی مهم نیست؛ اگر این موضوع برایتان اهمیت ویژه‌ای دارد در نظر داشته باشید که باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

  ۳- اندازه

  اندازه

  در انتخاب اندازه کتری برقی دو عامل اصلی را باید در نظر داشته باشید:

  ۱- ظرفیت: همه کتری‌های برقی به اندازه چند استکان نوشیدنی ظرفیت دارند اما اگر فکر می‌کنید میزان آب جوش بیشتری نیاز دارید هنگام خرید کتری به ظرفیت حجمی آن دقت کنید.

  ۲- فضایی که دستگاه اشغال می‌کند: با توجه به اینکه فضای آشپزخانه‌ها محدود است و با توجه به محلی که برای قرار دادن کتری در نظر دارید، کتری برقی‌ را انتخاب کنید که به اندازه مورد نظر شما جا بگیرد.

  ۴- طراحی ظاهری

  طراحی ظاهری

  با توجه به اینکه کتری برقی وسیله‌ای است که استفاده روزانه دارد و معمولا جلوی چشم است شکل ظاهری و طراحی کتری هم مهم است. اگرچه کاربرد کتری از ظاهر آن مهم‌تر است اما کتری‌هایی وجود دارند که طراحی خوب ظاهر آن‌ها، جلوه‌ بهتری در آشپزخانه یا محیط کار شما داشته باشند.

  ۵- راحتی در استفاده

  این مورد هم به طراحی خوب کتری برمی‌گردد. اینکه جای دکمه‌ها روی بدنه دستگاه به چه صورت طراحی شده باشد و یا اینکه سیم دستگاه در کدام قسمت و با چه ظرافتی تعبیه شده باشد این موارد باعث می‌شود که استفاده از کتری راحت‌تر شود.

  ۶- دمای بیرونی

  اگر قبلا دستتان با کتری‌ روی اجاق سوخته باشد حتما می‌دانید که داغ شدن سطح کتری چه مساله آزاردهنده‌ای است! پس حالا که دارید برای کتری برقی هزینه می‌کنید تا از مشکلات کتری‌های قبلی خلاص شوید مهم است دستگاهی انتخاب کنید که سطح بیرونی آن‌ داغ نشود.

  معمولا کتری‌هایی که در ساخت آن‌ها از شیشه یا پلاستیک استفاده شده نسبت به کتری‌های فلزی گرمای کمتری از خود به سطح بیرونی انتقال می‌دهند.

  ۷- صدا

  اگرچه صدای کتری‌های برقی از کتری‌های معمولی کمتر است اما بازهم هنگام به جوش آورد آب صدا تولید می‌کنند. اگر صداهای اطرافتان روی اعصابتان هستند پس بهتر است که کتری‌ای را انتخاب کنید که کمتر برای‌تان مزاحمت صوتی ایجاد کند. در این مورد نظرات خریداران قبلی می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

  ۸- جنس مواد سازنده

  اکثر کتری‌ها از شیشه، پلاستیک، فلز و یا ترکیبی از این مواد ساخته می‌شوند. استیل ضدزنگ و شیشه کیفیت بیشتری نسبت به پلاستیک ایجاد می‌کنند اما از سوی دیگر پلاستیک حرارت کمتری را از خود به بیرون منتقل می‌کند. اگر جنس قسمت داخلی کتری از پلاستیک باشد می‌تواند بر مزه آب تاثیر منفی بگذارد. با دوام‌ترین کتری‌ها آن‌هایی هستند که از استیل در تولیدشان استفاده شده است. اینکه کدام کتری را انتخاب می‌کنید به این بستگی دارد که کدام یک از این موارد برای‌تان مهم‌تر است.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید