بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه؛ دنیای طرح و رنگ بر نخ و ابریشم

بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه؛ دنیای طرح و رنگ بر نخ و ابریشم
راهنمای مطالعه

  بازار پارچه در حال خروج از تعاملات صرفا سنتی است؛ شاهدش هم رواج سایت‌ها و صفحات مجازی فروش پارچه! بله، در خرید غیرحضوری، امکان لمس جنس و مشاهده نزدیک فراهم نیست؛ ولی خب، خرید آنلاین پارچه مزایای خاص خودش را هم دارد. مهم‌ترینش اینکه برای خرید از پارچه‌فروشی‌های آنلاین در ترافیک و شلوغی‌های شهر معطل نمی‌شوید. حالا اگر می‌خواهید بدانید کدام سایت‌ها پارچه‌فروش‌اند، ما به شما خواهیم گفت. چون حتی اگر انواع چرخ خیاطی صنعتی هم در اختیارتان باشد، پارچه بی‌کیفیت حسابی برایتان دردسرساز می‌شود. در این مطلب از بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه برایتان نوشته‌ایم.

  معیارهای ما برای انتخاب و رتبه‌بندی بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه

  در ادامه، با ۶ سایت تخصصی فروش پارچه آشنا خواهید شد. با کلیه این سایت‌ها درنتیجه جست‌وجو در گوگل فارسی آشنا شدیم و به هریک از موارد منتخب، براساس معیارهای زیر امتیاز دادیم (امتیازها برای هر معیار از ۰ تا ۵ تقسیم‌بندی شده‌اند):

  • امکان جست‌وجوی آسان: جست‌وجوی آسان یعنی بتوانید به سرراست‌ترین شکل ممکن در بین پارچه‌های موجود، به هدف بزنید.
  • ارائه محصولات متنوع: طبیعتا هرچه متنوع‌تر، بهتر! برخی سایت‌ها تنها روی پارچه لباس کار می‌کنند؛ برخی دیگر، علاوه بر پارچه لباس، ملحفه، پارچه پرده‌ای، لوازم خرازی یا بعضا الگوی خیاطی هم در بساط‌ دارند.
  • درج اطلاعات لازم: اطلاعات درج‌شده در سایت باید واضح و کافی باشد، طوری‌که حتی‌الامکان هیچ ابهامی پیش از ثبت سفارش باقی نماند.
  • ارائه خدمات ویژه: ارائه اپلیکیشن یا هرگونه سرویس متمایزی که دارای ارزش افزوده باشد خدمات ویژه محسوب می‌شود.

  بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه

  بهتر است دیگر معطل‌تان نکنیم. این شما و این بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه به انتخاب «درجه»:

  رتبه ششم: ربانی (rabani.ir)

   

  بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه - ربانی

  در ابتدای ورود به فروشگاه ربانی، با فهرستی از محصولات منتخب روبه‌رو خواهید شد. به هریک از دسته‌بندی‌های اصلی هم که وارد شوید، نتایج بر اساس انواع فیلترها قابل‌تفکیک‌اند. خوشبختانه در خلال نمایش نتایج، هیچ منوی اضافه و صفحه‌شلوغ‌کنی در کار نیست. اما به خاطر داشته باشید که محصولات این سایت تنها به پارچه لباس زنانه محدود می‌شوند. بااین‌حال ازلحاظ مدل و رنگ‌بندی به گزینه‌های متنوعی برای خرید دسترسی خواهید داشت. از بابت کیفیت تصاویر هم خیال‌تان راحت؛ کلیه پارچه‌ها با وضوح بالا و کاملا حرفه‌ای عکاسی شده‌اند. فقط اینکه جای صفحه پرسش‌های متداول خالی است؛ درحالی‌که گنجاندن چنین صفحه‌ای در محتوای سایت می‌توانسته کمک شایان‌توجهی به شفافیت عملکرد ربانی باشد.

  پارچه‌سرای ربانی سه شعبه خرید حضوری هم در تهران دارد که در محدوده میدان تجریش، فلکه دوم صادقیه و میدان هفت‌حوض واقع‌اند.

  رتبه پنجم: پارچه رادمَرد (parcheradmard.ir)

  بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه - پارچه رادمرد

  از دیگر سایت‌های تخصصی فروش پارچه می‌توان به فروشگاه آنلاین پارچه رادمرد اشاره کرد که گویا در اردبیل فروش حضوری هم دارد.

  پارچه رادمرد سایت سرراستی ترتیب داده است. اینجا پارچه‌های ارائه‌شده برای خرید آنلاین به‌تفکیک نوع استفاده (مجلسی، غیرمجلسی و...) دسته‌بندی شده‌اند. نتایج هر دسته‌بندی بر اساس جنس پارچه و محدوده قیمت قابل‌فیلترند. اما اگر فیلتر انتخاب رنگ هم می‌بود، عالی می‌شد. توجه داشته باشید که در پارچه رادمرد به‌غیراز پارچه لباس، پارچه کالای خواب هم یافت می‌شود. البته نیمی از محصولات ارائه‌شده ناموجودند؛ بااین‌حال هنوز حدود ۷۰۰ محصول قابل‌سفارش وجود دارد که شامل پارچه‌های مردانه هم می‌شود. هر محصولی را که باز کنید، می‌بینید اطلاعات درج‌شده کفایت می‌کنند. اما درمورد پارچه رادمرد هم جای صفحه پرسش‌های متداول خالی است؛ به اضافه اینکه هیچ یک از خدمات ویژۀ مدنظرمان را هم در پارچه رادمرد نیافتیم.

  رتبه چهارم: پارچه گُلاره (golareh-cloth.ir)

  بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه - پارچه گلاره

  سایت پارچه گلاره را برای خرید پارچه‌های کتان‌نخ به خاطر بسپارید. کتان‌نخ‌های گلاره عمدتا فانتزی و رنگی‌رنگی‌اند و به‌ویژه برای دوخت لباس کودک کاربرد دارند. البته در دسته‌بندی پارچه‌های لباسی به جنس‌هایی چون کشمیر و مخمل هم بر خواهید خورد. پارچه‌های گلاره شاید دارای تنوع آن‌چنانی نباشند، اما ازلحاظ طرح‌ونقش، خاص و متمایزند. کلیه پارچه‌ها در منوی اصلی بر اساس نوع استفاده و کشور تولیدکننده دسته‌بندی شده‌اند. اما متأسفانه در هیچ‌یک از دسته‌بندی‌ها نتایج قابل‌فیلتر نیستند. انتظار می‌رود حداقل فیلتر مرتب‌سازی بر اساس قیمت به امکانات جست‌وجو اضافه شود. اما این ایراد به‌دلیل خدمات ویژۀ پارچه گلاره قابل‌چشم‌پوشی است. اگر به هر دلیلی، از خریدتان پشیمان شدید، طبق ادعای خود این مجموعه، پارچه برش‌خورده قابل‌برگشت خواهد بود و می‌توانید وجه واریزکرده را دریافت کنید. اغلب سایت‌های فروش پارچه تنها درصورت وجود ایراد در پارچه، حاضر به پس‌گرفتن جنس فروخته‌شده‌اند.

  [related]7631[/related]

  رتبه سوم: بانوریس (banoris.com)

  بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه - بانوریس

  بانوریس هم ازجمله پارچه‌فروشی‌های آنلاین دارای شعبه فروش حضوری است؛ منتها برای خرید حضوری باید تا شهرستان پَره‌سَر در گیلان سفر کنید! محصولات سایت در دو دسته‌بندی کلی پارچه و پرده مرتب شده‌اند. در دسته‌بندی‌ پارچه‌های لباس می‌توانید نتایج را بر اساس قیمت، رنگ و نوع استفاده یا جنس پارچه فیلتر کنید تا مجبور به مرور محصولات نامرتبط نباشید. پارچه‌های لباسی بانوریس شامل پارچه‌های مردانه هم می‌شوند. در دسته‌بندی پارچه لباس و کالای خواب، بیش از ۳۰۰ محصول موجود برای سفارش وجود دارد. بنابراین گزینه‌های نسبتا متنوعی برای انتخاب خواهید داشت. در بانوریس، بابت درج اطلاعات، مشکل خاصی مشاهده نکردیم. درخصوص شیوه ثبت سفارش، روش‌های ارسال و شرایط مرجوعی هم به‌طور کامل در صفحات مجزا توضیح داده شده است. باوجوداین، بانوریس فاقد اپلیکیشن و هرگونه خدمات متمایز با سایر فروشگاه‌های هم‌رده است.

  رتبه دوم: شهر پارچه (shahreparche.com)

   بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه - شهر پارچه

  در شهر پارچه، پارچه‌ها در وهله اول بر اساس جنس دسته‌بندی شده‌اند. نتایج جست‌وجو را می‌توانید پس از انتخاب جنس بر اساس انواع فیلترها محدود کنید. منتها شهر پارچه تنها روی فروش پارچه لباس (زنانه و مردانه) کار می‌کند. تنوع پارچه‌ها به‌غیراز فاستونی در سایر جنس‌ها کافی نیست. متأسفانه صفحات راهنمای خرید و پرسش‌های متداول هم که در منوی انتهایی سایت قابل‌کلیک‌اند، کاربر را به صفحات خالی و فاقد محتوا هدایت می‌کنند!

  اما ناگفته نماند، شهر پارچه خدمات کاملا متمایزی با سایت‌های مشابه ارائه می‌کند، مثلا پارچه‌نما. اگر از پارچه‌‌ای مطمئن نیستید، می‌توانید نمونه پارچه درخواست دهید. همکاران شهر پارچه نمونه پارچه انتخاب‌شده را در ساعت و آدرس مقرر به حضورتان می‌آورند تا از نزدیک ببینید. از دیگر خدمات شهر پارچه می‌توان به خیاط همراه اشاره کرد: سرویسی که خیاط را برایتان به منزل می‌آورد. امکان نصب اپلیکیشن را هم به سایر خدمات ویژه شهر پارچه اضافه کنید.

  رتبه اول: روچی (rochi.ir)

  بهترین سایت‌های خرید آنلاین پارچه - روچی

  در روچی کلیه محصولات به‌تفکیک موضوعی دسته‌بندی شده‌اند. فیلترهای جست‌وجو هم در هر دسته‌بندی کافی و کاربردی‌اند. پارچه‌ها را می‌توانید بر اساس جنس، درجه‌بندی، قیمت و رنگ پارچه فیلتر کنید. روچی، علاوه‌بر پارچه‌، لوازم خرازی و الگوی خیاطی هم می‌فروشد. تنوع پارچه‌ها در دسته‌بندی پارچه‌های متری در حد مقبولی است. در سایر دسته‌بندی‌ها هم محصولات ارائه‌شده به همین ترتیب متنوع‌اند. ازلحاظ دسترسی به اطلاعات لازم هم مشکلی نخواهید داشت: بخش پرسش‌های پرتکرار را که بخوانید، عمده ابهامات‌تان رفع خواهد شد.

  روچی اپلیکیشن هم دارد که از خود سایت روچی و همچنین کافه‌بازار قابل‌دریافت است. با نصب اپلیکیشن روچی می‌توانید به‌طور مستقیم برای خرید اقدام کنید. درضمن، در اپلیکیشن روچی به محاسبه‌گر مولر (ابزاری برای محاسبه خودکار اندازه‌های دقیق الگو) و فیلم‌های آموزشی هم دسترسی خواهید داشت.

  قیمت انواع پارچه را در دیجی‌کالا ببینید

  سخن پایانی

  همان طور که دیدید، طبق امتیازبندی‌های ما، روچی جایگاه اول را به خود اختصاص داد؛ چراکه ازلحاظ مجموعه معیارهایی که نام بردیم سایت کامل‌تری است. اما هروقت قصد خرید آنلاین پارچه داشتید، علاوه‌بر روچی، سایر سایت‌های منتخب را هم ببینید. ربانی و پارچه رادمرد هم تنوع خوبی دارند. پارچه گلاره درزمینه پارچه‌های کتان‌نخ منحصربه‌فرد است. شهر پارچه را هم به‌ویژه برای پارچه‌های فاستونی پیشنهاد می‌کنیم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. می‌توانید با اشتراک‌گذاری مطالبی که مفید می‌بینید از ما برای ادامه این مسیر حمایت کنید. ما درجه‌ای‌ها در تلاشیم بهترین‌ها را در اختیارتان بگذاریم. اما اگر کم‌وکاستی‌ای هم هست، حتما به ما یادآوری کنید. [see_also]14583[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید