مقدار مجاز مصرف نسکافه در بارداری

مقدار مجاز مصرف نسکافه در بارداری
راهنمای مطالعه

  آیا زنان باردار می توانند قهوه بنوشند؟ در مورد مصرف سایر نوشیدنی ها یا غذاهای کافئین دار چطور؟ وقتی صحبت از کافئین و بارداری می شود، متخصصان به زنان توصیه می کنند مصرف خود را به کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در روز محدود کنند، یعنی حدود یک فنجان قهوه.

  البته بهتر است مصرف کافئین را در دوران بارداری تا جایی که می توانید کاهش دهید، زیرا مقادیر کمتر از آن نیز می تواند بر روی کودک شما تأثیر بگذارد. کافئین می‌تواند به سرعت در غذاها و نوشیدنی‌های مختلف اضافه شود، و مارک‌های مختلف قهوه مقادیر بسیار متفاوتی از کافئین را دارند، بنابراین از این نمودار مصرف کافئین استفاده کنید تا از مصرف بیش از حد آن جلوگیری کنید. خرید نسکافه  در سایت اسوکالا.

  پاسخ کوتاه این است که بله، زنان باردار می توانند قهوه بنوشند. با این حال، مهم است که مراقب مصرف قهوه و به طور کلی کافئین خود در دوران بارداری باشید. کافئین می‌تواند بر بارداری و جنین شما تأثیر بگذارد که کاملاً مشخص نیست.

  کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان (ACOG) به زنان باردار توصیه می‌کند که مصرف کافئین خود را به کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در روز محدود کنند، که بسته به برند می تواند به اندازه یک فنجان قهوه ۸ اونس باشد.

  اگرچه توصیه رسمی ۲۰۰ میلی گرم یا کمتر در روز است، برخی کارشناسان معتقدند که حتی مقادیر متوسط ​​کافئین در دوران بارداری می تواند خطراتی را ایجاد کند.

  پیش از این، مطالعات مصرف بالای کافئین (بیش از ۲۰۰ میلی گرم در روز) را به کوچک بودن نوزادان برای سن حاملگی یا در معرض خطر محدودیت رشد داخل رحمی (IUGR) مرتبط می دانستند. اما محققان مؤسسه ملی سلامت اخیراً دریافتند زنانی که در دوران بارداری کمتر از ۲۰۰ میلی گرم کافئین در روز می نوشند - به اندازه نصف فنجان قهوه در روز - بچه های کوچک تری نسبت به افرادی که کافئین نمی نوشند، داشتند.

  محققان خاطرنشان کردند که اعتقاد بر این است که کافئین باعث انقباض رگ‌های خونی در رحم و جفت می‌شود که می‌تواند خون رسانی به جنین را کاهش داده و رشد را مهار کند. آنها همچنین گفتند که کافئین به طور بالقوه می‌تواند هورمون‌های استرس جنین را مختل کند و نوزادان را در معرض خطر افزایش سریع وزن پس از تولد و چاقی، بیماری قلبی و دیابت در مراحل بعدی زندگیشان قرار دهد.

  با این حال، مطالعات دیگر هیچ ارتباطی بین مصرف متوسط ​​کافئین در بارداری (کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در روز) و مشکلاتی مانند وزن کم هنگام تولد، IUGR، سقط جنین یا زایمان زودرس پیدا نکرده اند. به همین دلیل است که مصرف متوسط ​​کافئین در دوران بارداری مورد تایید اکثر متخصصین زنان و زایمان و ماماها قرار می گیرد.

  با این حال، از آنجایی که تحقیقات به نتیجه نرسیده است، ایده خوبی است که مصرف کافئین خود را تا حد امکان در دوران بارداری محدود کنید و در حد توصیه شده ۲۰۰ میلی گرم در روز بمانید.

  وقتی یک فنجان قهوه می نوشید، کافئین از جفت وارد مایع آمنیوتیک و جریان خون کودک شما می شود. در حالی که بدن شما برای متابولیسم و ​​خلاص شدن از شر کافئین وارد کار می شود، بدن کودک شما هنوز در حال رشد است و زمان بیشتری برای پردازش کافئین نیاز دارد. در نتیجه، کودک شما برای مدت طولانی تری نسبت به شما در معرض اثرات کافئین قرار می گیرد.

  حتی اگر کافئین معمولاً برای شما مشکل ایجاد نمی‌کند، ممکن است متوجه شوید که در دوران بارداری با شما موافق نیست. این یک محرک است، بنابراین می تواند ضربان قلب و فشار خون شما را افزایش دهد. بعلاوه، می‌تواند باعث بی‌خوابی و بی‌خوابی در شما شود. کافئین می‌تواند مشکلات بارداری مانند سوزش سر دل و تکرر ادرار را نیز تشدید کند.

  اثرات کافئین ممکن است با پیشرفت بارداری شما بیشتر قابل توجه باشد به این دلیل که توانایی بدن شما برای تجزیه کافئین کند می شود، بنابراین سطح بالاتری از آن را در جریان خون خود خواهید داشت. در طول سه ماهه دوم، دفع کافئین از بدن شما تقریبا دو برابر زمانی است که باردار نیستید. در سه ماهه سوم، تقریباً سه برابر بیشتر طول می‌کشد. این همچنین می‌تواند به این معنی باشد که کافئین بیشتری از جفت عبور می‌کند و به کودک شما می‌رسد، که نمی‌تواند آن را به طور موثر پردازش کند.

  یک دلیل دیگر برای کاهش مصرف قهوه و چای وجود دارد، چه کافئین دار باشد و چه نباشد. این نوشیدنی‌ها حاوی ترکیباتی هستند که جذب آهن را برای بدن سخت‌تر می‌کند. این مهم است زیرا بسیاری از زنان باردار از قبل آهن کمی دارند. اگر قهوه یا چای می‌خورید، آن را بین وعده های غذایی بنوشید تا تاثیر کمتری بر جذب آهن شما داشته باشد.

  آیا نمی‌دانید چه زمانی می‌توانید به عادت همیشگی کافئین خود لذت ببرید؟ بستگی دارد. مقداری کافئین می‌تواند در شیر مادر به کودک شما منتقل شود، به همین دلیل توصیه می‌شود که در صورت شیردهی به خصوص در ماه‌های اول، کافئین را محدود کنید.

  کافئین در چیزهای بسیار بیشتری از قهوه وجود دارد و میزان کافئین در بین محصولات و حتی در بین برندها بسیار متفاوت است. به انواع غذاها و نوشیدنی‌هایی که در طول روز می‌خورید (و چه مقدار از آنها) توجه کنید تا بتوانید از میزان کافئینی که واقعاً مصرف می کنید آگاه باشید.

  برای مدیریت مصرف کافئین، باید از همه منابع مانند چای، نوشابه، نوشیدنی های انرژی زا، شکلات و بستنی قهوه آگاه باشید. کافئین همچنین در محصولات گیاهی و داروهای بدون نسخه از جمله برخی از داروهای سردرد، سرماخوردگی و آلرژی ظاهر می‌شود. برچسب ها را با دقت بخوانید

  مقدار کافئین در یک وعده قهوه بسیار متفاوت است، بسته به نوع دانه، نحوه برشته شدن، نحوه دم کردن آن – و بدیهی است که به اندازه فنجان بستگی دارد. (اگرچه اسپرسو حاوی کافئین بیشتری در هر اونس است، اما در یک فنجان کوچک سرو می‌شود. بنابراین یک فنجان کامل قهوه دم کرده در واقع کافئین بیشتری را تحویل می‌دهد.

  راه های کاهش کافئین در دوران بارداری

  در حالی که دلایل خوبی برای کاهش مصرف کافئین در دوران بارداری وجود دارد، اما همیشه آسان نیست. میل شما به یک فنجان جو صبحگاهی ممکن است در طول سه ماهه اول، زمانی که تهوع صبحگاهی بروز می کند، تبخیر شود، اما بعداً در دوران بارداری با قدرت کامل بازگردد. یا ممکن است همیشه مشتاق مواد کافئین داره معمولی خود باشید. برخی از این نکات را برای کمک به بارداری کم کافئین در نظر بگیرید: به تدریج راحت شوید - اگر یک عاشق فداکار قهوه، طرفدار چای یا طرفدار کولا هستید، احتمالاً ترک کافئین کار آسانی نخواهد بود. برای کاهش علائم - که می تواند شامل سردرد، تحریک پذیری و بی حالی باشد - به تدریج از بین برود (اما به محض اینکه می توانید از حد مجاز روزانه ۲۰۰ میلی گرم استفاده کنید). آیا تا به حال از قهوه گانودرما استفاده کرده‌اید؟ مخلوط هایی را برای کاهش کافئین امتحان کنید - ممکن است بخواهید با مخلوط کردن قهوه بدون کافئین با قهوه معمولی خود شروع کنید و به تدریج نسبت کافئین بدون کافئین به کافئین را افزایش دهید. یا از شیر بیشتر و قهوه کمتر استفاده کنید. در خانه، سعی کنید از مقدار کمتری قهوه آسیاب شده (یا برگ‌های چای) استفاده کنید یا برای مدت کوتاه‌تری دم کنید. بگذارید یک چای کیسه‌ای به جای پنج دقیقه فقط یک دقیقه دم بکشد، کافئین را تا نصف کاهش می‌دهد. به کافئین بدون کافئین تغییر دهید - حداقل برای دومین فنجان قهوه یا چای خود، این سوئیچ را در نظر بگیرید. (نوشیدنی‌های بدون کافئین ممکن است حاوی مقداری کافئین باشند، اما معمولاً مقدار کمی است.) به دنبال منابع دیگر انرژی باشید - تمام تلاش خود را بکنید تا شب ها به اندازه کافی بخوابید، زود به رختخواب بروید و تا زمانی که می توانید در طول روز استراحت کنید. خوب غذا بخورید و ورزش کنید - حتی ورزش خفیف هم می تواند انرژی شما را تقویت کند. اگرچه چای‌های گیاهی اغلب فاقد کافئین هستند، قبل از نوشیدن آنها با پزشک خود مشورت کنید. یک فنجان چای نعناع فلفلی یا زنجبیل خوب است، اما برخی از دمنوش های گیاهی برای بارداری بی خطر نیستند. تهیه شده در تیم آسوکالا.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید