استایل صورتی برای آقایان؛ چطور یک تیپ صورتی جذاب مردانه بزنیم؟

استایل صورتی برای آقایان؛ چطور یک تیپ صورتی جذاب مردانه بزنیم؟
راهنمای مطالعه

  هستند آقایانی که صورتی‌پسندند و دل‌شان برای لباس‌های این رنگی غش می‌رود، اما جرئت نمی‌کنند هیچ چیز صورتی‌ای بپوشند، چون به خیال‌شان مرد که صورتی نمی‌پوشد! با ما در این مطلب «درجه» همراه باشید تا شاید از استایل صورتی برای آقایان بیشتر استقبال کنید.

  اگرچه برخی آقایان کم‌وبیش صورتی می‌پوشند، بیشتر پیراهن صورتی کم‌رنگ البته، هنوز خیلی‌ها از پوشیدن لباس صورتی می‌هراسند و به نظرشان رنگ زنانه‌ای است که با استایل مردانه نمی‌خواند. اما جهت اطلاع شماهایی که به نظرتان صورتی هیچ جایی در استایل مردانه ندارد، باید عرض کنیم که تاریخ مد نشان می‌دهد اتفاقا آقایان هم روزگاری صورتی‌پوش بودند؛ مثلا کت‌وشلوار ابریشمی صورتی با تزئیناتی چون گل‌دوزی برای جنتلمن‌های قرن هجدهمی در برخی ممالک غربی جلوه‌ای به‌غایت مردانه‌ داشت. پس این طور هم نیست که فکر کنید صورتی همیشه رنگ مؤنث بوده‌ و هرگز هیچ‌کجای دنیا هیچ آقای جنتلمنی صورتی نپوشیده! حتما می‌پرسید پس چرا صورتی در اذهان عمومی به‌عنوان رنگی بیشتر زنانه جا افتاده و در پوشاک مردانه به اندازه آبی رایج نیست؟ در میان‌تیتر بعدی برایتان می‌گوییم.

  حالا که بزرگ شدی، انتخاب با خود خودته!

  استایل صورتی برای آقایان - برچسب جنسیتی رنگ‌ها

  از بچگی یاد گرفتیم آبی رنگ پسرها و صورتی رنگ دخترهاست، درحالی‌که اصلا هیچ بایدی وجود ندارد!

  آبی و صورتی از ازل آلوده به برچسب‌های جنسیتی نبودند و بنا به دلایل مختلفی به دو رنگ مذکر و مؤنث تفکیک شدند. برخی کارشناسان معتقدند که مثلا رویکرد برندهای تولید پوشاک در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی در جنسیتی‌کردن آبی و صورتی بی‌تأثیر نبوده است. از وقتی آزمایش تعیین جنسیت باب شد و پدرومادرها توانستند چند ماه مانده به تولد فرزندشان بفهمند که باید برای دختردارشدن مهیا شوند یا پسردارشدن، تولیدی‌ها هم بیکار ننشستند و برای جنسیت دختر و پسر لباس‌هایی با رنگ‌های خاص و مجزا به بازار عرضه کردند، اقدامی که به‌نوبه خود به پاگرفتن سنت صورتی برای دخترها و آبی برای پسرها قوت بخشید. البته که دلایل دیگری هم می‌توان برای رواج چنین طرز تفکری برشمرد، اما در این مطلب نمی‌گنجد.

  خلاصه که هرقدر آبی پوشیدید، بس است! آبی‌پوشی‌های بچگی که به‌احتمال قوی تصمیم خودتان نبوده، اما حالا به‌عنوان فردی بالغ و مستقل که به صورتی علاقه‌مندید، می‌توانید انتخاب خودتان را داشته باشید و باور کنید که صورتی برای آقایان رنگ جلفی نیست، بلکه رنگ بااعتمادبه‌نفس‌هاست، چون وقتی کمتر کسی صورتی می‌پوشد، باید آدم بااعتمادبه‌نفسی باشید که مثلا کت صورتی بپوشید! شک نکنید صورتی‌ای که به رنگ پوست‌تان بیاید و به مابقی لباس‌تان هم بخورد، استایل شیک و جذابی از آب درخواهد آمد. 

  صورتی با چه رنگ پوستی بیشتر می‌آید؟

  استایل صورتی برای آقایان - طیف‌های مختلف صورتی

  صورتی رنگ تطبیق‌پذیری است و به‌خوبی با هر رنگ پوستی ست می‌شود، به شرط اینکه انتخاب درستی داشته باشید و صورتی‌ای انتخاب کنید که به پوست‌تان بیاید.

  تیره‌پوست‌ها معمولا با صورتی‌های روشن بهتر به نظر می‌رسند، مثلا صورتی‌هایی شبیه رنگ گل میخک و شکوفه گیلاس یا صورتی اسطوخدوسی. درکل، صورتی پریده یا پاستلی برای پوست‌های تیره انتخاب معمولا بهتری است. اما شماهایی که پوست روشن‌تری دارید، امکان بیشتری برای بازی با طیف‌های تیره‌تر دارید، مثلا سرخابی یا صورتی‌هایی شبیه رنگ پرشین رز. البته، این را هم بدانید که صورتی‌های تند و غلیظ به هر پوست‌ خیلی روشنی خوب نمی‌نشینند و شاید پریده‌ترش کنند. 

  صورتی با چه رنگ‌هایی خوب ست می‌شود؟

  استایل صورتی برای آقایان - پیراهن صورتی با کت سرمه‌ای

  شاید فکرش را هم نکنید، اما صورتی رنگ اصلا سختی برای ست‌کردن نیست و با اغلب رنگ‌هایی که شما آقایان برای استفاده روزمره می‌پوشید، قابل‌ست‌کردن است. مشکی، خاکستری یا سرمه‌ای در کمد لباس هر آقای کت‌وشلوارپوشی پیدا می‌شود، رنگ‌هایی که به‌خصوص با صورتی هارمونی چشم‌نوازی ایجاد می‌کنند. جالب‌تر اینکه صورتی رنگ انعطاف‌پذیری است و در هم استایل‌ رسمی و هم غیررسمی کاربرد دارد. پیراهن صورتی با به‌خصوص کت‌وشلوار مشکی یا خاکستری ترکیب شیکی است؛ کت‌وشلوار خاکستری با کراوات صورتی هم ترکیب جذابی به دست می‌دهد. صورتی برای تیپ اسپرت تابستانی درعوض با سفید خوب ست می‌شود.

  اما یک نکته: برای ست‌کردن صورتی با آبی باید محتاطانه‌تر تصمیم بگیرید، چون برخی آبی‌ها در کنار صورتی به ته‌مایه بنفش می‌زنند که لزوما بد نیست، ولی وقتی به نحوه تعامل رنگ‌ها با هم آشنا باشید، می‌توانید آگاهانه‌تر تصمیم بگیرید.

  ازجمله ترکیب‌های کمتر رایجی که با صورتی می‌بینیم، می‌توان به ترکیب سبز زیتونی و صورتی روشن اشاره کرد که خاص و کم‌پیدا اما شکیل و زیباست.

  صورتی برای هر لباسی با چه ترکیبی خوش‌نماتر به نظر می‌رسد؟

  در بین لباس‌های مردانه پیراهن از مواردی است که صورتی پیداکردنش گشتن زیادی نمی‌خواهد؛ پس بیایید با پیراهن شروع کنیم:

  پیراهن صورتی؛ انتخابی که به امتحان‌کردنش می‌ارزد

  استایل صورتی برای آقایان - پیراهن مردانه صورتی

  پیراهن صورتی برای تیپ‌های اسپرت با مثلا شلوار جین تیره به‌راحتی قابل‌ست‌کردن است. ترکیب پیراهن صورتی با شلوار سفید و کفش و کمربند قهوه‌ای هم جالب درمی‌آید، با شلوارک کتان و کفش لوفر قهوه‌ای هم همین‌طور. اما شماهایی که هنوز با صورتی‌پوشی راحت نیستید، تا زمانی که به این رنگ خو بگیرید، ترجیحا از صورتی‌های روشن‌تر استفاده کنید. صورتی روشن حتی برای قرارهای کاری هم به اندازه آبی و سفید رنگ قابل‌اعتمادی است و همان طور که گفتیم، با کت‌وشلوار مشکی یا سرمه‌ای خوب ترکیب می‌شود. منتها با پیراهن صورتی ترجیحا کت‌وشلوار براق ست نکنید.

  از صورتی‌های دارای تناژ حنایی هم به‌سادگی نگذرید، چراکه مثلا با کت بلیزر مشکی ترکیب شیکی به دست می‌دهند. و اما شما کراواتی‌ها: یادتان باشد پیراهن صورتی کم‌رنگ و ملیح با کراوات سرمه‌ای تیره یا بنفش و ارغوانی عمق دلنشینی پیدا می‌کند.

  مشاهده انواع پیراهن صورتی مردانه

  کت و کاپشن صورتی؛ انتخاب صورتی‌پوش‌های قهار

  استایل صورتی برای آقایان - کاپشن صورتی

  با کت یا کاپشن صورتی شلوغ‌کاری ممنوع! چون صورتی برای پوشش رویی رنگ بولد و برجسته‌ای است و با شلوغ‌کاری از نما می‌افتد. پس برای زیر کت یا کاپشن صورتی دنبال چیزی ساده و خلوت باشید؛ مثلا می‌توانید با کاپشن خلبانی صورتی از تیشرت سفید ساده و شلوار جین آبی یا مشکی استفاده کنید. برای استایل پاییزی یا زمستانی حتی می‌توانید پوشش زیری تماما مشکی داشته باشید؛ با این کار صورتی کاپشن تن‌تان بیشتر به چشم می‌آید.

  می‌بینید که صورتی، برخلاف تصور عموم، رنگ لزوما بهاری یا تابستانی‌ای نیست و در تمام فصول سال کاربرد دارد؛ به‌عبارتی، حتی می‌توان به صورتی رنگی برای تمام فصول لقب داد! اما برای بهار و تابستان ترجیحا از صورتی‌ روشن استفاده کنید.

  [related]10571[/related]

  تیشرت و هودی صورتی برای اسپرت‌پوش‌ها

  استایل صورتی برای آقایان - تیشرت صورتی

  تیشرت صورتی کم‌رنگ با کت جین ترکیب پیشنهادی ما برای استایل بهاری تیشرت‌پوش‌هاست. پولوشرت صورتی با شلوار جین تیره به‌اضافه کتانی سفید هم به امتحان‌کردنش می‌ارزد.

  مشاهده تیشرت‌های صورتی مردانه

  شلوار صورتی؛ انتخابی متفاوت برای استایل تابستانی

  استایل صورتی برای آقایان - شلوار صورتی

  شلوار صورتی روشن با پیراهن سفید یا سرمه‌ای استایل تابستانی متفاوتی است؛ می‌توانید با چنین ترکیبی کت بلیزر سرمه‌ای هم ست کنید. شلوارک کتان صورتی با پیراهن سفید و صندل قهوه‌ای را هم برای تعطیلات تابستانی در ویلای شمال پیشنهاد می‌کنیم؛ تازه کلاه هم با شلوارک و صندل ترکیب بیراهی نیست!

  این شلوار جذاب را ببینید

  کراوات، پاپیون و سایر اکسسوری‌ها

  استایل صورتی برای آقایان - کراوات صورتی

  صورتی رنگ رمانتیکی است؛ تلفیق قرمز، نماد شور عشق، با سفید، نماد پاکی و خلوص. با این اوصاف، صورتی برای کراوات عروسی هم رنگ جالب‌توجهی است، اما یادتان باشد کراوات صورتی روشن با کت‌وشلوار روشن و کراوات صورتی پررنگ با کت‌وشلوار تیره بهتر ست می‌شود؛ مثلا می‌توانید برای کت‌وشلوار بژ یا خاکستری روشن تا متوسط از کراوات صورتی طیف شکوفه گیلاس و برای کت‌وشلوار برنزه تیره یا خاکستری زغالی از کراوات صورتی‌تری استفاده کنید. درضمن، پیراهن سفید از مطمئن‌ترین انتخاب‌هایی است که با کراوات صورتی پیشنهاد می‌کنیم.

  شماهایی که علی‌رغم علاقه زیاد به صورتی هنوز حاضر به صورتی‌پوشی در حد پیراهن یا کت نیستید، بد نیست اول با اکسسوری‌هایی از قبیل همین کراوات یا پاپیون و دستمال جیب شروع کنید. جوراب صورتی هم فکر بدی نیست!‌

  این کراوات‌های خوش‌رنگ را ببینید

  کفش صورتی مینیمالیستی برای استایل غیررسمی

  استایل صورتی برای آقایان - کفش صورتی

  کتانی صورتی انتخاب خوبی برای ست‌کردن با شلوار جین خام یا شلوار جاگر خاکستری است. منتها پیشنهاد ما کتانی‌های صورتی تقریبا پریده با طراحی مینیمالیستی است.

  حرف پایانی

  می‌بینید که استایل صورتی برای آقایان هم به‌راحتی قابل‌اجراست! برای اینکه صورتی به تن‌تان خوب بنشیند، باید هارمونی بیافرینید، یعنی صورتی انتخابی شما بایستی به رنگ پوست‌تان بیاید و با مابقی اجزای لباس‌تان ترکیب دلنشینی ایجاد کند؛ به‌عبارتی، با رعایت هارمونی است که می‌توانید صورتی‌پوش شیک‌وپیکی به نظر برسید. حرف آخر اینکه با اعتمادبه‌نفس صورتی بپوشید و از حس خوبی که با تن‌کردن رنگ موردعلاقه‌تان پیدا می‌کنید، لذت ببرید! [see_also]18730[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید