بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ در سال ۱۴۰۱ - بررسی و مقایسه ۱۰ دوره معتبر

بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ در سال ۱۴۰۱ - بررسی و مقایسه ۱۰ دوره معتبر
راهنمای مطالعه

  بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ در این کدام است؟ برای یافتن جواب این سوال ۹ مورد از بهترین دوره بازاریابی دیجیتال در ایران را همراه با مزایا و معایب هر کدام بررسی کرده‌ایم.

  دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال یکی از حوزه‌های بسیار پرطرفدار و البته تخصصی در دنیای کسب‌وکارهاست و خیلی‌ها متقاضی یادگیری آن هستند.

  دوره‌های دیجیتال مارکتینگ بسیار زیادی در ایران برگزار می‌شود که البته همه آنها مناسب نیستند و اگر درست انتخاب نکنید، وقت و پولتان را هدر خواهید داد

  قبل از اینکه دوره‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ را بررسی و مقایسه کنیم، ابتدا بیایید ببینیم دیجیتال مارکتینگ چیست؟

  دیجیتال مارکتینگ چیست؟

  دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) یا بازاریابی دیجیتال که به آن بازاریابی آنلاین هم می‌گویند، شامل ابزارها و فعالیت‌هایی است که برای تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات در اینترنت، موبایل و دیگر ابزارهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  این تبلیغات از طریق کانال‌هایی مثل ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات مبتنی بر وب، پیام‌های متنی و چندرسانه‌ای انجام می‌شوند.

  اساسا اگر یک کمپین بازاریابی از ارتباطات دیجیتال استفاده کند، بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ نامیده می‌شود.

  دوره‌های دیجیتال مارکتینگ چه اهدافی دارند؟

  دوره دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Course) دو هدف را دنبال می‌کند: آموزش دیجیتال مارکتینگ و پشتیبانی از شرکت‌کنندگان. بیشتر دوره‌های دارای پشتیبانی رایگان نیستند.

  در این دوره‌ها مدرس و شرکت‌کنندگان در تمام مراحل پابه‌پای هم مسیر آموزش را طی می‌کنند. بنابراین شرکت‌کنندگان کسی را دارند که هر گاه سؤالی برایشان پیش بیاید می‌توانند از او بپرسند. البته دوره‌هایی هم هستند که پشتیبانی ندارند.

  معیارهای بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ چیست؟

  بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ باید معیارهای مهمی داشته باشد. اول از همه انتخاب برگزارکننده و مدرس است. مدرس یا استاد دیجیتال مارکتینگ باید علاوه بر دانش نظری، تجربه کار عملی در این زمینه را هم داشته باشد تا به شما کمک کند در عمل هم از محتوای آموزشی استفاده کنید.

  یادتان باشد بازاریابی دیجیتال و به‌طور کلی بازاریابی، حوزه‌هایی هستند که نیاز به مهارت عملی دارند و درست مانند یک جراح که صرفا با دانش پزشکی نمی‌تواند کسی را جراحی کند، بازاریاب دیجیتال هم صرفا با تئوری نمی‌تواند کارش را به‌صورت کاملا حرفه‌ای انجام دهد.

  بااین‌حال دوره‌هایی هستند که کیفیت بسیار بالایی دارند و بیشتر روی تئوری تمرکز می‌کنند. این نقطه‌ضعف به حساب می‌آید؛ اما می‌توانید به‌دلیل کیفیت بالای دوره آن را تهیه کنید و برای تکمیل آموزش در کارگاه‌های عملی دیجیتال مارکتینگ شرکت کنید. تصمیم با شماست.

  موضوع بعدی دسترسی شرکت‌کننده به محتوای دوره به‌صورت دائمی است. شرکت‌کننده باید بتواند دوره‌ها را در اختیار داشته باشد تا در صورت لزوم به آنها مراجعه کرده و مباحث موردنظرش را مرور کند. در نهایت می‌توانید نظرات افرادی را که قبلا در دوره‌ها شرکت کرده‌اند، در شبکه‌های اجتماعی بررسی کنید.

  البته فراموش نکنید ما فقط برخی از بهترین‌ها را معرفی کرده‌ایم و ممکن است دوره‌های خیلی خوبی هم باشند که در فهرست ما نیامده باشند.

  دوره بازاریابی دیجیتال حضوری یا آنلاین؟

  دوره دیجیتال مارکتینگ، حضوری یا آنلاین

  دوره‌های دیجیتال مارکتینگ یا به‌صورت حضوری هستند یا به‌صورت آنلاین که حالت آنلاین خود به دو مدل وبینار زنده و دوره‌های از پیش ضبط‌شده تقسیم می‌شود. هریک از این روش‌ها مزایایی دارند و معایبی.

  مزیت دوره‌های حضوری

  دوره‌های حضوری بسیار مفید هستند و تعامل استاد با شرکت‌کننده نزدیک‌تر است.

  مشکل دوره‌های حضوری

  بسیاری از افراد به‌دلایل مختلف از جمله مشغله تحصیلی و کاری، تداخل زمانی و زندگی در مناطق دورافتاده، شاید به این کلاس‌ها یا کارگاه‌های حضوری دسترسی نداشته باشند.

  مزیت دوره‌های آنلاین

  دوره‌های آنلاین در دسترس همه افراد هستند و شرکت‌کننده می‌تواند برای شرکت در دوره‌ها برنامه‌ریزی کند. در دوره‌های آنلاین وبیناری شرکت‌کنندگان با استاد تعامل دارند و ممکن است پرسش‌های خوبی از جانب سایر شرکت‌کنندگان مطرح شود. در دوره‌های آنلاین از پیش ضبط‌شده هم می‌توانید برنامه زمانی خودتان را تنظیم کنید و هروقت زمان مناسبی داشتید شرکت کنید.

  مشکل دوره‌های آنلاین

  در دوره‌های آنلاین وبیناری از نظر برنامه‌ریزی زمانی محدودیت‌هایی وجود دارد و شرکت‌کننده باید در ساعت مشخصی در وبینار حضور یابد. از طرف دیگر در دوره‌های ازپیش‌ضبط‌شده تعاملی بین استاد و شرکت‌کننده برقرار نمی‌شود.

  پشتیبانی دوره چطور انجام می‌شود؟

  یکی از معیارهای مهم دوره دیجیتال مارکتینگ پشتیبانی دوره است. به این ترتیب که اساتید از طریق گروه‌های تلگرامی، واتس‌اپ، ایمیل و حتی تماس تلفنی با شرکت‌کنندگان در ارتباط‌اند و به پرسش‌های آنها پاسخ می‌دهند. مزیت این گروه‌ها در آن است که پرسش و پاسخ‌هایی که مطرح می‌شود، به‌درد سایر شرکت‌کنندگان هم می‌خورد و بیشتر یاد می‌گیرند.

  مقایسه دوره‌های دیجیتال مارکتینگ در ایران

  بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ کدام است؟ برای یافتن پاسخ مزایا و معایب دوره‌های دیجیتال مارکتینگ در ایران را بررسی و مقایسه می‌کنیم. به این ترتیب می‌توانید بسته به نیازتان راحت‌تر انتخاب کنید.

  دوره دیجیتال مارکتینگ عادل طالبی (MYDMC)

  ption id="attachment_47147" align="alignnone" width="850"]بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ عادل طالبی عکس برگرفته از وب‌سایت عادل طالبی

  یکی از بهترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ ایران توسط عادل طالبی برگزار می‌شود که از مدرسان باتجربه و خبره در زمینه بازاریابی دیجیتال است. البته عادل طالبی دوره‌های آموزش حضوری هم دارد؛ اما اگر به دوره آنلاین نیاز دارید، می‌توانید از این دوره (mydmc.ir) استفاده کنید.

  محتوای دوره

  در این دوره، هفته‌ای یک جلسه یک ویدئوی ۱.۵ تا ۳ ساعته را در اختیار شما قرار می‌دهند. هر جلسه شامل تمریناتی است که باید انجام دهید. این دوره برخط نیست و بنابراین لازم نیست در ساعت مشخصی در جلسه حضور پیدا کنید. فقط برای جمع‌بندی دوره، هرماه یک وبینار آموزشی برگزار می‌شود. کل دوره یک سال به‌طول می‌انجامد و بیش از ۱۵۰ ساعت آموزش در اختیارتان خواهد بود.

  پشتیبانی

  در طول دوره و بعد از آن گروه‌هایی تشکیل می‌شود که می‌توانید مشکلات و سؤالاتی را که دارید بپرسید. بیش از ۲۰۰ ساعت پشتیبانی در این دوره به شما ارائه خواهد شد.

  سرفصل‌ها

  برخی از سرفصل‌های دوره دیجیتال مارکتینگ عادل طالبی عبارت‌اند از:

  • مبانی دیجیتال مارکتینگ
  • سئو
  • بازاریابی محتوایی
  • بازاریابی از طریق ویدئو، پادکست، فایل صوتی، پیامک
  • مبانی راه‌اندازی وب‌سایت
  • بازاریابی ایمیلی
  • بهینه‌سازی نرخ تبدیل وب‌سایت
  • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
  • تبلیغات آنلاین، گوگل ادز، رپورتاژ آگهی، تبلیغات کلیکی.

  مدرک رسمی

  در دوره عادل طالبی گواهی یا مدرک ارائه نمی‌کنند. آنها بر این باورند نتایج کار هر بازاریاب دیجیتال، خودش نشان‌دهنده سطح مهارت و توانمندی‌های اوست. به همین دلیل مدرک نمی‌تواند اعتباری برای افراد ایجاد کند.

  دوره دیجیتال مارکتینگ آکادمی نوین

  ption id="attachment_47154" align="alignnone" width="850"]بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ آکادمی نوین عکس برگرفته از وب‌سایت آکادمی نوین

  برگزارکننده این دوره آکادمی نوین (novin.com) است که به‌شکل غیرحضوری دوره دیجیتال مارکتینگ را به شما ارائه می‌کند.

  محتوای دوره

  این دوره با بیش از ۱۵۰ ساعت درس و ارائه ۹ کتاب تخصصی، به شما کمک می‌کند نه‌تنها در این حوزه دانش کافی و مهارت عملی کسب کنید، بلکه مدرک رسمی نوین هم بگیرید. سعید رهبری و تیمش مدرسانی باتجربه هستند و می‌توانند مفاهیم را به‌خوبی به شرکت‌کنندگان انتقال دهند.

  دوره آکادمی نوین را می‌توانید با برنامه‌ریزی زمانی خودتان پیش بروید و نیاز نیست حتما سرساعت مشخصی آنلاین باشید. می‌توانید مبلغ آن را به‌صورت قسطی پرداخت کنید و اگر ظرف یک ماه بعد از تماشای دوره متوجه شدید که از محتوای آموزشی راضی نیستید به شما وجه پرداخت‌شده را برمی‌گردانند.

  پشتیبانی

  بعد از پایان دوره هم از ۳ تا ۶ ماه پشتیبانی اساتید آکادمی نوین برخوردار خواهید بود.

  سرفصل‌ها

  برخی از سرفصل‌های این دوره عبارت‌اند از:

  • مبانی دیجیتال مارکتینگ
  • فروش محصول و خدمات با اینترنت
  • تبلیغات هدفمند
  • سئو
  • تحلیل وب‌سایت
  • تکنیک‌های افزایش فروش اینترنتی
  • بازاریابی محتوایی
  • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
  • طراحی و راه‌اندازی کمپین
  • استراتژی بازاریابی دیجیتال.

  مدرک رسمی

  در دوره آکادمی نوین به شما مدرک رسمی نوین اعطا می‌کنند.

  دوره دیجیتال مارکتینگ آکادمی نوا

   

   

  آکادمی نووا یکی از زیرمجموعه‌های یکتانت است که جمعی از متخصصان حوزه دیجیتال مارکتینگ را دورهم جمع کرده است. دوره جامع دیجیتال مارکتینگ نووا در کنار مفاهیم تئوری، با تعریف پروژه‌های عملی شما را آماده ورود به بازار کار می‌کند. اگر زمان شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارید و نیاز به یادگیری دیجیتال مارکتینگ دارید، می‌توانید از این دوره (https://academy-nova.com/course/digital-marketing/) استفاده کنید.

  محتوای دوره

  این دوره در بازه‌های زمانی مشخص تکرار شده و هر دوره پنج ماه به طول می‌انجامد. در هربار برگزاری، کلاس‌ها سه روز در هفته از ساعت 19 تا 22 آنلاین دایر می‌شوند و ویدیو‌های دوره به صورت مادام‌العمر در اختیار دانش‌پذیران قرار می‌گیرد. ساختار دوره به گونه‌ای طراحی شده است که مفاهیم اولیه مارکتینگ، برندینگ و در ادامه تمامی ابزارها و مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ به صورت عملی ارائه شود. دوره یک پروژه عملی جامع دارد که انجام این پروژه از ماه ابتدایی آغاز می‌شود و متناسب با مباحث تدریس شده، پروژه پیش می‌رود.

  پشتیبانی

  در طول دوره و بعد از آن گروه‌هایی تشکیل می‌شود تا به طور مستقیم با اساتید و منتورها در ارتباط باشید و سوالات و چالش‌های خود را بپرسید.

  سرفصل‌ها

  برخی از سرفصل‌های دوره جامع دیجیتال مارکتینگ نووا عبارت‌اند از:

  • مبانی دیجیتال مارکتینگ
  • سئو
  • بازاریابی محتوایی
  • طراحی سایت وردپرسی
  • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
  • آشنایی با گیمیفیکیشن
  • کار با گوگل آنالیتیکس و گوگل تگ منیجر
  • طراحی و پیاده‌سازی کمپین‌های دیجیتال
  • تبلیغات آنلاین، گوگل ادز، رپورتاژ آگهی، تبلیغات کلیکی
  • بازاریابی بازگشتی و اتوماسیون بازاریابی

  مدرک رسمی

  در دوره جامع دیجیتال مارکتینگ آکادمی نووا، سه گواهی‌نامه اعطا می‌شود:

  1. 1. گواهی حضور برای تمامی دانش‌آموخته‌ها
  2. 2. مدرک آکادمی نووا ویژه ارائه‌دهندگان پروژه پایانی
  3. مدرک رسمی وزارت علوم ویژه نفرات برتر
  4. دوره دیجیتال مارکتینگ کالج رهنما

   ption id="attachment_47148" align="alignnone" width="850"]بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ کالج رهنما عکس برگرفته از وب‌سایت کالج رهنما

   این دوره را مدرسان کالج رهنما (rahnemacollege.com) برگزار می‌کنند و در کنار فیلم آموزشی با تمرین و بوت کمپ همراه است. افرادی است که آشنایی کمی با این حوزه دارند یا نیاز دارند مهارت‌های بازاریابی دیجیتال را در کسب‌وکارشان بگنجانند، می‌توانند از این دوره استفاده کنند.

   محتوای دوره

   دوره‌های دیجیتال مارکتینگ کالج رهنما در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار می‌شوند و یک بوت کمپ هم دارند. به این صورت که ابتدا در دوره مقدماتی مطالب مربوط به دیجیتال مارکتینگ را یاد می‌گیرید، سپس در بوت کمپ، مطالبی را که به‌صورت تئوری آموخته‌اید به‌صورت عملی و تیمی یاد می‌گیرید و گواهینامه پایان دوره دریافت می‌کنید. در صورت تمایل، در دوره پیشرفته شرکت کرده و برای کار در سازمان‌ها یا شرکت‌ها آمادگی پیدا می‌کنید و می‌توانید به‌عنوان یک دیجیتال مارکتر کار را آغاز کنید.

   پشتیبانی

   این مورد از بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ پشتیبانی ندارد.

   سرفصل‌ها

   برخی از سرفصل‌های دوره بازاریابی دیجیتال کالج رهنما عبارت‌اند از:

   • اصول دیجیتال مارکتینگ
   • تولید محتوا
   • سئو
   • کار با ابزارهای اندازه‌گیری و تحلیل
   • کار با شبکه‌های اجتماعی
   • تبلیغات گوگلی
   • بازاریابی ایمیلی و پیامکی
   • تحقیقات بازار
   • اجرای کمپین روی پروژه‌های واقعی.

   مدرک رسمی

   بعد از گذراندن دوره درصورت قبولی آزمون می‌توانید گواهینامه دریافت کنید.

   آکادمی اینفوگرام

   ption id="attachment_47149" align="alignnone" width="850"]دوره دیجیتال مارکتینگ آکادمی اینفوگرام عکس برگرفته از وب‌سایت آکادمی اینفوگرام

   دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ اینفوگرام (infogramacademy.com) شامل نقشه راه است و شرکت‌کنندگان می‌توانند با دنبال‌کردن گام‌به‌گام مسیر، دیجیتال مارکتینگ را به‌خوبی یاد گرفته و یکی از زیرشاخه‌های آن را به‌صورت حرفه‌ای دنبال کنند.

   محتوای دوره

   این مورد شامل دوره‌های مجزا به‌صورت زیرمجموعه‌ای است. دوره مبانی دیجیتال مارکتینگ شامل ۴۲ ساعت، تولید محتوای متنی و سئو ۴۱ ساعت، شبکه‌های اجتماعی ۱۸ ساعت، تولید محتوای گرافیکی و ویدئویی ۴۰ ساعت و تجارت الکترونیک ۲۰ ساعت است.

   این دوره به شکل بوت کمپ برگزار می‌شود که کاملا عملی است و به‌صورت آنلاین دوره می‌بینید. بعد از پایان هر مبحث پروژه‌ها و تمرینات تکمیلی به شما داده می‌شود که باید انجام دهید و برای تصحیح آنها را به آکادمی ارسال کنید.

   پشتیبانی

   پشتیبانی از طریق گروه‌های واتس‌اپ برگزار می‌شود تا ارتباط اساتید با دانشجویان حفظ شود.

   سرفصل‌ها

   برخی از سرفصل‌های این دوره عبارت‌اند از:

   • دیجیتال مارکتینگ
   • تحقیقات بازاریابی
   • تولید محتوای متنی، گرافیکی و ویدیویی
   • سئو
   • طراحی وب‌سایت
   • بازاریابی محتوایی
   • تحلیل وب‌سایت
   • تحلیل داده‌ها با اکسل
   • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی
   • کار با ابزارهای گوگل از جمله گوگل ادز و گوگل ترندز
   • بازاریابی ایمیلی
   • موشن گرافیک و فتوشاپ.

   مدرک رسمی

   پس از پایان دوره، آزمون تستی و تشریحی خواهید داشت که ۶۰ درصد از امتیاز شما را برای دریافت گواهینامه تشکیل می‌دهد. مابقی امتیازها از فعالیت در کلاس و امتیاز اساتید محاسبه شده و در نهایت اگر امتیازتان به ۷۰٪ برسد می‌توانید گواهی پایان دوره را دریافت کنید. اساتیدی که با این دوره همکاری می‌کنند همگی در شرکت‌های معتبر دیجیتال مارکتینگ کار می‌کنند و راه ورود شما به بازار کار را چه از طریق شرکت خودشان یا معرفی به سایر شرکت‌ها تسهیل خواهند کرد.

   کالج تپسل

   ption id="attachment_47150" align="alignnone" width="850"]دوره دیجیتال مارکتینگ کالج تپسل عکس برگرفته از وب‌سایت کالج تپسل

   برگزارکننده این دوره کالج تپسل (college.tapsell.ir) است و محتوا شامل فیلم آموزشی و وبینار جمع‌بندی است. تپسل خود یکی از بزرگترین شرکت‌های تبلیغات دیجیتال ایران است.

   محتوای دوره

   در این مورد از بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ که ۵۵ ساعت است، مهارت‌های بازاریابی دیجیتال را به‌صورت کاملا عملی و کاربردی یاد می‌گیرید. روش کار به این صورت است که ابتدا هر هفته ویدئوهای مباحث را در اختیار شما قرار می‌دهند و در پایان هفته وبینار پرسش و پاسخ برگزار می‌کنند.

   پشتیبانی

   پشتیبانی از طریق دسترسی به اساتید در گروه‌هایی که می‌سازند انجام می‌شود. از مدرسان دوره می‌توان به کیوان کریمی پور و سهیل جعفری اشاره کرد.

   سرفصل‌ها

   برخی از سرفصل‌های این دوره عبارت‌اند از:

   • مبانی دیجیتال مارکتینگ
   • بازاریابی محتوایی
   • تبلیغات آنلاین درون سایت
   • تبلیغات آنلاین درون اپلیکیشنی
   • سئو
   • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
   • ردیابی و جمع‌آوری ایونت‌ها
   • بازاریابی ایمیلی
   • طراحی کمپین
   • تبلیغات گوگل.

   مدرک رسمی

   کالج تپسل بعد از موفقیت در گذراندن دوره، هم به شما گواهینامه ارائه می‌دهد و هم دانشجویان برتر دوره را در تپسل استخدام می‌کند.

   مدیر سبز

   ption id="attachment_47151" align="alignnone" width="850"]دوره دیجیتال مارکتینگ مدیر سبز عکس برگرفته از وب‌سایت مدیر سبز

   برگزارکننده این دوره ژان بقوسیان، مدیر سایت «مدیر سبز» (modiresabz.com) است و دوره‌ای که در اختیار شما قرار می‌دهد، دوره دیجیتال مارکتینگ واقعی نام دارد.

   محتوای دوره

   با خرید این مورد از بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ می‌توانید به ۲۵ فیلم آموزشی تقریبا ۱.۵ ساعته دسترسی داشته باشید. آقای بقوسیان مدرسی بسیار باتجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ است. مدیران سایت و وب‌مسترها و به‌طورکلی افرادی که نیاز به بازاریابی دیجیتال دارند می‌توانند از این دوره‌ها بهره‌مند شوند.

   این دوره تا حد زیادی حالت تئوری دارد و با وجود ارائه تمرینات عملی، تعامل زیادی بین استاد و یادگیرنده برقرار نمی‌شود. اگر این موضوع برایتان مهم نیست، باید گفت دوره‌ای بسیار باکیفیت در اختیار خواهید داشت.

   پشتیبانی

   پشتیبانی ندارند.

   سرفصل‌ها

   برخی از سرفصل‌های این دوره عبارت‌اند از:

   • مبانی دیجیتال مارکتینگ
   • سئو
   • تبلیغات آنلاین
   • تحلیل وب‌سایت
   • کپی رایتینگ
   • بازاریابی محتوا
   • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
   • بازاریابی ایمیلی
   • خودکارسازی کمپین آنلاین.

   مدرک رسمی

   در دوره دیجیتال مارکتینگ بقوسیان مدرک ارائه نمی‌شود.

   دوره دیجیتال مارکتینگ گوگل گاراژ

   ption id="attachment_47155" align="alignnone" width="850"]دوره دیجیتال مارکتینگ گوگل گاراژ عکس برگرفته از وب‌سایت گوگل گاراژ

   گوگل گاراژ پلتفرم شرکت گوگل برای آموزش مهارت‌های دیجیتال به کاربران است. کورس‌های گوگل گاراژ از شبکه‌سازی تا هوش مصنوعی را شامل می‌شود و یکی از بهترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ هم توسط همین شرکت با عنوان The Fundamentals of Digital Marketing یا «اصول دیجیتال مارکتینگ» ارائه شده.

   اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید می‌توانید دوره دیجیتال مارکتینگ گوگل گاراژ را به صورت رایگان از سایت خود شرکت آموزش ببینید. در صورتی که با انگلیسی آشنایی ندارید، می‌توانید از دوره‌های ترجمه شده گوگل گاراژ استفاده کنید.

   محتوای دوره

   این دوره شامل ۷ بخش، ۲۶ فصل و ۱۰۶ درس است و تمام مباحث دیجیتال مارکتینگ را پوشش می‌دهد. البته فقط تئوری نیست و تمرینات عملی و مثال‌های زندگی واقعی در آنها موجود است که بتوانید کاربردهای عینی آن را ببینید.

   پشتیبانی

   پشتیبانی ندارند.

   سرفصل‌ها

   برخی از سرفصل‌های این دوره عبارت‌اند از:

   • مبانی دیجیتال مارکتینگ
   • سئو
   • اصول طراحی سایت
   • بازاریابی موتور جستجو
   • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
   • تبلیغات کلیکی و آنلاین
   • بازاریابی ایمیلی
   • تحلیل وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی.

   مدرک رسمی

   بعد از پایان دوره و شرکت در آزمون تستی در سایت گوگل، می‌توانید گواهینامه معتبر دریافت کنید.

   آکادمی هاب اسپات

   ption id="attachment_47152" align="alignnone" width="850"]دوره دیجیتال مارکتینگ آکادمی هاب اسپات عکس برگرفته از وب‌سایت آکادمی هاب اسپات

   آکادمی هاب اسپات (hubspot.com) دوره دیجیتال مارکتینگ را در چهار دوره مجزای بازاریابی درونگرا، بازاریابی محتوایی، ایمیلی و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌کند که هریک از آنها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند.

   محتوای دوره

   این دوره‌ها کاملا رایگان هستند و در پایان دوره باید آزمون مشخص‌شده را بگذرانید تا به شما گواهینامه بدهند. دوره شبکه‌های اجتماعی ۴ ساعت و ۴۰ دقیقه است و شامل ۸ بخش است. دوره بازاریابی محتوا شامل ۹ درس به‌مدت ۳ تا ۴ ساعت است. ایمیل مارکتینگ شامل ۹ درس است و هریک از آنها بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

   پشتیبانی

   پشتیبانی صورت نمی‌گیرد.

   سرفصل‌ها

   برخی از سرفصل‌های این دوره عبارت‌اند از:

   • دوره شبکه‌های اجتماعی شامل دروس راهبرد رسانه‌های اجتماعی، کار با اینفلوئنسرها، خدمات به مشتریان، تبلیغات دیجیتال و کار با ابزارهای مختلف در این رابطه است.
   • بازاریابی محتوایی شامل مدیریت مخاطب، بخش‌بندی، طراحی ایمیل و تجزیه و تحلیل است.

   مدرک رسمی

   بعد از گذراندن آزمون‌های مشخص‌شده در پایان هر دوره، گواهینامه دریافت خواهید کرد.

   آکادمی جت

   ption id="attachment_47153" align="alignnone" width="850"]دوره دیجیتال مارکتینگ جت عکس برگرفته از وب‌سایت جت

   آکادمی جت (jet.ir) برگزار کننده یکی از بهترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ در قالب ویدیوی آموزشی و کارگاه است.

   محتوای دوره

   این دوره شامل ۱۲ کارگاه تخصصی و ۲۴ ساعت فیلم به همراه اسلاید و جزوه است. ۸ تن از اساتید برجسته در حوزه دیجیتال مارکتینگ در این دوره تدریس کرده‌اند.

   پشتیبانی

   بعد از پایان دوره هم از ۳ تا ۶ ماه پشتیبانی اساتید آکادمی برخوردار خواهید بود.

   سرفصل‌ها

   برخی از سرفصل‌های این دوره عبارت‌اند از:

   • مفاهیم و برنامه‌ریزی فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ
   • نکات مدیریتی و اجرایی
   • گوگل آنالیتیکس
   • سئو
   • گوگل ادوردز
   • بازاریابی ایمیلی
   • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
   • تبلیغات کلیکی
   • بازاریابی ویدئویی
   • بازاریابی محتوایی
   • کار با اینفلوئنسرها
   • پیداکردن مشتریان احتمالی
   • طراحی کمپین‌ها و خودکارسازی بازاریابی و فروش.

   مدرک رسمی

   گواهینامه داده نمی‌شود.

   جمع‌بندی بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

   بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ شما را برای یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کسب‌وکار یعنی بازاریابی در فضای آنلاین آماده می‌کنند. در این مطلب ۱۰ مورد از بهترین دوره بازاریابی دیجیتال آنلاین و حضوری را به شما معرفی کردیم. این دوره‌ها به صورت آنلاین، وبینار، آفلاین و حضوری هستند و بسته به شرایط زمانی خودتان می‌توانید در آنها شرکت کنید. برخی از این دوره‌ها گواهینامه، مدرک رسمی و تأییدیه ارائه می‌کنند و برخی دیگر نه، اما ورود شما به بازار کار را تسهیل می‌کنند. در برخی از این دوره‌ها پشتیبانی انجام می‌شود و در برخی دیگر خبری از پشتیبانی نیست. در هر صورت، ابتدا شرایط همه دوره‌ها را کاملا مطالعه و سپس برای خرید اقدام کنید. نظر شما در مورد بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ چیست؟ قبلا در هیچکدام از این دوره‌ها شرکت کرده‌اید؟ لطفا تجربه‌تان را در دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

   تهیه شده در: درجه
   {{totalCount}} دیدگاه‌
   {{name.error}}
   {{email.error}}
   {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
   {{commentMessage.error}}

   ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید