بهترین سایت‌های مشاوره تحصیلی؛ راهنمای تحصیل و کسب مدرک از مدرسه تا دکترا

بهترین سایت‌های مشاوره تحصیلی؛ راهنمای تحصیل و کسب مدرک از مدرسه تا دکترا
راهنمای مطالعه

  وقتی تصمیم به ادامه تحصیل می‌گیرید، همیشه با سوال‌هایی مواجه می‌شوید که ذهن شما را در چگونگی تحقق این تصمیم مهم، مردد می‌کند. مشورت یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت است. اما با توجه به کمبود وقت و همچنین معضل همیشگی ترافیک در شهرهای بزرگ، مراجعه به مراکز مشاوره تحصیلی کاری بسیار زمان‌بر است. اما شما می‌توانید با خدمات آنلاین مشاوره تحصیلی این مشکل را حل کنید. ما در این مطلب از درجه، به‌ سراغ ۵ تا از بهترین سایت های مشاوره تحصیلی رفته‌ایم تا ویژگی‌های آن‌ها را باهم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

  معیارهای سایت موفق مشاوره تحصیلی زیر ذره‌بین درجه

  کافی است که عبارت مشاوره تحصیلی را در گوگل جست‌وجو کنید تا چندین انتخاب را پیش روی‌تان قرار دهد. اما شناخت بهترین‌ها نیاز به بررسی چند نکته اساسی دارد. در این‌جا ما معیارهایی برای ارزیابی هر سایت در نظر گرفته‌ایم و ۵ سایت برتر صفحات گوگل را  انتخاب کردیم. هر سایت منتخب را از فیلتر این معیارها عبور داده‌ تا نتیجه کارآمدی را در اختیار علاقمندان به خدمات حوزه آنلاین قرار دهیم. نمره‌ای که درجه به این سایت‌ها اختصاص می‌دهد و آن‌ها را  رتبه‌بندی می‌کند، بر اساس پارامترهای مهم زیر است.

  ۱. برای تمام مقاطع تحصیلی کاربردی باشد

  یکی از مهم‌ترین فاکتورهای یک سایت موفق مشاوره تحصیلی، جامعیت آن در تمام مقاطع تحصیلی دانشگاهی است. به‌نحوی که یک دانش‌آموز سال آخر، یک دانشجوی کارشناسی و همچنین متقاضیان ارشد و دکترا هم بتوانند راهنمایی‌های مفیدی از این سایت دریافت کنند.

  ۲. محتوای مفید داشته باشد

  مجهز بودن سایت به محتوای با کیفیت و به‌روز، از ویژگی‌های آن با هر نوع فعالیتی است. از یک سایت مشاوره تحصیلی انتظار می‌رود که در زمینه فعالیت خود مطالب کارآمدی را برای موفقیت کاربران در مقاطع تحصیلی ارائه دهد.

  ۳. از صفر تا صد همراه‌تان باشد

  بهترین سایت مشاوره تحصیلی باید از ابتدا که تصمیم به ادامه تحصیل گرفته‌اید تا زمان اعلام نتایج و انتخاب رشته همراه‌تان باشد. در واقع باید از اخبار روز شرایط ادامه تحصیل در مقاطع مدنظرتان آگاه باشد و همچنین در تمام مراحل از مزایای مشاوره آنلاین شما را بهره‌مند سازد.

  ۴. ظاهر زیبا و منظم، با دسترسی آسان داشته باشد

  ظاهر سایت و چیدمان آن باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به‌راحتی موضوع مورد نظر خود را پیدا کند و  جست‌وجوی آن‌چه که می‌خواهد زمان زیادی نبرد. در واقع یک چارت منظم و هدایت کننده، باید شالوده سایت را بسازد.

  ۵. معرفی‌کننده دیگر منابع و ابزار مؤثر باشد

  چشم‌انداز یک سایت برتر مشاوره تحصیلی، باید موفقیت کاربر در پذیرش دانشگاه‌ها و دیگر آزمون‌های مهم تحصیلی باشد. با چنین چشم‌اندازی تمام ساختمان سایت در این راستا شکل خواهد گرفت و در قالب تبلیغات، دیگر سایت‌ها یا سایر منابع و ابزار مفید موفقیت را به کاربران خود معرفی خواهد کرد.

  بهترین سایت‌های مشاوره تحصیلی

  برای دست‌یابی به یک نتیجه قابل قبول در زمینه معرفی برترین سایت‌های مشاوره تحصیلی، خود را به‌عنوان هریک از کاربرانی فرض کردیم که مشتاق پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی هستند و بیشترین جست‌وجوی آن‌ها در اینترنت، دستیابی به اطلاعات و مشاوره‌های کاربردی است. عبارت مشاوره تحصیلی را در گوکل جست‌وجو کردیم و کندوکاوی در سایت‌های صفحات برتر آن انجام دادیم تا نتیجه مطلوبی را برای شما در این‌جا بیان کنیم. نمره‌هایی که فیلتر درجه به این سایت‌ها داده است، بین صفر تا پنج است و به‌ترتیب از آخر به اول رتبه‌بندی شده است.

  رتبه پنجم: سایت مشاور گروپ (moshavergroup.com)

  بهترین سایت های مشاوره تحصیلی

  از مقام پنجم و آخر این فهرست شروع می‌کنیم که به سایت گروپ تعلق دارد. این سایت در صفحه اول گوگل بالا می‌آید و ضعف‌ها و مزایایی دارد که نتیجه‌اش را در جدول زیر جمع‌بندی کرده‌ایم. این سایت برای آزمون‌های مختلف مدرسه و مقطع کنکور ورودی مشاوره تلفنی را به کاربران ارائه می‌دهد. سایت ظاهر چندان هدایت‌کننده‌ای ندارد، اما برای دسترسی به اخبار کنکور، می‌تواند کمک‌کننده باشد.

  معیارنمره از ۵نمره درجه به سایت مشاور گروپ در مشاوره تحصیلی
  مشاوره در تمام مقاطع تحصیلی۳

  ۲.۴

  داشتن محتوای مفید۳
  اخبار مفید و همراهی کاربر از قبل تا بعد آزمون۳
  ظاهر زیبا و منظم سایت۲
  آشنایی با دیگر منابع و ابزارهای تحصیلی۱

   

  رتبه چهارم: سایت مشاور تحصیلی شهداد (shahdadg.com)

  رتبه چهارم بهترین سایت های مشاوره تحصیلی

  رتبه چهارم لیست بهترین سایت‌های مشاوره تحصیلی، به سایت شهداد اختصاص داده می‌شود و این سایت هم هنگام جست‌وجو، در صفحه اول گوگل دیده می‌شود. در این سایت می‌توانید از مقطع کنکور ورودی دانشگاه تا آزمون دکتری، جلسه مشاوره تلفنی یا حضوری رزرو کنید. پوشش خبری متوسطی دارد و بزرگترین ضعف آن را باید ظاهر نامنظم و گمراه‌کننده صفحه اول سایت دانست. این صفحه زیبایی بصری برای جذب کاربر ندارد و مطالب در آن پراکنده به‌نظر می‌رسند. جدول معیار سایت شهداد نشان می‌دهد که امتیاز میانگین آن با نمره رتبه پنجم فهرست بهترین سایت‌های مشاوره تحصیلی، اختلاف بسیار کمی دارد.

  معیارنمره از ۵نمره درجه به سایت شهداد در مشاوره تحصیلی
  مشاوره در تمام مقاطع تحصیلی۳

  ۲.۶

  داشتن محتوای مفید۳
  اخبار مفید و همراهی کاربر از قبل تا بعد آزمون۳
  ظاهر زیبا و منظم سایت۲
  آشنایی با دیگر منابع و ابزارهای تحصیلی۲

   

  رتبه سوم: سایت مشاوره تحصیلی هیوا (heyvagroup.com)

  رتبه سوم بهترین سایت های مشاوره تحصیلی

  با ورود به سایت مشاوره تحصیلی هیوا، با صفحه‌ای تقریباً ساده با ظاهری نه چندان جذاب و هدایت کننده روبه‌رو خواهید شد. درواقع با وجود این‌که در پوشش مقاطع تحصیلی توانسته خوب عمل کند، اما ظاهر سایت نشانی از اهمیت هیوا به جزئیات ندارد و طراحی آن، شمایلی کلی دارد. مثل سایر سایت‌های مشاوره تحصیلی، هیوا نیز در کنار مشاوره تلفنی، از نظر اخبار روز مرتبط با محتوای خود، توانسته خوب عمل کند و مطالب قابل قبولی را در اختیار کاربران قرار دهد. امتیاز سایت مشاوره تحصیلی هیوا از نگاه درجه به شرح زیر است.

  معیارنمره از ۵نمره درجه به سایت هیوا در مشاوره تحصیلی
  مشاوره در تمام مقاطع تحصیلی۴

  ۳

  داشتن محتوای مفید۳
  اخبار مفید و همراهی کاربر از قبل تا بعد آزمون۴
  ظاهر زیبا و منظم سایت۳
  آشنایی با دیگر منابع و ابزارهای تحصیلی۱

   

  رتبه دوم: سایت ایران مشاور (iranmoshavere.com)

  رتبه دوم بهترین سایت های مشاوره تحصیلی

  ایران مشاور از بهترین سایت‌های مشاوره تحصیلی است که تقریباً خدمات جامعی را می‌توان از آن دریافت کرد. صفحه اول سایت به شکل منظمی طراحی شده است و کاربر می‌تواند بنا به مقطع تحصیلی خود، خدمات آنلاین دریافت کند. خدمات این سایت، مدرسه تا دکتری را پوشش می‌دهد. برای مراحل بعد آزمون همچون تخمین رتبه و انتخاب رشته نیز همراه کاربر است. علاوه بر دستیابی به اطلاعات مقاطع تحصیلی مختلف، برای آزمون‌های زبان خارجی نیز می‌توانید از مشاوره و محتوای هدایت‌کننده این سایت استفاده کنید. رتبه‌بندی ایران مشاور را براساس معیارهای درجه در جدول زیز می‌توانید ببینید.

  معیارنمره از ۵نمره درجه به سایت ایران مشاور در مشاوره تحصیلی
  مشاوره در تمام مقاطع تحصیلی۴

  ۳.۶

  داشتن محتوای مفید۴
  اخبار مفید و همراهی کاربر از قبل تا بعد آزمون۳
  ظاهر زیبا و منظم سایت۴
  آشنایی با دیگر منابع و ابزارهای تحصیلی۳

   

  رتبه اول: سایت آی مشاور (imoshavere.com)

  رتبه اول بهترین سایت های مشاوره تحصیلی

  آی مشاور طبق معیارهای در نظر گرفته شده، رتبه اول را به‌دست آورده است. این سایت ظاهر منظمی دارد و برای رفتن به قسمت‌های مدنظرتان، دچار دردسر نخواهید شد. مطالب و اخبار مفیدی دارد که برای کاربر بسیار کمک‌کننده است. نکته قابل توجه این سایت، پوشش مقاطع مختلف تحصیلی از مدرسه تا دکتری است. برای آزمون‌های زبان و همچنین ادامه تحصیل در خارج از کشور نیز می‌توانید از این سایت راهنمایی بگیرید. برای بهره‌مندی از مشاور تلفنی با کارشناسان هر مقطع، این سایت شما را به صفحات مربوط هدایت خواهد کرد. با توجه به امتیازهای بالایی که آی مشاور در جدول معیار درجه کسب کرده، به‌نظر می‌رسد که نسبت به سایر سایت‌های مشاوره تحصیلی موفق‌تر عمل کرده و شایسته رتبه اول است.

  معیارنمره از ۵نمره درجه به سایت آی مشاور در مشاوره تحصیلی
  مشاوره در تمام مقاطع تحصیلی۵

  ۴

  داشتن محتوای مفید۴
  اخبار مفید و همراهی کاربر از قبل تا بعد آزمون۵
  ظاهر زیبا و منظم سایت۵
  آشنایی با دیگر منابع و ابزارهای تحصیلی۱

   

  کدام سایت مشاوره تحصیلی را انتخاب کنیم؟

  امروزه انتخاب درست در دنیای آنلاین با این حجم از گستردگی اطلاعات، کمی سخت به‌نظر می‌رسد. اما اگر بخواهیم یک سایت تقریباً کامل را برای مشاوره تحصیلی به شما همراهان درجه معرفی کنیم، سایت آی مشاور است که امتیاز بالایی در جدول معیار کسب کرد. همچنین سایت ایران مشاور نیز وضعیت خوبی داشت. البته انتخاب سایت نیز، بستگی به مقطع تحصیلی یا آزمون موردنظر شما دارد. برای دریافت یک مشاوره تحصیلی خوب در تمام مقاطع، این پنج سایت پاسخگوی نیاز شما خواهند بود. با درجه برای آشنایی با دیگر خدمات برتر آنلاین همراه باشید.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید