پرفروش‌ترین برندهای خاک گلدان در بازار ایران را بشناسید

پرفروش‌ترین برندهای خاک گلدان در بازار ایران را بشناسید
راهنمای مطالعه

  پیدا کردن بهترین خاک گلدان از میان برندهای متعدد موجود در بازار، کار آسانی نیست. در این مقاله به معرفی ۱۰ برند برتر خاک گلدان می‌پردازیم که جزو محصولات پرطرفدار میان دوستداران گل و گیاه هستند. با درجه همراه باشید.

  برای خرید خاک گلدان باید نکاتی را مدنظر قرار داد. برای مثال باید به ویژگی‌های خاک و نیازمندی‌های گل و گیاه موردنظرتان دقت کنید تا بتوانید بهترین خاک گلدان را که برای تغذیه گیاه یا گل شما مناسب است، پیدا کنید.

  پیش از این در مقاله راهنمای خرید خاک گلدان به مهم‌ترین ویژگی‌ها در انتخاب خاک گلدان مناسب اهمیت دارند اشاره کردیم. یکی دیگر از معیارها در انتخاب خاک مناسب استفاده از محصولات برندهای معتبر و شناخته شده نظیر سورین، بهکام و گلباران سبز است.

  در این مقاله به معرفی ۱۰ برند برتر خاک گلدان و معرفی چند محصول پرطرفدار هر کدام می‌پردازیم تا بهترین خاک گلدان را برای گل‌ و گیاهان خود انتخاب کنید. اگر قصد پرورش گل و گیاه در آپارتمان را دارید، بد نیست نگاهی به راهنمای خرید لامپ رشد گیاه گیاه باندازید.

  ۱. سورین خاک

  بهترین خاک گلدان

  سورین خاک از معتبرترین برندهای خاک و کود گلدان در بازار ایران است. خاک گلدان این شرکت را می‌توان در سه بسته‌بندی کوچک ۲ لیتری، متوسط ۴ لیتری و بزرگ ۱۰ لیتری تهیه کرد. خاک سورین از خاک سبک و بقایای گیاهان تجزیه شده در طول زمان تهیه می‌شود و به عنوان خاک آلی و بستر کشت آماده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  خاک گلدان سورین برای تمام گیاهانی که به خاک سبک نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خاک دارای موادی مانند ازت، فسفر و پتاسیم طبیعی است و پی‌اچ مناسبی نیز دارد. خاک سورین با توجه به نوع گیاه می‌تواند بر کاهش یا افزایش زمان گلدهی و رشد برگ، ساقه و ریشه گیاه تاثیر داشته باشد. این خاک به سبب داشتن مواد آلی از رنگ تیره و یکدستی برخوردار است.

  دیگر نقاط قوت خاک گلدان سورین شامل بدون بو بودن، بسته‌بندی شفاف و ترکیب پرلیت است. از میان محصولات سورین می‌توان به خاک آماده کشت پلاس سورین، خاک کود دامی سورین، خاک پیت ماس سورین، خاک ورمی کمپوست سورین و خاک سبزی سورین اشاره کرد.

  لینک خرید این خاک گلدان

  ۲. خاک ملکه

  بهترین خاک گلدان

  خاک ملکه در ابتدا به صورت تولید کود ارگانیک ورمی کمپوست بر پایه زباله شهری و خانگی شروع به فعالیت کرد و در ادامه کودهایی بر پایه کود دامی که غنی ترین کود حال حاضر در دنیاست را در بخش تولید خود قرار داد.

  یکی از کودهای برپایه دامی این برند، کود ورمی کمپوست ملکه است که به دلیل اینکه حاوی عناصر میکرو و ماکرو فراوانی است، برای تغذیه بسیاری از گیاهان از جمله گیاهان گلخانه‌ای، آپارتمانی و باغی استفاده می‌شود.

  این خاک بدون بو و سبک تنوع بسیار زیادی دارد و برای تامین نیازهای متنوع دوستداران گل و گیاه به خاک بسیار مناسب است و به همین خاطر در فهرست بهترین خاک گلدان جای دارد.

  خاک ملکه در انواع مختلفی مانند خاک برگ ملکه ،خاک کاکتوس، خاک بنفشه آفریقایی، خاک هلندی، پرلیت، پیت ماس، ورمی کمپوست، قارچ کش، محلول ضدعفونی کننده خاک ملکه، حشره کش ملکه، خاک بونسای، لیکاپن و خاک قلمه زنی ملکه تولید می‌شود.

  لینک خرید این خاک گلدان

  ۳. خاک بهکام

  بهترین خاک گلدان

  خاک بهکام حاوی ترکیبی از انواع خاک‌ها و افزودنی‌های مورد نیاز برای رشد گیاه است که از میان آن‌ها می‌توان به کوکوپیت، پیت ماس، پرلیت و کمپوست اشاره کرد. از خاک بهکام در تولید نشا گلخانه‌ای و پرورش انواع محصولات گلخانه مانند خیار، گوجه و غیره استفاده می‌شود.

  همچنین بستر آماده کشت بهکام نیز در پرورش صیفی جات، سبزیجات و گل‌ها در باغچه‌های خانگی و گلخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. خاک بهکام برای تمامی گیاهان آپارتمانی مانند پتوس، گل داوودی، فیکوس، گل شیپوری، حسن یوسف، دیفن باخیا، انواع نخل ها و سایر گل‌ها قابل استفاده است. از خاک بهکام همچنین در پرورش چمن طبیعی و کاشت انواع بذر گیاهان نیز استفاده می‌شود.

  این مدل از بهترین خاک گلدان که به نوعی با کود ترکیب شده، مواد افزودنی شیمیایی ندارد و از مواد ارگانیک کشاورزی تهیه شده است. همچنین خاک بهکام از سنگین شدن و بهم چسبیدگی خاک جلوگیری می‌کند و باعث اکسیژن‌ رسانی به ریشه گیاه و به جریان انداختن هوا می‌شود. این خاک برای حفظ رطوبت گیاه و تقویت آن نیز مناسب است.

  خاک گلدان بهکام در انواع مختلفی از جمله کود ورمی کمپوست، بستر آماده کاشت، خاک کاکتوس، خاک بنفشه آفریقایی، خاک بن سای، خاک برگ، کوکوپیت، پرلیت کشاورزی و پیت ماس قابل تهیه است.

  لینک خرید این خاک گلدان

  ۴. خاک گلباران سبز

  بهترین خاک گلدان

  خاک گلباران سبز در انواع متعددی در بازار موجود است. این خاک که از نفوذپذیری و سبکی خوبی برخودار است، دارای منافذ و فضای کافی است تا ریشه بتواند به راحتی در آن رشد کند. ترکیب خاک سبک برند گلباران سبز شامل کوکوپیت، پیت ماس، پرلیت و ذغال است.

  از خاک سبک این برند برای گیاهان آپارتمانی مانند بنفشه آفریقایی، پوتوس، دیفن باخیا، آنتریوم، پرنده بهشتی، آگلونما، سرخس، بگونیا، حسن یوسف، و آزالیا استفاده می‌‌شود.

  همچنین خاگ گلباران سبز دارای خاک گیاهان گوشتی است که برای گلدان‌های گیاهان گوشتی دارای زهکشی مناسبی است. تنوع خاک در برند خاک گلباران بسیار زیاد است و برای هر گل و گیاه می‌توان خاک مناسب را تهیه کرد.

  از میان محصولات این برند باید به خاک مخصوص گیاهان سبزی و صیفی، خاک‌های نیمه سنگین تخصصی، خاک‌های مخصوص فضای سبز، خاک ۱۴ عنصر، خاک پات و خاک بستر آماده کشت اشاره کرد.

  لینک خرید این خاک گلدان

  ۵. خاک گلفام

  بهترین خاک گلدان

  گلفام هم یکی دیگر از عرضه کنندگان بهترین خاک گلدان است. این نوع خاک توانایی از دست دادن رطوبت به سادگی را دارد که از پوسیدگی ریشه گل و گیاه جلوگیری می‌کند. همچنین این خاک از زهکشی مناسبی برخوردار است که می‌تواند آب مازاد را سریع‌تر از دسترس ریشه گیاه خارج کند و موجب رسیدن اکسیژن به ریشه گیاه شود.

  خاک گلفام دارای عناصر غذایی کامل است که نقش موثری در رشد گیاه و سلامتی آن دارد. استفاده بیش از حد از ماسه که یک ویژگی مشترک در ترکیب بیشتر خاک‌های کاکتوس موجود در بازار است، در خاک گلفام مشاهده نمی‌شود. ماسه در حجم زیاد فاقد هر گونه عناصر غذایی است و موجب نرسیدن هیچ عنصر مفیدی به گیاه می‌شود.

  همانطور که پیش از این نیز گفته شد، اگرچه استفاده از عناصر غذایی برای گیاه مفید است، اما نباید در مصرف آن‌ها زیاده‌روی کرد؛ زیرا وجود بیش از اندازه این عناصر در بافت خاک باعث بسته شدن محفظه‌های باز و کاهش نفوذ اکسیژن در خاک می‌شود.

  خاک گلفام در مدل‌های مختلفی مانند کود پودری رشد برگ و شاخه، خاک زراعی، خاک سبزی کاری و خاک کاکتوس گلفام در بازار موجود است.

  ۶. خاک گیلدا

  بهترین خاک گلدان

  گیلدا در ابتدا فعالیت خود را در زمینه پرورش کرم خاکی با هدف تبدیل ضایعات کشاورزی به کود ورمی کمپوست آغاز کرد. در حال حاضر نیز تولیدات گیلدا با هدف تامین بسترهای کشت و مکمل‌های خاک در انواع محصولات ارگانیک مانند کود ورمی کمپوست، خاک و کود آماده کاشت، خاک بنفشه آفریقایی، خاک کاکتوس، خاک بونسای ، کوکولیت (خاک هلندی)، و بسیاری خاک‌های دیگر تولید می‌شود.

  همچنین انواع خاک سبزی کاری، خاک تراریوم ، پرلیت و کوکو پیت گیلدا نیز در بسته‌بندی های زیبا و متنوع بدون نیاز به افزودن مواد دیگر به بازار عرضه شده است.

  خاک گیلدا یکی از مهم‌ترین اهداف خود را حفظ محیط‌ زیست و آسان‌سازی نگهداری گیاهان آپارتمانی، تولید محصولات کشاورزی ارگانیک و ارائه کود ورمی کمپوست مرغوب به عنوان تنها کود طبیعی معرفی کرده است.

  لینک خرید این خاک گلدان

  [related]37661[/related]

  ۷. خاک رویش

  بهترین خاک گلدان

  خاک ارگانیک رویش برای مصارف متعددی مانند بستر کشت عمومی برای انواع گیاهان آپارتمانی، سبزی‌کاری و کشت نشا قابل استفاده است.

  خاک رویش با تهویه بالا و همچین ظرفیت مناسب نگهداری رطوبت، محیط مناسبی را برای رشد ریشه فراهم می‌کند. این مدل از بهترین خاک گلدان همچنین منبع کاملی برای تامین عناصر غذایی مورد نیاز گیاه است.

  این برند مدعی است که با در نظر گرفتن نیازها و ویژگی‌های گیاهان آپارتمانی خاکی را تولید کرده که مناسب این نوع گیاهان است.

  از میان این نیازهای اصلی که در تهیه خاک رویش در نظر گرفته شده می‌توان به نرمی و نفوذ‌پذیری خاک برای ریشه، تهویه بالا، عدم تراکم خاک به خصوص در درازمدت، ظرفیت بهینه نگهداشت آب و ذخیره کافی و متعادل از عناصر غذایی مورد نیاز گیاه در طول دوره رشد اشاره کرد. خاک رویش در انواع مختلفی مانند خاک گلدان و خاک ارگانیک رویش در دسترس است.

  لینک خرید این خاک گلدان

  ۸. خاک اطلس

  بهترین خاک گلدان

  خاک گلدان اطلس با ترکیبات مقوی یکی از خاک‌های باکیفیت موجود در بازار است. این خاک در بسته‌های ۳ لیتری ، ۸ لیتری و ۱۳ لیتری به بازار عرضه می‌شود و از بقایای گیاهان تجزیه شده به همراه خاک سبک و مواد آلی تهیه شده است.

  خاک بدون بوی اطلس با ph مناسب، دارای مقادیر مناسبی ازت، فسفر و پتاسیم طبیعی است که برای رشد طبیعی گیاه بسیار اهمیت دارد و می‌تواند روی افزایش زمان گل‌دهی، کاهش زمان گل‌دهی، رشد برگ‌ها، ساقه‌ها و ریشه‌ها تاثیر مستقیم داشته باشد.

  خاک اطلس با قابلیت نگهداری رطوبت و زهکشی مناسب، یکی از گزینه‌های خوب برای تهویه خاک است و از به هم چسبیدگی ذرات خاک جلوگیری می‌کند.

  خاک اطلس همچنین می‌تواند باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر آفات شده و از آب‌شویی و شور شدن خاک جلوگیری کند. خاک اطلس در مدل‌های مختلفی مانند خاک گلدان و خاک برگ اطلس قابل تهیه است.

  لینک خرید این خاک گلدان

  ۹. خاک چیا

  بهترین خاک گلدان

  در فرمولاسیون خاک گلدان چیا موادی مانند پیتماس، کوکوپیت، پرلیت، ماسه، مواد ریز مغذی و عناصر مورد نیاز جهت بستر گل‌های آپارتمانی قرار دارد که به صورت سبک با PH مناسب در محیطی ایزوله و عاری از هرگونه آلودگی تهیه شده است. خاک گلدان چیا بصورت ۲ لیتری ، ۵ لیتری و ۱۰ لیتری بسته‌بندی و به بازار عرضه می‌شود.

  این خاک بدون شته و سرشار از انواع ویتامین، کاملا استریل شده است تا مانند بسیاری از خاک‌ها دچار قارچ و کپک نشود و گیاهان را نیز نابود نکند. این مدل از بهترین خاک گلدان ضدعفونی کننده و بدون بو است و برای تمام گیاهان مناسب است. خاک چیا در انواع مختلفی مانند خاک زغال، خاک کاکتوس و خاک گلدان چیا تولید می‌شود.

  لینک خرید این خاک گلدان

  ۱۰. خاک کیمیا

  بهترین خاک گلدان در لیست بهترین خاک گلدان همچنین می‌توان به برند کیمیا نیز اشاره کرد. خاک گلدان کیمیا در بسته‌های ۱.۵ لیتری، ۳ لیتری و ۸ لیتری در بازار وجود دارد. این خاک بیشتر به عنوان خاک آلی جهت بستر کشت استفاده می‌شود. خاک بدون بوی کیمیا از بقایای گیاهان تجزیه شده تهیه شده و برای گیاهانی که به خاک سبک نیاز دارند گزینه‌ای مناسب است. خاک کیمیا با ph مناسب و غنی از هیومیک اسید است و از عناصری مانند منیزیم، آهن، ازت، کربن آلی، فسفات و پتاسیم طبیعی تشکیل شده است. از دیگر ویژگی‌های این خاک می‌توان به داشتن مواد آلی و رنگ تیره و یکدست بودن آن اشاره کرد. این خاک با بافتی سبک و عاری از هرگونه علف هرز و حشره، قابلیت جذب بالایی دارد. خاک کیمیا به طور کلی از موادی تشکیل شده است که برای رشد طبیعی گیاه مورد نیاز است. این خاک همچنین می‌تواند به تناسب نوع گیاه روی کاهش زمان گل‌دهی، افزایش میزان گل‌دهی، رشد برگ‌ها، ساقه و ریشه در آن‌ها تاثیرگذار باشد. خاک کیمیا در مدل‌های مختلفی مانند خاک گلدان و خاک کاکتوس در بازار موجود است. لینک خرید این خاک گلدان [see_also]39244[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید