۱۰ اشتباه رایج هنگام خرید جاروبرقی و راه‌های اجتناب از آنها

۱۰ اشتباه رایج هنگام خرید جاروبرقی و راه‌های اجتناب از آنها
راهنمای مطالعه

  با وجود انواع مختلفی از جاروبرقی که در بازار موجود است، احتمالا در حین خرید جاروبرقی به‌راحتی گیج خواهید شد. در این مطلب از «درجه» در مورد اشتباهات رایج در هنگام خرید جاروبرقی و راه‌های اجتناب از آنها صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

  ۱- خرید جاروبرقی بدون ضمانت تعمیر یا سرویس

  در هنگام خرید یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید، این است که آیا می‌توانید جاروبرقی جدید خود را از جایی که خریداری کرده‌اید، سرویس هم بکنید؟

  دقت داشته باشید که جاروبرقی هم ممکن است به هر دلیلی خراب شود بنابراین حتما در هنگام خرید به این مساله دقت داشته باشید که از برندی خرید کنید که ضمانت تعمیر یا سرویس جاروبرقی را به عنوان بخشی از خدمات به شما ارائه دهد، در غیر این‌صورت اگر جاروبرقی‌تان مشکلی پیدا کند حتما دچار مشکل خواهید شد.

  پس همیشه هنگام خرید جاروبرقی، از فروشنده در خصوص ضمانت تعمیر و سرویس این سوالات را بپرسید: «خدمات سرویس‌ و ضمانت رایگان جاروبرقی چه مدت طول می‌کشد؟ آیا خدمات ۲۴ ساعته دارد؟ چه مدت طول می‌کشد تا بعد از سرویس جاروبرقی را برگردانند؟».

  ۲- خرید جاروبرقی بدون امتحان کردن اولیه

  آیا شما حاضرید خودرویی بخرید که رانندگی با آن را تست نکرده‌اید؟ هنگام خرید جاروبرقی هم دقیقا باید درست در همان زمان خرید، جاروبرقی مدنظرتان را روی فرشی شبیه به فرش خود امتحان کنید.

  هنگام انتخاب جاروبرقی جدید باید حتما شخصی که در خانواده شما از آن بیشتر استفاده می‌کند را هم در کنار خود داشته باشید چون اگر بعد از خرید ویژگی خاصی که مد نظر او بوده در آن جاروبرقی وجود نداشته باشد کار جارو کشیدن را برای او سخت خواهد کرد. 

  ۳- خرید جاروبرقی که موهای حیوان خانگی و انسان را نمی‌گیرد

  اشتباهات رایج در خرید جاروبرقی

  یکی از اشتباهات رایج در خرید جارو برقی دقت نکردن به قدرت جمع کردن موی ریخته شده در خانه است. شاید باورتان نشود اما یکی از دلایل خراب شدن جاروبرقی‌ها، موهای حیوانات خانگی و انسان‌هاست. بله درست خواندید؛ موها ممکن است وارد بلبرینگ جاروبرقی شوند و باعث گرم شدن بیش از حد آنها و در نهایت ذوب شدن قسمت‌های پلاستیکی جاروبرقی شما شوند.

  اگر جاروبرقی که مناسب جمع‌آوری مو نباشد را بخرید، باید هر سال یک جاروبرقی جدید بگیرید. جاروبرقی‌های زیادی هستند که برای حل این مشکل یعنی جمع کردن مو طراحی شده‌اند، برخی از این جاروبرقی‌ها حتی یک رول برس فلزی دارند که برای افرادی که موهای بلند دارند بسیار مناسب است. پس حین خرید حتما به این نکته دقت کنید.

  نمونه جاروبرقی‌های دارای سری جمع‌آوری مو

  ۴- خرید جاروبرقی بدون کیسه

  آیا واقعا می‌خواهید خاکی را که با جاروبرقی و به زحمت تمیز کرده‌اید، تنفس کنید؟ خیلی‌ها از اهمیت خرید یک جارو برقی با کیسه اطلاع ندارند.

  ۳۰ سال پیش، اکثر جاروبرقی‌ها بدون کیسه تولید می‌شدند اما به مرور دیده شد که این جاروبرقی‌ها خودشان باعث آلودگی هستند بنابراین رفته‌رفته کیسه بخش اصلی جاروبرقی شد. اما هنوز هم برخی از جاروبرقی‌ها کیسه ندارند.

  اکثر مردم نمی‌دانند که برای کارآمدتر بوددن جاروبرقی‌شان باید فیلترهای آن را هر سه ماه تا یک سال تعویض کنند. پس هنگام خرید حتما به داشتن کیسه جارو برقی با فیلتر هپا دقت کنید. دقت داشته باشید که جاروبرقی‌های بدون کیسه کثیف، سنگین و گران هستند بنابراین از خرید آنها خودداری کنید.

  پرفروش‌ترین جاروبرقی‌ها با فیلتر هپا را ببینید

  [related]28780[/related]

  ۵- خرید جاروبرقی بدون در نظر گرفتن نیازهای خود

  خیلی‌ها فکر می‌کنند که هر چه ولتاژ  یک جاروبرقی بالاتر باشد آن جاروبرقی برای تمیزکاری بهتر است اما این یکی از اشتباهات رایج در خرید جاروبرقی است که باید از آن پرهیز کنید.

  دقت داشته باشید که فقط ۳ مورد است که برای تمیز کردن بهتر جاروبرقی باید به آنها دقت کنید: مکش، جریان هوا و عملکرد رول برس (نه آمپر یا وات).

  حتما در حین خرید دقت کنید که جاروبرقی‌تان را متناسب با فرش یا کف منزلتان خریداری کنید. برخی از جاروبرقی‌ها می‌توانند کف سخت منزل یعنی سرامیک یا پارکت را خراشیده و یا به فرش شما آسیب برسانند.

  پس فقط به این دلیل که دوست شما جاروبرقی خاصی دارد، یا جاروبرقیش زیبا و براق به نظر می‌رسد، همان جارو برقی را نخرید چون شاید آن جاروبرقی برای محیط خانه شما مناسب نباشد. بهتر است حتی قبل از خرید نهایی‌تان از فروشنده بخواهید آن را برای شما روشن کرده و استفاده کند تا مطمئن شوید که همانی است که در منزل به آن نیاز دارید.

  نکته خوب دیگری که بهتر است به آن دقت کنید این است که ضرورتا خرید از فروشگاه‌های بزرگ به این معنا نیست که مشاوره بهتری برای خرید داشته باشیم چون اصولا افرادی که در فروشگاه‌های بزرگ کار می‌کنند برای تمام محصولات آن فروشگاه آگاهی کافی و تخصص ندارند.

  بنابراین بهتر است برای خرید جاروبرقی به فروشگاه‌هایی که به صورت تخصصی روی فروش جاروبرقی کار می‌کنند، مراجعه کنید. چون در این فروشگاه‌ها کارکنان متخصصی هستند که بهتر می‌توانند به شما در خریدتان کمک کنند.

  ۶-  خرید جاروبرقی‌های خیلی سنگین

  جاروبرقی سبک

  دقت داشته باشد که گاهی شاید لازم باشد جاروبرقی را از یک طبقه به طبقه دیگر حمل کنید؛ اینجاست که وزن آن اهمیت پیدا می‌کند.

  تعادل جاروبرقی سنگین هنگام تمیز کردن فرش روی پله‌ها هم کار سخت و البته خطرناکی است. پس اگر می‌خواهید پله‌ها را جارو کنید بهتر است از جاروبرقی‌هایی که به طور خاص برای استفاده در پله‌ها طراحی شده‌اند استفاده کنید.

  بعضی اوقات حتی منطقی است که یک جاروبرقی در طبقه بالا و یکی در طبقه پایین داشته باشید. جاروبرقی‌هایی با اندازه‎‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند پس هنگام خرید به وزن جاروبرقی هم دقت کنید.

  به خاطر داشته باشید که این مسئله مهم است و نباید از آن غافل شوید. به طور کلی، جاروبرقی‌های سبک‌تر بهتر کار می‌کنند.

  ۷- از ملحقات جاروبرقی غافل شوید

  ملحقات و وسایل جانبی جاروبرقی

  یکی از اشتباهات رایج در خرید جاروبرقی دقت نکردن به ملحقات جاروبرقی است. اگر دقت کرده باشید جاروبرقی‌ها، سری‌های مختلفی برای کارکردهای مختلف دارند که کار نظافت و جارو کشیدن را راحت می‌کنند. خصوصا ملحقاتی از جاروبرقی که کوچک و باریک‌اند و برای تمیز کردن گوشه و کنارها طراحی شده‌اند، بسیار در کار نظافت حرفه‌ای کمکتان می‌کنند.

  فقط دقت داشته باشید که ابزار موجود در جاروبرقی باعث افزایش وزن بیش از حد جاروبرقی شما نشود.

  ۸- جاروبرقی پر سروصدا بخرید

  آیا می‌خواهید جاروبرقی شما به اندازه ضربه‌های چکش یا یک کنسرت راک پر سر‌وصدا باشد؟ اگر در خانه حیوان خانگی یا شخصی دارید که بسیار حساس به سر و صداست، حتما قبل از خرید جاروبرقی آن را امتحان کنید تا صدای آن را بشنوید. برخی از جاروبرقی‌ها بسیار آرام هستند. برای قدرتمند بودن لازم نیست که جاروبرقی صدای بلندی هم داشته باشد.

  ۹- جاروبرقی بخرید که ارگونومیک نیست

  جاروبرقی ارگونومیک

  حتما هنگام خرید به دسته جاروبرقی دقت کنید. این که آیا دسته قابلیت تنظیم قدی دارد یا ندارد. اگر از ناحیه کمر مشکل دارید، باید حتما جاروبرقی بخرید که مجبور به خم شدن بیش از حد نشوید. جاروبرقی‌های ایستاده با طراحی خاص خود از این مشکل جلوگیری می‌کنند.

  ۱۰. از فروشگاه‌های کوچک جاروبرقی نخرید

  نکته خوب دیگری که بهتر است به آن دقت کنید این است که ضرورتا خرید از فروشگاه‌های بزرگ به این معنا نیست که مشاوره بهتری برای خرید داشته باشیم چون اصولا افرادی که در فروشگاه‌های بزرگ کار می‌کنند برای تمام محصولات آن فروشگاه آگاهی کافی و تخصص ندارند.

  بنابراین بهتر است برای خرید جاروبرقی به فروشگاه‌هایی که به صورت تخصصی روی فروش جاروبرقی کار می‌کنند، مراجعه کنید. چون در این فروشگاه‌ها کارکنان متخصصی هستند که بهتر می‌توانند به شما در خریدتان کمک کنند.

  در نهایت

  جاروبرقی یکی از مهمترین و غیر قابل جایگزین‌ترین وسیله‌ها در خانه‌هاست. بنابراین قبل از خرید نوع جدیدی از جاروبرقی، به یاد داشته باشید که خرید جاروبرقی از آن دست خریدهاست که اگر اشتباهی در آن انجام دهید به دردسر بزرگی می‌افتید. پس بهتر است قبل و حین خرید نکاتی را که در بالا به آن اشاره کردیم به خوبی مدنظر قرار دهید تا شما هم با اشتباهات رایج در خرید جاروبرقی خریدی ناخوشایند را تجربه نکنید. پیشنهاد ویژه خرید جاروبرقی را ببینید [see_also]30473[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید