نکات مهم برای خرید دزدگیر خودرو

نکات مهم برای خرید دزدگیر خودرو
راهنمای مطالعه

  یک سیستم دزدگیر خوب و مناسب، ایمنی خودرویتان را تامین می‌کند.. انواع متفاوتی دزدگیر با ویژگی‌های متنوع در بازار وجود دارد که گاه انتخاب یکی از آنها را سخت می‌کند. برای اینکه بدانید هنگام خرید دزدگیر خودرو، به چه نکاتی باید توجه کنید، این مقاله از «درجه» را مطالعه کنید.

  نکات مهم برای خرید دزدگیر خودرو

  دزدگیر خودرو، انواع دزدگیر

  خودرو و تجهیزات آن، مانند ضبط و همچنین لاستیک‌های آن، بیشتر مواقع در خطر به سرقت رفتن هستند. بیشتر شرکت‌های بیمه هم معمولا پایین‌ترین نرخ بیمه سرقت خودرو و تجهیزاتش را ارائه می‌دهند. بنابراین خرید سیستم دزدگیر خودرو، عاقلانه‌ترین کاری است که مالک آن می‌تواند انجام دهد.

  یک دزدگیر خوب، نه‌تنها می‌تواند سرقت خودرو را سخت‌تر کند، بلکه کارایی‌های دیگر آن، کار با خودرو را برای شما راحت‌تر می‌کند. مثلا، می‌توانید با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور آن، درهای خودرو را باز و بسته کنید یا با استفاده از تلفن هوشمندتان، مراقب خودرویتان باشید.

  انواع سیستم‌های دزدگیر خودرو را بشناسید

  سیستم‌های متنوعی از دزدگیر خودرو در بازار وجود دارد که با اطلاع از عملکرد آنها می‌توانید نوع دلخواه خود را تهیه کنید. از این سیستم‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  دزدگیرهای صوتی

  این دزدگیرها، اصلی‌ترین نوع دزدگیرهای خودرو هستند. وقتی فردی به خودرو نزدیک شود، حسگرها فورا آژیرهای مخفی خودرو را به صدا درمی‌آورند و سارق را فراری می‌دهند. مقدار حساسیت این حسگرها را می‌توان تنظیم کرد و آنقدر بالا برد تا با کوچکترین حرکت مشکوک در اطراف خودرو، دزدگیر آژیر بکشد.

  دزدگیرهای فعال و غیرفعال

  دزدگیرهای غیرفعال، بعد از اینکه خودرو خاموش و تمام درها قفل شدند، به‌طور خودکار روشن می‌شوند. از آنجایی‌که صاحب خودرو برای به‌کار انداختن دزدگیر مجبور نیست کاری انجام دهد، به این دزدگیرها غیرفعال می‌گویند. درواقع راننده نقش فعالی در راه‌اندازی آن ندارد.

  از طرفی دزدگیرهای فعال، باید به‌وسیله راننده فعال شوند که این کار معمولا پس از بستن درهای خودرو و پارک آن، با فشردن دکمه‌ای روی کنترل از راه دور، انجام می‌شود.

  البته بیشتر این نوع دزدگیرها وقتی تنظیم شده باشند، درهای خودرو را هم به‌طور خودکار قفل می‌کنند. به این دزدگیرها فعال می‌گویند، زیرا راننده، نقش فعالی در تنظیم این نوع دزدگیر دارد.

  دزدگیرهای فعال به دلیل اینکه به وسیله راننده تنظیم می‌شوند، از ایمنی بالاتری در مقایسه با دزدگیرهای غیرفعال برخوردار هستند اما کار با دزدگیرهای غیرفعال، راحت‌تر است زیرا کاملا خودکار است.

  دزدگیر مجهز به کنترل از راه دور دوطرفه

  بسیاری از دزدگیرهای خودرو، مجهز به سیستم‌های کنترل از راه دور یک‌طرفه هستند. اما برخی از سیستم‌های کنترل از راه دور، دوطرفه‌اند.

  در سیستم‌های یک‌طرفه، وقتی دستوری به دزدگیر می‌دهید، هیچ بازخوردی به شما نمی‌دهد تا مطمئن شوید که فرمان دلخواه انجام شده است یا خیر. اما دزدگیر‌های دارای کنترل از راه دور دوطرفه، شما را از انجام کار مورد نظر مطمئن می‌کنند.

  همچنین با استفاده از دزدگیرهای دوطرفه، فرمان‌های داده‌شده آسان‌تر انجام می‌شوند. بازخوردهای دزدگیر به شکل روشن و خاموش شدن خودرو، یا روشن شدن سیستم تهویه هوا یا حرارتی خودرو و حتی روشن شدن رادیو صورت می‌گیرد. بنابراین هر زمان خودرو اطلاعاتی از کنترل از راه دور دریافت کند، انجام فرمان را اطلاع می‌دهد.

  برخی از دزدگیرهای دوطرفه به صفحات نمایش LCD هم مجهز هستند و تصاویر هشداردهنده‌ای روی صفحه نمایش نمایان می‌شود. مثلا اگر راننده فراموش کرده باشد، در خودرو را قفل کند، همراه با صدای هشدار‌دهنده، تصویر در را به صاحب خودرو نشان می‌دهد و فرد متوجه علت آژیر دزدگیر می‌شود.

  دزدگیرهای بی‌صدا

  این نوع دزدگیر خودرو، بدون اینکه سروصدایی راه بیندازد، صاحب خودرو را از وجود سارق آگاه می‌کند. بدین ترتیب مالک خودرو می‌تواند به‌راحتی او را به دام پلیس بیندازد.

  دزدگیر سیم‌کارتی

  در این نوع دزدگیرهای خودرو، از فناوری‌های جدیدی استفاده شده است که می‌توان با قرار دادن سیم‌کارت داخل دزدگیر و اتصال به آنتن جی‌اس‌ام (سامانه جهانی ارتباطات سیار)، دزدگیر را به اینترنت متصل کرد.

  این نوع دزدگیرها معمولا اپلیکیشن تلفن همراه هم دارند و می‌توانید به وسیله هشدار روی تلفن همراه‌تان از وضعیت خودرو آگاه شوید. همچنین وقتی به اینترنت متصل نباشید، دزدگیر در مواقع ضروری به شما پیامک ارسال می‌کند.

  بررسی ویژگی‌های متنوع سیستم‌های دزدگیر خودرو

  دزدگیر خودرو، ویژگی‌ها

  هنگام خرید بهترین سیستم دزدگیر خودرو، ویژگی‌های زیر را در نظر داشته باشید:

  حسگرها

  هنگام خرید دزدگیر، به حسگرهای آن توجه کنید. این حسگرها زمانی‌که مهاجم به در، پنجره‌ها، کاپوت و صندوق عقب خودرو نزدیکی می‌شود، به‌سرعت هشدار می‌دهند.

  حسگرهای در و پنجره می‌توانند ضربات به شیشه یا خرد شدن آنها را حس کنند. این حسگرها به فشار هوا هم حساس هستند و می‌توانند کوچکترین تغییر در فشار هوای داخل اتاق خودرو را حس کنند. وقتی در یا پنجره خودرو باز می‌شود، هوای بیرون به سرعت وارد داخل خودرو شده و این تغییر ناگهانی هوا، صدای آژیر دزدگیر را درمی‌آورد.

  برخی از حسگرها به حرکت حساس هستند. آنها با استفاده از رادار، هر حرکت مشکوک کنار خودرو را شناسایی کرده و اگر کسی بیش از اندازه به خودرو نزدیک شود، هشدار می‌دهند.

  برخی از حسگرها هم به کج شدن خودرو حساس هستند و به محض اینکه خودرویتان با زوایه خاصی از زمین بلند ‌شود، درست مانند زمانی‌که یدک‌کش می‌شود، هشدار می‌دهند.

  تمام حسگرهای سیستم‌های دزدگیر خودرو، قابلیت تنظیم دارند و می‌توانید حساسیت آنها را کم و زیاد کنید. هنگام خرید دزدگیر خودرو به این ویژگی مهم توجه کنید و دزدگیری انتخاب کنید که به انواع این نوع حسگرها مجهز باشد.

  ضدسرقت خودرو

  تصور کنید خودرویتان را در کوچه یا خیابان پارک کرده‌اید و ناگهان سیستم هشدار خودرویتان هشدار می‌دهد که کسی خودرویتان را دارد به سرقت می‌برد. این موضوع واقعا شوک‌آور است. اما اگر دزدگیرتان مجهز به سیستم ضدسرقت خودرو باشد، می‌توانید به محض آگاهی از سرقت خودرو، با زدن دکمه‌ای، خودروی در حال حرکت‌تان را متوقف کنید.

  این سیستم فقط روی بهترین دزدگیرهای خودرو نصب است و کیفیت آن در برند‌های مختلف، فرق می‌کند. با وجود این ویژگی، هیچکس نمی‌تواند به‌راحتی خودرویتان را بدزدد. همچنین بسته به نوع سیستم ضدسرقت، هنگام دزدی خودرو، با از کار انداختن موتور خودرو، صدای آژیر هم درآمده و چراغ‌های خودرو، روشن و خاموش هم می‌شوند. صدای آژیر هم آنقدر بلند است که دزد خودرو ترجیح می‌دهد، پا به فرار بگذارد.

  انتقال رمزگذاری شده

  امروزه دزدهای خودرو، ماهرتر از دزدهای گذشته شده‌اند. آنها با استفاده از سیستم‌های پیشرفته هک می‌توانند سیستم‌های امنیتی دیجیتال خودرویتان را از کار بیندازند. بنابراین هنگام خرید دزدگیر باید از سیستم‌های هشداری استفاده کنید که به رمزگذاری پیشرفته مجهز باشد. نفوذ به اینگونه سیستم‌ها بسیار سخت و تقریبا غیرممکن است.

  سازگار با اپلیکیشن‌های انواع تلفن‌های همراه

  امروزه بیشتر سازندگان دزدگیر خودرو، هنگام تولید به اپلیکیشن‌های تلفن همراه‌های مختلف هم توجه می‌کنند. این نوع دزدگیرها به‌راحتی به انواع اپلیکیشن‌ها متصل شده و در کنترل و مدیریت سیستم امنیتی خودرو به صاحب آن کمک می‌کنند. بنابراین هنگام خرید دزدگیر خودرو، به امکان سازگاری آن با اپلیکیشن‌های تلفن همراه هم توجه کنید.

  دامنه عملکرد سیستم دزدگیر خودرو

  سیستم‌های دزدگیر با استفاده از فرکانس‌های رادیویی کار می‌کنند و این موضوع باعث می‌شود که ساختمان‌های بلندمرتبه منطقه روی عملکرد آنها اثر منفی داشته باشند. بنابراین موقع خرید دزدگیر به این مساله دقت کنید و دزدگیری بخرید که این مشکل را برطرف کرده باشد.

  به دامنه و برد عملکرد دزدگیر هم دقت کنید. دامنه این دزدگیرها از ۱۰۰۰ تا ۴۸۰۰ متر متغیر است.

  انواع دزدگیر خودرو را ببینید

  دیگر ویژگی‌های سیستم‌های دزدگیر خودرو چه مواردی هستند؟

  دزدگیر خودرو، استارت از راه دور

  • ورود بدون کلید

  سیستم‌ ورود بدون کلید این امکان را می‌دهد که قفل در خودرو را بدون فشردن دکمه کنترل از راه دور باز کنید. دستگاه کنترل از راه دور به سیستم هشدار دزدگیر متصل شده و در را به‌راحتی قفل و باز می‌کند.

  [related]23437[/related]

  • استارت و کنترل خودرو از راه دور

  این ویژگی به شما در روشن و خاموش کردن موتور خودرو بدون اینکه داخل خودرو باشید، کمک می‌کند و می‌توانید جلوی سرقت خودرو را در مواقع ضروری بگیرید.

  • ردیاب محل خودرو

  این ویژگی به شما کمک می‌کند، محل پارک خودرویتان را به‌سرعت پیدا کنید.

  فرض کنید به یک کنسرت یا مسابقه ورزشی رفته‌اید و بعد از پایان برنامه فراموش می‌کنید خودرویتان را دقیقا کجا پارک کرده‌اید. با استفاده از ردیاب محل خودرو می‌توانید به‌راحتی خودرویتان را پیدا کنید.

  • بی‌حرکت‌کننده (ایموبلایزر)

  بی‌حرکت‌کننده، ابزاری است که جلوی روشن شدن خودرو را می‌گیرد، مگر اینکه خودرو با استفاده از سوئیچ یا کنترل از راه دور، روشن شود.

  درون سیستم دزدگیر خودرو، تراشه‌ای نصب می‌شود که با ابزار بی‌حرکت‌کننده ارتباط برقرار می‌کند و سپس اجازه روشن شدن خودرو را می‌دهد. این ویژگی دزدگیر خودرو می‌تواند جلوی به سرقت رفتن آن را بگیرد.

  بالا و پایین‌بر خودکار پنجره خودرو: برخی از دزدگیرهای خودرو به ویژگی بالا و پایین‌بر خودکار پنجره‌های خودرو مجهز هستند. در این حالت، به محض خاموش شدن خودروها، پنجره‌های آن به‌طور خودکار بالا رفته و بسته می‌شوند.

  قیمت دزدگیر خودرو چقدر است؟

  هنگام خرید دزدگیر خودرو باید به قیمت آن و بودجه‌تان توجه کنید. دزدگیرهای خودرو به دلیل تنوعی که در ارائه امکانات دارند، به قیمت‌های مختلفی، از حدود ۲۰۰هزار تومان تا حدود ۳میلیون تومان فروخته می‌شوند. پیش از خرید دزدگیر، ابتدا دزدگیرهای مختلف و امکانات آنها را در فروشگاه‌های معتبر بررسی کنید.

  هرگز به دنبال ارزان‌ترین سیستم دزدگیر نباشید. برخی از این نوع دزدگیرها، از کیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند و آنها نه‌تنها نمی‌توانند از خودرویتان به‌خوبی مراقبت کنند، بلکه در کمتر از یک‌سال از رده خارج می‌شوند.

  اگر هم فکر می‌کنید گران‌ترین دزدگیر، بهترین نوع دزدگیر است، اشتباه می‌کنید. برخی از دزدگیرها بیشتر به دلیل نام برندشان گران‌تر از بقیه هستند. شما با کمی جستجو در بازار می‌توانید بهترین دزدگیر را با مناسب‌ترین قیمت بخرید.

  نصب دزدگیر خودرو چگونه است؟

  دزدگیر خودرو، نصب

  نصب سیستم‌های ضدسرقت به دلیل اینکه به سیم‌کشی‌های پیچیده‌ای نیاز دارند، کمی سخت است و باید از یک متخصص نصب دزدگیر کمک بگیرید. اما اگر تا حدی با ابزارهای الکترونیکی آشنایی دارید و می‌خواهید خودتان سیستم دزدگیر خودرو را نصب کنید، پس مطمئن باشید که دفترچه راهنمایی دزدگیر خودرو را هنگام خرید، دریافت کنید. هر زمان هم که به راهنمایی نیاز داشتید، می‌توانید با سازنده تماس گرفته و راهنمایی بخواهید.

  حتما برند معروف و پرطرفدار بخریم؟

  پیش از خرید دزدگیر خودرو، اطلاعات کاملی از دزدگیرهای مشهور و خوش‌نام کسب کنید. این آگاهی را می‌توانید با استفاده از اینترنت و جستجوی نظرات خریداران دزدگیرهای مختلف به‌دست آورید.

  سیستم‌هایی که کیفیت خوب و بالایی دارند و قابل اعتماد هستند، خیلی زود می‌توانند نظر خریداران بسیاری را جلب کنند. بنابراین می‌توانید با خیال راحت دزدگیر مناسبی بخرید.

  لزوما خرید برند معروف، دلیل بر کارایی قابل تضمین یک دزدگیر خودرو نیست اما خرید سیستم دزدگیر پرطرفدار به شما کمک می‌کند در مواقع نیاز از پشتیبانی مناسبی برخوردار شوید. این نوع دزدگیرها به دلیل اینکه مشتریان زیادی دارند، می‌توانند تسهیلات مناسبی از جمله، تعمیرات احتمالی دزدگیر یا به‌روزرسانی نرم‌افزارهای آن ارائه دهند.

  کلام آخر

  خرید بهترین سیستم دزدگیر خودرو می‌تواند امنیت خودرویتان را حفظ کند و در عین حال، امکانات باارزشی در اختیارتان قرار دهد. امیدواریم بتوانید با مطالعه این مقاله، مناسب‌ترین دزدگیر را تهیه کنید.

  همچنین اگر در این زمینه تجربه‌ای داشتید که آگاهی خوانندگان را هنگام خرید دزدگیر خودرو افزایش می‌دهد، خوشحال می‌شویم با ما در میان بگذارید.

  انواع دزدگیر خودرو را ببینید

  [see_also]21425[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید