نکات مهم برای خرید کف ساز شیر

نکات مهم برای خرید کف ساز شیر
راهنمای مطالعه

  در این مطلب «درجه» از وسیله جذابی به‌اسم کف‌ساز شیر برایتان نوشته‌ایم، وسیله‌ای که می‌توانید برای تهیه لاته و کاپوچینوی با کیفیت کافی‌شاپی در منزل مدنظر داشته باشید. با ما در ادامه همراه باشید تا نکاتی را که باید قبل از خرید کف ساز شیر بدانید، با شما در میان بگذاریم.

  کف‌ساز شیر، همان طور که از اسمش پیداست، شیر کف‌دار برایمان درست می‌کند؛ پس وسیله‌ای برای درست‌کردن فوم شیر است. با خرید کف ساز شیر می‌توانید در منزل هم قهوه کافی‌شاپی سرو کنید! برای تهیه برخی نوشیدنی‌های بر پایه قهوه، مانند لاته و کاپوچینو، اضافه‌کردن صرفا شیر ساده به قهوه کافی نیست، بلکه باید از شیر فومی استفاده کنید و این یعنی نیاز به کف‌ساز شیر! خصوصا اگر به تمرین هنر لاته در منزل علاقه‌مندید، یادتان باشد که کف‌ساز شیر حتما به‌دردتان می‌خورد.

  خوشمزه‌ترین قهوه و هات‌چاکلت را اینجا بخرید

  کف‌ساز شیر چه انواعی دارد؟

  همه انواع کف‌سازهای شیر اساسا با هوادهی به شیر به بافت کف‌دار و فومی می‌رسند. هوادهی به شیر موجب ایجاد حباب‌های خیلی ریزی در شیر می‌شود که به شیر بافتی کرمی می‌دهند. شیری که با کف‌ساز زده شده باشد، دارای بافتی سبک و پرحجم می‌شود. این را هم بدانید که استفاده از فوم شیر می‌تواند طعم تند و غالب قهوه را ملایم‌تر کند.

  هر نوع کف‌سازی به‌شیوه خاص خودش عمل می‌کند. انواع پیش رو عبارت‌اند از:

  عکس انواع کف شیر ساز را ببینید

  کف‌سازهای تعبیه‌شده در دستگاه‌های کاپوچینوساز

  خرید کف ساز شیر - قهوه‌ساز

  بسیاری از دستگاه‌های کاپوچینوساز به نازل بخار هم برای کف‌سازی مجهزند. نازل بخار درواقع شیر را با ایجاد جریان هوای داغ هم‌می‌زند و صدای هیس‌مانندی هنگام کف‌سازی از خود تولید می‌کند که جزو سروصداهای خاص کافی‌شاپ‌هاست، صدایی که شاید تابه‌حال نمی‌دانستید دقیقا مال چه دستگاهی است!

  پرفروش‌ترین کاپوچینوسازها را ببینید + قیمت

  کف‌ساز پمپی دستی

  خرید کف ساز شیر - کف‌ساز پمپی دستی

  این نوع کف‌سازها پلانجردارند (پمپ پیستونی) و به پلانجرشان هم صفحه‌ای مشبک متصل است، چیزی تقریبا شبیه فرنچ‌پرس. کف‌سازهای پمپی دستی معمولا از جنس استیل و لیوانی‌شکل‌اند. این مدلی‌ها می‌توانند شیشه‌ای هم باشند، اما خب استیل برای حفظ حرارت شیر گزینه بهتری است.

  کار با کف‌سازهای این مدلی اصلا پیچیده نیست، اما زحمت بیشتری می‌برد، چراکه باید پلانجر را با دست‌تان بالاپایین کنید تا شیر به بافت دلخواه برسد. معمولا هم این مدلی‌ها نسبتا ارزان‌ترند. درکل، کف‌سازهای پمپی دستی را بیشتر به شماهایی پیشنهاد می‌کنیم که در هر بار استفاده به کف‌سازی برای تنها یکی دو فنجان نوشیدنی نیاز دارید.

  مشاهده قیمت کف شیر ساز دستی + عکس

  چون کف‌سازهای پمپی دستی به فرنچ‌پرس شبیه‌اند، شاید برایتان سؤال پیش آمده باشد که آیا از فرنچ‌پرس هم می‌توان به‌عنوان کف‌ساز پمپی دستی استفاده کرد؟ خب باید بگوییم که اگرچه می‌توان از فرنچ‌پرس هم برای چنین استفاده‌ای بهره برد، چندان پیشنهاد نمی‌کنیم، چراکه طراحی صفحه کف‌سازهای پمپی اندکی متفاوت است. لبه صفحه کف‌سازهای پمپی دستی به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که با پمپ‌زنی مدوام صدمه‌ و خط‌وخشی به خود ظرف وارد نشود، اما فرنچ‌پرس‌ها در اصل برای پمپ‌زنی مداوم طراحی نشده‌اند و به همین دلیل درصورتی‌که به‌جای کف‌ساز استفاده شوند، زودتر فرسوده خواهند شد. 

  کف‌ساز برقی خودکار

  خرید کف ساز شیر - کف‌ساز برقی

  کف‌سازهای برقی خودکار، برخلاف نوع قبلی، به زحمت زیادی از جانب خود مصرف‌کننده متکی نیستند و معمولا کف بهتری در مقایسه با انواع پمپی دستی تولید می‌کنند. اما یادتان باشد که برای راحتی کار با کف‌سازهای برقی خودکار باید سر کیسه را شل کنید، چراکه خب این مدلی‌ها گران‌ترند، ولی درعوض از سرعت‌عمل بالاتری برخوردارند و در برخی مدل‌ها حتی شیر را هنگام کف‌سازی، گرم هم می‌کنند.

  عکس انواع کف شیر ساز برقی + لیست قیمت

  [related]13198[/related]

  کف‌ساز برقی دستی

  خرید کف ساز شیر - کف‌ساز برقی دستی

  کف‌سازهای برقی دستی به سر همزنی‌شکل مجهزند که با روشن‌کردن دستگاه شروع به چرخیدن می‌کند. با این نوع کف‌سازها نسبت به انواع غیربرقی سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رسید، اما چون معمولا باتری‌خورند، همیشه باید باتری نو دم‌دست داشته باشید تا وسط کار جا نمانید!

  مهم‌ترین مزیت کف‌سازهای برقی دستی را می‌توان قیمت مناسب دانست. کف‌سازهای این مدلی در مقایسه با کف‌سازهای پمپی دستی راحت‌تر و سریع‌ترند، ولی ناگفته نماند که ازلحاظ کیفیت کار معمولا به پای کف‌سازهای برقی خودکار نمی‌رسند.

  عکس و قیمت این کف‌شیرسازها را ببینید

  با کف‌سازهای برقی دستی حتی می‌توان تخم‌مرغ و سایر مایعات نه خیلی غلیظ را هم هم‌زد.

  برای خرید کف ساز شیر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  اول کیفیت، بعد قیمت

  خرید کف ساز شیر - همزن کف‌ساز شیر

  ما که به نظرمان از کیفیت به‌سادگی نگذرید. هر محصول ارزان‌قیمتی لزوما سرمایه‌گذاری خوبی نیست! در مواجهه با کف‌سازهای خوش‌قیمت، اول ببینید که آیا کیفیت‌شان هم به همان اندازه قیمت‌شان پایین است یا نه؟ البته که خوش‌قیمت با کیفیت مقبول هم پیدا می‌شود، اما یادتان باشد که با خرید کف‌سازهای خوش‌قیمت‌ِ بی‌کیفیت قطعا ضرر می‌کنید، چراکه ارزان‌های با کیفیت پایین دوام چندانی برایتان نخواهند داشت و احتمالا باید در آینده نزدیک برای خرید کف‌ساز دیگری هزینه کنید.

  شست‌وشوی آسان؛ چقدر راحت قابل‌شست‌وشوست؟

  راحتی شست‌وشو هم مسئله مهمی است. کف‌سازی که برایتان به‌راحتی قابل‌شست‌وشو نباشد، میزبان تجمعات باکتریایی خواهد بود. برخی قطعات کف‌سازها را در ماشین ظرف‌شویی هم می‌توان شست، اما معمولا گفته می‌شود که شست‌وشوی دستی برای طول عمر محصول بهتر است.

  قابلیت تنظیم دما؛ تک‌دمایی یا چنددمایی؟

  برخی کف‌سازها از قابلیت تنظیم دما برخوردارند (سرد، گرم و داغ). در این مورد باید ببینید که کف‌ساز را برای تهیه چه نوشیدنی‌ای لازم دارید. اغلب کف‌سازها با هم شیر سرد و هم شیر گرم کار می‌کنند، اما این نکته را هم مدنظر داشته باشید که برخی کف‌سازها به‌طور خاص برای کار با شیر سرد یا گرم طراحی شده‌اند.

  گنجایش محصول؛ معمولا همزمان برای چند نفر نوشیدنی درست می‌کنید؟

  درمورد کف‌سازهای ظرف‌دار به گنجایش محصول حتما دقت کنید. کف‌سازهای با گنجایش بالا برای نفرات بیشتری هم‌زمان جوا‌ب‌گو خواهند بود.

  جنس محصول؛ استیل یا ...؟

  خرید کف ساز شیر

  کف‌سازهایی از دوام طولانی‌تری برخوردارند که خصوصا ضدخوردگی باشند. می‌توان گفت که جنس استیل جزو بهترین گزینه‌هاست. شاید به کف‌سازهای دارای محفظه پلاستیکی هم بربخورید، اما از انواع پلاستیکی انتظار دوامی در حد استیل نداشته باشید.

  نوع شیر مورداستفاده؛ شیر لبنی یا گیاهی؟

  درصد چربی و قوام هر نوع شیری متفاوت است. گویا شیر گاو نسبت به شیر سویا و شیر بادام راحت‌تر فومی می‌شود، اما برای رسیدن به فوم دلخواه با برخی انواع شیر باید حوصله بیشتری به خرج دهید. درکل، اغلب شیرسازها با شیر گاو به‌خوبی جواب می‌دهند.

  قابلیت حمل؛ چقدر سبک و جمع‌وجور باشد؟

  شماهایی که در پیک‌نیک و مسافرت هم به تهیه نوشیدنی‌های کف‌سازلازم علاقه‌مندید، طبیعتا باید برای خرید کف ساز شیر از بین مدل‌های سبک‌تر و جمع‌وجورتر انتخاب کنید که به‌راحتی قابل‌حمل باشند و فضای زیادی هم اشغال نکنند.

  جمع‌بندی

  همان طور که گفتیم، کف‌سازهای دستی ارزان‌تر و به‌صرفه‌ترند، اما خب زحمت بیشتری می‌طلبند. شیر را هم خودتان ابتدا باید گرم کنید، چراکه این نوع کف‌سازها تک‌کاره بوده (صرفا کف‌ساز) و از قابلیت گرم‌کردن شیر برخوردار نیستند. اما اگر بودجه دست‌ودل‌بازانه‌تری در اختیار دارید، می‌توانید به مدل‌های کم‌زحمت‌تر هم فکر کنید، مدل‌هایی که کل فرایند گرم‌کردن شیر و کف‌سازی را بدون دخالت کاربر انجام می‌دهند. خرید کف‌ساز شیر از ارزان‌ترین فروشنده امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب‌مان را با استفاده از کلیدهای اشتراک‌گذاری که در هم ابتدا و هم انتهای هر مطلبی قابل‌مشاهده‌اند، با دوستان قهوه‌خورتان به‌اشتراک بگذارید. [see_also]13090[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید