همه آنچه که پیش از خرید میز و صندلی کامپیوتر باید بدانید

همه آنچه که پیش از خرید میز و صندلی کامپیوتر باید بدانید
راهنمای مطالعه

  هنگام خرید میز و صندلی کامپیوتر باید به نکات مهمی نظیر طراحی، ابعاد و ارتفاع میز و ارگونومیک بودن صندلی توجه کنید تا تجربه کاربری دلپذیری داشته و در بلند مدت دچار آسیب‌های جسمانی نشوید.

  تا چند سال قبل افراد بسیاری به صورت فریلنسر کارشان را از خانه انجام می‌دادند اما از زمان شیوع کرونا، تعداد افراد دورکار به شکل چشمگیری بشتر شده است. بنابراین تجهیزات لازم برای انجام دادن وظایف محوله باید در منزل وجود داشته باشد. از میان این تجهیزات باید به میز و صندلی کامپیوتر اشاره کرد که به یکی از لوازم اساسی خانه بدل شده‌اند.

  خرید میز کامپیوتر

  وقتی در منزل کار می‌کنید، داشتن میز کامپیوتر استاندارد بسیار مهم و ضروری است چرا که جدای از طراحی ظاهری استاندارد نبودن آن می‌تواند به مرور زمان مشکلات زیادی را برایتان به دنبال داشته باشد. بنابراین حین خرید میز و صندلی کامپیوتر حتما این موارد را مد نظر داشته باشید:

  • ابعاد میز
  • جنس میز
  • طراحی ظاهری
  • ارتفاع میز
  • داشتن کشوهای اضافی
  • قیمت میز کامپیوتر

  طراحی میز کامپیوتر

  تصمیم‌گیری در مورد شکل میز کامپیوتر اهمیت زیادی دارد. گاهی‌اوقات فضایی که برای میز کامپیوتر در اختیار دارید، شکل و اندازه میز را به شما تحمیل می‌کند. اما اگر به اندازه کافی فضا دارید، به شکل میز کامپیوترتان توجه کنید.

  میز مستطیلی

  خرید میز و صندلی، میز مستطیلی

  میز مستطیلی را هر کجای اتاق‌تان که بخواهید می‌توانید به‌راحتی بگذارید.

  میز به شکل L

  خرید میز و صندلی، میز ال

  این نوع میز را خیلی راحت می‌توانید در گوشه دیوار اتاق خانه‌تان قرار دهید. همچنین اگر هنگام کار با کامپیوتر لازم است کتاب یا دفتری کنارتان باشد، بدون دردسر می‌توانید آن را روی میز کنار‌ میزکارتان قرار دهید و در صورت نیاز به آن مراجعه کنید.

  میز به شکل U

  خرید میز و صندلی، به شکل یو

  میزهای U-شکل بهترین میز برای کامپیوتر هستند چرا که با استفاده از آنها فضای بسیاری در دسترس خواهید داشت. البته این نوع میز، فضای زیادی از اتاق را به خود اختصاص می‌دهد و به همین خاطر مناسب اتاق‌های بزرگ است. با وجود این نوع میز، علاوه بر راحتی، فضای اتاق‌تان هم به‌نظر زیبا و عالی خواهد آمد.

  میز مناسب گوشه اتاق

  خرید میز و صندلی کامپیوتر، گوشه اتاق

  این نوع میزها معمولا مناسب گوشه اتاق هستند. البته نشستن رو به دیوار ایده‌آل و جالب نیست؛ اما اگر اتاق بسیار کوچکی دارید، این میز مناسب‌تان است. با وجود کوچک بودن اتاق همچنان میزی خواهید داشت که کامپیوتر و لوازم مورد نیازتان در دسترس‌تان خواهد بود.

  میز کامپیوتر دیواری

  خرید میز و صندلی کامپیوتر، میز کامپیوتر دیواری

  میز دیواری شکل خاصی دارد اما بیشتر آنها شبیه میزهای مستطیلی هستند با این تفاوت که به دیوار متصل می‌شوند. در واقع هر دیواری که در خانه‌تان بخواهید می‌توانید این میز را به آن متصل کنید و کامپیوتر را روی آن قرار دهید.

  میز دیواری پایه‌دار یا بدون پایه در بازار است که مطابق با نیازتان می‌توانید یک مدل از آن را تهیه کنید.

  میز کامپیوتر چند تکه

  خرید میز و صندلی کامپیوتر، میز چند تکه

  این نوع میز کامپیوتر بسیار عالی و کار با آن راحت است. زیرا هر زمان بنا به نیازتان می‌توانید بخش‌های مجزای آن را، مانند کشوها یا قسمتی از میز را جابه‌جا کنید.

  اندازه میز کامپیوتر

  خرید میز و صندلی کامپیوتر، اندازه میز

  پیش از خرید میز باید به اندازه آن توجه کنید:

  ابعاد سطح میز

  موقع خرید میز کامپیوتر، حتی اگر فضای اتاق‌تان کوچک است، میزی بخرید که سطح رویه آن تا جایی‌که امکان دارد بزرگ باشد. سطح رویه جادار میز موجب راحتی کارتان با کامپیوتر می‌شود. در ضمن اگر بیش از یک صفحه نمایشگر کامپیوتر داشته باشید، به اندازه کافی برای نمایشگر دوم روی میز جا خواهید داشت.

  همچنین روی میز کامپیوتر فضای کافی برای صفحه کلید و وسایل مورد نیاز دیگرتان، مانند کتاب، کاغذ، خودکار و موارد دیگر هم خواهید داشت.

  عرض یا عمق میز

  کمتر کسی به عرض میز کامپیوتر اهمیت می‌دهد، اما اگر قد بلند باشید و بخواهید میزتان را مقابل دیوار بگذارید، عرض کم میز آزارتان خواهد داد. در این حالت مجبور می‌شوید پاهایتان را کمی جمع کنید. اما عرض مناسب میز، پاهایتان را در بهترین حالت قرار می‌دهد.

  عرض میز باید حداقل ۴۵ تا ۶۰ سانتی‌متر باشد. البته اگر میز را مقابل دیوار نمی‌گذارید یا جلوی میز بدنه‌ ندارد و فقط دو بدنه کناری دارد و می‌توانید پایتان را به‌راحتی دراز کرده و دیگر نگران بزرگ یا کوچک بودن عرض میز نباشید.

  با این حال میزی بخرید که عرض یا عمق آن به اندازه کافی باشد تا هر جور که مایلید آن را در اتاق قرار دهید.

  [related]34015[/related]

  ارتفاع

  ارتفاع میز کامپیوتر هم بسیار مهم است. ارتفاع میز باید با قدتان متناسب باشد تا بدین‌ترتیب برای پاهایتان، حتی اگر خواستید آنها را رویهم قرار دهید به‌ اندازه کافی جا باشد. همچنین دست‌تان باید به‌راحتی قرار بگیرد و آرنج‌تان تقریبا زاویه ۹۰ درجه بسازد. در صورتی کا ارتفاع میز استاندارد نباشد به مرور زمان آسیب جبران ناپذیری به بدنتان وارد خواهد شد.

  هنگام خرید میز حتما ارتفاع آن را با صندلی دلخواه‌تان آزمایش کنید و ارتفاعی متناسب با صندلی و البته قدتان انتخاب کنید.

  ویژگی‌های مهم دیگر میز کامپیوتر

  اگر ساده‌گرا هستید، احتمال دارد فقط یک میز مسطح با چهار تا پایه برای کامپیوترتان بخواهید اما اگر چیزی بیشتر از یک میز کامپیوتر ساده می‌خواهید، پس هنگام خرید، ویژگی‌های زیر را در نظر بگیرید:

  ۱. مرتب نگهداشتن سیم‌ها

  میز و صندلی کامپیوتر، سیم‌ها

  اگر کامپیوترتان به‌طور کل بدون سیم کار می‌کند مشکلی با سیم‌ها نخواهید داشت، در غیراینصورت به فکر میزی باشید که بتوانید سیم‌های مربوط به کامپیوتر و ابزارهای دیگرتان را مرتب کنید. هنگام خرید میز کامپیوتری بخرید که بخش‌هایی برای مخفی نگهداشتن سیم‌ها داشته باشند. در بازار انواع میزهایی وجود دارد که این امکان را به شما می‌دهند. با خرید چنین میزی دیگر مجبور نیستید، نیمی از سطح رویه میزتان را به سیم‌ها اختصاص دهید.

  ۲. سینی یا ریل کشوی صفحه‌کلید

  میز و صندلی کامپیوتر، سینی صفحه کلید

  میز کامپیوتری بخرید که سینی یا ریل کشوی صفحه‌کلید داشته باشد. البته اگر فردی قدبلند هستید، ممکن است جایتان را کمی تنگ کند. سینی صفحه‌کلید، وسیله‌ای بسیار مفید است و با کمک آن دیگر مجبور نیستید، فضایی از میز را به صفحه‌کلید کامپیوتر اختصاص دهید. موقع خرید میزی که به سینی صفحه‌کلید مجهز است، مطمئن باشید که این سینی محکم و باکیفیت باشد و ریل آن نرم و روان کار کند.

  ۳. میز ارگونومی

  میز و صندلی، ارگونومی

  این روزها از واژه ارگونومی برای محصولات بسیاری استفاده می‌شود. ارگونومی به معنای متناسب کردن شرایط محیط کار با ویژگی‌ها و نیازهای انسان‌هاست. متاسفانه بیشتر محصولاتی که امروزه در بازار تحت عنوان ارگونومیک عرضه می‌شود، ادعایی بیش نیست. کار با بسیاری از این محصولات با وجود ارگونومیک بودن، اصلا راحت نیست. از این محصولات به‌طور نمونه می‌توان به صفحه‌کلید زاویه‌دار یا منحنی اشاره کرد. برخی از افراد می‌گویند کار با این نوع صفحه‌کلید که به‌اصطلاح ارگونومیک است، بسیار سخت و پرزحمت است.

  با اینحال نباید ارگونومی بودن را به‌طور کل کنار گذاشت. موقع خرید میز کامپیوتر باید میزی بخرید که وقتی پشت آن می‌نشینید، بدن‌تان در وضعیت راحتی قرار بگیرد.

  ۴. محلی برای نگهداری وسایل

  میز و صندلی کامپیوتر، قفسه هاچ

  هنگام خرید میز کامپیوتر به خرید کشو یا کابینت مخصوص میز توجه کنید. بدین ترتیب روی میزتان کاملا خالی و خلوت باقی می‌ماند. البته بیشتر میزها کشو هم دارند اما اگر می‌خواهید میز کامپیوتری بخرید که ساده است و فقط چهار پایه دارد، خرید کشو ضروری به نظر می‌رسد.

  البته برخی وسایل متعددی هنگام کار کنار خود دارند و فقط چند کشوی ساده نیازشان را برطرف نمی‌کند. می‌توانید علاوه‌بر کشوهای میز، کشو یا کابینت جدا هم بخرید و کنار میز بگذارید.

  همچنین قفسه هاچ (Hutch) هم می‌توانید بخرید و کنار میز کامپیوترتان قرار دهید و کتاب‌ها و برخی از وسایل‌تان را درون آن قرار دهید و اتاق‌ و میز کامپیوتر منظمی داشته باشید.

  توجه:

  اگر در منزل‌تان کودک یا کودکانی دارید، شاید خرید کشوی مجهز به قفل ایده خوبی باشد. بدین ترتیب اگر وسایلی دارید که می‌خواهید در جایی امن باقی بمانند، کشوهای قفل‌دار به کمکتان می‌آیند.

  ۵. چرخ زیر میز

  خرید میز و صندلی، چرخ

  اگر می‌خواهید میز یا کیس کامپیوترتان را به‌راحتی جابه‌جا کنید، برای آنها چرخ‌های مخصوص زیر میز یا مبلمان بخرید.

  سبک و مدل میز کامپیوتر

  اگر برایتان مهم است که طرح و سبک میز کامپیوترتان با دکوراسیون خانه‌تان هماهنگی داشته باشد، پس هنگام خرید میز به سبک آن هم توجه کنید. امروزه میز در سبک و طرح‌های مختلف تولید می‌شود. هنگام خرید باید ببینید می‌خواهید میزتان صرفا شبیه میزهای اداری باشد یا نوع دیگری را ترجیح می‌دهید.

  میزهای کامپیوتر در سبک‌های مختلف اداری، مدرن، روستایی و معمولی در بازار وجود دارد و می‌توانید یکی از این سبک و مدل‌ها را انتخاب کنید. در سبک‌های روستایی تمام قطعات میز از چوب ساخته می‌شود.

  جنس میز کامپیوتر

  جنس و مواد به‌کار رفته در تولید میز کامپیوتر معیار بسیار مهمی است که قبل از خرید کامپیوتر باید به آن توجه کنید. در واقع جنس میز کامپیوتر به‌طور مستقیم روی قیمت، وزن و ظاهر میز اثر می‌گذارد.

  میز چوبی

  میز و صندلی کامپیوتر، چوبی

  در تولید بیشتر میزها از چوب معمولی، چوب صنعتی، نئوپان، نئوپان لمینت‌شده، شیشه و فلز استفاده می‌شود. اگر از نظر بودجه در مضیقه نیستید، بهتر است میزی بخرید که از چوب خالص تولید شده باشد. میز‌های فلزی یا نئوپان نسبتا ارزان هستند.

  اگر می‌خواهید میز کامپیوترتان مدت طولانی سالم بماند، بنابراین از جنس چوب محکم بخرید و هرگز به سراغ نئوپان نروید. البته چوب، از همه گران‌تر و سنگین‌تر است اما قوی‌ترین و محکم‌ترین هم است. در ضمن چوب هرگز از مد نمی‌افتد و اگر دوست داشته باشید می‌توانید از انواع میزهایی که روی آنها طرح‌های زیبایی کنده‌کاری شده است، تهیه کنید.

  اما چوب در برابر لکه، خش و آب بسیار آسیب‌پذیر است. این موارد به‌مرور زمان می‌توانند از ظاهر زیبای آن بکاهند.

  میز شیشه‌ای

  میز و صندلی کامپیوتر، شیشه‌ای

  میز کامپیوتر شیشه‌ای هم در بازار وجود دارد که در طرح‌ها متنوعی تولید می‌شود. قیمت میزهای شیشه‌ای معمولا ارزان‌تر از چوب هستند و می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کمتر از چوب، میزی عالی و کارآمد بخرید. این نوع میزها هم مانند میزهای چوبی ظاهری زیبا و شیک دارند و می‌توانید آنها را با دکوراسیون اتاق‌تان هماهنگ کنید.

  [related]4818[/related]

  مزیت دیگر میز شیشه‌ای این است که راحت و بدون دردسر تمیز می‌شود و لکه‌های ایجادشده احتمالی روی آن، خیلی زود پاک می‌شوند.

  اما از معایب میزهای شیشه‌ای، شکننده بودن آنهاست. و دایم باید مراقب باشید، جسمی سخت به آن برخورد نکند. در غیر اینصورت زود می‌شکند.

  ایراد دیگر میزهای شیشه‌ای این است که تمام سیم‌هایی که به کامپیوترتان متصل هستند، از زیر میز کاملا مشخص‌اند. بنابراین اگر احساس می‌کنید، نمی‌توانید این شلوغی‌ها را تحمل کنید، میز شیشه‌ای مناسب‌تان نیست.

  ایراد دیگر میزهای شیشه‌ای، سنگینی بسیار زیاد آنهاست. در واقع هر دو میزهای چوبی و شیشه‌ای سنگین هستند و آنها را نمی‌توان راحت جابه‌جا کرد.

  میز فلزی

  میز و صندلی کامپیوتر، فلزی

  نکهداری و تمیز کردن میزهای فلزی راحت است و می‌توانید حتی با یک پارچه نمدار میز را کاملا تمیز کنید. در ضمن میزهای فلزی از میزهای چوبی یا شیشه‌ای سبک‌تر هستند و در صورت لزوم می‌توانید آنها را راحت‌تر از میزهای دیگر حرکت دهید و به مکانی جدید منتقل کنید.

  مزیت دیگر میزهای فلزی این است که در شکل و پرداخت‌های متنوع تولید و به‌راحتی با هر دکوراسیونی سازگار می‌شوند. همچنین میز فلزی مانند چوب به‌مرور دچار فرسودگی نمی‌شود و مانند شیشه نمی‌شکند.

  از طرفی چنانچه میزهای فلزی صدمه ببینند یا دچار خراش بشوند، تعمیر کردن آنها مشکل است.

  موضوع دیگر هم حرارت است. اگر میز فلزی کنار پنجره اتاق زیر نور خورشید قرار داشته باشد، به‌سرعت داغ می‌شود و گرمای خورشید را به تمام وسایل روی میز منتقل می‌کند. در نتیجه نشستن پشت آن سخت و عذاب‌آور می‌شود.

  جدیدترین مدل‌های میز کامپیوتر را ببینید

  مدل پایه‌های میز کامپیوتر

  مدل‌ پایه‌های میز کامپیوتر متنوعی در بازار وجود دارد که از برخی از آنها می‌توان به پایه‌های معمولی، پایه‌های ضربدری یا پایه‌های قفسه‌دار اشاره کرد.

  میز و کامپیوتر صندلی، چهارپایه معمولی چهار پایه معمولی

  میز و صندلی کامپیوتر، ضربدری چهارپایه ضربدری

  میز و صندلی کامپیوتر، پایه‌های قفسه‌دار پایه‌های قفسه‌دار

  با توجه به راهنمایی‌های فوق می‌توانید میز کامپیوتر مناسب برای خود تهیه کنید. در ادامه راهنمای خرید صندلی مناسب ارائه شده است.

  [related]34110[/related]

  خرید صندلی کامپیوتر

  میز و صندلی کامپیوتر، صندلی کامپیوتر

  محققان در بررسی‌های چند ساله خود به این نتیجه رسیده‌اند که هر قدر می‌گذرد مردم بیش از گذشته پشت میز تحریر یا کامپیوترشان می‌نشینند و کمتر از جای خود بلند می‌شوند. همچنین چندین بررسی در زمینه میز و صندلی‌های ارگونومیک انجام شده است که نشان می‌دهد صندلی اداری استاندارد می‌توانند از بدن فرد حمایت کنند و بازدهی و کارایی کارمندان را افزایش دهند.

  صندلی‌های اداری غیر اسناندارد باعث می‌شوند در مدت زمان کم احساس خستگی کنید و کمردرد به سراغ‌تان بیاید. بنابراین برای اینکه سلامت جسمی‌تان به خطر نیفتد و ذهن‌تان موقع کار آرامش داشته باشد، باید در پی خرید صندلی اداری یا کامپیوتری باشید که استاندارد و متناسب با شرایط شما باشد.

  موقع خرید صندلی کامپیوتر به نکات زیر توجه کنید:

  ۱. بودجه خرید صندلی

  مهم‌ترین چیزی که هنگام خرید وسیله‌ای مانند صندلی کامپیوتر باید در نظر بگیرید، مقدار بودجه‌ای است که می‌توانید به آن اختصاص دهید. زیرا بیشتر عوامل و تصمیم‌گیری‌هایتان در خرید، به بودجه‌تان مرتبط می‌شود.

  در بازار انواع متفاوتی صندلی کامیپوتر وجود دارد که قیمت آنها از ارزان تا بسیار گران متغیر است. البته لازم نیست حتما برای داشتن یک صندلی مناسب نوع بسیار گران آن را بخرید. برخی از صندلی‌های گرانقیمت بیشتر از آنچه که به ویژگی‌های خوب آن مانند ارگونومی بودن توجه داشته باشند، زیبایی و ظاهر خوب را در نظر گرفته‌اند.

  به‌ جای خریدن صندلی‌های بسیار گران یا بسیار ارزان، به نوعی صندلی توجه کنید که قیمت متوسطی دارد و در عین حال صندلی مناسبی برای نشستن ساعت‌ها روی آن و انجام دادن کارهای کامپیوتری‌تان است.

  ۲. نوع صندلی

  میز و صندلی کامپیوتر، چرمی

  موضوع دیگری که به آن باید توجه کنید، نوع صندلی کامپیوتر است. طرح‌ها و نمونه‌های متفاوتی از صندلی‌‌ها در بازار وجود دارد که با توجه به فضای اتاقی که دارید باید یکی از آن را انتخاب کنید.

  مثلا، اگر اتاق‌ و میز کامپیوترتان بسیار کوچک است یا حتی میز کامپیوترتان از نوع ایستاده است، باید صندلی مناسب آن را بخرید. برخی از صندلی‌ها دسته یا زیرسری ندارند.

  در واقع هنگام خرید میز و صندلی کامپیوتر باید تمام این موارد را در ذهن داشته باشید. پیش از خرید ببینید که چه نوع صندلی مناسب فضا و همچنین نیازتان است و به سراغ آن نوع صندلی بروید.

  موضوع مهم دیگری که در این خصوص باید به آن توجه کنید، جنس و نوع پرداخت صندلی است. مثلا می‌خواهید روکش صندلی‌تان پارچه‌ای باشد یا چرم. البته صندلی‌های چرمی زیباتر به نظر می‌رسند و راحت‌تر تمیز می‌شوند. اما یک صندلی پارچه‌ای باکیفیت، ارزان‌تر از نوع چرمی آن است و همچنین در روزهای گرم سال، راحت‌تر هستند.

  در ضمن اگر قابلیت تنفس صندلی برایتان مهم است و نمی‌خواهید پس از ساعت‌ها نشستن روی صندلی کمرتان گرم شود و از شدت گرما عرق کند، تکیه‌گاه آن مشبک باشد بهتر است.

  ۳. صندلی ارگونومیک

  میز و صندلی کامپیوتر، ارگونومی

  همانطور که هنگام خرید میز کامپیوتر باید به ارگونومی بودن آن توجه کنید، صندلی کامپیوتر هم باید ارگونومی باشد. در واقع با خرید این نوع صندلی می‌توانید تمام قسمت‌های مختلف آن را مطابق با نیازتان تنظیم کنید و وقتی ساعت‌ها پشت کامپیوتر می‌نشینید، خسته نشده و بدن‌تان درد نگیرد.

  تکیه‌گاه این نوع صندلی را می‌توانید عقب و جلو ببرید، ارتفاع آن، زیرسری و دسته‌های صندلی را به‌دلخواه تنظیم کنید. البته فراموش نکنید، قیمت این نوع صندلی‌ها در مقایسه با صندلی‌های معمولی گران‌تر است.

  همچنین این روزها با توسعه فناوری‌های گوناگون، صندلی‌هایی وارد بازار شده که با توجه به طرز نشستن فردی که رو آن می‌نشیند، تنظیمات لازم را انجام می‌دهد. در واقع تکیه‌گاه صندلی به‌طور دایم با حالت نشستن فرد تغییر می‌کند.

  ۴. پشت‌کمری صندلی

  پشت‌کمری صندلی کامپیوتر را دست کم نگیرید. صندلی‌های ارزان‌قیمت به پشت‌کمری مجهز نیستند. با اندکی هزینه بیشتر می‌توانید از صندلی‌هایی که پشت‌کمری دارند خریداری کنید. حفظ صحیح حالت بدن روی صندلی مهم است. به‌ویژه اگر مجبور باشید ساعت‌ها روی صندلی بنشینید. پشت‌کمری می‌تواند از پهلو‌ها، شانه‌ها و لگن فردی که ساعت‌ها روی صندلی نشسته است حمایت کند و مراقب انحنای داخلی ستون و فقرات پایینی بدن باشد.

  ۵. پهنای مناسب

  پهنا و عمق صندلی کامپیوتر باید به اندازه‌ای باشد که بتوانید راحت روی آن بنشینید. اگر قدبلند هستید، باید عمق صندلی بیشتر باشد. در واقع وقتی روی صندلی می‌نشینید باید کمرتان به تکیه‌گاه صندلی برسد و بین نشیمن‌گاه صندلی و پشت زانویتان ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر فاصله باشد.

  همچنین پهنای صندلی باید آنقدر باشد که به‌راحتی درون صندلی جا بگیرید.

  ۶. دسته و کنترل‌های تنظیم صندلی

  موقع خرید صندلی کامپیوتر تمام بخش‌های آن را از جمله، دسته‌ها و کنترل‌های تنظیم را بررسی کنید. در ضمن دسته‌ها مانند تکیه‌گاه و ارتفاع صندلی باید تنظیم‌شدنی باشند. استفاده از کنترل‌های تنظیم صندلی هم باید راحت و بی‌دردسر باشد.

  ۷. صندلی چرخان و چرخدار

  میز و صندلی کامپیوتر، چرخ‌دار

  توانایی حرکت دادن صندلی‌تان در اتاق به سودمندی صندلی می‌افزاید. همچنین اگر بتوانید هنگامی که روی صندلی نشسته‌اید به اطراف‌تان بچرخید، بدون زحمت به وسایلی که نیاز دارید و در اطراف‌تان است، دسترسی پیدا می‌کنید.

  ۸. امتحان صندلی هنگام خرید

  نکته آخر که هنگام خرید صندلی باید به آن توجه کنید، امتحان کردن صندلی در فروشگاه است. روی صندلی بنشینید و راحت بودن آن و تمام تنظیم‌کننده‌هایش را بررسی کنید و پس از اینکه مطمئن شدید صندلی مناسب‌تان است، آن را بخرید.

  محبوب‌ترین صندلی‌های کامپیوتر را ببینید

  کلام آخر راهنمای خرید میز و صندلی کامپیوتر

  در ایم مطلب شما را با انواع میز و صندلی کامپیوتر از نظر جنس، نوع، طراحی و اهمیت آن روی سلامتی کاربر آشنا کرده و اهمیت مواردی نظیر ارتفاع، ابعاد و ارگونومیک بودن این لوازم شرح دادیم. امیدواریم راهنمایی‌های این مقاله به شما در خرید میز و صندلی کامپیوتر متناسب با نیازتان کمک کند. خوشحال می‌شویم تجربه‌های خودتان در این زمینه را با ما هم در میان بگذارید. [see_also]19222[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید