خرید قهوه ساز ؛ چطور یک دستگاه قهوه ساز مناسب بخریم؟

خرید قهوه ساز ؛ چطور یک دستگاه قهوه ساز مناسب بخریم؟
راهنمای مطالعه

  تعداد علاقه‌مندان به نوشیدن یک فنجان قهوه در ایران بیشتر از طرفداران چایی نباشد کمتر نیست. قهوه ساز، وسیله‌ای است که عصای دست این افراد است. در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم چطور یک قهوه ساز کارآمد و مرغوب بخرید.

  این روزها با تغییر سبک زندگی مردم و حرکت آن به سمت مدرنیته دیگر خبر چندانی از سماورهای بزرگ و بساط عریض و طویل چای نیست. خیلی از مردم روزشان را با یک فنجان قهوه شروع می‌کند و برای رسیدگی به زندگی‌ پر از مشغله دست به دامن کافئین می‌شوند! خیلی‌ها هم عاشق قهوه‌اند و تصویر یک فنجان قهوه در یک روز بارانی واقعا مست‌شان می‌کند.

  راه‌های مختلفی برای درست کردن قهوه وجود دارد اما شاید راحت‌ترین‌شان سپردن وظیفه خطیر دم کردن قهوه به یک دستگاه قهوه‌ ساز کاربلد باشد!

  لازم نیست متخصص قهوه دم کردن باشید تا یک دستگاه قهوه‌ ساز متناسب با نیازتان پیدا کنید. با این مطلب «درجه» همراه باشید تا برای‌تان از از انواع قهوه‌سازها و معیارهای خرید قهوه‌ ساز خوب بگوییم.

  هنگام تصمیم‌گیری برای خرید قهوه ساز چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم؟

  فارغ از اینکه چه‌ نوع قهوه‌ ساز را انتخاب می‌کنید، اصول درست کردن قهوه در همه آن‌ها شبیه به هم است. پودر قهوه که از آسیاب کردن دانه‌های قهوه به دست آمده در معرض آب جوش قرار می‌گیرد.

  آب جوش از میان پودر قهوه که توسط یک فیلتر نگه داشته شده می‌گذرد و قهوه دم شده را در آن سوی فیلتر به شما تحویل می‌دهد. با اینکه این فرآیند ساده و مشابه است، اما طعم و کیفیت قهوه‌ خروجی از قهوه‌سازهای مختلف، متفاوت است.

  دمای آبی که از میان قهوه می‌گذرد و مدت زمانی که آب در تماس با پودر قهوه است می‌تواند بر کیفیت و طعم قهوه خروجی تأثیر بگذارد. بر اساس این تفاوت‌ها مدل‌های مختلف قهوه‌ساز وجود دارد.

  قهوه‌سازهای غیربرقی مثل فرنچ‌پرس و ظرف‌های درست کردن قهوه ترک، قهوه‌ سازهای برقی قطره‌ای (که بیشتر در خانه‌های ایرانی از این مدل استفاده می‌شود)، دستگاه‌های تک نفره (Single-serve Machines)، اسپرسوسازها و ... از انواع قهوه‌ ساز ها هستند که با توجه به نیازتان می‌توانید یکی از این انواع را تهیه کنید.

  [aparat id="u9X0i"]

  دانلود با کیفیت متوسط | دانلود با کیفیت بالا | تماشا ویدیو در یوتیوب

  ۱- میزان راحتی استفاده

  یکی از نکات مهم هنگام خرید قهوه ساز این است که اگر از مدل دستی استفاده کنید مجبور هستید تمام فرآیند درست کردن قهوه را شخصا به عهده بگیرید! این کار از شما زمان، دقت و انرژی بیشتری می‌گیرد. اما اگر از یک قهوه‌ساز برقی قطره‌ای استفاده می‌کنید، فقط باید گذاشتن آب و پودر قهوه و احیانا گذاشتن فیلتر در دستگاه را انجام دهید.

  اگر از آن دسته افرادی هستید که اولین حرکتشان در صبح خوردن قهوه‌ است و یا در زمان‌های مشخصی در طول روز قهوه می‌نوشند، یک دستگاه برنامه‌پذیر گزینه مناسب‌تری برای شماست.

  ۲-  میزان قهوه دم‌کرده خروجی در هر بار استفاده

  میزان قهوه دم‌کرده خروجی در هر بار استفاده

  هنگام خرید قهوه ساز باید حواستان باشد قهوه‌ ساز های مختلف خروجی‌های متفاوتی دارند و می‌توانند از یک فنجان تا یک قوری قهوه را برای شما آماده کنند. با توجه به اینکه در هربار استفاده از دستگاه چند نفر می‌خواهند از قهوه دم کرده توسط آن بنوشند، می‌توانید دستگاهی را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با نیاز شما داشته باشد.

  [related]2007[/related]

  ۳- اندازه دستگاه

  پیش از خرید قهوه ساز ببینید چه فضایی برای قرار دادن دستگاه قهوه‌ ساز در نظر دارید؟ می‌خواهید آن را روی کابینت بگذارید یا روی یک میز کوچک در محل کار؟ بسته به فضایی که در نظر دارید هنگام خرید باید به فضایی که دستگاه قهوه‌ ساز اشغال می‌کند هم توجه داشته باشید.

  ۴- ظرفیت قوری

  ظرفیت قوری

  اگر دستگاهی را انتخاب کردید که قهوه دم کرده را در قوری به شما تحویل می‌دهد به ظرفیت قوری دستگاه هم توجه کنید و ببینید که آیا پاسخگوی نیاز شما هست یا خیر.

  ۵- قابلیت برنامه‌پذیری

  قابلیت برنامه‌پذیری

  آیا می‌خواهید با کمترین دخالت شما فرآیند درست کردن قهوه به خوبی انجام شود؟ آیا دوست دارید وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید قهوه‌تان آماده پذیرایی از شما باشد؟! آیا در طول روز و در ساعات مشخص چندین بار سراغ فنجان قهوه‌تان می‌روید و نمی‌خواهید هر بار برای دم کردن قهوه وقت مجزا بگذارید؟ اگر پاسخ‌تان به این سوال‌ها «بله» است سراغ خرید قهوه ساز برنامه‌پذیر بروید.

  ۶- نوع فیلتر

  برخی از دستگاه‌های قهوه‌ ساز از فیلترهای دائمی و ثابت استفاده می‌کنند و برخی دیگر از فیلتر‌های قابل‌تعویض. فیلترهای دائمی از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تر هستند ولی بعد از هر بار استفاده باید به‌خوبی شسته شوند که این موضوع از شما زمان و انرژی می‌گیرد. فیلترهای کاغذی یکبار مصرف بهداشتی‌تر هستد و بعد از هر بار استفاده می‌توانید آن را عوض کنید. [see_also]25[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید