نکات مهم برای خرید همزن برقی

نکات مهم برای خرید همزن برقی
راهنمای مطالعه

  حتی اگر در آشپزی و دسرپزی یک تازه‌واردِ بی‌تجربه به حساب می‌آیید هم بهتر است در آشپزخانه همزن برقی داشته باشید. پس حرفه‌ای‌ها و مبتدی‌های عزیز در این مقاله از نکات مهم برای خرید همزن برقی بخوانید.

  خرید همزن برقی

  همان‌طور که گفته شد، وجود همزن برقی هم برای حرفه‌ای‌ها واجب است و هم مبتدی‌ها. حتما لازم نیست از آن دسته دوستانی باشید که کیک‌های سبز و قرمز و آبی درست می‌کنند و می‌توانند انواع دسرها و کیک‌ها یا غذاهای خوشمزه را در عرض سه‌سوت آماده کنند؛ برای هم‌زدن تخم‌مرغ و درست‌کردن یک کوکوی ساده هم استفاده از همزن برقی خیلی بهتر از همزن دستی است.

  البته در میان همزن‌ها مواردی هم برای حرفه‌ای‌ترها در نظر گرفته شده است: همزن برقی ایستاده یا کاسه‌دار. از این وسیله می‌توان برای فعالیت‌های سنگین‌تر و جدی‌تر آشپزی مثل آماده‌سازی خمیر کیک و نان‌ها و غذاهای مختلف استفاده کرد. وقتی برای خرید همزن برقی به فروشگاه‌ها می‌روید، بیشتر فروشندگان همزن‌ها را براساس توان مصرفی و سرعت‌شان تبلیغ و معرفی می‌کنند. اما ماجرا به همین سادگی نیست و پای چیزهای دیگری هم در میان است. در ادامه به تعدادی از نکات لازم در هنگام خرید اشاره شده است:

  همزن برقی معمولی می‌خواهید یا ایستاده (کاسه‌دار)؟

  قبل از اینکه وارد شرح ویژگی‌ها و نکات لازم برای خرید همزن شویم، باید تصمیم‌گیری کنید: همزن برقی معمولی می‌خواهید یا ایستاده؟‌ کدام با نیازها و سبک زندگی‌تان سازگارتر است؟

  همزن معمولی

  همزن‌های معمولی می‌توانند در کارهای مختلفی به شما کمک کنند. مثلا هم‌زدن تخم‌مرغ، درست‌کردن کیک‌های معمولی و ساده، مخلوط‌کردن مواد گوناگون برای پختن غذا و... . این وسیله‌ها کارتان را راه می‌اندازند، جای زیادی نمی‌گیرند و قسمت همزن دستگاه قابلیت جداسازی و شست‌وشوی راحت دارد و معمولا چندین مدل از پایه همزن هم برای اتصال به دستگاه پایه همراه با هر محصول ارائه می‌شود.

  همزن ایستاده یا کاسه‌دار

  خرید همزن برقی

  این همزن‌ها هر کاری را که از دست همزن‌های معمولی برمی‌آید، به‌سادگی انجام می‌دهند اما علاوه بر آنها، توانایی‌های دیگری هم دارند. مثلا برای آماده‌کردن حجم زیادی از خمیر می‌توانید روی آنها حساب کنید. این مدل از همزن‌ها برای آشپزها یا کسانی مناسب است که می‌خواهند در پخت‌وپز حرفه‌ای باشند.

  اما اگر چنین نیت‌هایی در سر ندارید، باید بدانید که خرید همزن برقی ایستاده هزینه بیشتری برایتان به همراه دارد، این همزن‌ها فضای زیادی را به خود اختصاص می‌دهند و کاسه بزرگ‌شان هم نیاز به شست‌وشو دارد.  همزن‌های ایستاده خودشان هم دارای انواعی هستند و تفاوت‌هایی با هم در طراحی بخش پایه همزننده و... دارند.

  ویژگی‌های مهم که در خرید همزن‌های برقی باید به آنها توجه کنید

  در خرید همزن برقی باید به نکاتی کلی هم دقت و توجه داشته باشید. نکات زیر می‌توانند به شما کمک کنند تا بهتر خرید کنید:

  راحتی

  اگر همزنی معمولی خریداری می‌کنید باید به راحتیِ دسته آن توجه داشته باشید. قرار است که همزن برای مدتی در دست‌تان باشد و اگر طراحی مناسبی نداشته باشد، دست‌تان خسته می‌شود و کیفیت کارتان پایین می‌آید. مثلا بعضی از همزن‌ها در بخش دسته، دارای پوششی پلاستیکی یا سیلیکونی هستند و کار نگه‌داشتن همزن باوجود این طراحی ساده‌تر می‌شود.

  همزن‌های ایستاده هم نباید بیش از حد سنگین و بزرگ باشند. چون جابه‌جایی‌شان برایتان سخت و دشوار خواهد بود.  در نظر بگیرید که اگر همزن سنگین باشد، هر بار، خارج‌کردن همزن از کابینت و گذاشتن مجدد آن سر جایش چقدر طاقت‌فرسا خواهد بود. البته اگر فضای کافی داشته باشید، خیلی ساده و راحت می‌توانید همزن را روی بخشی از پیشخوان بگذارید.

  بخش مخصوص هم‌زدن دستگاه

  به بخشی از همزن که درون مواد مختلف قرار می‌گیرد و آنها را هم می‌زند، دقت زیادی داشته باشید. تنوع این بخش یعنی وجود چند پایه همزن مختلف و طراحی آنها هم در تصمیم‌گیری درست نقش دارد. باید همزنی انتخاب کنید که شست‌وشوی پایه‌های همزن آن ساده باشد و ترجیحا، چند نوع پایه همزن متنوع برای هم‌زدن مواد مختلف در اختیارتان قرار بدهد.

  [related]6037[/related]

  سرعت

  همزن‌ها دارای تنظیمات سرعت مختلفی هستند. مثلا می‌توانید همزن را از نقطه‌نظر سرعت هم‌زدن روی چندین و چند حالت تنظیم کنید. همزنی را انتخاب کنید که سرعت بسیار پایین، متوسط و تند را به شکلی مطلوب داشته باشد. یعنی زمانی که آن را روی درجه کُند یا همان پایین‌ترین حالت می‌گذارید، مواد را به‌آرامی و بدون بیرون ریختن از ظرف و پاشیدن به در و دیوار هم بزند.

  سرعت‌های دیگرش هم برای کاربردهای مختلف مناسب و منطقی باشند. یعنی طوری دسته‌های همزن در مواد بچرخند که به هدف‌تان از استفاده از همزن برسید و کثیف‌کاری پیش نیاید. در هنگام بررسی سرعت‌های مختلف همزن برقی به سروصدایی که در هر سرعت به‌وجود می‌آورد هم دقت کنید. اگر قرار باشد که صدایی مهیب در هر بار استفاده از همزن به گوشتان برسد، خریدش کار معقولی نخواهد بود.

  پرفروش‌ترین انواع همزن برقی را ببینید

  مصرف برق همزن برقی

  توان وسایل برقی نشان می‌دهد که قدرتشان چقدر است. هر چقدر قدرت بیشتر باشد، مصرف انرژی هم بالاتر می‌رود. واحد اندازه‌گیری توان هم با وات مشخص می‌شود. همزنی که توان بالاتری دارد، زودتر می‌تواند از عهده هم‌زدن و مخلوط‌کردن مواد برآید. البته مصرف برق بیشتری هم دارد. توان همزن‌های برقی معمولا در حدود ۳۰۰ وات برای موارد ساده و ۶۰۰ وات برای همزن‌های ایستاده است.

  طراحی کلی همزن

  علاوه بر توجه به دسته همزن برای راحت‌ قرارگرفتن آن در دست در حین کار، به طراحی بخش‌های دیگرش هم دقت کنید. طراحی باید طوری باشد که کارکردن با همزن از هر لحاظ ساده و آسان شود. مثلا اگر همزن به‌گونه‌ای ساخته شده باشد که بتوانید آن را درون ظرفی بزرگ بگذارید و خودتان دست به آن نزنید، خیلی راحت‌تر خواهید بود.

  البته این نکته مخصوص همزن‌های معمولی است. همزن‌های ایستاده که نیازی به نگه‌داری در دست‌ها ندارند. اما به‌طور کلی، برای خرید همزن معمولی یا ایستاده به طراحی آن دقت کنید و ببینید که رفاه کافی را در هنگام استفاده در اختیارتان می‌گذارند یا خیر. بهترین راه برای تشخیص بهترین طراحی، این است که در هنگام خرید، همزن را به دست بگیرید و با آن کار کنید یا اگر همزن ایستاده است، کارکردن با آن را امتحان کنید.

  جنس پایه‌های همزن

  دقت کنید که پایه‌های همزن یعنی همان بخشی که با آن هم‌زدن مواد را انجام می‌دهید از چیست؟‌ بهتر است که جنس این بخش از وسیله از استیل ضدزنگ باشد. این جنس ماندگاری و دوام بیشتری دارد.

  اما اگر حساس هستید و نمی‌خواهید که ظرفی که در آن مواد را هم می‌زنید، خط بیفتد، انتخاب‌های دیگری مانند پایه‌هایی با روکش سیلیکونی هم وجود دارد. به نظر می‌آید، تصمیم منطقی، همان انتخاب همزنی با پایه‌هایی از استیل ضدزنگ باشد؛ چون شما می‌توانید هم‌زدن را در ظرفی انجام بدهید که ارزش زیادی ندارد و اگر خط بیفتد مشکلی پیش نخواهد آمد. یا اصلا این کار را در ظرفی پلاستیکی انجام بدهید.

  هزینه

  خرید همزن برقی

  طیف قیمتی برای خرید همزن برقی بسیار متنوع است. مدل‌های مختلف همزن برقی را می‌توانید از حوالی ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان خریداری کنید. برای آشنایی و احتمالا خرید همزن می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت دیجی کالا شوید:

  لیست قیمت همزن برقی را ببینید

  برندهای معروف دنیا در زمینه همزن برقی

  اگر بخواهیم تعدادی از برندهای معروف در حوزه تولید و فروش همزن‌های برقی ساده و ایستاده را معرفی کنیم به فهرست زیر می‌رسیم:

  • برند بوش؛
  • کِنوود؛
  • آ.اِ.گِ(AEG)؛
  • کوئیزین‌آرت؛
  • اِسمِگ؛
  • راسل هابز؛
  • بلک‌ اند دِکِر؛
  • براون.

  در آخر

  در خرید همزن برقی به نکاتی که گفته شد، دقت کنید و برای منزل گزینه‌ای مناسب بخرید. همزن برقی در پخت‌وپز به کارتان خواهد آمد. شاید فکر کنید که با همزن دستی هم کارهای‌تان را راه می‌اندازید اما باور کنید، چنین چیزی کاملا درست نیست و رفاهی که همزن برایتان می‌آورد، زندگی شما در حیطه آشپزی را به دو بخشِ بعد از خرید همزن برقی و قبل از خرید آن تقسیم خواهد کرد. فکر می‌کنید، نکته‌ای را از قلم انداخته‌ایم؟ اگر این‌طور است حتما نقطه‌نظرتان درباره خرید همزن را برایمان بنویسید. [see_also]24810[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید