۶ اشتباه رایج هنگام خرید یخچال و نکات مهم برای پیشگیری از آنها

۶ اشتباه رایج هنگام خرید یخچال و نکات مهم برای پیشگیری از آنها
راهنمای مطالعه

  وجود بخچالی مناسب در هر خانه‌ای لازم است؛ این را همه می‌دانند. اما باوجود اینکه خرید این وسیله ساده به نظر می‌رسد و انگار پیچیدگی خاصی ندارد اما اگر حواستان را جمع نکنید، احتمال دارد که دچار اشتباهاتی شوید. در این مقاله از چند اشتباه رایج هنگام خرید یخچال می‌خوانید تا در هنگام خرید، دچار مشکل نشوید.

  ۱. دقت‌نکردن به اندازه مناسب یخچال

  اشتباه رایج هنگام خرید یخچال

  هر خانه و خانواده‌ای نیازهای مختلفی دارند؛ منظورمان نیاز به انواع مختلفی از یخچال است. مثلا شاید یخچالی با اندازه متوسط برای شما کافی باشد. شاید هم خانواده‌تان پرتعداد است و به دنبال یخچالی با ظرفیت زیاد هستید. علاوه بر مقوله نیاز به فضای نگهداری مواد غذایی، مکانی که قرار است، یخچال در آن قرار بگیرد هم مهم است. پس در انتخاب اندازه و ظرفیت یخچال دقت کافی به خرج بدهید.

  موادی که معمولا در یخچال نگهداری می‌شوند هم در انتخاب یخچال اثرگذارند. مثلا دقت کنید که میزان مصرف مواد فریزری‌تان چقدر است. اگر زیاد اهل نگهداری مواد مختلف در فریزر نیستید، پس باید در خرید به یخچالی فکر کنید که بخش فریزر چندان بزرگی ندارد. از سوی دیگر، کسانی که عادت دارند، همه‌چیز را فریزری کنند و نگه‌ دارند باید به بخش فریزر وسیله دقت خاصی داشته باشند.

  سایر ظروف نگهدارنده فریزری را ببینید

  به طراحی یخچال از نقطه‌نظر فضایی که اشغال می‌کند، دقت داشته باشید. مثلا یخچال بزرگی نخرید که بازکردن در آن به خاطر کمبود جا به‌صورت کامل وجود ندارد. با خرید چنین وسیله‌ای در دردسر بزرگی خواهید افتاد. بی‌توجهی به نکاتی که گفته شد، یک اشتباه رایج هنگام خرید یخچال است.

  ۲. خرید مدل اشتباه

  روزهایی که فقط یک مدل یخچال-فریزر در بازار بود، گذشته است. دیگر تنها مدل موجود در بازار، یخچال‌هایی معمولی با فریزرهایی در بخش بالایی‌شان نیست. طراحی‌های به‌شدت متنوعی در بازار یخچال‌ها دیده می‌شود: ساید‌بای‌ساید، یخچال فریزربالا، یخچال فریزرپایین، یخچال با در فرانسوی و... .

  پرفروش‌ترین مدل‌های یخچال و فریزر را ببینید

  بنا به نیازتان و فضایی که در اختیار دارید، مدلی مناسب انتخاب کنید. به‌خاطر اینکه از مدلی خاص خوشتان آمده است، چیزهای دیگر را زیر پا نگذارید. یعنی اگر جای کمی در آشپزخانه در اختیارتان است ولی از یخچال دوقلو خوشتان آمده، باید خود را کنترل کنید و تصمیمی عاقلانه بگیرید. خرید مدل نامناسب، اشتباهی بسیار رایج هنگام خرید یخچال است.

  بسیاری از افراد هستند که در فروشگاه اسیر و شیدای مدلی خاص می‌شوند و دیگر یادشان می‌رود که مثلا آشپزخانه‌شان جایی برای قراردادن یخچال‌های دوقلو در کنار هم ندارد. چنین خرید ناآگاهانه‌ای، دردسرهای زیادی به‌وجود می‌آورد. برای نمونه در همین مثال خرید یخچال دوقلو برای خانه‌ای کوچک، احتمالا صاحب وسیله مجبور می‌شود که تراژدی جدایی یخچال از فریزر را رقم بزند و مثلا یکی از آنها را در اتاق بگذارد. این وضعیت اصلا خوشایند نیست.

  ۳. نادیده‌گرفتن جزئیات

  یک اشتباه رایج هنگام خرید یخچال درنظرنداشتن جزئیات است. مسائلی مانند اندازه و ظرفیت یا ظاهر را همه در نظر می‌گیرند اما احتمال دارد که توجه به این نکات مانع از دقیق‌شدن در جزئیات شود. جزئیات شامل چیست؟ جزئیات یعنی بخش‌هایی مانند جای تخم‌مرغ، کشویی برای گذاشتن پنیر و لبنیات، قسمتی که بطری‌ها را می‌گذارید. اگر کارایی این بخش‌ها زیاد نباشد، استفاده از یخچال برایتان سخت می‌شود.

  طراحی جزئیات را در نظر بگیرید. یادتان باشد، این یخچالی که می‌خرید باید تمیز هم بشود. اگر تمیزکردن بخش‌های مختلف داخلی سخت است یا قراردادن مواد گوناگون در آنها به‌سادگی صورت نمی‌گیرد در انتخاب و خرید تردید کنید. سهولت در نظافت را جدی بگیرید. اگر نتوانید به‌درستی به نظافت بخش‌های مختلف یخچال رسیدگی کنید، احتمال ایجاد آلودگی بالا می‌رود. در این صورت، سلامت غذاها و مواد خوراکی به خطر می‌افتد و شما هم مریض می‌شوید.

  ۴. بی‌توجهی به مصرف انرژی وسیله

  اشتباه رایج هنگام خرید یخچال

  صرفه‌جویی در مصرف انرژی وظیفه همه ماست. پس اگر می‌خواهید محصولی مانند یخچال بخرید، باید به میزان مصرف برق آن هم دقت کنید. در هنگام خرید به برچسب‌های وسیله توجه داشته باشید؛‌ برچسب‌های مصرف انرژی هر دستگاه برقی اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار می‌دهند.

  جدیدترین لیست قیمت انواع یخچال و فریزر

  این را هم به یاد داشته باشید که هر چقدر وسیله‌ای بزرگ‌تر باشد، احتمالا مصرف انرژی بیشتری دارد؛‌ مگر اینکه دارای ساختار خاصی باشد و فناوری‌های نوینی در آن به کار گرفته شده باشد. خرید یخچالی با مصرف انرژی متعادل هم قبض برقتان را معقول و مناسب نگه می‌دارد و هم در ابعاد کلان برای طبیعت و محیط‌زیست بهتر است.

  [related]23628[/related]

  ۵. نادیده‌گرفتن اهمیت ظاهر

  در بخش‌های قبلی گفتیم که فقط به ظاهر دقت نکنید. اما به برخی هم باید گفت که به ظاهر هم دقت کنید. بعضی از خریداران، آن‌قدر در ساختار و موضوعاتی نظیر بخش‌های فنی وسیله غرق می‌شوند که یادشان می‌رود، نیم‌نگاهی به ظاهر وسیله هم داشته باشند.

  شکل و ظاهر یخچال را به دست فراموشی نسپارید. این وسیله روی طراحی و دکوراسیون آشپزخانه‌تان اثرگذاری شدیدی دارد. مثلا دقت کنید که رنگ آن با وسایل دیگر هماهنگ باشد. ظاهر و نمای وسیله را هم در نظر بگیرید چون نادیده‌گرفتن ظاهر، یک اشتباه رایج هنگام خرید یخچال است و بعد از خرید شما را حسابی پشیمان خواهد کرد.

  پرطرفدارترین مدل‌های یخچال و فریزر را ببینید

  ۶. فراموش‌کردن بخش‌های فنی وسیله

  اشتباه رایج هنگام خرید یخچال

  حتی اگر فردی فنی هم نیستید، باز باید به عملکرد یخچال دقت داشته باشید. مثلا برخی از یخچال‌ها هستند که آب و یخ در اختیارتان قرار می‌دهند. این یخچال‌ها منبعی داخلی ندارند و به لوله‌کشی آب منزل وصل می‌شوند. توجه کنید که فضای کافی و لوله‌کشی مناسب برای نصب و قراردادن این یخچال‌ها در آشپزخانه‌تان وجود دارد. این نکته‌ای فنی است که نباید از نظرتان جا بماند.

  موضوع دیگر، میزان سروصدای یخچال است. اگر یخچال مدام سروصدا داشته باشد، حضوری آزاردهنده در منزلتان خواهد داشت. برای اینکه ببینید، یخچالی صدای زیادی تولید می‌کند یا خیر، قبل از خرید از فروشنده بخواهید که دستگاه را برایتان آزمایش کند. اگر هم خرید آنلاین انجام می‌دهید، نگاهی به نظرات کاربرانی داشته باشید که محصول موردنظرتان را خریداری کرده‌اند.

  خرید یخچال و فریزر از ارزان‌ترین فروشنده

  در آخر

  دقت کنید که یخچال وسیله‌ای نیست که خیلی راحت بتوانید آن را تعویض کنید. پس برای خرید باید حواستان را جمع کنید تا دور اشتباهات رایج هنگام خرید یخچال را خط بکشید. ممنون می‌شویم اگر شما هم در این باره تجربه‌ای دارید با ما در این باره در بخش نظرات کاربران صحبت کنید. [see_also]12941[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید