راهنمای خرید بهترین گیاهان آپارتمانی گران‌قیمت و ارزان‌قیمت

راهنمای خرید بهترین گیاهان آپارتمانی گران‌قیمت و ارزان‌قیمت
راهنمای مطالعه

  در این مقاله به بررسی بهترین گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت و گران‌ قیمت می‌پردازیم و به شما کمک می‌کنیم تا با در نظر گرفتن فاکتور قیمت، بهترین گیاه آپارتمانی را برای خانه خود انتخاب کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

  این روزها با افزایش آپارتمان‌نشینی و زندگی در مجتمع‌ها، گیاهان آپارتمانی طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند. در این شرایط، لازم است که از بهترین گیاهان آپارتمانی شناخت داشته باشیم. گیاهان آپارتمانی و به طور کلی گیاهان، به ایجاد فضایی آرامش‌بخش‌تر و زیباتر در محیط کار و محیط زندگی کمک می‌کنند و از نظر روانشناسی نیز استرس و فشارهایی را که بر هر فضایی حاکم شده باشد، کاهش می‌دهند.

  همچنین جالب است بدانید که بعضی از گیاهان می‌توانند به پاک‌سازی هوا و کاهش مشکلات تنفسی و عمومی در بدن کمک کنند. بنابراین لازم است که هنگام خرید گیاهان آپارتمانی، بهترین ویژگی‌های آن‌ها را در نظر بگیریم. در این میان فاکتور قیمت، نقش مهمی در انتخاب گیاهان دارد؛ پس لازم است که قبل خرید، انتظارات خود را بشناسیم و مطابق آن گیاه موردنظر را انتخاب کنیم. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بهترین گیاهان آپارتمانی را متناسب با قیمت آن‌ها بررسی کنیم.

  بهترین گیاهان آپارتمانی گران قیمت

  لاکی بامبو

  بهترین گیاهان آپارتمانیاز میان بهترین گیاهان آپارتمانی گران قیمت می‌توان به بابمو اشاره کرد که فروش آن به صورت شاخه‌ای است. بامبو با توجه به تعداد پیچ ساقه‌ها، بافته بودن ساقه یا زادگاه آن، قیمت متفاوتی دارد.

  لاکی بامبو که نام علمی آن‌ها «دراسینا» یا «Dracaena Sanderian» است را به بامبوهای شانس می‌شناسند و بر اساس فنگ‌شویی این گیاه علاوه بر زیبایی و لوکس بودن، به صاحبان خود در هر محیطی خوش‌شانسی و ثروت را نیز هدیه می‌کند و آرامش فضا را افزایش می‌دهد. این گیاه با تعویض مداوم آب و قرار نگرفتن در نور مستقیم خورشید می‌تواند به سادگی تا سال‌ها عضوی از خانه شما باشد.

  فیکوس شرابی

  بهترین گیاهان آپارتمانیگیاه فیکوس شرابی الاستیکا که به گیاه پلاستیکی یا گیاه درختی لاستیک معروف است، جزو بهترین گیاهان آپارتمانی گران قیمت است و برگ‌های خاص و واکسی مانندی دارد.

  [related]26753[/related]

  این گیاه با داشتن برگ‌های بزرگ و زیبا، می‌تواند بخشی از زیبایی هر آپارتمانی باشد. فیکوس شرابی که یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی گران قیمت است، با برگ‌های پهن و زیبا و تنه صاف و بلند، از زیباترین گیاهان آپارتمانی است که در نور زیاد و مکانی گرم و مرطوب، بهترین رشد خود را خواهد داشت.

  نخل کنتیا

  بهترین گیاهان آپارتمانییکی دیگر از گیاهان آپارتمانی گران قیمت و یکی از گران‌ترین نخل‌های زینتی داخل آپارتمان با مقاومتی بالا، نخل کنتیا است. قیمت کنتیا بسته به سایز و تعداد شاخه هایی که دارد متغیر است و هر سایز و قیمتی از آن را می‌توانید در بازار پیدا کنید.

  حضور کنتیا در یک گوشه از پذیرایی در گلدانی بزرگ و زیبا، وقار و شخصیت خاصی به فضا می‌بخشد و به همین دلیل اکثر گیاه دوستان، در دکوراسیون خود از این گیاه استفاده می‌کنند.

  زاموفیلیا

  بهترین گیاهان آپارتمانیزاموفیلیا یکی دیگر از گیاهان معروف و گران‌قیمتی است که با افزایش سایز و تعداد شاخه‌ها، قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. این گیاه آپارتمانی گران قیمت رشدی کند دارد؛ اما از جمله گیاهانی است که به سختی از بین می‌رود و تکثیر کردن آن نیز تقریبا سخت است. گیاه زاموفیلیا علاوه بر مقاومت بالا و زیبایی که دارد، دارای قدرت تصفیه‌هواست.

  مشاهده تصاویر و قیمت این گیاه

  پاچیرا

  بهترین گیاهان آپارتمانیپاچیرا که نام آن در انگلیسی، «Money Plant» است، مانند بامبو گیاهی است که برخی عقیده دارند به صاحب خود شانس و ثروت هدیه می‌کند. این گیاه شاخه‌های بافته و برگ‌های پهنی دارد و بسته به سایز و تعداد تنه‌های بافته شده، از قیمت‌های متفاوتی نیز برخوردار است.

  شاخه‌های پاچیرا به دور هم تابیده شده‌اند و ظاهری بافته شده دارند. یکی دیگر از دلایل جذابیت پاچیرا، رشد خاص آن است. قیمت پاچیرا بر اساس اندازه گیاه و تعداد شاخه‌های بافته آن تعیین می‌شود.

  بهترین گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت

  کروتون

  بهترین گیاهان آپارتمانیگیاه کروتون، گیاهی با قیمت مناسب است که تمام زیبایی خود را مدیون برگ‌های خاصش است؛ برگ‌های زیبایی که کروتون را به یکی از محبوت‌ترین گیاهان آپارتمانی با قیمت مناسب تبدیل کرده است.

  برگ‌های گیاه کروتون که به آن کرچک هندی هم می‌گویند، دارای اندازه‌های متفاوت است و رنگ‌بندی‌های مختلفی دارد. کروتون بسیار آفتاب‌دوست است و برای داشتن برگ‌های زیبا، نیاز دارد که نور آفتاب بگیرد؛ اما به هیچ‌وجه نباید آن را زیر نور مستقیم خورشید نگه‌داری کرد. به همین دلیل این گیاه برای نگه‌داری در آپارتمان بسیار مناسب است.

  مشاهده تصاویر و قیمت این گیاه

  برگ عبایی

  بهترین گیاهان آپارتمانییکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت، گیاه برگ عبایی یا آسپیدیسترا است که به خانواده سوسن تعلق دارد. برگ‌ عبایی در دسته گیاهان زینتی، ارزان‌ قیمت و دارای برگ‌هایی به رنگ سبز تیره و درخشان جا می‌گیرد. این گیاه که متعلق به چین و ژاپن است و حداقل صد گونه مختلف دارد، از مقاومت بسیار بالایی در شرایط سخت برخوردار است.

  [related]491[/related]

  برگ عبایی، دارای گل‌های ریز و فنجان مانندی است که روی سطح خاک و در قسمت زیرین گیاه، در اواخر تابستان ظاهر می‌شود. عمر این گیاه زیاد است و سالهای متمادی بدون تغذیه و تعویض گلدان نیز می‌تواند در خانه‌ شما حضور داشته باشد. به غیر از گونه‌های سبز رنگ این گیاه، گونه‌های متنوع‌تری نیز وجود دارند که دارای برگ‌هایی به رنگ سفید و یا کرم هستند. گیاه برگ عبایی همچنین از رنگ‌های متنوعی نیز برخوردار است.

  مشاهده تصاویر و قیمت این گیاه

  پوتوس

  بهترین گیاهان آپارتمانیگیاه پوتوس (پتوس) در دسته گیاهانی با قیمت مناسب، مقاوم و جذاب آپارتمانی جا می‌گیرد. این گیاه بومی جنگل‌های جزایر سولومون، به رشد راحت و سرخوشانه خود معروف است. پوتوس قادر به سازگاری با گستره وسیعی از شرایط خارج از زیستگاه طبیعی مناطق گرمسیری است.

  پوتوس  به عنوان یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت ، می‌تواند خانه شما را با رنگ و بافتش تغییر داده و به آن جلوه‌ای زیبا ببخشد. پوتوس در کنار قیمت مناسب در لیست گیاهانی که به تصفیه هوا کمک می‌کنند، رتبه‌ای بالا دارد چرا که رطوبت جو را افزایش داده و دی‌اکسید‌کربن را با اکسیژن جایگزین می‌کند.

  مشاهده تصاویر و قیمت این گیاه

  گیاه دراسنا

  بهترین گیاهان آپارتمانیدراسنا را که به نام گیاه اژدها نیز می‌شناسند، گیاهی با برگ‌های سفت و جذاب است که قیمت مناسبی نیز دارد. دراسنا با رنگ سبز بسیار زیبای خود، و لبه‌های تقریبا قرمزش، از زیباترین گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت است.

  ساقه‌های این گیاه نسبتاً باریک و لاغر محسوب می‌شوند و طوسی رنگ هستند. دراسنا همچنین برگ‌های براقی دارد. شکوفه‌های دراسنا که در فصل بهار بیرون از خانه رشد می‌کنند، سفید است و ردپای خط‌های دایره‌ای‌شکل زرد و نارنجی دارد. بااین‌حال، شکوفه‌های این گیاه با نگه‌داری در خانه ناپدید می‌شوند. این گیاه را می‌توان با قیمت‌های مناسب در بازار گل پیدا کرد.

  مشاهده تصاویر و قیمت این گیاه

  اسپاتی فیلوم

  بهترین گیاهان آپارتمانیاسپاتی فیلوم از جمله گیاهان تصفیه کننده‌ هواست که گل‌های سفید آن نماد پاکی و معصومیت محسوب می‌شود. زادگاه اسپاتی فیلوم، مناطق گرمسیری است و در لیست گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت و همیشه گلدار قرار می‌گیرد. این گیاه زیبا از انواع گیاهان آپارتمانی سایه دوست است که تنها به رطوبت بالا نیاز دارد. اسپاتی فیلوم، با قیمت مناسب و چهل گونه متنوع، به دلیل نیاز نوری کم، شرایط نگهداری آسان و قیمت مناسب، برای هدیه دادن به افراد شاغل و نگهداری در بانک و شرکت‌ها بسیار مناسب است. مشاهده تصاویر و قیمت این گیاه [see_also]15281[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید