چرا فروشگاه‌های اینترنتی به نظرات مشتریان در مورد محصولات خود نیاز دارند؟

چرا فروشگاه‌های اینترنتی به نظرات مشتریان در مورد محصولات خود نیاز دارند؟
راهنمای مطالعه

  چرا فروشگاه‌های اینترنتی به نظرات مشتریان در مورد محصولات خود نیاز دارند؟ نظر مشتریان در مورد محصولات یک فروشگاه اینترنتی چقدر می‌تواند بر روی میزان فروش محصولات تأثیر بگذارد؟

  امروزه بسیاری از افراد جامعه ترجیح می‌دهند که خریدهای خود را به‌صورت اینترنتی یا آنلاین انجام دهند. برخلاف گذشته، میزان اعتماد به این فروشگاه‌ها بسیار بیشتر شده و مردم زیادی حتی خرید اینترنتی را به خریدهای حضوری ترجیح می‌دهند. دلیل اعتمادی که مردم در طول زمان به این فروشگاه‌های اینترنتی پیداکرده‌اند، کارهایی است که صاحبان این فروشگاه‌ها برای جلب رضایت و اعتماد ما انجام داده‌اند. یکی از راه‌های جلب اعتماد در فروشگاه‌های اینترنتی، امکان درج نظرات کاربران و مشتریان است. شما در این قابلیت، هم می‌توانید نظر خود را راجع به محصول خریداری‌شده، در سایت درج کنید تا سایر کاربران هم بتوانند از میزان رضایت شما مطلع شوند.

  اما اهمیت این نظرات، تنها به کاربران فروشگاه‌های اینترنتی برنمی‌گردد بلکه، تأثیر زیادی در میزان فروش و پیشرفت خود سایت‌ها و فروشگاه‌ها نیز ایفا می‌کند. ثبت بازخوردها و نظرات مشتریان، علاوه بر جلب رضایت آن‌ها، می‌تواند منجر به یک ثبات اجتماعی برای سایت شده و با افزایش اعتبار فروشگاه اینترنتی شما، مشتریان بیشتری را جذب کند. خود شما زمانی که ببینید در یک فروشگاه اینترنتی، نظرات زیادی مبنی بر رضایت کاربران در سایت قرار گرفته، قطعاً بیشتر می‌توانید به آن سایت اعتماد کرده و یک خرید اینترنتی عالی را تجربه کنید. درنتیجه تمام این‌ها، قرار دادن نظرات کاربران در فروشگاه‌های اینترنتی، یک بازی برد-برد برای مشتریان و صاحبان آن‌ها است.

  دلایل اهمیت نظرات مشتریان در فروشگاه‌های اینترنتی

  اما این نظرات در سایت‌های فروشگاهی چه میزان اهمیت دارند؟ آیا این نظرات می‌تواند به صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی در میزان فروش و اعتبار فروشگاه آن‌ها کمک کند؟ در ادامه به بررسی این سؤال که چرا فروشگاه‌های اینترنتی به نظرات مشتریان در مورد محصولات نیاز دارند، بیشتر خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

  ایجاد بینش مثبت در مشتریان

  زمانی که کاربران و مشتریان بیشتری اقدام به گذاشتن نظرات خود در وب‌سایت فروش شما می‌کنند، اعتماد بیشتری در کاربران جدید سایت ایجادشده و راحت‌تر می‌توانند خرید خود را انجام دهند. همچنین شما می‌توانید با دریافت انتقادهای سازنده از طرف مشتریان خود، ببینید در چه بخش‌هایی از سایت خود می‌توانید تغییرات مثبتی ایجاد کنید تا به بهبود فروشگاه اینترنتی شما و درنتیجه فروش بیشتر محصولات، کمک کند. درنتیجه بهترین کار، این است که تا حد بالایی رضایت مشتریان خود را چه با ارتقای کیفیت محصولات و چه با بهبود خدمات فروش، بالا ببرید تا با جذب نظرات مثبت، بینش مثبتی هم در ذهن مشتریان خود ایجاد کنید.

  تأثیر مستقیم در رتبه‌بندی سئو

  یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند بر اهمیت بالای نظرات مشتریان فروشگاه‌های اینترنتی درباره محصولات بی افزاید، تأثیر آن بر روی رتبه‌بندی وب‌سایت این فروشگاه‌ها است. هرچه این رتبه‌بندی بالاتر بوده و میزان اعتبار وب‌سایت شما در موتور جستجوی گوگل بیشتر شده و به‌تبع آن، میزان بازدید و بازخورد وب‌سایت نیز بالا می‌رود.

  زمانی که کاربران در مورد محصولات شما نظر می‌دهند، به‌احتمال‌زیاد از همان کلمات کلیدی صفحه شما استفاده کرده و به‌این‌ترتیب، متن‌های انحصاری بیشتری در مورد محصول موردنظر در سایت وجود خواهد داشت. هرچه این اتفاق به‌دفعات بیشتری تکرار شود، فروشگاه اینترنتی شما در موتورهای جستجو از اعتبار بیشتری بهره‌مند شده و درنتیجه، وب‌سایت فروشگاهی شما برای قرار گرفتن در لیست نتایج جستجو شانس بیشتری پیدا خواهد کرد.

  افزایش نرخ تبدیل سایت

  از دلایل بااهمیت دیگر که فروشگاه‌های اینترنتی به نظرات کاربران نیاز دارند، این است که نرخ تبدیل سایت خود را بالا ببرند. نرخ تبدیل، هرگونه اقدامی در سایت است که منجر به تبدیل بازدیدکننده وب‌سایت شما، به مشتری شود. روند محاسبه نرخ تبدیل به این صورت است که اگر شما به‌عنوان‌مثال ۱۰۰ نفر بازدید در طول یک ماه داشته باشید و از این میان، ۲۵ نفر آن‌ها برای خرید از فروشگاه اینترنتی شما اقدام کنند، نرخ تبدیل به‌صورت ۱۰۰/۲۵ حساب شده و به معنای وجود نرخ تبدیل ۲۵ درصدی در وب‌سایت شما است. بدیهی است که هرچه نرخ تبدیل فروشگاه شما رشد بیشتری داشته و بالاتر برود، موفقیت روزافزون سایت را به دنبال خواهد داشت.

  تبدیل‌ها در یک وب‌سایت، می‌تواند از ساده‌ترین اقدامات کاربران از یک کلیک ساده تا اقدام به خرید را شامل شود. داشتن نظرات بیشتر کاربران در سایت نیز، می‌تواند تأثیر زیادی در افزایش نرخ تبدیل داشته و رتبه سایت شما را تا حد بالایی ارتقا دهد.

  حتی نظرات منفی هم برای فروشگاه‌های اینترنتی اهمیت دارد

  داشتن این تصور که تنها داشتن نظرات مثبت و تعریف و تمجیدها از وب‌سایت شما می‌تواند منجر به افزایش اعتماد در مشتریان و درنتیجه خریدهای بیشتر شود، کاملاً اشتباه است. اگرچه که داشتن نظرات مثبت بیشتر، تأثیر بیشتری نیز در جلب نظر مشتری دارد، اما زمانی که یک کاربر بتواند نظرات منفی را هم در مورد محصولات شما ببیند، متوجه می‌شود که در وب‌سایت شما چیزی برای پنهان‌سازی وجود ندارد. زمانی که کاربر بتواند هم نظرات مثبت و هم نظرات منفی را در کنار هم ببیند، راحت‌تر می‌تواند تصمیم خود را برای خرید انجام دهد و اعتماد به فروشگاه اینترنتی شما هم بیشتر خواهد شد.

  تصور کنید در مورد یک محصول، صدها نظر مثبت و امتیازات بالایی وجود دارد بدون اینکه حتی یک نظر منفی دراین‌بین دیده شود؛ قطعاً این شرایط می‌تواند کمی شک‌برانگیز شود. فراموش نکنید که مشتریان شما به نظرات منفی به‌عنوان یک نظر شخصی نگاه می‌کنند که قرار گرفتن آن‌ها در کنار نظرات مثبت، باعث می‌شود که هم عملکرد شما و هم نظرات مثبت سایر کاربران، صادقانه‌تر به نظر بیاید. پس نگران بازخوردهای منفی نباشید و بدانید که می‌تواند برای کسب‌وکار شما مفید باشند. البته که این بدان معنا نیست که سعی کنید نظرات منفی را بیشتر کنید، بالا بردن کیفیت محصولات و خدمات فروش، باید هدف اصلی شما باشد.

  به‌گونه‌ای عمل کنید که در وب‌سایت‌های دیگر هم از فروشگاه اینترنتی شما حرف بزنند

  شاید تابه‌حال به این موضوع فکر نکرده باشید، اما زمانی که کاربران اینترنت، نظرات خود درباره فروشگاه اینترنتی شما را در وب‌سایت‌های مرتبط دیگر ثبت کنند، اثر بسیار زیادی در بالا بردن شانس موفقیت وب‌سایت شما خواهد گذاشت. تابه‌حال هرکدام از دلایل اهمیت نظرات مشتریان در فروشگاه‌های اینترنتی را که بررسی کرده‌ایم، به الگوریتم‌های موتورهای جستجو در افزایش رتبه‌بندی وب‌سایت شما مربوط بوده‌اند. یکی از الگوریتم‌های گوگل، در اهمیت لینک‌ها و کلمات کلیدی است که به محصولات و یا صفحات وب‌سایت فروشگاه اینترنتی شما اشاره دارد.

  زمانی که کاربران زیادی در وب‌سایت‌های مرتبط با کسب‌وکار شما و یا حتی در سایت‌های نقد و بررسی، نظرات خود را درباره سایت شما درج کرده و آدرس فروشگاه اینترنتی‌تان را در نظرات خود بیاورند، رتبه شما بالاتر خواهد رفت. داشتن نظرات در وب‌سایت‌های دیگر، حتی اهمیت بیشتری از نظرات مستقیم مشتریان در فروشگاه اینترنتی شما دارد. با این کار، احتمال قرار گرفتن شما در صفحات اول نتایج جستجوها بالاتر رفته، رتبه SEO بالاتری خواهید داشت و درنتیجه آن، کاربران جدید و درنتیجه مشتریان جدید به سایت شما جذب خواهند شد.

  مدیریت نظرات با پلتفرم نظرتو

  سایت نظرتو ابزاری برای فروشگاه‌های اینترنتی است که به‌وسیله آن مدیران بازاریابی و صاحبین کسب‌وکار می‌توانند نظرات مشتریان خود را جمع‌آوری، مدیریت و بهینه‌سازی کنند و با کمک آن بتوانند از مزایای نظرات و کامنت های مشتریان بیشینه استفاده را ببرند. در نظرتو می‌توانید لیست امن ترین کسب‌وکارها از دیدگاه مشتریان را ببینید و با در آن نظرات مشتریان و مخاطبان خود را مدیریت کنید.

  استفاده از نظرتو به دلیل استقلالی که کاربر در درج نظرات دارد باعث افزایش اعتماد و کاهش ریسک خرید می‌شود.

  سخن نهایی

  در این مقاله به بررسی این سؤال که چرا فروشگاه‌های اینترنتی به نظرات مشتریان در مورد محصولات نیاز دارند، پرداختیم، همان‌طور که مشاهده کردید نظر مشتریان در اعتبار و میزان فروش محصولات یک سایت فروشگاهی می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. علاوه بر این برای کسب‌وکارها ابزار حرفه‌ای برای مدیریت نظرات مشتریان معرفی گردید. نظر شما در مورد اهمیت نظر مشتریان بر روی میزان فروش محصولات یک فروشگاه اینترنتی چیست؟ یک فروشگاه آنلاین برای جلب رضایت مشتریان خود باید از چه روش‌هایی استفاده کند؟ منتظر نظرات شما در سایت هستیم.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید