نکات مهم برای خرید سطل و زمین شوی چرخشی

نکات مهم برای خرید سطل و زمین شوی چرخشی
راهنمای مطالعه

  ازجمله لوازم پرکاربردی که علاوه بر خانه‌تکانی شب عید در رفت‌وروب‌های روزمره هم حتما لازم می‌شود، می‌توان به سطل و زمین شوی اشاره کرد. در ادامه، با ما همراه باشید تا از نکات خرید سطل و زمین شوی چرخشی برایتان بگوییم.

  در حال حاضر، اغلب تی‌های سطلی موجود در بازار از نوع زمین‌شوی‌های چرخشی‌اند. همان تی‌های معروفی که چند سال پیش با برند اِسپین اَند گو در بازار گل کردند! زمین‌شوی‌های چرخشی با سطل مخصوصی عرضه می‌شوند که مجهز به سبد آب‌گیری است و آب اضافه تی را با چرخش سریع خود می‌گیرد. این نوع تی‌های سطلی چون خوب چلانده می‌شوند، زمین را بیش از حد خیس نمی‌کنند. وقتی سری تی در سبد آب‌گیری با سرعت می‌چرخد، آب اضافه تی براثر نیروی گریز از مرکز گرفته می‌شود و درنتیجه، می‌توانید بعد از هر بار شست‌وشوی تی در آب و سپس استفاده از سبد آب‌گیری، با نمناکی مطلوبی که آب روی زمین راه نمی‌اندازد، به تی‌کشی ادامه دهید.

  برای خرید سطل و زمین شوی چرخشی به چه نکاتی دقت کنیم؟

  نکات خرید سطل و زمین شوی چرخشی

  برای خرید سطل و زمین شوی چرخشی نکاتی هست که باید بدانید:

  [related]2540[/related]

  ۱. قابلیت حمل آسان داشته باشد

  سطل زمین‌شوی باید تاحدامکان سبک و به‌آسانی قابل‌حمل باشد. برخی مدل‌ها در حالت خالی هم وزن‌دارند و وقتی پرشان کنید، طبیعتا سنگین‌تر می‌شوند. جابه‌جایی سطل‌های سنگین حین کار می‌تواند بدجوری کمردردآور باشد! شماهایی که نباید چیز سنگین بلند کنید، بهتر است دنبال زمین‌شوی‌های چرخشی با سطل چرخ‌دار باشید. وجود چرخ مزیت بزرگی است، اما این را هم بدانید که مدل‌های چرخ‌دار گران‌ترند.

  ۲. بدنه مقاوم داشته باشد

  سطل زمین‌شوی‌های چرخشی در اکثریت قریب‌به‌اتفاق مدل‌ها پلاستیکی است، اما پلاستیک جنس خوب و بد دارد. پلاستیک‌های ضیعف زود ترک برمی‌دارند و در برابر ضربه مقاوم نیستند؛ بنابراین، پلاستیک مورداستفاده باید در عین سبکی مقاوم و نشکن باشد. البته، مدل‌های معدودی هم از بدنه استیل برخوردارند، اما حتما می‌دانید که برای این مدلی‌ها باید پول بیشتری بپردازید!

  به جنس سبد چرخشی داخل سطل هم دقت کنید؛ جنس سبد بهتر است استیل باشد تا پلاستیک، چون استیل برای قطعات پرحرکت (در زمین‌شوی‌های چرخشی، سبد آب‌گیری جزو قطعات متحرک و مستعد فرسایش محسوب می‌شود) از پلاستیک مقاوم‌تر است و زود نمی‌شکند. درکل، پیشنهاد می‌کنیم از خرید سطل و زمین شوی چرخشی تمام‌پلاستیک خودداری کنید، چون تمام‌پلاستیکی‌ها معمولا دوام کوتاه‌مدتی دارند و چه‌بسا خیلی زود از انتخابی که کردید، پشیمان شوید.

  محبوب‌ترین مدل‌های سطل و زمین‌شوی چرخشی

  ۳. مکانیسم چرخش سبد آبگیری راحت باشد

  اغلب زمین‌شوی‌های چرخشی مدل پدالی‌اند؛ یعنی برای چرخش سبد آب‌گیری باید با پا پدال بزنید. اما مدل‌هایی هم هستند که به‌حالت فشاری یا با اهرم دستی کار می‌کنند. انتخاب نحوه فعال‌شدن سبد آب‌گیری به راحتی خودتان بستگی دارد، اگرچه خیلی‌ها معتقدند مدل پدالی راحت‌تر است.

  ۴. اندازه سری مناسب باشد

  با سری‌های بزرگ می‌توانید در مدت‌زمان کوتاه‌تری سطح بیشتری را تی بکشید. پس، برای فضاهای وسیع هرچه اندازه سری بزرگ‌تر، بهتر! اما برای فضاهای تنگ و باریک با سری‌های جمع‌وجور راحت‌تر خواهید بود.

  ۵. جنس سری مناسب باشد

  سری زمین‌شوی‌های چرخشی به‌شکل طنابی است. اما ازلحاظ جنس اگر می‌پرسید، سری‌های جنس میکروفایبر از جنس‌های معمولی بهترند. میکروفایبری‌ها از قدرت جذب بالایی برخوردارند، هم جذب گردوخاک و هم مایعات؛ مهم‌تر اینکه زبر نیستند و به سطوح حساس صدمه نمی‌زنند.

  ۶. جنس و طول دسته را چک کنید

  جنس دسته اغلب زمین‌شوی‌ها استیلی یا آلومینیومی است. زمین‌شوی‌های با دسته آلومینیومی ازلحاظ وزن سبک‌ترند، اما مدل‌های دسته‌استیل باوجود وزن بیشتر مقاوم‌تر و بادوام‌ترند. درمورد طول دسته هم دقت کنید که به قدتان بخورد؛ شما قدبلندترها باید دنبال مدل‌هایی باشید که از دسته تلسکوپی و دارای قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردارند، وگرنه مجبورید با پشت خم تی بکشید!

  ۷. دریچه تخلیه آب داشته باشد

  دریچه تخلیه آب ویژگی قطعا به‌دردبخوری است! سطل‌هایی را که از دریچه تخلیه آب برخوردارند، به‌راحتی می‌توانید با بازکردن خروجی کف تخلیه کنید؛ به‌این‌ترتیب، برای هر بار تخلیه آب کثیف مجبور به بلندکردن سطل نیستید. این ویژگی، به‌خصوص برای سطل‌های پرظرفیتی که آب زیادی در خود جای می‌دهند، مزیت درخورتوجهی است.

  ۸. سری یدک داشته باشد

  حتما دقت کنید سری یدک مدلی که می‌خرید در بازار موجود باشد، چون به‌هرحال پس از مدتی نیاز به سری جدید خواهید داشت. هزینه‌کردن برای مدلی که سری یدک آن در بازار به‌راحتی یافت نمی‌شود، کار عاقلانه‌ای نیست.

  کیفیت را فدای قیمت نکنید

  خرید سطل و زمین شوی چرخشی

  برای خرید سطل و زمین شوی چرخشی باید بالای ۱۰۰ هزار تومان هزینه کنید. قیمت این مدل زمین‌شوی‌ها در برخی مدل‌ها به ۵۰۰ هزار تومان و بالاتر هم می‌رسد. خلاصه که محصول نظافتی چندان ارزان‌قیمتی نیست! اما اگر به مدلی برخوردید که به‌نسبت مدل‌های خوب بازار قیمت خیلی جذاب و مشتری‌پسندی داشت، صرفا از روی قیمت تصمیم نگیرید. البته که قیمت بالا همیشه ضامن کیفیت نیست؛ حرف‌مان این است که اگر هم به مدلی با جذابیت قیمتی برخوردید، از بررسی کیفیت غافل نشوید.

  یادتان باشد این نوع زمین‌شوی‌ها فقط درصورت کیفیت بالا از کارایی مقبولی برخوردار خواهند بود. مکانیسم آب‌گیری در مدل‌های بی‌کیفیت به‌راحتی قابل‌استفاده نیست و زود خراب می‌شود. وقتی هم سبد آب‌گیری یا پدال سطل خوب کار نکند، عملا یک زمین‌شوی معمولی در اختیار دارید که می‌توانستید از اول با صرف هزینه بلکه کمتر هم بخرید! 

  محبوب‌ترین مدل‌های سطل و زمین‌شوی چرخشی

  [see_also]16077[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید