بهترین برندهای چای ایرانی کدامند؟

بهترین برندهای چای ایرانی کدامند؟
راهنمای مطالعه

  در این مقاله برایتان از بهترین برندهای چای ایرانی که محبوب و پرفروش‌اند گفته‌ایم. با درجه همراه باشید تا آسان‌تر چای ایرانی انتخاب کنید.

  چای نوشیدنی معروف و محبوبی در سراسر دنیاست اما ماجرای علاقهٔ ما ایرانی‌ها به این نوشیدنی با همهٔ دنیا فرق دارد. باور کنید در هیچ‌ کجای دنیا مثل ایران، این نوشیدنی جذاب، مونس مصرف‌کنندگانش نیست. به مهمانی‌های ایرانی نگاه کنید؛ وقتی مهمان‌ها می‌رسند با چای پذیرایی می‌شوند، بعد از غذا، هنگام گپ‌وگفت، در ساعات پایانی مهمانی و تقریبا در تمام بخش‌های آن، چای حضوری پررنگ‌تر از هر چیز دیگری دارد. خب بدیهی است که چای‌دوستان ایرانی باید با بهترین برندهای چای ایرانی هم بیشتر آشنا شوند. در این مقاله از بهترین‌ها خواهید خواند. ترتیب قرارگرفتن موارد این فهرست براساس قیمت است. گزینه‌هایی که می‌بینید از بیشترین قیمت به سمت کمترین طراحی شده‌اند.

  چای ایرانی ممتاز اعلا روزمهر

  بهترین برندهای چای ایرانی
  جای ایرانی ممتاز اعلا چای سیاه و شکسته است. این محصول عطری نیست و به‌طور ارگانیک تولید می‌شود. اگر دوست دارید که چای ایرانی‌تان در ظرف مدت کوتاهی دم بکشد و آماده نوشیدن شود، چای ممتاز اعلا روزمهر مورد مناسبی است. مدت‌زمان لازم برای دم‌کشیدن این چای فقط ۱۵ دقیقه است.
  وزن هر بسته از این چای در حدود یک کیلو و پانصد گرم است. بسته‌بندی آن هم زیبا و جالب‌توجه به‌نظر می‌رسد. اگر به‌دنبال محصولی ایرانی هستید که مشتریان قبلی‌اش را راضی نگه داشته، نیم‌نگاهی به چای اعلای روزمهر داشته باشید.

  قیمت و ویژگی‌های دیگر

  مشتریان قبلی این محصول نظرات خوب و مثبتی درباره‌اش دارند. آنها از نقطه‌نظر ارزش غذایی، بسته‌بندی، کیفیت و ارزش خرید نسبت به قیمت به این محصول نمرات خوبی داده‌اند و این دلیل خوبی است که برای خرید از میان بهترین برندهای چای ایرانی نگاهی به چای ممتاز اعلای روزمهر داشته باشید. قیمت هر بسته ۱۵۰۰ گرمی چای روزمهر حدود ۱۴۰ هزار تومان است. البته دقت کنید که این قیمت مربوط به تابستان ۱۴۰۰ است.

  چای سرگل سیاه ایرانی تی بالکا

  بهترین برندهای چای ایرانی تی‌بالکا هم یکی بهترین برندهای چای ایرانی است که در شمال ایران تولید می‌شود. در واقع، تی‌بالکا محصولی از مزارع گیلان است و البته نام جالبی هم دارد. تی در زبان گیلکی‌ها به معنای تو است و بالکا هم زنبیل‌های دست‌سازی است که چای‌کاران برگ‌های چای را در آن جمع می‌کنند. این محصول از نوع چای سرگل است و به‌طور ارگانیک تهیه نمی‌شود. یادتان باشد که چای سرگل سیاه تی بالکا معطر هم نیست. منظور این است که عطر و اسانسی به آن اضافه نمی‌شود.

  قیمت و ویژگی‌های دیگر

  هر بسته از این چای حدود ۴۰۰ گرم است و در حوالی تابستان سال ۱۴۰۰ به قیمت ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. خریداران قبلی این محصول از طبیعی‌بودن آن استقبال زیادی کرده‌اند و می‌گویند هیچ‌گونه رنگ مصنوعی در آن وجود ندارد و با محصولی سالم روبه‌رو بوده‌اند. به‌گفته خریداران قبلی، این چای طعم گسی دارد و پس از دم‌کردن یک سینی چای خوش‌رنگ تحویلتان می‌دهد. اگر چای شمالی دوست دارید، نگاهی به تی بالکا داشته باشید.

  چای سیاه شکسته ممتاز ایرانی طبیعت

  بهترین برندهای چای ایرانی طبیعت برند معروفی در میان برندهای ایرانی در تولید مواد غذایی مختلف است. در کنار برنج، روغن و...، این شرکت چای هم تولید و روانه بازار می‌‌کند. چای سیاه شکسته ممتاز طبیعت هم در میان پرفروش‌ترین گزینه‌های بازار قرار دارد. چای طبیعت هم زود دم می‌کشد و هم اسانس و عطر ندارد. طعم‌دهنده‌های مجاز هم در تولید چای شکسته و سیاه طبیعت به کار نمی‌روند. برای دم‌کردن این محصول زمان زیادی نیاز نیست و در طی ۱۵ دقیقه، چای خوش‌عطری را در استکان و فنجان خواهید داشت.

  قیمت و ویژگی‌های دیگر

  هر بسته ۴۰۰گرمی از این محصول در حدود ۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود. البته این مبلغ متعلق به سال ۱۴۰۰ در حوالی شهریورماه است. طعم این چای ایرانی به مذاق مصرف‌کنندگان ایرانی خوش می‌آید. این را مشتریان قبلی محصول گفته‌اند.

  چای ایرانی سیاه شکسته الماس شمال

  بهترین برندهای چای ایرانی یکی دیگر از بهترین برندهای چای ایرانی که می‌تواند در داخل سبد خریدتان قرار بگیرد، چای سیاه شکسته الماس شمال است. همان‌طور که واضح است و حدس می‌زنید، این محصول هم شمال ایران تولید می‌شود. چای الماس شمال برای دم‌کشیدن به زمانی در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه نیاز دارد. بهتر است که آن را در قوری چینی دم کنید. بسته‌بندی این محصول هم قابل‌قبول و در قالب زیپ‌کیپ ارائه می‌شود و محکم و بادوام به نظر می‌رسد.

  قیمت و ویژگی‌های دیگر

  هر بسته یک کیلوگرمی از این چای در شهریورماه سال ۱۴۰۰ با قیمت حدود ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. کسانی که قبلا آن را خریده‌اند در زمینه ارزش غذایی، کیفیت و بسته‌بندی از آن راضی بوده‌اند. به‌نظر می‌رسد که این محصول هم ارزش خرید دارد. نظرتان چیست؟  

  چای زرین ساچمه‌ای عطر گیلان

  عطر گیلان یکی از برندهای مطرح در فروش چای است. این برند محصولات گیلانی بفروش می‌رساند و بصورت تخصصی چای ایرانی را به بازار عرضه می‌کند. انواع متنوعی از چای ایرانی مثل چای دستی (چای سنتی که با دست و بدون دستگاه تهیه می‌شود)، چای زرین ساچمه‌ای، چای سرگل، چای ممتاز، چای قلم و چای سبز در فروشگاه اینترنتی عطر گیلان بفروش می‌رسد‌. در بین این چای‌ها چای زرین ساچمه کیفیت بسیار بالایی دارد، چون از غنچه و جوان‌ترین برگ چای تهیه شده. چای زرین ساچمه گسی زیادی دارد و طعم نامطلوب تلخ که در بعضی چای های ایرانی یافت می‌شود، در این چای وجود ندارد. اگر عطر خوب و طعم گس و گیرا چای برای شما مهم است، چای زرین ساچمه‌ای یکی از بهترین انتخاب ها به حساب می‌آید. این چای در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دم می‌آید که نشان دهنده طبیعی بودن این چای است. در انواع چای ایرانی عرضه شده توسط عطر گیلان هیچ اسانس و رنگی به کار نرفته و چای کاملا طبیعی است.

  قیمت و ویژگی‌های دیگر

  مشتریان قبلی این محصول بسیار از طعم گس و عطر خوب این چای راضی بودند. به جز افرادی که چای با طعم تلخ دوست دارند؛ چون چای زرین مناسب علاقمندان به چای تلخ نیست. قیمت هر بسته ۵۰۰ گرمی چای زرین ساچمه‌ای عطر گیلان ۱۸۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۱ است.

  چای سیاه قلم ایرانی بهاره دلگشا

  بهترین برندهای چای ایرانی برند ایرانی دیگری که می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم، چای سیاه قلم ایرانی بهاره دلگشاست. این محصول به‌طور ارگانیک تهیه می‌شود و عطرواسانس اضافی هم ندارد. چای بهاره دلگشا را فقط در بهار برداشت می‌کنند. عطر طبیعی این محصول زیاد است و نهایتا پس از ۲۰ دقیقه، به‌خوبی دَم می‌کشد. طعم چای بهاره دلگشا هم بسیار طبیعی است و حالتی گَس دارد. نبود عطر و اسانس مصنوعی در آن برای کسانی که به‌دنبال نوشیدن یک استکان چای واقعا طبیعی هستند، توصیه می‌شود.

  قیمت و ویژگی‌های دیگر

  هر بسته از این چای در حدود نیم کیلوگرم است و در تابستان سال ۱۴۰۰ به‌قیمت حدودی ۶۰ هزار تومان فروخته می‌شود. کسانی که این محصول را خریداری کرده‌اند، درباره‌اش نظرات مثبتی داشته‌اند. در میان نظراتشان به این نکته هم اشاره شده که چای کم‌رنگ است.

  چای ایرانی معطر عماد مدل ارل گری

  بهترین برندهای چای ایرانی

  قبل از هر چیز بگذارید به شما بگوییم که ارل‌گری چیست؟ ارل‌گری، نوعی چای است که از گیاه کاملیا سینن‌سیز (Camellia Sinensis) گرفته می‌شود. اگر راحت‌تر بخواهیم بگوییم، ارل‌گری همان چای سیاه است که فرایند تولید طولانی‌تری دارد.

  شکی نیست که در میان بهترین برندهای چای ایرانی نام و نشانی از لاهیجان زیبا پیدا می‌شود. چای ارل‌گری عماد هم از محصولات باغ‌های چای لاهیجان است. این چای عطری در بسته‌بندی ۴۵۰ گرمی در بازار به فروش می‌رسد و یک بسته چای هفت‌گل هم همراه آن است. محتویات چای هفت‌گل هم شامل هفت گل طبیعی ایرانی است که عطر خوشی دارند. مقدار چای هفت‌گل هم حدود ۴۵۰ گرم است.

  باید بدانید که چای ارل‌گری عماد کاملا ارگانیک و صددرصد ایرانی است. پس اگر دیر دَم می‌کشد، خیلی پررنگ نیست و کمی طعم گس دارد، نباید تعجب کنید. اینها از ویژگی‌های چای ایرانی به شمار می‌رود. طبیعی و سالم‌بودن چای ایرانی به هر ویژگی دیگری در چای‌های خارجی می‌ارزد.

  قیمت و ویژگی‌های دیگر

  اگر در میان نظرات مصرف‌کنندگان قبلی این محصول در سایت‌هایی مانند سوپرمارکت آنلاین دیجی‌کالا کمی بگردید، متوجه خواهید شد که ارل‌گری با وجود دیردم‌بودن و رنگ نه چندان پررنگش، عطر خوبی دارد که بیشتر افراد را راضی نگه می‌دارد.

  اما نظرات دربارهٔ بستهٔ همراه آن یعنی چای هفت‌گل بسیار متغیر است. بعضی‌ها، آن را خیلی دوست دارند و بعضی‌ها هم اصلا طرف‌دارش نیستند. پس حواس‌تان باشد که شاید از هفت‌گل خوشتان نیاید و اینکه اگر به دنبال چایی هستید که حسابی رنگ می‌اندازد، نباید به سراغ ارل‌گری عماد بروید.

  قیمت هر بسته از این چای حدود ۶۰ هزار تومان است. این محصول حاوی دو بسته چای است که هر کدام حدود نیم‌کیلو وزن دارند. پس اگر فکر می‌کنید که از چای هفت‌طعم خوشتان می‌آید از نظر هزینه، این چای برایتان گران تمام نمی‌شود.

  چای ایرانی قلم بهاره مانترا

  بهترین برندهای چای ایرانی چای بهاره مانترا هم برند ایرانی دیگری است که به‌واسطه استقبالی که از آن در میان مشتریان ایرانی شکل گرفته، در فهرست بهترین برندهای چای ایرانی جایی دارد. این چای ایرانی ارگانیک است و عطر اضافی و مصنوعی ندارد. مانترا در باغ‌ها و مزارع زیبا و سرسبز لاهیجان تولید و تهیه می‌شود. دقت کنید که اگر چایی خوش‌رنگ و خوش‌طعم می‌خواهید، باید این محصول را با آبی کاملا جوش و زلال دم کنید.

  قیمت و ویژگی‌های دیگر

  این چای با حدود ۱۰ دقیقه زمان دَم می‌کشد. هر بسته ۴۰۰ گرمی از آن در تابستان ۱۴۰۰ به قیمت ۵۲ هزار تومان فروخته می‌شود و مشتریان قبلی‌اش را راضی نگه داشته است. آنها می‌گویند که مانترا رنگ و مواد اضافی ندارد و چایی طبیعی است که نوشیدنش در هر زمانی از روز می‌چسبد. بعضی از مشتریانی که از این محصول رضایت داشته‌اند، درباره‌اش نظرات مثبت قابل‌توجهی دارند. آنها ضمن تمجید از طعم و رنگ این چای گفته‌اند که شاید نام چای ایرانی قلم بهاره مانترا زیاد در تبلیغات دیده نشود اما ارزش خریدش بسیار بالاست.

  بسته چای سیاه رفاه لاهیجان مدل شکسته ممتاز زرین

  بهترین برندهای چای ایرانی چای سیاه رفاه لاهیجان هم از برندهای معروف چای ایرانی است. هر بسته از این چای حدود ۳۴۰ گرم وزن دارد. اگر در میان نظرات مصرف‌کنندگان قبلی این محصول کمی گشت‌وگذار به خرج بدهید، متوجه خواهید شد که این چای ایرانی برخلاف دو مورد دیگر، کم‌رنگ نیست و خوب رنگ می‌اندازد. ولی کماکان ویژگی اصلی چای ایرانی یعنی دیردم‌بودن را دارد.

  قیمت و ویژگی‌های دیگر

  هر بسته چای سیاه رفاه حدود ۴۰ هزار تومان قیمت دارد. هر چند که گفتیم، این چای نسبت به دو مورد دیگر این فهرست که قبل‌تر معرفی شدند، پررنگ‌تر است اما نباید انتظار داشته باشید که مانند چای‌های خارجی خیلی زود و سریع رنگ بیاندازد. چون این محصول طبیعی و خالص است و اگر دوست دارید که سریع‌تر به چایی پررنگ برسید، باید مقدار چایی را که هر بار دم می‌کنید، بیشتر بریزید.

  چای شکسته ایرانی مهمان دوست

  بهترین برندهای چای ایرانی مهمان‌دوست هم یکی دیگر از بهترین برندهای چای ایرانی است. هر بسته از این چای حدود ۵۰۰ گرم وزن و طعم خیلی خوبی دارد. خب! حتما می‌گویید، این حرف که سند نیست. از کجا معلوم که واقعا خوش‌عطر و طعم باشد؟ حق هم دارید. اما ما از خودمان نمی‌گوییم، گواه این ماجرا، خریداران قبلی چای مهمان‌دوست هستند. نظرات مصرف‌کنندگان قبلی این محصول در وبسایت‌ دیجی‌کالا نشان می‌دهد که بیشتر خریداران آن از عطر و طعمش راضی بوده‌اند. رنگ طبیعی چای هم از نکات دیگری است که کاربران راضی دیجی‌کالا بارها به آن اشاره کرده‌اند. مصرف چای ما ایرانی‌ها خیلی زیاد است. پس باید به دنبال گزینه‌ای باشیم که به حفظ سلامت‌مان کمک بیشتری می‌کند.

  قیمت و ویژگی‌های دیگر

  قیمت هر بسته چای شکسته ایرانی مهمان‌دوست حدود ۳۰ هزار تومان است. این چای هم کمی دیردم است و رنگی تیره ندارد. پس حواستان باشد که اگر از نظرتان، چای خوب، چایی است پررنگ که زود رنگ می‌اندازد به سراغ این محصول نروید. باید حدود ۳۰ دقیقه برای دم‌کشیدن چای مهمان‌دوست وقت صرف کنید. بعضی‌ها ترجیح می‌دهند که چای ایرانی را با چای‌های معطر ترکیب کنند و برخی هم از دارچین و موادی مانند آن (مثلا هِل) در کنار چای ایرانی بهره می‌برند.

  چای سیاه شکسته ممتاز ایرانی الماس شمال

  بهترین برندهای چای ایرانی
  چای سیاه شکسته ممتاز ایرانی چایی معطر است که به‌طور ارگانیک تهیه می‌شود. این محصول هم در باغ‌های شمال به تولید می‌رسد و برای دم‌کردن باید به آن حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان بدهید.
  اگر از آن دسته افرادی هستید که محصولات ارگانیک را به محصولات دیگر ترجیح می‌دهید، چای سیاه شکسته الماس شرق گزینه خوبی برایتان خواهد بود. بسته‌بندی این محصول هم مطلوب است و جعبه‌ای دارد که استفاده از چای را راحت‌تر می‌کند.

  قیمت و ویژگی‌های دیگر

  هر بسته ۱۵۰ گرمی از این چای به قیمت حدودی ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. در بازار آشفته این روزها که قیمت‌ها سر به فلک می‌زند، ۲۰هزار تومان زیاد نیست اما دقت کنید که حجم این محصول هم اندک است. قیمتی که گفته شد، متعلق به تابستان ۱۴۰۰ است. شیک‌ترین سرویس‌های چای‌خوری را ببینید

  در آخر

  شناخت بهترین برندهای چای ایرانی به شما در خرید گزینه‌ای مناسب کمک می‌کند. چای ایرانی، سالم و خوش‌عطر است و این ویژگیِ بسیار مهمی برای چای به شمار می‌رود. برندهایی که در این مقاله معرفی شدند، طرفداران زیادی دارند و اگر سری به سوپرمارکت‌های آنلاین بزنید با انبوهی از نظرات مثبت درباره‌شان روبه‌رو می‌شوید. شما کدام برند چای ایرانی را مصرف می‌کنید و می‌پسندید؟ ممنون می‌شویم در بخش نظرات کاربران برایمان بگویید.
  [see_also]20470[/see_also]
  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید