۲۰ ابزار کاربردی و ارزان برای آشپزخانه؛ با لذت در آشپزخانه کار کنید

۲۰ ابزار کاربردی و ارزان برای آشپزخانه؛ با لذت در آشپزخانه کار کنید
راهنمای مطالعه

  اگر به خرید لوازم و ابزارک‌های خلاقانه و کاربردی برای آشپزخانه و خوردوخوراک علاقه‌مندید، پس این مطلب «درجه» را از دست ندهید؛ ما در این مطلب، ۲۰ محصول کاربردی و ارزان آشپزخانه را به شما معرفی می‌کنیم که شاید تابه‌حال نمی‌شناختید یا نمی‌دانستید از کجا باید تهیه کنید.

  ۱. دستکش اسکاچ‌دار

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - دستکش اسکاچ‌دار

  دستکش اسکاچ‌دار، همان طور که از اسمش پیداست، دستکشی است که اسکاچ هم دارد. با این دستکش‌های تلفیقی دیگر نیازی به استفاده از اسکاچ جداگانه نیست. قسمتی از دستکش که روی کف دست قرار می‌گیرد، دارای زائده‌های ریزی است که به‌جای اسکاچ عمل می‌کنند؛ یعنی با این دستکش‌ها می‌توانید از کف دست خود برای شست‌وشو استفاده کنید. برخی دستکش‌های اسکاچ‌دار حتی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانید آنها را برعکس بپوشید (طوری که سطح اسکاچی دستکش در سمت روی دست قرار بگیرد) و به‌عنوان دستکش معمولی استفاده کنید.

  مدلی که در تصویر می‌بینید، سیلیکونی است و در زمان نگارش این مطلب حدود ۹۰ هزار تومان بود؛ رنگ‌های دیگرش را هم ببینید:

  مشاهده دستکش اسکاچ‌دار

  ۲. محافظ انگشت

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - محافظ انگشت

  خردکردن صحیح آدابی دارد که اغلب‌مان رعایت نمی‌کنیم و به همین دلیل انگشتان نازنین‌مان همیشه در خطرند! پیشنهاد ما به شما استفاده از محافظ‌های مخصوص کار با چاقوست، محصولی که همچون سپری محافظ از برخورد تیغه کارد با ردیف انگشتان جلوگیری کرده و آشپزی ایمن‌تری را برایتان رقم می‌زند. البته، استفاده از محافظ انگشت شاید اوایل برایتان راه‌دست نبوده و حتی جلوی سرعت‌عمل‌تان را هم بگیرید، اما با چند بار استفاده احتمالا عادت می‌کنید.

  ازجمله مدل‌های موجود در بازار می‌توان به محافظ انگشت استیل پادونی اشاره کرد که در زمان نگارش این مطلب حدود ۱۲ هزار تومان بود.

  مشاهده محافظ انگشت بادونی

  مشاهده پرفروش‌ترین محافظ‌های انگشت

  ۳. گیره ملاقه

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - گیره ملاقه

  از دیگر کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه می‌توان به گیره ملاقه اشاره کرد. درصورت وجود فضای کافی در کنار اجاق‌گاز می‌توانید از جاملاقه‌ای‌های ایستاده یا خوابیده استفاده کنید، اما گزینه دیگری هم هست که اتفاقا به‌درد آشپزخانه‌های کم‌جا می‌خورد: گیره ملاقه که روی خود قابلمه یا تابه سوار شده و هیچ فضایی از روی کابینت را اشغال نمی‌کند. ولی یادتان باشد که گیره ملاقه تنها در مواقعی قابل‌استفاده خواهد بود که نیازی به گذاشتن درِ قابلمه نیست.

  گیره ملاقه‌ای که در تصویر بالا می‌بینید، حدود ۵۰ هزار تومان قیمت دارد؛ رنگ‌های دیگرش را در لینک زیر ببینید:

  مشاهده گیره ملاقه ترادو

  پرفروش‌ترین گیره‌های ملاقه را ببینید

  ۴. خردکن دستی طنابی

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - خردکن دستی طنابی

  احتمالا شما هم برای خردکردن‌های کم‌حجم تمایلی به کار با غذاساز ندارید، چراکه همیشه به سختی جابه‌جاکردنش نمی‌ارزد! ازجمله لوازم جایگزین می‌توان به خردکن‌های دستی طنابی اشاره کرد که هم جمع‌وجورند و هم آسان‌مصرف. برای کار با خردکن‌های این مدلی باید دسته طنابی دستگاه را چند باری پشت‌سرهم بکشید تا تیغه‌ها به چرخش دربیایند. خردکن‌های این مدلی برای مصارف سبک و دم‌دستی از غذاساز راحت‌ترند.

  گزینه پیشنهادی ما از برند ایگوری با قیمت حدود ۷۵ هزار تومان است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول و سفارش می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

  خردکن دستی ایگوری را ببینید

  مشاهده پرفروش‌ترین انواع خردکن دستی

  ۵. سیر خردکن چرخشی

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - سیر خردکن چرخشی

  اغلب سیر خردکن‌های رایج انبری‌شکل بوده و به‌دلیل مکانیسم فشاری برای همه راحت نیستند، اما گزینه دیگری هم پیش روی شماست که شاید تابه‌حال نمی‌دانستید: سیر خردکن چرخشی که به‌جای فشار عمودی با چرخش به طرفین کار می‌کند. البته که کار با سیر خردکن‌های چرخشی هم می‌تواند کمی چالشی باشد، ولی به امتحان‌کردنش می‌ازرد؛ شاید دیدید که این مدلی برایتان راحت‌تر بود!

  سیر خردکن کیولوکس که در تصویر بالا می‌بینید، از همین مدلی‌هاست و قیمت چندانی هم ندارد، حدود ۳۵ هزار تومان.

  مشاهده سیرخردکن کیولوکس

  پرفروش‌ترین سیرخردکن‌ها را ببینید

  ۶. سیب خردکن

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - سیب خردکن

  تقسیم میوه‌ها به قطعات مساوی برای خیلی‌ها کار حوصله‌سربری است، اما آیا می‌دانستید که لوازم به‌خصوصی هم برای راحت‌ترکردن کار تقسیم و برش در بازار موجودند؟ سیب خردکن ازجمله لوازم پیشنهادی ماست که هم سیب کامل را به قطعات مساوی برش زده و هم وسط سیب را جدا می‌کند؛ همه اینها در تنها یک حرکت! برای کار با خردکن‌های لبه‌تیز به فشار زیادی نیاز نیست، اما اسلایسرهای ارزان معمولا کندتر بوده و فشار بیشتری می‌طلبند.

  سیب خردکن ایکیا از گزینه‌های خوب موجود در بازار است که در زمان نگارش این مطلب حدود ۴۰ هزار تومان بود.

  سیب‌خردکن ایکیا را ببینید

  پرفروش‌ترین خرد‌کن‌ها را ببینید

  ۷. چنگال اسلایسر سوزنی

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - چنگال اسلایسر سوزنی

  تقسیم برخی مواد غذایی به اسلایس‌های باریک و مساوی کار طاقت‌فرسایی است، مثل گوجه و پیاز؛ گوجه به‌دلیل دارابودن بافت نرم و آبدار به‌راحتی قابل‌تقسیم به اسلایس‌های نازک و هم‌اندازه نیست، پیاز هم به‌دلیل لایه‌لایه‌بودنش همین‌طور. ازجمله لوازم کمکی برای برش‌زدن این قبیل مواد غذایی می‌توان به چنگال اسلایسر سوزنی اشاره کرد که برای سیب‌زمینی و مرکبات هم اتفاقا به‌درد می‌خورد. چنگال اسلایسر را باید در هدف برش کاشته و سپس تیغه کارد را از فضای خالی بین چنگال‌ها فرو ببرید. این محصول از برخورد چاقو با انگشتان هم جلوگیری می‌کند.

  چنگال اسلایسر سوزنی را ببنید

  جدیدترین انواع اسلایسر را ببینید

  ۸. آبلیموگیر اسپری‌ای

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - آبلیموگیر اسپری‌ای

  محصولی که در تصویر می‌بینید، نه فقط برای لیمو، بلکه برای سایر مرکبات هم قابل‌استفاده است. باید در سر لیمو یک برش مقطعی ایجاد کرده و سپس پایه آبلیموگیر را با اندکی فشار به داخل لیمو فرو ببرید؛ حالا می‌توانید آبلیموی تازه را با خود لیمو روی سالادتان اسپری کنید. البته، این‌طور که به نظر می‌رسد، مقداری از لیمو احتمالا هدر خواهد رفت، اما به‌هرحال وسیله جالب و مفرحی برای ایجاد تنوع روی میز غذاست!

  اگر به امتحان‌کردن این وسیله خلاقانه علاقه‌مندید، حدود ۱۰ هزار تومان بیشتر برایتان خرج برنمی‌دارد؛ سفارش‌تان را می‌توانید از طریق لینک زیر ثبت کنید:

  آبمیوه‌گیر اسپری‌ای را ببینید

  ۹. ظرف تخمه‌خوری

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - ظرف تخمه‌خوری

  برای تخمه‌خوری یک پیاله تخمه و یک پیش‌دستی کافی است! اما به ظرف مخصوصی برای تخمه‌خوری برخوردیم که شاید برای همه آشنا نباشد، ظرفی برای تخمه‌خورهای قهار که هم‌زمان دارای پیاله تخمه و مخزن پوست تخمه است. سهولت در استفاده مهم‌ترین مزیتی است که می‌توان برای چنین محصولی برشمرد. برخی از این ظروف حتی از قابلیت نگهداری موبایل هم برخوردارند؛ یعنی می‌توانید از یک وسیله هم‌زمان به‌عنوان سه چیز استفاده کنید: پایه موبایل، پیاله تخمه و پیش‌دستی! این محصول اگرچه در بازار به‌اسم ظرف تخمه‌خوری معروف شده، برای کلا تنقلات قابل‌استفاده است.

  نمونه محصولی که در تصویر بالا می‌بینید، در لینک زیر با قیمت حدود ۱۳ هزار تومان قابل‌سفارش است:

  این ظرف تخمه‌خوری را ببینید

  ۱۰. ذرت دانه‌کن

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - ذرت دانه‌کن

  دانه‌کردن ذرت خام کار وقت‌گیری است و خیلی هم راحت نیست، اما به ابزار کار که مجهز باشید، چندان هم کار سختی نخواهد بود. ذرت دانه‌کن‌های مدل تصویر بالا را تنها باید از بالا به پایین روی بدنه بلال بکشید؛ تیغه دستگاه ذرت‌ها را کنده و در مخزن می‌ریزد. مدل دیگری هم هست که حلقه‌ای است؛ یعنی سر بلال در وسط حلقه قرار می‌گیرد و ذرت‌ها با کشیدن حلقه به پایین دانه می‌شوند، اما ذرت دانه‌کن‌های حلقه‌ای را تنها می‌توانید برای دانه‌کردن بلال‌هایی استفاده کنید که هم‌اندازه حلقه وسط دستگاه باشند.

  برای خرید ذرت دانه‌کن چیزی حدود ۵۰ هزار تومان کفایت می‌کند. انواع مدل‌های موجود را در لینک زیر ببینید:

  مشاهده پرفروش‌ترین انواع ذرت‌دانه‌کن‌

  ۱۱. مگنت جداکننده

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - مگنت جداکننده

  حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی چیزی را ورقه‌ای برش می‌زنید، مثلا پنیر، به لبه چاقو می‌چسبد و ورقه‌‌ها، آن‌طور که باید، تمیز و مرتب پشت‌سرهم ردیف نمی‌شوند! مگنت جداکننده وسیله جالبی برای حل این مشکل است؛ مگنت‌ها در دو طرف لبه چاقو قرار گرفته و از چسبیدن و ورقه‌نشدن جلوگیری می‌کنند.

  ازجمله نمونه‌های موجود در بازار می‌توان به مگنت جداکننده زاسِن‌هاس اشاره کرد که حدود ۸۵ هزار قیمت دارد.

  مگنت جداکننده زاسن هاس را ببینید

  ۱۲. زرده‌گیر

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - زرده‌گیر

  محصولی که در تصویر می‌بینید، هیچ شباهتی به زرده‌گیر ندارد و اگر نمی‌گفتیم، احتمالا هر حدسی می‌زدید جز جداکننده زرده تخم‌مرغ! پس از اینکه تخم‌مرغ‌ها را در کاسه شکستید، سر کاکتوس را برداشته و با قراردادن بالای سر زرده کمی فشار دهید؛ زرده به‌داخل کشیده شده و به‌این‌ترتیب از سفیده جدا می‌شود. ناگفته نماند که خرید این زرده‌گیر کاکتوسی بالای ۱۰۰ هزار تومان برایتان آب می‌خورد، امازرده‌گیرهای خیلی ارزان‌تری هم در بازار موجودند که البته به این خوشگلی نیستند!

  مشاهده پرفروش‌ترین انواع زرده‌گیر

  ۱۳. دلمه‌پیچ

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - دلمه‌پیچ

  دلمه‌پیچی، طوری که دلمه‌ها همه یک‌دست بوده و وا نروند، کار هرکسی نیست و مهارت خاص خودش را می‌طلبد. اگر در پیچیدن دلمه ماهر نیستید و به سرعت‌عمل بیشتری نیاز دارید، پیشنهاد ما به شما امتحان‌کردن یکی از این دستگاه‌های دلمه‌پیچ است. برای کار با دستگاه دلمه‌پیچ تنها باید برگ مو یا کلم را در سر دستگاه قرار داده و مواد دلمه را که ریختید، دستگیره دستگاه را تا انتها بکشید؛ خود دستگاه کار تاکردن و پیچیدن دلمه را برایتان انجام می‌دهد. با این دستگاه می‌توانید هم در قت صرفه‌جویی کنید و هم دلمه‌هایی یک‌اندازه بپیچید.

  قیمت دستگاه‌های دلمه‌ساز از حدود ۲۵ هزار تومان شروع می‌شود. انواع مدل‌های قابل‌سفارش را در لینک زیر ببینید:

  پرفروش‌ترین انواع دلمه‌پیچ را ببینید

  ۱۴. کف‌ساز دستی

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - کف‌ساز دستی

  برای درست‌کردن یک کاپوچینوی پرکف لزوما نیازی به هزینه‌کردن برای خرید اسپرسوسازهای کف‌سازدار یا دستگاه کف‌ساز نیست. با این کف‌سازهای دستی هم که باتری‌خورند، می‌توان کف خوبی ساخت. البته که شاید کیفیت کف کف‌سازهای دستی به‌پای دستگاه‌های کف‌ساز آنچنانی نرسد، اما خب کارساز و به‌صرفه‌ترند، ولی یادتان باشد که برای گرفتن نتیجه خوب از کف‌سازهای دستی باید حوصله به‌خرج دهید.

  قیمت کف‌سازهای دستی از حدود ۲۰ هزار تومان شروع می‌شود و در مدل‌ها و رنگ‌های متنوعی در بازار موجودند.

  پرفروش‌ترین انواع کف‌ساز را ببینید

  ۱۵. اسلایسر کره

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - اسلایسر کره

  اسلایسر کره ابزاری کاربردی برای برش‌زدن کره به‌صورت تکه‌های تمیز و یک‌دست و بدون دخالت مستقیم دست است. قالب کره در مخزن دستگاه قرار می‌گیرد و سپس برای هر بار مصرف کافی است به اهرم شستی دستگاه فشار دهید تا کره به‌صورت ورقه‌ای از زیر دستگاه خارج شود. نیازی هم به تخلیه دستگاه پس از هر بار مصرف نیست و می‌توانید دستگاه را تا اتمام قالب کره در یخچال نگهداری کنید.

  اسلایسر کره وان کلیک را ببینید

  [related]22551[/related]

  ۱۶. اسلایسر آناناس

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - اسلایسر آناناس

  آناناس میوه راحتی برای پوست‌کندن و اسلایس‌کردن نیست، اما اگر آناناس پای تقریبا ثابت سبد خرید شماست، چرا اسلایسر آناناس نمی‌خرید؟! اسلایسر آناناس وسیله مخصوصی برای جداکردن مغز آناناس و برش گوشت آناناس به‌صورت حلقه‌ای است. با خرید اسلایسر آناناس می‌توانید آناناس تازه را به‌همان شکیلی آناناس‌های کنسروی سرو کنید. سر آناناس را که برش زدید، اسلایسر را روی آناناس قرار داده و با اندکی فشار به‌سمت پایین بچرخانید؛ با این کار گوشت آناناس به‌صورت حلقه‌ای از هم پوست و هم مغز آن جدا می‌شود. هرچه تیغه اسلایسر تیزتر باشد، به فشار کمتری احتیاج خواهد بود. از پوسته باقی‌مانده هم که درسته است، می‌توانید برای میوه‌آرایی و سرو استفاده کنید.

  انواع اسلایسرهای آناناس و قیمت مدل‌های موجود را در لینک زیر ببینید:

  پرفروش‌ترین انواع اسلایسر آناناس

  ۱۷. اسلایسر تخم‌مرغ دوقلو

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - اسلایسر تخم‌مرغ

  اغلب اسلایسرهای تخم‌مرغ برای برش حلقه‌ای کاربرد دارند، اما اسلایسرهای دوقلویی هم در بازار موجودند که از امکان برش شعاعی نیز برخوردارند. جالب است که اسلایسرهای دوقلو چندان هم گران‌تر از مدل‌های تک‌کاره نیستند. مدلی را که در تصویر بالا می‌بینید، می‌توانید با قیمت حدود ۵۰ هزار تومان از طریق لینک زیر سفارش دهید:

  پرفروش‌ترین اسلایسرهای تخم‌مرغ را ببینید

  [related]24022[/related]

  ۱۸. قابلمه آبکش سرخود

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - قابلمه آبکش سرخود

  قابلمه‌های آبکش سرخود به‌اسم پاستاپز هم معروف‌اند. با قابلمه‌های این مدلی دیگر نیازی به آبکش نخواهید داشت، چراکه درِ خود قابلمه سوراخ‌دار بوده و با فقط اندکی کج‌کردن قابلمه در سینک ظرف‌شویی به‌راحتی می‌توانید، عمل آبکش‌کردن را بدون کثیف‌کردن هیچ وسیله اضافه‌ای انجام دهید. قابلمه‌های آبکش سرخود برای به‌خصوص برنج و پاستا خیلی به‌دردبخورند و حتی می‌توان گفت که در وقت هم صرفه‌جویی می‌کنند، چون بالاخره یک ظرفْ کمتر می‌شوئید!

  قابلمه پاستاپزی که در تصویر بالا می‌بینید، از برند ترک هاس‌جِوهِر بوده و حدود ۳۵۰ هزار تومان قیمت دارد؛ اطلاعات دقیق‌ترش را در لینک زیر ببینید:

  مشاهده قابلمه پاستاپز هاس جوهر

  پرفروش‌ترین قابلمه‌های پاستاپز را ببینید

  ۱۹. قالب یخ‌ساز کروی

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - قالب یخ‌ساز کروی

  اگر از شکل یخ‌های چهارگوش خسته شده‌اید و به‌دنبال تنوع می‌گردید، قالب یخ‌ساز کروی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با استفاده از این قالب‌های مخصوص می‌توانید یخ‌های توپی درست کنید و کنجکاوی کسانی را که با قالب‌های این مدلی آشنا نیستند، برانگیزید!

  مشاهده قالب یخ‌ساز کروی

  ۲۰. هسته‌گیر آلبالو

  کاربردی‌ترین گجت‌های آشپزخانه - هسته‌گیر آلبابو

  هسته‌گیر آلبالو که وسیله ناآشنایی نیست، اما اغلب هسته‌گیرهایی که می‌شناسیم، از قابلیت هسته‌گیری هم‌زمان چند آلبالو برخوردار نیستند. این مدل هسته‌گیری که در تصویر می‌بینید، هسته ۵ آلبالو را هم‌زمان جدا کرده و به‌مقدار زیادی در وقت صرفه‌جویی می‌کند. از هسته‌گیر آلبالو برای هسته‌گیری گیلاس هم می‌توان استفاده کرد.

  خلاصه که این روزها فصل پخت مرباست و از این وسیله کاربردی غافل نشوید. اطلاعات دقیق‌تر این محصول و بازخوردهای سایر خریداران را می‌توانید در لینک زیر ببینید:

  این هسته‌گیر را دقیق‌تر ببینید

  پرفروش‌ٰترین انواع هسته‌گیر آلبالو این از ۲۰ محصول جالبی که گفته بودیم! حالا نوبت شماست؛ می‌توانید لوازم آشپزخانه جالب و کاربردی دیگری را هم که می‌شناسید و در این فهرست نبود، در قسمت دیدگاه‌ها به ما معرفی کنید. [see_also]4014[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید