۸ نکته مهم که باید حین آرایش موی بچه‌ها رعایت کنید

۸ نکته مهم که باید حین آرایش موی بچه‌ها رعایت کنید
راهنمای مطالعه

  دختر بچه‌ها خیلی زود سعی می‌کنند شبیه مادرهایشان شوند. از مدل لباس پوشیدن گرفته تا مدل موهایشان، همگی نشانی از مادران‌شان دارد. اگر دختر کوچولوی شما هم جزو آن دست بچه‌هایی است که در حال شناخت بیشتر خودش است و دوست دارد همیشه موهایی زیبا داشته باشد و به خودش برسد، خوب است به نکاتی که در این مقاله معرفی می‌کنیم، توجه داشته باشید تا موهای فرزندتان علاوه بر زیبایی، سلامت هم باقی بماند.

  ۱. محکم نبافید

  یکی از مواردی که از طریق آن می‌توانید موهای فرزندتان را چه برای مجالس و چه در شرایط معمولی آراسته و زیبا کنید، بافت است. این روزها انواع مدل‌های بافت ساده و حرفه‌ای با ویدیوهای جذاب روی شبکه‌های اجتماعی قرار دارد تا مادران بتوانند زیباترین مدل‌ها را روی موهای فرزندان‌شان اجرا کنند. نکته مهمی که موقع انجام این بافت‌ها باید به آن توجه داشته باشید، سفت نبافتن است. اگر موهای فرزندتان را محکم ببافید علاوه بر اینکه دردش می‌گیرد و ممکن است آنقدر کوچک باشد که نتواند حرفی بزند، به ریشه موهای او هم آسیب خواهید رساند و ممکن است باعث کنده شدن تار موهایش شوید.

  ۲. مراقب قطعات گیره‌ها باشید

  زدن گیره مو‌های کوچولو و با مزه روی موهای دختران در هر سنی نتیجه زیبایی خواهد داشت؛ زمانی که بچه‌ها بزرگتر هستند، این گیره‌ها می‌توانند مدل‌های متنوعی داشته باشند، اما زمانی که فرزندتان کوچک است و ممکن است قطعات کوچک را ندانسته ببلعد، سراغ این موارد نروید تا خطر بلعیده شدن گیره توسط کودک را به صفر برسانید.

  ۳. از فلزات استفاده نکنید

  بسیاری از سنجاق سرها و گیره‌های مو از فلزات تشکیل شده‌اند. از آنجایی که حساسیت به فلزات بین بسیاری از کودکان رایج است، بهترین کار این است که از زدن گیره‌های فلزی به موهای آن‌ها به ویژه در بخشی که ممکن است با پوست گردن یا سر تماس داشته باشد خودداری کنید.

  همچنین قطعات بزرگتر گیره‌های فلزی ممکن است روی گردش خون بچه‌ها هم تاثیر داشته باشد. استفاده از گیره‌های چوبی، کائوچویی و نهایتا پلاستیکی را جایگزین گیره‌های فلزی کنید.

  ۴. هرگز از اتو استفاده نکنید

  تار موهای بچه‌ها بسیار نازک است و در صورتی که در معرض حرارت قرار بگیرد به راحتی آسیب خواهد دید. ضمن اینکه بچه‌های کوچکتر معمولا نمی‌تواننند ثابت بنشینند و با تکان خورد خطر سوختگی با اتو مو را هم بالا می‌برند. بنابراین تا زمانی که بچه‌ها بزرگتر شوند، تار موهایی ضخیم‌تر پیدا کنند و ثابت سر جایشان بمانند، به هیچ وجه از اتو مو برای بچه‌ها استفاده نکنید.

  زمانی هم که بزرگتر شدند، اتوی موی مخصوص خودشان را از برندهای شناخته شده‌ای مثل رمینگتون (برنده چندین جایزه معتبر)، فیلیپس و موارد مشابه تهیه کنید که قابلیت تنظیم حرارت دارند. لازم است درجه حرارت اتو مو برای بچه‌های بزرگتر، بسیار کم بوده و مدت زمان قرار گرفتن اتو هم کوتاه باشد. استفاده از اتو مو را هم به مجالس محدود کنید و آن را از دسترس بچه‌ها دور نگه دارید، همچنین می‌توانید خرید سشوار در انواع مختلف را جایگزین کنید. در نهایت بهترین جنس صفحه برای موهای بچه‌ها معمولا سرامیک یا تورمالین است که با اینکه قیمت بالاتری دارد؛ اما به دلیل کیفیت زیاد مانع از آسیب دیدن موی بچه‌ها خواهد شد.

  ۵. بستن موها با کش ساتن

  ساتن یکی از لطیف‌ترین پارچه‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن موهای حساس و نازک بچه‌ها را بست یا به آن حالت داد. علاوه بر اینکه خوب است یک کش موی ساتن برای دختر بچه‌هایی با موهای بلند تهیه کنید و در طول روز موهایشان را به اصطلاح شل ببندید، در طول شب هم اگر موهای بلندی دارند، این کار را انجام دهید تا صبح روز بعد با موهایی گره خورده از خواب بیدار نشوند.

  ۶. شانه‌ای با الیاف طبیعی

  هیچ وقت برای شانه کردن و حالت دادن به موهای فرزندان‌تان سراغ شانه‌هایی با الیاف پلاستیکی نروید. این شانه‌ها منجر به ایجاد الکتریسیته ساکن در موهای لطیف بچه‌ها می‌شود و برای سلامت موهایشان هم مناسب نخواهد بود. در عوض از شانه‌هایی با الیاف طبیعی یا شانه‌های تهیه شده از چوب کمک بگیرید تا موهای بچه‌ها حالت زیباتر و بهتری به خود بگیرد.

  ۷. موهایی مواج و سالم

  اگر فرزندتان با دیدن دستگاه حالت دهنده مو که به مادرش موی فر بسیار زیبایی هدیه می‌دهد، تحت تاثیر قرار گرفته و اصرار می‌کند تا موهای خودش هم مواج شود، بهتر است از روشی به جز استفاده از دستگاه حالت دهنده برای موهای او استفاده کنید. با اینکه حالت دهنده مو از برندهای بابلیس، پاناسونیک و پاسینوس قابلیت تنظیم درجه حرارت را به شما می‌دهند و ممکن است فکر کنید استفاده از حرارت کم مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما تا جایی که امکان دارد، این کار را انجام ندهید. به جای استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانید موهای دخترتان را در حالی که نم‌دار یا خیس است ببافید و بعد از خشک شدن باز کنید. خواهید دید که موج‌هایی بسیار طبیعی ایجاد شده‌اند، بدون اینکه نیازی به استفاده از حرارت باشد.

  ۸. معجزه تل‌های زیبا

  اگر هیچ گونه گیره، کش یا سنجاق مویی هم در دسترس‌تان نباشد، داشتن تنها یک تل سر نسبتا پهن و زیبا می‌تواند یک گزینه فوری برای شکل دادن به موهای دخترتان باشد. کافی است موهای او را با هر قد یا اندازه‌ای شانه کنید و سپس برایش یک تل سر زیبا بزنید. خواهید دید که در چشم به هم زدنی استایل او متفاوت و رسمی‌تر خواهد شد. نکته مهم این است که تل نباید دندانه‌های تیزی داشته باشد و در عین حال نباید سفت باشد و روی پوست سر و شقیقه فشار بیاورد. اگر نگران این مسئله هستید، هدبندهای رنگی و پارچه‌ای نرم را جایگزین تل سر کنید و یا با گرفتن چند ایده زیبا خودتان برای ساخت انواع تل یا هدبند دست به کار شوید.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید