خرید دریل برقی ؛ پرفروش‌های بازار ایران کدامند؟

خرید دریل برقی ؛ پرفروش‌های بازار ایران کدامند؟
راهنمای مطالعه

  دریل برقی یکی از ابزارهای کاربردی است که نقش مهمی در کارهای فنی خانه و یا در کارگاه ها بازی می‌کند. پیش از این در «درجه» برای‌تان مفصل از نکاتی که هنگام خرید دریل برقی باید بدانید گفته‌ایم. در این مطلب مدل‌های پرفروش موجود در بازار ایران را برای‌تان معرفی می‌کنیم؛ با ما همراه باشید.

  وقتی صحبت از خرید دریل باشد بسیار مهم است که هنگام انتخاب مدل بسیار دقت به خرج بدهید تا هنگام کار با آن‌ها به مشکل بر نخورید. چرا که ابزارهایی مثل دریل هم می‌توانند به اموال شما خسارت وارد کنند، هم به دلیل ماهیت عملکردشان به شما آسیب فیزیکی برسانند. پس اول با مطالعه مطلب «راهنمای جامع خرید دریل برقی» دقیقا مشخص کنید که برای چه نوع کاری دریل لازم دارید و در خرید دریل برقی باید چه ویژگی‌هایی را مد نظر قرار دهید. سپس مدل‌هایی که در این مطلب معرفی می‌کنیم را با هم مقایسه کنید تا در نهایت انتخاب مناسب و رضایت‌بخشی داشته باشید.

  دریل برقی ساده بوش «Bosch» مدل GBM 1000

  خرید دریل بوش مدل GBM 1000

  دریل ساده بوش مدل GBM 1000 یکی از محبو‌ب‌ترین و پرفروش‌ترین دریل‌های بازار ایران است. برند بوش که خود را از نظر کیفیت در بازار ایران کاملا ثابت کرده و اعتبار بالایی به دست آورده، در زمینه ابزارآلات هم کاملا خوش‌نام است. این دریل تنها ۱.۲ کیلوگرم وزن دارد و یک دریل برقی سبک به‌حساب می‌آید. حداکثر قطر سوراخ‌کاری در چوب و فلز با این دستگاه، به‌ترتیب ۲۰ و ۱۰ میلی‌متر است و برای کارهای سبک گزینه خوبی است.

  منبع تغذیه‌ این دریل برق شهری است و توان آن ۳۵۰ وات است. موتور این دریل می‌تواند با سرعت گردشی بین ۰ تا ۲۵۰۰ دور در دقیقه گردش داشته باشد. این سرعت قابل کنترل است و با میزان فشار انگشت کاربر روی شستی قابل کنترل است.

  در این ابزار از سه‌نظام آچارخور ۱۰ میلی‌متری استفاده شده است و برای تعویض مته باید از آچاری که همراه با دریل ارائه می‌شود استفاده کنید. خریداران این محصول از کیفیت آن رضایت دارند. اما همانطور که از مشخصات دریل هم مشخص است خریداران گفته‌اند که این دریل فقط برای کارهای سبک مناسب است؛ روی چوب و فلز عملکرد خوبی دارد و برای سوراخ‌کاری بتن و دیوار مناسب نیست.

  از وزن سبک و ابعاد کوچک دریل هم ابراز تعجب و رضایت کرده‌اند. همچنین در نظرات خریداران مطرح شده که گیربکس این دریل دارای صدای ناخوشایندی است که در سرعت پایین محسوس است. در حال حاضر برای خرید دریل برقی ساده بوش مدل GBM 1000، باید چیزی حدود ۴۵۰ هزار تومان هزینه کنید که با توجه به کیفیت این محصول قیمت معقول و مناسبی به نظر می رسد.

  دریل برقی چکشی رابین «Rabin» مدل R 1015

  خرید دریل رابین

  اگر به فکر خرید دریل برقی هستید، دریل چکشی رابین مدل R 1015، از دریل ساده بوش مدل GBM 1000 هم سبک‌تر است و فقط ۱ کیلوگرم وزن دارد! این موضوع حمل و نگهداری آن برای یک مدت طولانی را ساده‌تر می‌کند و می‌توانید بدون خستگی مدت زمان بیشتری به کار با دریل بپردازید. این دریل از نوع چکشی است و به همین دلیل برای سوراخ‌کاری روی دیوارها هم کاملا مناسب است. قدرت بیشتری هم دارد و توان آن ۸۰۰ وات است. سرعت گردش این دریل در حالت آزاد صفر تا ۲۸۰۰ دور در دقیقه است. سرعت این مدل هم با تغییر میزان فشار انگشت کاربر روی شستی قابل کنترل است.

  در این ابزار حداکثر قطر سوراخ‌کاری در چوب ۳۰ میلی‌متر، حداکثر قطر سوراخ‌کاری در مصالح ۱۶ میلی‌متر و حداکثر قطر سوراخ‌کاری در فلز ۱۳ میلی‌متر است. سه نظام آن هم از نوع ۱۳ میلی‌متری آچارخور است. خریداران در مجموع از خرید دریل چینی رابین و قدرت آن راضی هستند. اما بعضی از آن‌ها معتقدند که کیفیت ساخت برخی قطعات آن می‌توانست بهتر باشد. مهم‌ترین ویژگی مثبت این دریل نسبت کارایی به قیمت آن است که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. برای خرید دریل برقی رابین در حال حاضر فقط حدود ۲۵۰ هزار تومان باید هزینه کنید.

  دریل برقی پیچ گوشتی شارژی کرون «Crown» مدل CT21055L

  خرید دریل پیچ گوشتی شارژی کرون

  دریل پیچ گوشتی شارژی کرون مدل CT21055L،  به طور تخصصی برای باز و بسته کردن پیچ‌ها و به عنوان یک پیچ گوشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  این دریل پیچ گوشتی ۱/۷ کیلوگرم وزن دارد و همانطور که از واژه شارژی در اسمش مشخص است، منبع تغذیه آن باتری است. باتری آن از نوع لیتیومی-یونی است (که در مطلب راهنمای جامع خرید دریل برقی در مورد مزایای آن صحبت کرده‌ایم) و ظرفیتی معادل ۱.۵ آمپرساعت دارد که می‌توانید تا یک ساعت به صورت مداوم از آن استفاده کنید.

  ولتاژ ورودی دستگاه ۱۴.۴ ولت است. سرعت گردش آزاد آن هم ۴۰۰-۱۴۰۰-۴۰۰ دور بر دقیقه است که قابلیت کنترل هم دارد و بر اساس کاری که می‌خواهید با دریل انجام بدهید می‌توانید آن را تنظیم کنید. این مدل دارای سه‌نظام خودکار ۱۰ میلی‌متری است و لازم نیست از آچار سه نظام برای تعویض مته استفاده کنید.

  بر خلاف دو مدل قبلی قفل سوئیچ ندارد؛ دو مدل قبلی این امکان را داشتند که با قفل کردن سوئیچ اگر به شستی فشار وارد شد دریل شروع به کار نکند که این مدل این قابلیت را ندارد. در این دریل حداکثر قطر سوراخ‌کاری در چوب ۲۸ میلی‌متر و حداکثر قطر سوراخ‌کاری در فلز ۱۰ میلی متر است. خریداران این مدل از خوش‌دست بودن این محصول چینی خبر داده‌اند و از کیفیت باطری آن هم راضی به نظر می‌رسند.

  بعضی هم می‌گویند از نظر قدرت برای کارهای کارگاهی سنگین انتظار بیشتری از این مدل داشته‌اند. اما آنچه که از واکنش‌ها به این دریل مشخص است، این است که نسبت به قیمتش عملکرد قابل قبولی دارد. این روزها برای خرید دریل برقی پیچ گوشتی شارژی کرون باید حدود ۶۰۰ هزار تومان هزینه کنید.

  دریل چکشی بوش «Bosch» مدل GSB 1300

  خرید دریل چکشی بوش Bosch

  بوش آن‌قدر برند محبوبی هست که برای هر یک از انواع دریل یک مدل هم از بوش معرفی کنیم. نرخ ضربه‌ در این دریل چکشی مقداری برابر ۰ تا ۴۱۶۰۰ ضربه بر دقیقه است که این ضربات نقش مهمی در سوراخ‌کاری سطوح گچی و سیمانی دارند. وزن این مدل ۱.۸ کیلوگرم است و با اینکه از سبک‌ترین دریل‌های چکشی نیست اما وزن کاملا قابل قبولی دارد. این دریل از نظر مصرف برق کم‌مصرف محسوب می‌‌شود و توان آن ۵۵۰ وات است.

  البته این را هم بگوییم که این توان نسبتا پایین چندان باعث نشده که قدرت دریل برای انجام کارهایی نظیر سوراخ‌کاری دیوار کم به نظر برسد. سرعت گردش آزاد در این مدل بین ۰ تا ۲۸۰۰ دور بر دقیقه است که از این بابت تفاوتی میان این مدل و مدل 1015  از برند رابین نیست. برای خرید دریل برقی چکشی بوش باید حدود ۶۵۰ هزار تومان پرداخت کنید.

  در این دریل حداکثر قطر سوراخ‌کاری در چوب ۲۵ میلی‌متر، حداکثر قطر سوراخ‌کاری در فلز ۱۰ میلی‌متر و حداکثر قطر سوراخ‌کاری در مصالح ۱۳ میلی‌متر است که این مقادیر کمتر از مقادیر مربوط به دریل چکشی رابین هستند. در این مدل هم از  سه‌نظام آچارخور  ۱۳میلی‌متری استفاده شده است.

  مدل GSB 1300 دکمه انتخاب حالت میان حالت چرخشی و ضربه‌ای دارد یعنی می‌توانید از حالتی استفاده کنید که مته بدون چرخش به صورت ضربات سرعتی پی‌درپی کار می‌کند. خریداران این محصول از خوش‌دست بودن و کیفیت تولید آن تعریف کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند که قابلیت تنظیم سرعت در این مدل به گونه‌ای است که با خرید چند مته پیچ گوشتی می‌توانید به خوبی به عنوان یک دریل پیچ‌گوشتی هم از آن استفاده کنید. البته برخی هم از ارائه نشدن کیف و مته هنگام خرید محصول، گلایه کرده‌اند.

  دریل چکشی شیلدر «Shielder » مدل SH1013

  خرید دریل شیلدر Shielder 

  دریل چکشی شیلدر مدل SH1013،  توانی معادل با ۷۱۰ وات دارد که باعث شده بین قدرت و مصرف برق این مدل تعادلی منطقی برقرار باشد. ۱.۷ کیلوگرم هم وزن دارد که وزنی معمول و منطقی است. سرعت گردش آزاد آن ۲۷۰۰ دور بر دقیقه است.  در این دریل حداکثر قطر سوراخ‌کاری در چوب ۳۵ میلی‌متر، حداکثر قطر سوراخ‌کاری در فلز ۱۳ میلی‌متر و حداکثر قطر سوراخ‌کاری در مصالح ۱۶ میلی‌متر است که این مقادیر نسبت به مدل‌هایی که تا اینجا معرفی کردیم کمی بیشتر هستند. این موضوع نشان می‌دهد که این مدل برای سوراخ‌کاری‌های نسبتا قطور گزینه مناسبی است.

  یک دسته جانبی برای این دریل طراحی شده که قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه دارد و باعث شده که ارگونومی این مدل ارتقا پیدا کند و کار با آن راحت‌تر شود. خریداران محصول معتقدند صدای تولیدی دستگاه می‌توانست کمتر از چیزی که هست باشد. اما از کارایی و قدرت و از همه مهم‌تر قیمت آن کاملا راضی‌اند. می‌توانید حدود ۴۰۰ هزار تومان برای خرید دریل ضربه‌ای شیلدر هزینه کنید. این را هم یادآوری کنیم که کسانی که از این دریل استفاده کرده‌اند می‌گویند با تنظیم سرعت دریل روی کم می‌توانید از آن به عنوان یک دریل پیچ‌گوشتی کارآمد هم استفاده کنید.

  دریل چکشی ماکیتا «Makita»مدل HP1631K

  خرید دریل چکشی ماکیتا

  برند ماکیتا یکی از مطرح‌ترین تولید‌کنندگان ابزار است که توانسته جایگاه خوبی در بازار ایران پیدا کند. دریل چکشی ماکیتا مدل HP1631K، توانی معادل با ۷۱۰ وات دارد که از این بابت مانند دریل شیلدر است که پیش از این در موردش صحبت کردیم. سرعت گردش آزاد دریل بین صفر تا ۳۲۰۰ دور بر دقیقه است که مانند همه مدل‌های ساده و چکشی این مطلب قابل کنترل هم هست. این سرعت بیشترین مقدار بین مدل‌هایی است که تا کنون معرفی کردیم. نرخ ضربه‌ در این دریل چکشی مقداری بین ۰ تا ۴۸۰۰۰ ضربه بر دقیقه است که به مقدار قابل توجهی بیشتر از دریل چکشی بوش مدل است.

  سه نظام این دریل از نوع خودکار ۱۳ میلی‌متری است. اگر دوست ندارید که وقت و انرژی‌تان صرف دور دادن آچار برای تعویض مته شود، توجهتان را به خودکار بودن سه‌نظام این دریل جلب می‌کنیم. در این دریل ۱.۹ کیلوگرمی، حداکثر قطر سوراخ‌کاری در چوب ۳۰میلی‌متر، حداکثر قطر سوراخ‌کاری در فلز ۱۳ میلی‌متر و حداکثر قطر سوراخ‌کاری در مصالح ۱۶ میلی‌متر است. خریداران این دریل کیفیت آن را تایید می‌کنند، به جز یک مورد و آن هم کیفیت و کارایی سه نظام است که گویا ضعف‌هایی در کار با مته‌های کوچک‌تر دارد. برای خرید دریل چکشی ماکیتا باید حدود ۵۵۰ هزارتومان هزینه کنید.

  دریل بتن کن آاگ «AEG» مدل KH26XE

  AEG در کنار بوش و ماکیتا از مهم‌ترین برندهای ابزارآلات موجود بازار ایران محسوب می‌شود.  دریل بتن کن آاگ «AEG» مدل KH26XE، توانی معادل با ۸۰۰ وات دارد. دریل‌های بتن‌کن اصولا دریل‌های قدرتمندتری هستند و همانطور که اسمشان هم معلوم است برای کارهای سنگین نظیر کندن بتن و سوراخ‌کاری‌ مصالح مناسب هستند. دریل‌هایی که تا اینجا معرفی کردیم سیستم گردش راست‌گرد و چپ‌گرد داشتند. اما سیستم گردش این دریل بتن‌کن تک‌جهت است. سرعت گردش آزاد این مدل ۰ تا ۱۵۰۰ دور بر دقیقه و نرخ ضربه در آن ۰ تا ۴۵۰۰ ضربه در دقیقه است. دقت داشته باشید که این دریل قابلیت کنترل سرعت ندارد.

  در دریل بتن کن آاگ، حداکثر قطر سوراخ‌کاری در چوب ۳۰ میلی‌متر، حداکثر قطر سوراخ‌کاری در فلز ۱۳ میلی‌متر و حداکثر قطر سوراخکاری در مصالح ۲۶ میلی‌متر است. سه نظام این دریل مانند اکثر دریل‌های بتن کن موجود در بازار از نوع چهارشیار است که بنا به واکنش‌های کسانی که از آن استفاده کرده‌اند، کیفیت رضایت‌بخشی دارد. گویا خریداران این دریل به جز نداشتن قابلیت کنترل ساعت از آن گله خاصی نداشته‌اند و توانسته آن‌ها را راضی نگه دارد. قیمت حدودی این دریل یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

  دریل بتن‌ کن بوش مدل GBH 2-26 DFR

  خرید دریل بتن کن بوش

  دریل بتن کن بوش مدل GBH 2-26 DFR، یکی از پرطرفدارترین دریل‌های بتن کن موجود در بازار است. این دریل قدرتمند سنگین‌ترین مدل در بین مدل‌های معرفی شده در این مطلب است و ۲.۹ کیلوگرم وزن دارد.توان آن همانند دریل آ.ا.گ ۸۰۰ وات است اما از لحاظ سرعت گردش و نرخ ضربه مقادیر کمتری دارد که البته باعث نشده ضعف چندانی در قدرت آن حس شود. سرعت گردش آزاد این دریل ۰ تا ۹۰۰ دور بر دقیقه و نرخ ضربه در آن ۰ تا ۴۵۰۰ ضربه در دقیقه است. این مدل قابلیت کنترل سرعت هم دارد.

  این مدل برخلاف دریل بتن کن آاگ سیستم گردش دوجهته(راست‌گرد و چپ‌گرد) دارد. حداکثر قطر سوراخ‌کاری این دریل در چوب، فلز و مصالح دقیقا مانند دریل آاگ و به ترتیب ۳۰، ۱۳ و ۲۶ میلی‌متر است. سه‌نظام این مدل از نوع چهار شیار SDS Plus است. نکته قابل توجه در مورد این دریل این است که یک  سه نظام اضافه خودکار ۱۳ میلی‌متری هم دارد که می‌توانید به راحتی آن را با سه‌نظام چهارشیار تعویض کنید. می‌توان گفت گلایه‌ خاصی از طرف خریداران در مورد این دریل وجود ندارد و بعید است از خرید آن پشیمان شوید. البته باید برای خرید آن حدود ۲ میلیون تومان هزینه کنید!

   

  کلام آخر در مورد خرید دریل برقی

  ابزارآلاتی نظیر دریل می‌توانند به دلیل ماهیت عملکردشان می‌توانند خطرآفرین باشند و یا خسارت به بار بیاورند، پس مهم است که سراغ برندهایی بروید که خودشان را ثابت کرده‌ باشند. در این مطلب سعی کردیم ۸ مدل از انواع دریل‌ها و از برندهای معتبر در رنج‌های قیمتی متفاوت معرفی کنیم. جمع‌بندی اطلاعات گفته شده در مورد این ۸ مدل را می‌توانید در جدول زیرمشاهده کنید. امیدواریم که این مطلب در مسیر خرید دریل برقی برای شما مفید واقع شود. [table id=4 /]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید