سنگ پای برقی و همه نکاتی که باید درباره این وسیله بدانید

سنگ پای برقی و همه نکاتی که باید درباره این وسیله بدانید
راهنمای مطالعه

  روزگاری بود که سنگ پای سنتی در نقش ستاره محفل در دوش گرفتن و حمام کردن ظاهر می‌شد. حمام کردن بدون این سنگ متخلخلِ کج و کوله تقریبا غیرممکن بود و طرفداران سرسختی داشت. سنگ پای سنتی هنوز هم برای بعضی از افراد (از جمله نویسنده این سطور) جذاب است اما گزینه‌های متنوع دیگری هم به بازار آمده‌اند که بررسی آنها خالی از لطف نیست. انواع سنگ پای برقی در شکل‌ها و طرح‌های مختلفی وجود دارند. راهنمای خرید سنگ پای برقی را از دست ندهید.

  سنگ پای برقی؛‌ وسیله‌ای لوکس یا کاربردی؟

  سنگ پای برقی

  سنگ پای برقی می‌تواند وسیله‌ای کاربردی و مفید باشد. اگر نکات لازم برای خرید یک گزینه خوب را بدانید، خرید مطلوبی خواهید داشت و در نتیجه برای زدودن پوسته‌ها و سلول‌های مرده پوست‌، کارتان آسان خواهد شد. در صورتی که محصولی مناسب در اختیار داشته باشید، پوست کف پای‌تان را به راحتی ترمیم خواهید کرد و دیگر برای پوشیدن صندل یا بدون جوراب ظاهر شدن دچار مشکل نخواهید بود. در ادامه از نکات لازم برای خرید سنگ پای برقی برایتان گفته‌ایم.

  قسمت غلتان سنگ پای برقی

  سنگ پای برقی دارای یک سر غلتان است که نقش مهمی در زدودن پوسته‌های پا دارد. به همین خاطر در خرید باید به کیفیت این بخش از وسیله توجه ویژه‌ای داشته باشید. غلتک هم باید قدرت کافی داشته باشد تا هم پا را تمیز کند و هم ایمنی کافی در طراحی آن لحاظ شده باشد تا به پای‌تان آسیبی نزند. جنس پوست‌تان را هم در انتخاب سنگ پای مناسب در نظر بگیرید.

  مثلا اگر پوست پای‌تان به شدت ضخیم و پوسته‌پوسته شده است، احتمالا دستگاهی با غلتکی زبرتر و قدرتی بالاتر برای‌تان مناسب خواهد بود. البته مدل‌هایی که دارای چند غلتک متفاوت هستند و هر یک روی سرعت و قدرت متفاوتی تنظیم می‌شوند، گزینه مناسب‌تری برای خرید خواهند بود.

  اگر یک وسیله دارای چند سری غلتان باشد، خیلی بهتر است. چون چند نفر در خانه می‌توانند از آن استفاده کنند و مشکلات بهداشتی به میان نخواهد آمد. در صورت خراب شدن و کاهش کیفیت یک سری، امکان استفاده از سری دیگر وجود خواهد داشت و مدت زمانی که وسیله برای‌تان قابل استفاده است هم افزایش پیدا خواهد کرد.

  طراحی و شکل سنگ پای برقی

  طراحی سنگ پای برقی هم از موضوعات مهمی است که باید در نظر داشته باشید. طراحی سنگ پا باید طوری باشد که امکان پاک‌سازی پا در جهات مختلف به سادگی میسر شود. اگر وسیله دارای طراحی مناسبی باشد، راحت‌تر می‌توانید با آن کار کنید، آن را در دست بگیرید و سرعت زدودن پوسته‌ها را هم به سادگی تنظیم کنید. در واقع باید به ارگونومی دستگاه دقت ویژه‌ای داشته باشید.

  مدل‌های مطلوب و باکیفیت سنگ پای برقی به گونه‌ای طراحی می‌شوند تا نقاطی از پا که دسترسی به آنها دشوارتر است هم به راحتی پاک‌سازی شوند. طراحی این وسیله‌ها طوری است که در ناحیه پاشنه و انگشت‌ها هم به خوبی قابل استفاده هستند. مثلا وجود یک دسته مناسب برای گرفتن سنگ پا و کنترل بهترش روی پوست پا را در خرید کالا در نظر داشته باشید.

  ایمنی وسیله

  سنگ پای برقی

  گاهی‌اوقات برای رفع پینه و وضعیت نامناسب پوست کف پا، نیاز به برنامه‌ای منظم است. در این برنامه منظم باید مدام از سنگ پای برقی استفاده کنید تا در کنار کارهای دیگری که برای بهبود پوست پای‌تان انجام می‌دهید، وضعیت آن عادی شود. در چنین موقعیت‌هایی، سر و کارتان با سنگ پای برقی زیاد خواهد بود. به همین خاطر باید سنگ پایی بخرید که از نظر ایمنی هم مشکلی ندارد و به شما آسیبی وارد نمی‌کند.

  در خرید سنگ پای برقی حتما به ایمنی دستگاه دقت کنید. مثلا غلتک سر وسیله نباید طوری طراحی شده باشد که باعث زخم شدن پوست شود. سنگ پاهای برقی در قسمت سَری غلتان، معمولا از جنس سنباده هستند تا امکان زدودن پوسته‌های مرده و نامطلوب کف پا به وجود بیاید. به دنبال خرید سنگ پاهایی باشید که امکان تعویض ناحیه سری غلتان‌شان وجود دارد. در این صورت به مدت طولانی‌تری می‌توانید این وسیله را مورد استفاده قرار بدهید.

  کارایی و سهولت استفاده از سنگ پای برقی

  کارایی و سهولت استفاده از سنگ پای برقی هم در خرید بسیار حائز اهمیت است. باید به سراغ مواردی بروید که به شما امکان استفاده از این وسیله را در هر جایی و هر زمانی می‌دهند. پس اگر سنگ پای برقی که می‌خرید، امکان قرار دادن باتری داشته باشد، به راحتی می‌توانید از آن در هر مکان و زمانی استفاده کنید.

  البته فراموش نکنید که وسایل برقی از جمله سنگ پا معمولا در حالتی که به پریز برق متصل می‌شوند، قوی‌تر از زمانی عمل می‌کنند که با باتری کار خواهند کرد. وزن دستگاه هم با افزایش کارایی آن رابطه مستقیم دارد. هر چقدر که وزن وسیله کم‌تر و سبک‌تر باشد، کار کردن با آن راحت‌تر خواهد بود.

  سنگ پاهای برقی در شکل‌های گوناگونی طراحی و ساخته می‌شوند، بعضی از انواع آنها در قسمت سری غلتان باز هستند و برخی دیگر دارای محفظه‌ای به دور آن هستند. در حالت نخست که سری غلتان باز است و پوششی دور آن وجود ندارد، در هر بار استفاده با کمی کثیف‌کاری رو به رو خواهید بود و باید حتما زیر پای‌تان چیزی بگذارید تا پوسته‌های پا در خانه نریزد. نوع دوم که قسمت سری آنها داخل محفظه است برای کثیف نشدن اطراف بهتر هستند اما امکان اینکه زودتر مسدود شوند و پوسته‌های پایی که داخل‌شان جمع می‌شود عملکرد دستگاه را زیر سؤال ببرد هم وجود دارد.

  پرسش‌هایی کلیدی؛ قبل از خرید سنگ پای برقی

  سنگ پای برقی

  قبل از خرید دستگاه سنگ پا، علاوه بر نکاتی که در قسمت بالا اشاره شد، سعی کنید به پرسش‌های زیر هم درباره محصول به نتیجه‌گیری برسید:

  آیا دستگاه ضد آب است؟

  بعضی از انواع سنگ پاهای برقی، ضدآب هستند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در حمام به وضعیت پاهای‌تان رسیدگی کنید یا هنگام پاک‌سازی پوست پا، آن را در آب قرار بدهید باید به خرید دستگاهی ضدآب فکر کنید. البته یادتان باشد که دستگاه سنگ پای برقی معمولا زمانی بهتر کار می‌کند که پوست پای‌تان خشک باشد.

  آیا دستگاه برای پاهای به شدت پینه‌ بسته مناسب است؟

  اگر وضعیت پینه پاهای‌تان به شدت نامطلوب است و پای‌تان مانند کویری خشک و پوسته‌پوسته است باید به قدرت موتور سنگ پا در هنگام خرید توجه زیادی کنید. بررسی کنید که توان دستگاه در از بین بردن لایه‌های مرده و پینه‌های پوستی به چه اندازه است.

  اگر بتوانید دستگاهی بخرید که قابلیت تنظیم موتور آن در دور سرعت‌های متفاوت است، خرید بهتری خواهید داشت. یادتان نرود که سنگ پای برقی فقط برای زدودن لایه‌های سطحی پوست پا استفاده می‌شود و مشکلات دیگری مانند تَرَک پا را رفع نخواهد کرد. پس از آن انتظار بیش از حد و نابه‌جا نداشته باشید.

  شارژ کردن وسیله چقدر طول می‌کشد؟

  سنگ پای برقی

  به مدت زمان لازم برای شارژ کامل دستگاه هم دقت کنید. باید ببینید که چقدر طول می‌کشد تا دستگاه شارژ شود و برای پاک‌سازی پوست هر دو پا تا چه مدتی می‌توان روی آن حساب کرد. معمولا سنگ پاهای برقی برای شارژ شدن به چند ساعت احتیاج دارند. اما لازم است، بدانید که وسیله تا چه زمانی شارژ دستگاه را نگه می‌دارد.

  در آخر

  شاید به نظر شما، خرید سنگ پای برقی بی‌مورد باشد. البته این طور نیست. اگر دستگاهی باکیفیت و مناسب خریداری کنید، کار رسیدگی به سلامت و زیبایی پاهای‌تان ساده‌تر و البته سریع‌تر پیش خواهد رفت. فقط در خرید محصول به نکاتی که گفته شد به دقت توجه کنید تا خرید خوبی داشته باشید. اگر کیفیت دستگاه‌تان مطلوب باشد، همیشه پاهایی زیبا و سالم خواهید داشت. بعضی از انواع محصولات سنگ پای برقی، علاوه بر وسیله اصلی به شما وسایل جانبی برای پدیکور هم ارائه می‌کنند. با داشتن چنین پکیجی، همیشه پوست پاهای‌تان نرم و زیبا خواهد بود. [see_also]5159[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید