بهترین برندهای ماکارونی ایرانی کدامند؟

بهترین برندهای ماکارونی ایرانی کدامند؟
راهنمای مطالعه

  ماکارونی پای ثابت سبد خرید تقریبا همه خانواده‌هاست! در این مطلب «درجه» از بهترین برندهای ماکارونی ایرانی برایتان نوشته‌ایم؛ با ما همراه باشید تا با برندهای برتر وطنی، انواع پاستاهایی که به بازار عرضه می‌کنند، حجم بسته و بازه قیمتی محصولات هر برند بیشتر آشنا شوید.

  معیار «درجه» برای انتخاب بهترین‌ها

  ما درجه‌ای‌ها برای انتخاب بهترین برندهای ماکارونی ایران به نظرات کاربران دیجی‌کالا و همچنین تاپیک‌های مرتبط در نی‌نی‌سایت رجوع کردیم؛ چندی پیش در صفحه اینستاگرام «درجه» هم از دنبال‌کنندگان‌مان درمورد بهترین برندهای ماکارونی ایران نظرسنجی کردیم. این شما و این پرتکرارترین برندهای ماکارونی ایرانی در بازخوردهای بررسی‌شده توسط تیم «درجه»:

  زر ماکارون؛ نامی پرآوازه در صنعت ماکارونی ایران

  ption id="attachment_23998" align="aligncenter" width="850"]بهترین برندهای ماکارونی ایران - زر ماکارون تصویر محصول برگرفته از دیجی‌کالا

  زر ماکارون، بی‌شک، یکی از بهترین برندهای ماکارونی ایران است، اما چرا؟ خب، زرماکارون برند کاربلدی است که توانسته سر زبان‌ها بیفتد و در جذب مشتری پروپاقرص هم موفق ظاهر شده. به‌گفته خود سایت زر ماکارون، گروه صنعتی و پژوهشی زر، در حال حاضر، بزرگ‌ترین صادرکننده ایرانی انواع ماکارونی است و در سکوی نخست صنعت ماکارونی ایران قرار دارد. خلاصه که زر ماکارون برند نامی و محبوبی است و تا به امروز، حضور مقتدرانه‌ای در بین سایر رقبای وطنی داشته. با مرور بازخوردهای کاربران دیجی‌کالا و نی‌نی‌سایت و همچنین از روی نتایج نظرسنجی صفحه اینستاگرام «درجه» تقریبا مطمئن شدیم که طرفداران زر ماکارون کم نیستند! پاستاهای زر ماکارون در سوپرمارکت دیجی‌کالا، بر اساس ارزیابی کاربران، جزو محبوب‌ترین‌ها نمایش داده می‌شوند.

  انواع پاستاهای زر ماکارون

  [table id=353 /]

  همان طور که می‌بینید، زر ماکارون ازلحاظ تنوع پاستا تا حد زیادی پاسخ‌گوی همه‌جور سلیقه‌ای است. لازانیای جایزه‌دار کودک زر ماکارون هم ایده خلاقانه و البته زیرکانه‌ای به نظر می‌رسد؛ زر ماکارون با جذب مشتری کودک در تلاش است تا بچه‌های امروزی از همان سن کم به این برند تعلق خاطر پیدا کنند. زر ماکارون از محبوبیت پاستاهای جامبو هم غافل نبوده و برای علاقه‌مندان به سفره‌آرایی و تهیه فینگرفودهای پاستایی چند مدل پاستای جامبو به بازار عرضه کرده تا حتی برای سلیقه‌های خاص‌پسند هم چیزی در چنته داشته باشد. سایر محصولات زر ماکارون عبارت‌اند از: پودر کیک، آرد سفید گندم، رشته آشی و سس پاستا با طعم‌های مختلف.

  حجم بسته‌ و قیمت پاستاهای زر ماکارون

  پاستاهای زر ماکارون در بسته‌های مختلفی ازجمله ۵۰۰، ۷۰۰، ۹۰۰ و بعضا ۱۰۰۰ گرمی عرضه می‌شوند؛ برخی انواع پاستاهای زر ماکارون در بسته‌های با حجم ۳۰۰ گرم هم موجودند؛ اما، درکل، تعدد حجم بسته‌‌ها در هر نوع پاستایی می‌تواند متفاوت باشد و برای همه پاستاهای زر ماکارون بسته‌ مثلا ۱ کیلوگرمی موجود نیست.

  قیمت اغلب پاستاهای زر ماکارون در بازه حدود ۴٫۰۰۰ تا ۷٫۰۰۰ تومان می‌گنجد؛ البته، زر ماکارون‌های با قیمت پایین‌تر و بالاتر از این حول‌وحوش قیمتی هم در بازار پیدا می‌شود؛ برخی پاستاهای زر ماکارون، به‌دلیل عرضه در بسته‌بندی‌های کم‌حجم، با قیمت ارزان‌تری به بازار عرضه می‌شوند، اما انواع خاص، مثلا جامبوها، نسبت به پاستاهای رایج‌ و پرمصرف کمی گران‌ترند. برای مشاهده دقیق‌تر قیمت پاستاهای زر ماکارون می‌توانید از کلید زیر استفاده کنید:

  مشاهده پرفروش‌ترین پاستاهای زرماکارون

  تک ماکارون؛ «یه دنیا و یه تک»

  ption id="attachment_24103" align="aligncenter" width="850"]بهترین برندهای ماکارونی ایران - تک ماکارون تصویر محصول برگرفته از وب‌سایت تک ماکارون

  تک ماکارون هم که حتما برایتان آشناست؛ برند شناخته‌شده‌ای که سر سفره کمتر ایرانی‌ای راه پیدا نکرده! شرکت تولیدی تک ماکارون، بنا به‌گفته سایت رسمی خود برند، در هر ساعت قادر به تولید حدود ۱۹ تن انواع ماکارونی و لازانیاست. تک ماکارون، به‌نوبه خود، برند صاحب‌نامی در بین سایر رقبای وطنی است و در لاین پاستای فروشگاه‌ها هم معمولا پروپیمان و توی چشم چیده می‌شود.

  [related]22701[/related]

  انواع پاستاهای تک ماکارون

  [table id=354 /]

  نیازی به گفتن نیست که تک ماکارون چقدر برند پرمحصولی است! از جدول بالا کاملا پیداست که تک ماکارون در تلاش است تا هیچ سلیقه‌ و نیازی را از بابت انواع پاستا بی‌پاسخ باقی نگذارد؛ تنوع قابل‌ملاحظه تک ماکارون در به‌خصوص پاستاهای رشته‌ای باعث شده که من و شمای مشتری از حق انتخاب درخور توجهی برخوردار باشیم. با این‌همه تنوع پاستا بی‌دلیل نیست که تک ماکارون در بسیاری از فروشگاه‌ها گل سرسبد ردیف پاستاهاست! سایر محصولات تک ماکارون عبارت‌اند از: محصولات نیمه‌آماده شامل انواع سوپ و پاستا، آرد، پودر کیک، غلات صبحانه، اسنک و رشته آشی.

  حجم بسته‌ و قیمت پاستاهای تک ماکارون

  اغلب پاستاهای رشته‌ای تک ماکارون در بسته‌های ۵۰۰ ، ۷۰۰ و بعضا ۱۰۰۰ گرمی و پاستاهای فرمی تک ماکارون در بسته‌های ۵۰۰ گرمی عرضه می‌شوند؛ درمورد لازانیاهای تک ماکارون هم باید اضافه کنیم که نوع معمولی در دو حجم ۳۰۰ و ۵۰۰ گرمی و نوع سریع‌پخت شیاردار در حجم‌های ۲۵۰ و ۴۵۰ گرمی عرضه می‌شود.

  قیمت پاستاهای تک ماکارون در همان حول‌وحوش قیمتی زر ماکارون می‌چرخد؛ برای مشاهده دقیق‌تر قیمت‌ها می‌توانید از کلید زیر استفاده کنید:

  مشاهده پرفروش‌ترین پاستاهای تک ماکارون

  مانا؛ «طعم به یاد ماندنی»

  ption id="attachment_24104" align="aligncenter" width="850"]بهترین برندهای ماکارونی ایران - مانا تصویر محصول برگرفته از دیجی‌کالا

  مانا از دیگر برندهای باسابقه نام‌آشنایی است که در صنعت ماکارونی ایران خوش درخشیده و سر زبان‌هاست.

  انواع پاستاهای مانا

  [table id=355 /]

  مانا هم برند نسبتا پرمحصولی است، به متنوعی تک ماکارون نیست، اما پاسخگوی نیاز مشتری است و تقریبا همه پاستاهای پرمصرف را شامل می‌شود. درضمن، هنوز پاستای جامبو در فهرست محصولات مانا به‌چشم نمی‌خورد؛ مشتری پروپاقرص مانا هم که باشید، حداقل فعلا برای خرید پاستای جامبو باید به برندهایی چون زر و تک گریز بزنید. اما، درعوض، مانا را برای خرید پاستای نیمه‌آماده در کنار سایرینی چون تک ماکارون به خاطر بسپارید؛ پاستاهای نیمه‌آماده مانا ۲۰ دقیقه‌ای حاضرند و با طعم‌های مختلفی عرضه می‌شوند: پنیر و کاری، کچاپ، قارچ و پنیر، پیتزا، تنوری، گوجه‌فرنگی و ریحان.

  حجم بسته‌ و قیمت پاستاهای مانا

  پاستاهای رشته‌ای مانا در بسته‌های مختلفی ازجمله ۵۰۰، ۷۰۰ و بعضا ۱۰۰۰ گرمی عرضه می‌شوند؛ برای مثلا پاستای رشته‌ای قطر ۱.۴ حجم‌های عرضه‌شده متنوع‌ترند و در بسته‌‌های ۲۵۰ و ۴۰۰ گرمی هم به بازار عرضه می‌شوند؛ اما پاستاهای فرمی مانا در بسته‌ فقط ۵۰۰ گرمی و لازانیاهای مانا در بسته‌‌های ۳۰۰ و ۵۰۰ گرمی موجودند.

  قیمت اغلب پاستاهای مانا، درکل، چندان متفاوت با سایر برندهای وطنی نیست؛ برای مشاهده دقیق‌تر قیمت پاستاهای مانا از کلید زیر استفاده کنید:

  مشاهده پرفروش‌ترین پاستاهای مانا

  مک؛ «غذای خوب، احساس خوب»

  ption id="attachment_24109" align="aligncenter" width="850"]بهترین برندهای ماکارونی ایران - مک تصویر محصول برگرفته از وب‌سایت مک

  مک، محصول گروه تولیدی مواد غذایی خوشنام، از دیگر برندهای نامدار در صنعت ماکارونی ایران است و سعی دارد که رقیب بلامنازعی برای برندهای مشابه خارجی باشد.

  انواع پاستاهای مک و حجم بسته‌ها

  [table id=356 /]

  ناگفته نماند که مک، علاوه بر پاستای رشته‌ای و فرمی، لازانیا هم در بساط دارد که در بسته‌های ۳۰۰ و ۵۰۰ گرمی عرضه می‌شود. درمورد حجم پاستاهای رشته‌ای مک هم باید اضافه کنیم که برای مثال اسپاگتی قطر ۱.۴ مک در بسته‌های مختلفی عرضه می‌شود: ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰، ۷۰۰، و ۹۰۰ گرمی که تنوع قابل‌ملاحظه‌ای برای حجم بسته‌بندی است. اما، درکل، مک ازلحاظ تنوع نوع پاستا به برندهای پرمحصولی چون زر و تک می‌بازد، بااین‌حال، علی‌رغم تنوع محدود، جزو برندهای محبوب به نظر می‌رسد.

  رشد؛ از کهنه‌کارهای صنعت ماکارونی ایران

  ption id="attachment_24117" align="aligncenter" width="850"]بهترین برندهای ماکارونی ایران - رشد تصویر محصول برگرفته از دیجی‌کالا

  رشد از دیگر برندهای بنام ایرانی است که در بازار ماکارونی ایران بی‌نصیب نمانده و هواداران خاص خودش را دارد.

  انواع پاستاهای رشد

  [table id=357 /]

  رشد هم مانند مک ازلحاظ تنوع پاستا نسبت به زر و تک در ردیف پایین‌تری قرار دارد، اما ازلحاظ حجم بسته‌‌ و بازه قیمتی تقریبا مشابه سایر برندهای ماکارونی ایرانی است.

  پرفروش‌ترین محصولات رشد را ببینید

  جهان؛ خوشمزه اما کمتر شناخته‌شده

  ption id="attachment_24111" align="aligncenter" width="850"]بهترین برندهای ماکارونی ایران - جهان تصویر محصول برگرفته از وب‌سایت ماکارونی جهان

  ماکارونی جهان، محصول شرکت جهان ستاره آریا، بر اساس بازخوردهای مصرف‌کنندگانش جزو ماکارونی‌های خوب وطنی قابل‌معرفی است؛ اگرچه جهان به اندازه مثلا تک ماکارون شناخته‌شده نیست، از روی بازخوردهای مثبت مصرف‌کنندگانش می‌توان ادعا کرد که برند درخورتوجهی است.

  پرفروش‌ترین ماکارونی‌ها در ایران را ببینید

  انواع پاستاهای جهان

  [table id=358 /]

  در بین پاستاهای جهان انواع غنی‌شده به‌چشم نمی‌خورد، اما در وب‌سایت ماکارونی جهان که گفته شده پاستاهای غنی‌شده با املاح، سبزیجات و سبوس گندم قرار است در آینده نزدیک به تولیدات این برند اضافه شوند. جای لازانیا هم در فهرست محصولات جهان خالی است، اما، درعوض، جهان را برای خرید نودل به خاطر بسپارید؛ نودل‌های جهان در طعم‌های مختلفی، ازجمله گوشت و مرغ، به بازار عرضه می‌شوند.

  جمع‌بندی

  در بازخوردهای مصرف‌کنندگان برندهای مذکور به ویژگی‌های مثبتی چون خوشمزگی و خوش‌پختی برخوردیم. قیمت مناسب هم از دیگر مزایای رقابتی ماکارونی‌های ایرانی با برندهای خارجی است؛ ماکارونی‌های ایرانی ازلحاظ قیمت کم‌وبیش شبیه هم بوده و تفاوت چشمگیری نمی‌کنند، اما ازلحاظ تنوع چرا.

  البته که برندهای ماکارونی ایرانی به همین چند برند محدود نمی‌شود؛ از دیگر برندهای ماکارونی ایرانی می‌توان به سمیرا، انسی، گلین و بن ساله اشاره کرد. اما حالا نوبت شماست: معمولا از کدام برند ماکارونی ایرانی خرید می‌کنید و چرا؟ برایمان در قسمت دیدگاه‌های همین مطلب بنویسید.

  مشاهده پرفروش‌ترین محصولات ماکارونی جهان

  [see_also]22243[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید