راهنمای خرید کوسن؛ چطور اصولی و درست کوسن انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید کوسن؛ چطور اصولی و درست کوسن انتخاب کنیم؟
راهنمای مطالعه

  اگر دوست دارید به فضای داخل خانه‌ و اتاق نشیمن‌تان جلوه‌ای تازه بدهید، خرید کوسن یکی از راه‌حل‌های آن است. این مقاله از «درجه» به شما کمک می‌کند تا اصولی و درست کوسن انتخاب کنید.

  کوسن؛ وسیله‌ای ارزان اما موثر برای تغییر دکوراسیون

  راهنمای خرید کوسن، راحتی و زیبایی

  این روزها کوسن به یکی از لوازم ضروری منازل تبدیل شده است؛ از کوسن‌های گلدار زیبا برای تختخواب گرفته تا کوسن‌های مناسب مبل و صندلی. کوسن، فضای خانه را زیبا و دوست‌داشتنی می‌کند و وقتی روی مبل‌ها، صندلی‌ها و رختخواب یا حتی در چادرهای بازی کودک‌تان پراکنده هستند، عالی به‌نظر می‌رسند.

  اما گاهی‌اوقات انتخاب و خرید کوسن مناسب و چیدمان آنها سخت و مشکل می‌شود. اما اگر کوسن‌ها را به‌خوبی بشناسید، می‌توانید هنگام خرید، کوسن مناسبی تهیه کنید.

  تصاویر انواع کوسن را ببینید

  کوسن را می‌توان هم در فضای داخل خانه و هم در بیرون از منزل، مانند بالکن یا حیاط و روی صندلی‌های راحتی استفاده کرد. با به‌کارگیری کوسن در اندازه، شکل و رنگ مناسب می‌توانید ظاهر اتاق‌هایتان را دیدنی کنید.

  انواع کوسن کدامند؟

  کوسن‌های متنوعی از نظر شکل، اندازه، رنگ و طرح در بازار وجود دارد. از کوسن‌های چیت و ابریشم گرفته تا کوسن‌های ساده و چهارخانه، کوچک و بزرگ و تزئینی، می‌توانید متناسب با سلیقه خود و دکور خانه‌تان، یکی از آنها را بخرید.

  شکل‌های اصلی کوسن را بشناسید

  از شکل‌های کوسن می‌توان به نوع پشتی، استوانه‌ای، مربعی و ترو (Throw) اشاره کرد.

  کوسن‌های ترو، معمولا مربعی، مستطیلی یا مثلثی هستند. این کوسن‌ها بیشتر از اینکه ضخیم باشند، پهن و باریک‌اند. در ضمن این کوسن‌ها چنان رایج‌اند که به محض شنیدن نام کوسن، به یاد این نوع کوسن می‌افتیم.

  کوسن‌های ترو در بازار با طرح‌ها و تزئین‌های مختلفی مانند گلدوزی‌شده، ملیله‌دوزی و پولک‌دوزی‌شده وجود دارند.

  خرید کوسن، کوسن ترو کوسن ترو را در عکس مشاهده می‌کنید

  کوسن‌های استوانه‌ای یا لوله‌ای، شبیه پشتی و بالش‌های قدیمی استوانه‌ای و دراز هستند. البته از این نوع کوسن به‌شکل مستطیلی ضخیم یا باریک هم وجود دارد. این کوسن‌ها بیشتر تکیه‌گاهی برای کمر و گردن‌اند و برای مبل‌ها و تختخواب‌های بزرگ مناسب هستند.

  خرید کوسن، استوانه‌ای کوسن استوانه‌ای (لوله‌ای) را در عکس مشاهده می‌کنید

  کوسن‌های پشتی هم همانطور که از نام‌شان پیداست، تکیه‌گاهی برای کمرند. البته می‌توان از این نوع کوسن‌ها فقط برای تزئین اتاق یا صندلی‌های وسایل‌نقلیه استفاده کرد. در واقع برخی از کوسن‌های پشتی بیشتر از اینکه تکیه‌گاه باشند، برای تزئین تولید شده‌اند. انواع متفاوتی از این نوع کوسن برای مبلمان منزل یا صندلی‌های خودرو در بازار وجود دارد و می‌توانید مطابق با سلیقه خود یک یا چند تا از آنها را بخرید.

  خرید کوسن، پشتی کوسن پشتی را در عکس مشاهده می‌کنید

  کوسن‌های مربعی هم برخلاف اسم‌شان همیشه مربعی نیستند و گاهی‌اوقات به‌صورت گرد یا دایره‌ای تولید می‌شوند. این نوع کوسن‌ها بسیار تزئینی‌اند و جلوه خوبی به هر مبل و صندلی می‌دهند.

  پرفروش‌ترین انواع کوسن را ببینید

  شکل‌های دیگر کوسن‌ها را بشناسید

  راهنمای خرید کوسن، ستاره‌ای

  کوسن‌ها علاوه بر شکل‌های رایج اصلی، انواع شکل‌های دیگر از ستاره‌ای گرفته تا قلب و تی-شکل (t) هم وجود دارد. معمولا شکل کوسن‌ها را بنابر نوع استفاده از آنها انتخاب می‌کنند. مثلا برای اتاق کودک یا اتاق خواب بهتر است از کوسن‌های ستاره‌ای یا ابری استفاده کرد.

  این‌ روزها کوسن‌های مفهومی (Themed) هم تولید شده است. این کوسن‌ها معمولا تصاویری از فیلم‌ها یا سوژه‌‌های مورد علاقه‌تان را دارند. مثلا روی آنها ممکن است تصویری از بازیگر مشهور و محبوب‌تان باشد. بنابراین می‌توانید در بازار به دنبال طرح دلخواه‌تان روی کوسن باشید.

  سایر کوسن‌های بانمک را ببینید

  اندازه استاندارد کوسن‌ها چقدر است؟

  کوسن‌ها در سایز‌ و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. برخی از آنها آنقدر بزرگ هستند که می‌توانند روی دسته مبل‌ها، حتی مبل‌های بزرگ، را بپوشانند. اگر کوسن را فقط برای راحتی خودتان می‌خواهید باید از این نوع کوسن بخرید. اما اگر هدف‌تان از خرید کوسن، افزودن کمی زیبایی به ظاهر اتاق‌تان است، پس کوسن‌های خیلی کوچک مناسب‌اند.

  با توجه به اندازه مبل، صندلی و تختخواب‌تان، کوسنی با اندازه مناسب بخرید. اگر اندازه کوسن را با دقت انتخاب نکنید نمی‌توانید آنها را با مبلمان منزل‌تان هماهنگ کنید.

  رایج‌ترین کوسن، نوع مربعی است که در اندازه‌های ۳۰در۳۰، ۴۰در۴۰، ۴۵در۴۵ و ۶۰در۶۰ سانتی‌متری تولید می‌شود. البته کوسن‌های مربعی بزرگتر هم وجود دارد که معمول نیستند.

  پرفروش‌ترین کوسن‌های مربعی را ببینید

  کوسن‌هایی که گرد هستند، ابعاد مشابه‌ کوسن‌های مربعی و در اندازه‌های ۳۰ تا ۴۵ و حتی ۶۰ سانتی‌متری دارند.

  محبوب‌ترین کوسن‌های گرد را ببینید

  کوسن‌های پشتی و دراز و لوله‌ای معمولا با اندازه‌های ۱۵در۴۵ سانتی‌متر شروع می‌شوند و در اندازه‌های متوسط تا بسیار بزرگ ۳۰در۱۲۰ سانتی‌متری هم تولید می‌شوند.

  پرطرفدارترین کوسن‌های مستطیلی را ببینید

  به رنگ کوسن‌ها دقت کنید

  راهنمای خرید کوسن، کوسن‌های رنگی

  کوسن‌ها در رنگ‌های متنوعی درست می‌شوند. استفاده از نوع و شکل کوسن، بدون انتخاب رنگ درست، فایده‌ای برای زیباسازی ظاهر اتاق‌تان ندارد. بنابراین هنگام خرید کوسن باید به رنگ آن هم توجه کنید. حتی اگر برای مبل‌تان فقط از یک کوسن می‌خواهید استفاده کنید، باید رنگ آن کوسن مناسب رنگ و طرح مبل‌تان باشد.

  اتاق‌های نشیمن معمولا پر از اجناسی با طرح و بافت‌های مختلف است. بنابراین هنگام خرید کوسن به رنگ‌های موجود در اتاق –روی تابلوها، فرش، مبلمان، گلدان، پرده و ...- توجه کنید و کوسن‌هایی انتخاب کنید که رنگ‌های آنها با رنگ این اجناس همخوانی داشته باشد. بدین ترتیب اتاق‌تان یکدست و زیبا به‌نظر می‌رسد.

  مواد داخل کوسن معمولا چیست؟

  درون کوسن‌ها با استفاده از مواد مختلف پر می‌شود و این مواد موجب نرمی، سفتی و استحکام کوسن‌ها می‌شوند. بنابراین با آگاهی از این مواد می‌توانید کوسن دلخواه خود را انتخاب کنید.

  فوم

  راهنمای خرید کوسن، فوم

  دو ویژگی مهم تراکم و استحکام فوم، آن را برای پر کردن داخل کوسن مناسب می‌کند. همچنین کوسن‌های فومی در انواع متفاوتی تولید می‌شوند که می‌توانید کوسنی دقیقا مطابق با خواست‌تان تهیه کنید.

  هنگام خرید کوسن از جنس فوم، به تراکم آن توجه کنید. مقدار استفاده فوم، تراکم فوم و وزن آن را تشکیل می‌دهد. با توجه به مقدار تراکم فوم می‌توان به توان و قدرت آن پی برد. هر چه تراکم و وزن فوم بیشتر باشد، دوام آن هم بیشتر می‌شود.

  فوم‌های با تراکم کم، بی‌کیفیت‌ترین فوم مورد استفاده در کوسن‌ها هستند. این کوسن‌ها طول عمر کمتری دارند و زود از شکل می‌افتند.

  انواع متفاوتی فوم وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

  فوم پلی‌یورتان

  فوم‌ها از ترکیبات متعددی درست می‌شوند. یکی از مواد مورد استفاده در فوم، پلی‌یورتان انعطاف‌پذیر است که از ترکیب چند ماده و آب تولید می‌شود. این فوم به شکل ورقه‌های نازک تولید می‌شود و بنا به نوع ترکیب مواد درون آن، نرم یا بسیار سفت و محکم است.

  از آنجایی‌که دوام این نوع فوم بسیار بالاست و آن را می‌توان به هر شکل و اندازه دلخواه برش زد، بهترین انتخاب برای پر کردن داخل کوسن‌هاست.

  برای درست کردن فوم پلی‌یورتان، چندین ورقه پلی‌یورتان را روی هم قرار داده و سپس آنها را به شکل‌های متنوع برش زده و می‌سازند.

  فوم بر اساس سویا

  این نوع فوم دوستدار محیط‌‌زیست است و از ترکیب سویا و پلی‌یورتان درست شده است. بیشتر تولید‌کنندگان این نوع فوم، در ساخت آن از پلی‌یورتان بیش از سویا استفاده می‌کنند اما برخی از سازندگان دیگر، سویا را اساس اولیه تولید این نوع فوم قرار می‌دهند. کوسن فوم سویا راحت، محکم و بادوام است.

  فوم بر اساس لاتکس

  لاتکس از درخت کائوچو (درخت لاستیک) به‌دست می‌آید و به همین دلیل تجزیه‌شدنی و البته مقاوم در برابر قارچ و کپک است. این نوع فوم از هر نوع فوم دیگر سنگین‌تر است و هسته محکمی دارد. می‌توانید این نوع فوم را درون ترکیبی از کرک/ پر قرار دهید و به کوسنی نرم‌تر دست یابید.

  فوم لاتکس از فوم‌های پلی‌یورتان و سویا گران‌تر است. کوسن تولید‌شده از این نوع فوم حتی تا ۲۰ سال هم می‌تواند دوام بیاورد. البته کوسن‌های از جنس لاتکس از نظر شکل و ظاهر متنوع نیستند.

  کوسن‌های کرک/ پر

  کوسن‌های کرک/ پر در مقایسه با کوسن‌های فوم بهترند. آنها نرم و مخملی هستند و وقتی به آنها تکیه می‌دهید، به درون‌شان فرومی‌روید. البته این کوسن‌ها خیلی زود حالت پفی‌شان را از دست می‌دهند و باید مرتب آنها را درست کنید تا شکل و ظاهرشان حفظ شود.

  پر اگر خیس شود، به‌‌راحتی خشک نمی‌شود بنابراین باید کوسن‌های ساخته‌شده از پر حتما پوشش‌های ضدآب داشته باشند تا در برابر هر نوع مایع در امان باشند.

  اگر می‌خواهید کوسن‌های محکمی داشته باشید اما در عین حال از نرمی و لطافت آن لذت ببرید، بهتر است کوسنی بخرید که هسته آن از جنس فوم باشد و لایه بیرونی آن از پر یا کرک باشد.

  توجه: متاسفانه تولید پر فرآیندی دردناک برای پرندگان است. برای تولید پر بیشتر از غازها و اردک‌ها استفاده می‌شود. پرهایی که از لاشه این پرنده‌ها استفاده می‌شود، باید شسته و سپس طی فرآیندی زمان‌بر خشک و آماده استفاده شوند و معمولا این پرها از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. اما پرهای مرغوب، از بدن پرندگان زنده کنده می‌شوند و فرآیندی بسیار دردناک است. اگر به رعایت حقوق حیوانات علاقه‌مند هستید، از خرید این نوع فوم و هر جنسی که از پر تولید شده باشد، پرهیز کنید.

  کوسن پنبه‌ای (نخی)

  پنبه، صددرصد گیاهی است و با استفاده از آن می‌توان کوسن‌های محکمی تولید کرد. کوسن‌های پنبه‌ای نه‌تنها از نظر هزینه به‌صرفه‌ترند بلکه بسیار راحت هستند. برای این کوسن‌ها حتما نوعی پوشش در نظر بگیرید تا از رنگ‌پریده شدن و کپک زدن آن پیشگیری کنید. البته کوسن‌های پنبه‌ای به مرور زمان مات و قلنبه‌ای می‌شوند.

  پلی‌استر

  پلی‌استر انتخاب خوب و مقرون‌به‌صرفه‌ای برای کوسن‌هاست. آن ارزان است و با تراکم‌های متفاوتی تولید می‌شود. پلی‌استر ماده‌ای نرم و صاف، بادوام و منعطف است. همچنین برخی از انواع پلی‌استرها، مانند پلی‌استر پر مصنوعی (Faux-down)، ظاهری شبیه پر دارند و نرم هستند. اگر به کوسن پر حساسیت دارید، می‌توانید از این نوع پلی‌استر استفاده کنید.

  نوع دیگری از پلی‌استر به نام «کلاستر» وجود دارد که حاوی گلوله‌های کوچکی از الیاف است. کوسن‌هایی که از این جنس تولید می‌شوند، بادوام‌ترین نوع کوسن پلی‌استری هستند.

  نمونه کوسن‌های پرشده با پلی‌استر را ببینید

  فیبر (الیاف) توخالی یا توپی

  این دو نوع الیاف، ارزان‌قیمت و در ضمن مصنوعی و ساخته دست بشر هستند. الیاف توخالی نرم و منعطف هستند و الیاف توپی هم از الیاف گرد کوچک تولید شده‌اند.

  پارچه لایه رویی کوسن چه باشد؟

  راهنمای خرید کوسن، پارچه

  این روزها برای لایه رویی کوسن از پارچه‌های مختلف استفاده می‌شود. بهتر است در مورد این پارچه‌ها هم آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید کوسن مناسبی انتخاب کنید.

  [related]27050[/related]

  پنبه (نخی) و کتان

  بیشتر تولیدکنندگان کوسن، از پارچه‌های نخی و کتان برای لایه رویی کوسن استفاده می‌کنند. این پارچه‌ها قابل شستشو و مناسب افراد با پوست‌های حساس هستند. پارچه‌های نخی و کتان، خنک و بهترین گزینه برای فصل تابستان هستند.

  کتان ویژگی‌های پارچه‌های نخی را دارد اما برای کوسن‌های مبل یا صندلی‌های پراستفاده، گزینه‌های خوبی نیستند. از کوسن‌هایی که لایه رویی‌شان از نخ یا کتان است، به‌شرطی که زیر نور خورشید قرار نگیرند، می‌توانید در فضای بیرون از خانه هم استفاده کنید. آفتاب رنگ‌ آنها را خیلی زود می‌برد.

  کرباس

  کرباس هم پارچه خوبی برای کوسن‌هایی است که روی مبلمان موجود در فضای بیرونی استفاده می‌شوند. این پارچه در برابر هر نوع آب‌وهوایی مقاوم است. همچنین می‌توان آن را به‌راحتی ضدآب و در رنگ‌های متنوع و خیره‌کننده‌ای تولید کرد.

  ابریشم یا پشم

  اگر می‌خواهید از کوسن بیشتر به شکل کوسن‌های تزئینی استفاده کنید، پارچه‌های ابریشمی یا پشمی گزینه‌های خوبی هستند. ابریشم یکی از باشکوه‌ترین پارچه‌هایی است که در دسترس است. اما متاسفانه بسیار گران تمام می‌شود. البته این نوع پارچه با مراقبت صحیح، یک عمر سالم می‌مانند.

  پشم هم که از حیواناتی چون گوسفند یا بز گرفته می‌شود، مانند ابریشم نرم و محکم است.  مراقبت از پارچه‌های پشمی و ابریشمی دقت بسیار می‌خواهد. در ضمن این پارچه‌ها در خانه‌هایی که کودک دارند، هرگز مناسب نیست و زود از بین می‌روند.

  چرم و وینیل

  برخی از تولید‌کنندگان برای لایه رویی کوسن، از چرم استفاده می‌کنند. از آنجایی که پارچه‌های چرمی محکم و بادوام هستند، مناسب کوسن‌‌هایی‌اند که در قسمت‌های پررفت‌وآمد خانه، مانند اتاق نشیمن، استفاده می‌شوند.

  برخی از سازندگان کوسن، به‌جای چرم از وینیل –نوعی پارچه مصنوعی- استفاده می‌کنند. این پارچه ویژگی‌های چرم را دارد اما مراقبت از آن به دشواری چرم نیست.

  پلی‌استر یا نایلون

  پارچه‌های پلی‌استر یا نایلون از پارچه‌های مصنوعی هستند و برای پارچه لایه رویی کوسن به‌وفور استفاده می‌شوند. این پارچه‌ها و بیشتر پارچه‌های مصنوعی دیگر، از الیافی تولید می‌شوند که آنها را شبیه بیشتر پارچه‌های مورد استفاده – از ابریشم تا پشم- می‌کند.

  پارچه‌های مصنوعی معمولا بادوام و قابل شستشو هستند. هنگام خرید کوسن، علاوه‌بر مواد داخل آن بهتر است که به پارچه لایه رویی کوسن هم دقت کنید و انتخاب درستی داشته باشید.

  لیست قیمت انواع کاور کوسن

  چند نکته هنگام انتخاب پارچه لایه رویی کوسن

  هنگام انتخاب پارچه باید به چند مورد مهم توجه کنید:

  • پوست‌های حساس

  به یاد داشته باشید که نوعی پارچه انتخاب کنید که به آن حساسیت نداشته باشید. اگر حساسیت پوستی دارید، معمولا پارچه‌های ساخت دست بشر حساسیت‌تان را شدید می‌کند. بنابراین به سراغ پارچه‌های طبیعی مانند ابریشم، نخی یا پشم بروید.

  • پارچه‌های مصنوعی

  پارچه‌های لایه رویی بیشتر کوسن‌های امروزی، به دلیل کاهش قیمت، از ترکیب چند نوع پارچه مصنوعی و طبیعی تولید می‌شوند. پلی‌استر/ پنبه، ساتن و نایلون در تولید کوسن پرکاربرد هستند و دوام بالایی دارند و آنها را می‌توان به‌راحتی شست.

  • پارچه‌های طبیعی

  پارچه‌های ۱۰۰درصد نخی، پشمی و ابریشم از نوع پارچه‌های طبیعی هستند. پارچه‌های نخی بادوام‌ترین نوع پارچه‌های طبیعی و پارچه‌های ابریشمی و پشمی خالص هم بسیار زیبا هستند. البته همانطور که قبلا گفته شد، نگهداری از این دو نوع پارچه سخت است و مناسب مبلمانی نیستند که در خانه بسیار استفاده می‌شوند.

  تعداد کوسن‌ها چند تا باشد؟

  راهنمای خرید کوسن، چندین کوسن

  تعداد کوسن‌های مورد نیاز بنابر نوع استفاده و تعداد مبلمان و اندازه‌های آنها تعیین می‌شود. هنگام تصمیم‌گیری در مورد تعداد کوسن به دو قانون زیر توجه کنید:

  ۱. هدف‌تان از خرید کوسن چیست؟ می‌خواهید کوسن‌های تزئینی بخرید یا بیشتر به دنبال کوسن‌های کاربردی هستید؟ اگر کوسن‌ها تزئینی هستند و برای مبلمانی می‌خواهید که در بخش رسمی خانه مانند اتاق‌ پذیرایی قرار دارند، پس نباید تعداد کوسن‌های مورد استفاده بیش از حد نیاز باشد.

  اما اگر می‌خواهید جلوی تلویزیون روی مبل لم بدهید یا روی تختخواب‌تان نشسته و کتاب بخوانید، پس چند کوسن بیشتر صدمه‌ای نمی‌زند.

  ۲. پیش از خرید کوسن، بررسی کنید که مثلا، مبلمان اتاق نشیمن یا پذیرایی‌تان یا حتی تختخواب‌تان به چه تعداد کوسن نیاز دارد. این کار را بنابر اندازه مبل‌ در منزل‌تان انجام دهید. مبل‌های بزرگتر به کوسن‌های بیشتری نیاز دارند.

  به‌طور کلی مبل‌ها بنابر اندازه‌شان به ۳ تا ۶ عدد کوسن نیاز دارند.  البته به اندازه کوسن هم باید توجه کرد. کوسن‌های کوچک هرچه تعدادشان بیشتر باشد، به مبلمان جلوه بیشتری می‌دهند.

  طرح مبلمان منزل‌تان را بررسی کنید

  راهنمای خرید کوسن، مبلمان و کوسن

  اگر می‌خواهید کوسن‌هایی بخرید که با مبل‌هایتان هماهنگی داشته باشد، بنابراین پیش از خرید باید طرح و مدل مبل‌تان را کاملا به ذهن بسپارید.

  امروزه بسیاری از مبل‌های بازار برای اینکه جلوه بهتری داشته باشند، همراه با کوسن به‌ فروش می‌رسند. اگر هنگام خرید مبل، همراه آن کوسن هم بود، پس ممکن است مجبور به خرید کوسن اضافی نباشید. البته یادتان باشد بین کوسن کافی یا کوسن بیشتر، مرز بسیار ظریفی وجود دارد. برخی از مبلمان‌ها ممکن است به کوسن‌هایی بیشتر از آنچه که همراه دارند نیاز داشته باشند.

  اگر هنگام خرید مبلمان، همراه آن هیچ نوع کوسنی نبود یا کوسن‌های آن کافی نبود، لازم است خودتان کوسن مناسبی برای آن بخرید. بنابراین باید به رنگ، مدل و بافت کوسن دقت کنید تا علاوه‌بر اینکه راحت باشند، با رنگ و طرح مبلمان‌تان هم هماهنگ باشند.

  پرفروش‌ترین کوسن‌ها را ببینید

  تعویض کوسن‌ها هرچند وقت یک بار باشد؟

  اگر هنگام خرید کوسن، کوسن‌های بادوام که از جنس‌های مرغوب تولید شده‌اند بخرید و از آنها به‌خوبی مراقبت کنید، مجبور به تعویض زودبه‌زود آنها نیستید. اگر کوسن‌ها در معرض گردوغبار و نور خورشید نباشند، طول عمر بالایی خواهند داشت. همچنین اگر در خانه کودک یا حیوان خانگی دارید، کوسن‌ها نمی‌توانند مدت زمانی طولانی سالم بمانند.

  بنابراین برای مراقبت از کوسن‌ها، آنها را از عوامل تخریب‌کننده دور نگه‌دارید تا مجبور به تعویض زودهنگام آنها نشوید. اما شست‌و‌شوی آنها بسیار مهم است؛ سعی کنید هر چند ماه آنها را به‌خوبی بشویید و خشک کنید.

  هزینه خرید کوسن معمولا چقدر است؟

  فقط کیفیت کوسن، قیمت آن را تعیین نمی‌کند، بلکه نوع طراحی و تزئینات آن در گران یا ارزان‌تر بودن آن موثر است. اگر بیشتر قصد خرید کوسن‌های تزئینی دارید و می‌خواهید کوسن‌هایی با طرح‌های مجلل بخرید، پس باید کمی بیشتر هزینه کنید.

  اما اگر صرفا قصد خرید کوسن‌هایی دارید که برای راحتی‌تان باشد، مجبور به خرید کوسن‌هایی با ظرافت بیشتر و گران‌قیمت نیستید. کوسن‌هایی با هزینه کمتر هم نیازتان را برطرف می‌کند.

  لیست قیمت انواع کوسن

  در ضمن معمولا خرید کوسن از برندهای معروف، آنها را گران می‌کند. با وجود اینکه کوسن‌های برند از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار هستند، اما کوسن‌های دیگری هم در بازار وجود دارد که نام چندان معروفی ندارند اما از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می‌توانید با صرف هزینه‌ای کمتر، کوسن‌های دلخواه‌تان را بخرید.

  کلام آخر

  امیدوارم با مطالعه این مقاله، بتوانید کوسن‌های مناسب برای منزل‌تان بخرید. خوشحال می‌شویم از تجربه‌هایتان به ما بگویید. خرید کوسن از ارزان‌ترین فروشنده [see_also]26369[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید