۱۴ مدل از بهترین کولر گازی پرتابل ۶۰۰۰، ۹۰۰۰ و ۱۸۰۰۰

۱۴ مدل از بهترین کولر گازی پرتابل ۶۰۰۰، ۹۰۰۰ و ۱۸۰۰۰
راهنمای مطالعه

  در این راهنمای خرید ۱۴ مدل از بهترین کولر گازی پرتابل و کم مصرف معرفی کرده‌ایم که با ظرفیت‌های ۵ تا ۵۰ هزار واحد در بازار ایران عرضه شده‌اند. با انواع کولر گازی پرتابل آشنا شده و نکات مهم در خرید این نوع اسپلیت را توضیح می‌دهیم.

  بهترین کولر گازی پرتابل چیست؟

  همانطور که می‌دانید کولرهای گازی معمولی از دو یا چند یونیت مجزا تشکیل شده‌اند. در بهترین کولر گازی پرتابل (Portable Air Conditioner) اما تمامی این قطعات به صورت یکپارچه درآمده تا دردسر نصب هر بخش به صورت مجزا را نداشته باشید.

  به لطف این یکپارچگی کولر گازی پرتابل قابلیت جابجایی دارد و مجبور نیستید آنرا به دیوار یا سقف متصل کنید. این کولرها معمولا مانند چمدان، از چرخ‌های کوچکی برخوردارند که جابجایی آنها بین اتاق‌های مختلف را بسیار راحت می‌کند.

  کولر گازی پرتابل مانند دیگر کولرهای گازی، در مدل‌ها و اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شوند و مدل مناسب را می‌توان با توجه به مساحت خانه یا محل کار  و میزان نیاز به سرمایش و گرمایش انتخاب کرد.

  از کولرهای گازی پرتابل کوچک می‌توان برای اتاق خواب و از سایزهای بزرگ‌تر برای اتاق‌ پذیرایی و مکان‌های دیگری از خانه یا محیط های بزرگی مانند دفاتر تجاری، بانک‌ها و سایر ادارات استفاده کرد.

  پیش از این بهترین کولر آبی پرتابل و راهنمای خرید کولر آبی ۳۵۰۰ و همچنین کولر آبی ۷۵۰۰ را به شما معرفی کردیم و در ادامه مطلب سراغ معرفی بهترین کولر گازی پرتابل با ظرفیت‌های مختلف از ۵ تا ۵۰ هزار واحد رفته‌ایم که کار شما برای خرید کولر مناسب را آسان می‌کند.

  نکات مهم در خرید کولر گازی پرتابل کوچک

  خرید کولر گازی پرتابل و کم مصرف ایده خوبی برای غلبه بر گرمای طاقت فرسای تابستان است اما پیش از آن باید این نکات مهم را بدانید:

  انواع کولر گازی پرتابل

  این دستگاه‌ها بر اساس نوع خروجی به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

  • کولر گازی پرتابل تک لوله (Single Hose): هوای گرم از طریق یک لوله خارج کرده و هوای موردنیاز کنداسور را از سرمای محیط تامین می‌کند که تا حدودی روی بازدهی و سرعت سرمایش محیط اثر گذار است. برای محیط‌های کوچک و بودجه محدود گزینه بهتری است. 
  • کولر گازی پرتابل دو لوله (Dual Hose): برای خروج هوای گرم و مکش هوای بیرون دو لوله مجزا دارد که بازدهی بیشتری را به ارمغان می‌آورد. برای خنک کردن فضاهای بزرگتر سراغ خرید کولر گازی پرتابل دو لوله بروید. 

  ظرفیت سرمایش

  توان یا ظرفیت سرمایش اسپلیت پرتابل با BTU نمایش داده می‌شود. انتخاب ظرفیت مناسب بر اساس مساحت محیط اهمیت زیادی دارد چون مدل نامناسب فضا را به شکل مناسب خنک نکرده و باعث هدر رفت انرژی و فرسودگی دستگاه می‌شود. جدول ظرفیت کولر گازی بر اساس مساحت محیط:

  مساحت محیطظرفیت کولر (BTU)
  تا ۲۰ متر مربعتا ۸۰۰۰
  ۲۰ تا ۳۰ متر مربع۹۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰
  ۲۰ تا ۳۰ متر مربع۱۲ تا ۱۴۰۰۰
  ۳۰ تا ۴۵ متر۱۸۰۰۰
  ۵۰ تا ۷۰ متر۲۴۰۰۰

  دیگر نکات مهم در خرید اسپلیت پرتابل

  • قابلیت‌ها: کولرهای گازی مثل هر لوازم خانگی دیگری با قابلیت‌ها و ویژگی‌های متفاوتی عرضه می‌شود. بهترین کولر گازی ویژگی‌هایی مثل رطوبت‌زدایی، فعال‌سازی فن بدون کمپرسور و گرمایش در فصل سرد را دارند که شما را از خرید بخاری بی‌نیاز می‌کند. 
  • سطح نویز: یکی از معایب کولر گازی پرتابل سطح صدای بالاست. سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که صدایی کمتر از ۵۰ دسیبل داشته باشد. 
  • بهره‌وری انرژی: در اوایل بهار ۱۴۰۳ هستیم و وزارت برق پیوسته در مورد مصرف برق هشدار می‌دهد. برای کاهش مبلغ قبض برق و پیشگیری از قطعی در تابستان حتما سراغ خرید کولر گازی پرتابل کم مصرف بروید که رده انرژی A داشته باشد. 
  • طول لوله و کیت پنجره: مطمئن شوید که طول لوله خروجی به پنجره می‌رسد و کیت پنجره به طور ایمن هوای گرم را به بیرون خارج می کند.
  • ریموت کنترل: اکثر اسپلیت‌های پرتابل مثل مدل‌های معمولی به ریموت کنترل مجهزند که شما را در تنظیم دستگاه راحت می‌‌کند.
  • زهکشی: برخی مدل‌ها میعان رطوبت را در مخزن جمع آوری کرده و نیاز به تخلیه دستی دارند. برای راحتی بیشتر مدل‌های خود تبخیر شونده بگیرید.

  بهترین مارک کولر گازی پرتابل کم مصرف

  در بازار ایران برندهای زیادی در زمینه فروش کولر گازی فعالیت دارند اما برخی از آنها گمنام بوده و محصولات باکیفیتی ندارند. معتبرترین و بهترین مارک کولر گازی پرتابل کم مصرف شامل موارد زیر است:

  • کولر گازی پرتابل ال جی (LG)
  • کولر گازی پرتابل مایدیا (Midea)
  • کولر گازی پرتابل گرین (Green)
  • کولر گازی پرتابل گری (Gree)
  • کولر گازی پرتابل اجنرال (O'General)
  • کولر گازی پرتابل بوش (Bosch)
  • کولر گازی پرتابل ایوولی (Evvoli)
  • کولر گازی پرتابل جنرال گلد (General Gold)

  کولر گازی پرتابل ۵۰۰۰

  مایدیا ۵۰۰۰ MAP05R1WWT

  کولر گازی پرتابل - مایدیا

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • جریان الکتریکی: ۷.۳ آمپر
  • ظرفیت: ۵۰۰۰ بی‌تی‌یو

  کولر گازی پرتابل مایدیا با ظرفیت ۵۰۰۰ بی‌تی‌یو برای اتاق‌های کوچک مناسب است. با این کولر می‌توانید در فضا، پول و انرژی صرفه‌جویی کنید. این دستگاه رتبه‌بندی انرژی ندارد؛ اما از مبرد R32 استفاده می‌کند که راندمان خیلی خوبی دارد. با ریموت می‌توانید سردکنندگی آن را از راه دور تنظیم کنید.

  کولر گازی پرتابل ۹۰۰۰

  گری ۹۰۰۰ مدل سی فور ماتیک

  کولر گازی پرتابل

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • ظرفیت: ۹۰۰۰ بی‌تی‌یو

  کولر گازی پرتابل ۹۰۰۰ گری مدل سی فور ماتیک قدرت سرمایشی بالا و در عین حال مصرف انرژی پایینی دارد. این کولر با وزن سبک و ابعاد کوچکش، برای اتاق‌ها یا مساحت زیر۲۰ متر مربع مناسب است و علاوه بر سرمایش، از قدرت تصفیه هوای مطبوعی برخوردار است.

  کمپرسور، فن، کندانسور و اپراتور کولر گازی گری تماما در یک محفظه قرار دارد و نصب آن نیاز به تکنسین ندارد. سرمایش پرتابل گری ۹۰۰۰ از طریق کمپرسور روتاری تامین شده و باد را به سمت بالا پرتاب می‌کند. گرمایش این کولر نیز با استفاده از هیتر برقی انجام می‌شود و گرمایش محیط را در کمترین زمان ممکن تامین می‌کند.

  این کولر آمریکایی که با مونتاژ چینی در ایران موجود است، به سیستم لوله‌کشی مسی نیازی ندارد و با طراحی زیبا و یکپارچه بهترین گزینه‌ها برای خرید است.

  بوش ۹۰۰۰ مدل اینورتر

  کولر گازی پرتابل

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • ظرفیت: ۹۰۰۰ بی‌تی‌یو

  بوش از برندهای خوش‌نام در زمینه لوازم خانگی است و کولر گازی پرتابل این شرکت هم کیفیتی در خودر دارد. در اتاق‌ها یا فضاهای کوچک و با مساحت زیر ۲۰ متر که امکان نصب اسپلیت‌ها یا مدل پنجره‌ای وجود ندارد، استفاده از کولر پرتابل بوش با ظرفیت ۹۰۰۰، انتخاب مناسبی است.

  کمپرسور و دیگر قطعات این کولر گازی مانند کندانسور و اپراتور و فن در یک مجموعه قرار گرفته‌اند اما در حالت سرمایشی‌اش لازم است گرمای موتور از طریق لوله خرطومی پشت دستگاه به بیرون منتقل شود.

  این مدل دارای ویژگی‌هایی مانند کم صدا بودن، نمایشگر ال سی دی، فیلتر قابل شستشو، قابلیت تنظیم دور فن و جهت پرتاب باد است. کولرهای گازی پرتابل بوش در ظرفیت‌های بین ۹۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ عرضه می‌شوند و «مبرد» یا گاز دستگاه از نوع ۴۱۰ جدید با راندمان بالاست.

  هانیول ۹۰۰۰ مدل ۳ در ۱

  کولر گازی پرتابل - هانیول

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • جریان الکتریکی: ۸ آمپر
  • ظرفیت: ۹۰۰۰ بی‌تی‌یو

  این کولر گازی ظاهر قشنگی دارد و خنک‌کنندگی آن برای فضاهای نسبتا کوچک مناسب است. سه حالت دارد که می‌توانید آن را روی خنک‌کننده، رطوبت‌زدا و فن برای گردش هوا بدون سردشدن محیط قرار دهید. یک تایمر ۲۴ ساعته قابل برنامه‌ریزی دارد و با ریموت کنترل آن می‌توانید از راه دور آن را تنظیم کنید. آب جمع‌آوری‌شده این کولر به‌شکل خودکار تبخیر می‌شود؛ بنابراین لازم نیست نگران تخلیه آن باشید.

  کولر گازی پرتابل ۱۲۰۰۰

  دلونگی PACEM360 WH

  کولر گازی پرتابل - دلونگی

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • جریان الکتریکی: ۸ آمپر
  • ظرفیت: ۱۱۰۰۰ بی‌تی‌یو

  ظاهر این کولر شیک است، راندمان بالایی دارد و ویژگی‌های آن طوری است که به‌راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. این کولر برای خنک‌کردن و رطوبت‌زدایی اتاق‌هایی تا اندازه ۴۰ متر مربع رتبه‌بندی شده است. ظرفیت خنک‌کنندگی مناسبی دارد و کنترل از راه دور آن به شما کمک می‌کند از هر جا که هستید آن را تنظیم کنید. این کولر تایمر ۲۴ ساعته دارد و این قابلیت به شما کمک می‌کند علاوه بر مدیریت میزان خنکی، آن را طوری تنظیم کنید که در ساعات شب مجبور نباشید بیدار شوید.

  گرین ۱۲۰۰۰ مدل GPS-H12P1T1A

  کولر گازی پرتابل

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • ظرفیت: ۱۲۰۰۰ بی‌تی‌یو

  کولر گازی پرتابل گرین مدل H12P1T1A با ظرفیت ۱۲۰۰۰ بی تی یو برای مساحت تقریبی تا ۳۰ متر مناسب است. این دستگاه دارای کمپرسور روتاری و گاز مبرد R410 است. کولر پرتابل گرین همچنین با قابلیت ایجاد سرمایش و گرمایش، برای مناطق معتدل از نظر آب‌وهوایی کاملا مناسب است.

  این کولر دارای فیلتر چندگانه جهت تصفیه هوا، کمپرسور روتاری با مصرف برق کم و قدرت پرتاب باد مطلوب است. تنها پیش‌نیاز کولر هدایت لوله خروج هوای گرم به سمت بیرون از محیط است. این کار را می‌توان با از طریق پنجره یا دودکش بخاری انجام داد.

  مشاهده تصاویر و قیمت این کولر

  اجنرال ۱۲۰۰۰

  کولر گازی پرتابل

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • ظرفیت: ۱۱۰۰۰ بی‌تی‌یو

  کولر گازی پرتابل اجنرال ۱۲۰۰۰ برخلاف بسیاری از کولرهای دیگر، بسیار کم‌صدا و کم مصرف است و در محیط‌هایی که نیاز به آرامش دارید، به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. میزان صدای این کولر۱۲۰۰۰ هزار، تنها ۲۶ دسی بل است که در میان دیگر برندهای تولید کولر گازی بسیار شاخص است.

  کولر گازی اجنرال ۱۲۰۰۰ را قابلیت تمیزکنندگی هوای فضای داخل اتاق را از هر گونه عامل بیماری‌زا و حساسیت‌زایی دارد. این کولر دارای فیلتر کربن برای پاکسازی گازهای اضافی نظیر بوهای ناخوشایند و دود سیگار از هوای محیط است.

  کولر گازی پرتابل ۱۴۰۰۰

  ال جی ۱۴۰۰۰ مدل LP1417WSRSM

  کولر گازی پرتابل

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • طول سیم: ۱۳۵ سانتی‌متر
  • طول شیلنگ درحالت کاملا باز شده: ۱۴۲.۵ سانتی‌متر
  • جریان الکتریکی: ۱۲ آمپر
  • ظرفیت: ۱۴۰۰۰ بی‌تی‌یو

  کولر گازی ال جی ۱۴۰۰۰ مدل LP1417WSRSM، یکی از مدل‌های با کیفیت برند ال جی است که در ظرفیت ۱۴۰۰۰ BTU عرضه شده است. این کولر هم دارای صدای کمی بوده و برای محیط‌های آرام مناسب است.

  جهت پرتاب باد کولر گازی ال جی را می‌توان به سادگی تغییر داد و فن را در سه سرعت مختلف تنظیم کرد. فیلتر به کار برده شده در این مدل هم به سادگی قابل جدا شدن و شستشو است که از ورود گرد و غبار به درون دستگاه جلوگیری می‌کند.

  ال‌جی دامنه عملکرد آنرا بین منفی ۱۰ تا ۴۳ درجه سانتیگراد عنوان کرده که از قدرت بالا در سرمایش و گرمایش حکایت دارد.

  گری ۱۴۰۰۰ مدل سی فور ماتیک

  کولر گازی پرتابل

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • ظرفیت: ۱۴۰۰۰ بی‌تی‌یو

  کولر گازی پرتابل اینورتر گری ۱۴۰۰۰ مدل سی فور ماتیک، قدرت سرمایشی بالایی در کنار مصرف پایین انرژی دارد. در این کولر گازی پرتابل، کمپرسور درون دستگاه تعبیه شده و در آن از دو موتور استفاده شده است که وظیفه یکی از موتورها، هدایت جریان هوای خنک به بیرون و دیگری جریان هوای گرم به داخل است.

  کولر پرتابل اینورتر گری برای واحدهای سوییت یا اتاق‌های کوچک مکان‌های اداری و مغازه‌هایی با متراژ حداکثر ۴۵ متر مربع مناسب است که امکان نصب کمپرسور را بیرون از واحد خود ندارند.

  کولر گازی پرتابل ۱۸۰۰۰

  ریوکو ۱۸۰۰۰ مدل RT18PCW

  کولر گازی پرتابل

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • ظرفیت: ۱۸۰۰۰ بی‌تی‌یو

  کولر گازی ایستاده ریوکو ۱۸۰۰۰ در کنار قدرت سرمایش بالا قابلیت‌های متعددی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این دستگاه در حالت ایستاده، پرتاب بادی قوی و قابلیت حرکت ۳۶۰ درجه‌ای دارد.

  از دیگر ویژگی‌های کولر پرتابل ریوکو عدم نیاز به تخلیه محفظه آب به دلیل امکان تبخیر آب جمع شده به صورت اتوماتیک است. این کولر همچنین فعالیتی آرام و بی‌صدا دارد و از آن می‌توان در تمام سالن‌های اداری، دانشگاهی و منزل استفاده کرد. این کولر گازی از نوع پرتابل ، به نمایشگر ال ای دی و کنترل از راه دور مجهز است.

  ایوولی ۱۸۰۰۰ مدل EVPR-18K-PO

  کولر گازی پرتابل

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • ظرفیت: ۱۸۰۰۰ بی‌تی‌یو

  کولر گازی ایوولی مدل EVPR-18K-PO در ظرفیت ۱۸۰۰۰ BTU ارائه شده و از آنجا که هم قابلیت ایجاد سرما و هم گرما را دارد، برای استفاده در مناطق آب‌و‌هوایی گرم و معتدل گزینه مناسبی است.

  این کولر توسط برند ایتالیایی اوولی عرضه شده اما ساخت کشور چین است. از گاز مبرد R410a و کمپرسور روتاری برای تامین هوای گرم و سرد استفاده می‌کند که بهترین نوع مبرد با قدرت سرمایش بالاتر نسبت به سایر مدل‌ها دارد. همچنین نوع گازی بکار رفته در آن دوستدار محیط زیست شناخته شده است.

  کولر گازی ایوولی دارای برچسب انرژی گرید A است و صدای زیادی تولید نمی‌کند. از دیگر ویژگی‌های آن باید به عملکرد ضد قارچ، سیستم تمیز کنندگی خودکار و فیلتر ویتامین C اشاره کرد.

  کولر گازی پرتابل ۲۴۰۰۰

  بوش ۲۴۰۰۰

  کولر گازی پرتابل

  کولر گازی ایستاده و پرتابل بوش با ظرفیت گرمایشی و سرمایشی ۲۴۰۰۰، از پانزده درصد صرفه‌جویی در مصرف برق نسبت به مدل‌های مشابه برخوردار است. از این کولر می‌توان در مناطق گرم و معتدل با دمای بین منفی ۱۵ تا ۶۵ درجه استفاده کرد. گاز استفاده شده برای این کولر از نوع گاز مبرد R22 است و پرتاب هوای چهار طرفه دارد.

  این کولر با خاصیت ضدبرفک و یخ‌زدایی، از صفحه نمایش LCD بزرگی نیز برخوردار است. کولر گازی بوش سیستم سه‌بعدی کنترل دمای محیط یا سیستم بالانس دما دارد و مجهز به فیلتر تصفیه قابل شستشو و فیلتر کربن فعال است. این کولر ساخت آلمان و مونتاز کشور اسلوونی است و از مکش سه طرفه جریان هوا جهت سرمایش سریع‌تر و کارایی بهتر برخوردار است.

  [related]26015[/related]

  جنرال گلد ۲۴۰۰۰ مدل GG-P 24000 SUPER

  مشخصات اصلی

  • حالت‌ها: سرد، فن، رطوبت‌زدا
  • ظرفیت: ۲۴۰۰۰ بی‌تی‌یو

  کولر گازی پرتابل جنرال گلد ۲۴۰۰۰ برای فضاهایی با مساحت ۵۰ تا ۷۰ متر و مناطق گرم و حاره‌ای مناسب است. این کولر ساخت چین است اما به کمپرسور با کیفیت توشیبای ژاپن مجهز شده است.

  حجم صدای پایین و طراحی چشم‌نواز از مزایای اصلی کولر گازی جنرال گلد است و به حالت خواب با تایمر مجهز شده. در این کولر از اینورتر DC خبری نیست و برچسب انرژی +A را برخود دارد.

  کولر گازی پرتابل ۳۰۰۰۰ و بالاتر

  گرین مدل GFS-H48P3T3/R1

  کولر گازی ابستاده گرین مدل GFS-H48P3T3/R1 برای تهویه مطبوع فضاهایی با مساحت ۷۰ تا ۹۰ متر مربع در نقاط با هوای شرجی ایده‌آل است. دمپر قابل تنظیم و قابلیت پرتاب باد در چهار جهت این کولر به شما امکان می‌دهد جهت باد را تنظیم کرده و به سمت بالا یا پایین هدایت کنید.

  هرچند سازنده این محصول مدعی است استفاده از کمپرسور روتاری مصرف انرژی را کاهش می‌دهد اما برچسب انرژی B روی آن دیده می‌شود که از مصرف انرژی متوسط حکایت دارد. کولر گازی پرتابل جنرال گلد همچنین به فیلتر گرد و غباری مجهز است که گرد و خاک، دوده و گازهای نامطبوع را به بیرون هدایت می‌کند.

  مشاهده تصاویر و قیمت این کولر گازی

  هیوندای ۴۸۰۰۰ مدل 4833 WT3

  کولر گازی پرتابل

  ظرفیت سرمادهی بالای این کولر امکان استفاده از آن در سالن‌های بزرگ ۱۳۰ متری و مراکز خرید، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، کتابخانه‌ها، بانک‌ها و غیره را ممکن کرده.

  کولر گازی ایستاده هیوندای مدل HACF-4833 WT3 با ظرفیت ۴۸۰۰۰ واحد، از کمپرسور اسکرال و قدرت پرتاب باد سی متری برخوردار است.

  این کولر گازی ایستاده با برق سه فاز کار می‌کند و برچسب انرژی B را برخود دارد که از مصرف متوسط حکایت دارد. از ویزگی‌های شاخص این دستگاه باید به حجم صدای متوسط ۵۷ دسیبل، جذب رطوبت قوی و تایمر و حالت خواب اشاره کرد.

  کلام آخر

  در این مطلب ۱۴ مدل از بهترین کولر گازی پرتابل را معرفی کردیم که از قابلیت جابجایی آسان برخوردار هستند. مدل‌های ذکر شده از ظرفیت سرمادهی ۹۰۰۰ تا ۶۰۰۰ بی‌تی‌یو برخوردار هستند که امکان انتخاب آسان کولر گازی پرتابل را بر اساس شرایط مکان مورد نظر به شما می‌دهند.

  سوالات متداول

  کولر گازی پرتابل چه مارکی خوبه ؟ بوش، ال جی، مایدیا، گری، گرین و اجنرال جزو لیست بهترین برند کولر گازی کم مصرف هستند.

  کولر گازی پرتابل بخرم یا نه؟ اگر مساحت فضای مورد نظر شما کمتر از ۷۰ متر است و امکان استفاده از اسپلیت معمولی را ندارید، کولر گازی پرتابل گزینه مناسبی برای شماست. 

  خرید کولر گازی پرتابل قسطی چطور است؟ فروشگاه‌های آنلاین مثل دیجی کالا امکان دریافت وام آسان و بدون نیاز به ضامن را برای خرید قسطی کولر گازی پرتابل فراهم کرده‌اند. 

  منبع:
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید