علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی
راهنمای مطالعه

  چرا پس از اتمام فرایند شستشوی ماشین ظرفشویی، ظرف‌ها تمیز نشده‌اند؟ علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی چیست؟

  اگر پس از تمام شدن فرایند شستشوی ماشین ظرفشویی، درب آن را باز کردید و مشاهده کردید که ظرف‌ها تمیز نشده‌اند یا قرص ماشین حل نشده است، هیچ نگران نباشید، زیرا این مسئله ممکن است برای هر ماشین ظرفشویی با برند یا مدل‌های مختلف اتفاق بیفتد. در قدم اول باید علت این موضوع را پیدا کنید. زمانی که دلیل باز نشدن قرص مشخص شود، قطعا مشکل در کمترین زمان و به راحتی رفع می‌شود.

  ما در این مطلب می‌خواهیم تمامی علت‌هایی را که باعث باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی می‌شوند بررسی کنیم و همچنین راهکارهایی برای رفع این مشکلات ارائه دهیم. پس اگر ماشین ظرفشویی شما نیز دچار چنین مشکلی شده است، تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

  ۹ علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

  ماشین‌های ظرفشویی برای شستشو دارای زمان‌بندی‌های مختلف هستند. در صورتی که فرایند شستشو کمتر از زمان استاندارد باشد، قرص ماشین ظرفشویی به طور کامل حل نمی‌شود و ظرف‌ها کثیف باقی می‌مانند. به علاوه در قسمت داخلی و بر روی درب ماشین ظرفشویی قسمت‌هایی مانند جا‌قرصی و دیسپنسر وجود دارد‌. که وظیفه‌ آن‌ها نگهداری و رقیق کردن، قرص و دیگر مواد شوینده در ماشین ظرفشویی است‌. در صورتی که هر یک از این قطعات دچار مشکل شوند، باعث حل نشدن قرص ماشین می‌شود.

  انتخاب برنامه نا‌مناسب و زمان کم برای شستشو ظروف

  معمولا زمان استاندارد برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی 45 دقیقه است. اما در اکثر ماشین‌های ظرفشویی، برنامه‌هایی که در مدت زمان کوتاه‌تری فرایند شستشو را انجام می‌دهند نیز وجود دارد. در برنامه‌های شستشوی سریع، ماشین از مواد شوینده استفاده نمی‌کند، به همین دلیل قرص حل نمی‌شود. ساده‌ترین راه برای رفع چنین مشکلی انتخاب برنامه مناسب و استاندارد شستشو است.

  مسدود بودن درب محفظه مخصوص قرص

  گاهی درب محفظه مخصوص قرص به وسیله ظروف یا اجسام کوچک مثل چاقو، چنگال، قاشق و… مسدود می‌گردد. معمولا نامرتب چیدن ظروف و قرار نگرفتن قاشق و چنگال در سبد مخصوص به خود سبب انسداد درب محفظه جاقرصی می‌شود. که این مسئله می‌تواند باعث حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی گردد. برای پیشگیری از چنین اتفاقی باید دقت کرد که تمامی ظروف کاملا مرتب و بانظم در داخل ماشین قرار بگیرند. همچنین اجسام کوچک مانند قاشق و چنگال حتما داخل سبد مخصوص گذاشته شوند.

  تکمیل نشدن فرایند شستشو یا توقف ماشین

  یکی از دلایلی که می‌تواند باعث حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی شود، این است که ماشین قبل از تکمیل فرایند شستشو متوقف شود. معمولا باز کردن درب ماشین وسط شستشو یا قطع جریان برق می‌تواند باعث باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی شود. در صورت رخ دادن چنین اتفاقاتی باید ماشین را ریست کرد.

  از کار افتادن دیسپنسر (Dispenser)

  دیسپنسر قطعه‌ای است که وظیفه پخش نمودن و رقیق کردن قرص و مواد شوینده مانند پودر ماشین ظرفشویی را در ماشین ظرفشویی دارد. خرابی یا از کار افتادن این قطعه یکی از دلایل اصلی حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی است. در صورت رفع نشدن مشکل این قطعه، ممکن است به دیگر قطعات ماشین آسیب وارد شود. پس چنانچه اختلالی در این قطعه ایجاد شد، سریعا برای تعمیر آن توسط متخصصان، اقدام نمایید.

  فعال نبودن حالت مولتی تب (Multi Tab)

  حالت مولتی تب، حالتی است که به دستگاه دستور می‌دهد که از قرص ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف استفاده کند. اگر پس از چیدن ظروف و تنظیم زمان در حالت استاندارد، بررسی مسدود نبودن درب محفظه مخصوص و موارد دیگر باز هم شاهد حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی بودید. حتما فعال بودن حالت مولتی تب آن را بررسی نمایید، تا استفاده از قرص برای دستگاه شما فعال باشد.

  استفاده از قرص‌های نا‌مرغوب

  مهم‌ترین دلیل بروز این مشکل استفاده از قرص‌های بی‌کیفیت و بدون نام و نشان است. برای جلوگیری از این اتفاق و آسیب ندیدن دستگاه باید از قرص‌های با‌کیفیت و استاندارد که توسط برندهای مشهور و باسابقه تولید می‌شوند استفاده کرد.

  قرص ماشین ظرفشویی هوم پلاس یک قرص‌ با ‌کیفیت، قدرتمند و استاندارد است، که به دلیل آنزیم‌هایی که دارد چربی‌های ظروف را به راحتی پاک کرده و باعث درخشانی و خوشبو شدن آن‌ها می‌شود. برای خرید قرص ماشین ظرفشویی، برند هوم پلاس این محصول خود را در بسته‌بندی‌های 24 عددی و 48 عددی عرضه کرده است، که می‌توانید از فروشگاه‌های سطح شهر و فروشگاه‌های اینترنتی آن را خریداری کنید.

  استفاده از قرص ماشین ظرفشویی به میزان زیاد

  میزان استفاده از قرص در ماشین‌های ظرفشویی باید متناسب با تعداد ظروف و میزان کثیفی آن‌ها باشد. در صورتی که تعداد ظروف کثیف کم باشد، استفاده از قرص به تعداد زیاد می‌تواند موجب حل نشدن قرص و باقی ماندن آن در محفظه مخصوص قرص شود. هنگام استفاده حتما به علائمی که بر روی ماشین ظرفشویی برای میزان و تعداد مناسب قرص درج شده است دقت فرمایید. در صورت کم بودن ظروف می‌توانید قرص ماشین را نصف نمایید.

  گیر کردن و اختلال در بازوهای شستشوی ماشین ظرفشویی

  نامرتب چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی، می‌تواند باعث گیر کردن بازوهای شستشو به ظرف‌های داخل ماشین شود. این اختلال ممکن است باعث توقف عملکرد قطعات ماشین و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی شود. برای پیشگیری از این مشکل بعد از قرار دادن ظروف حتما بازوهای شستشو را با دست بچرخانید تا از گیر کردن بازوها به ظروف جلوگیری شود. پیشنهاد می‌کنیم طرز استفاده از ماشین ظرفشویی خود را بار دیگر مرور کنید.

  پایین بودن دمای آب از دلایل باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

  معمولا قرص‌های ماشین در دمای بین 110 تا 150 درجه فارنهایت در آب حل می‌شوند. اگر دمای داخل ماشین کمتر از این دما باشد قرص به طور کامل باز نمی‌شود و در محفظه باقی می‌ماند. پس برای جلوگیری از این مشکل حتما هنگام تنظیم فرایند شستشو به دمای آب دقت کنید که کمتر از 110 درجه فارنهایت نباشد. معمولا قرص‌های مرغوب به آسانی در آب حل می‌شوند. به عنوان مثال قرص برند هوم پلاس Homeplus به دلیل فرمولاسیون ویژه‌ای که دارد به راحتی در آب حل شده و تمام چربی‌ها و کثیفی‌های ظروف را از بین می‌برد.

  سخن آخر

  باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی می‌تواند علت‌های مختلفی مثل: مسدود بودن درب جاقرصی، خرابی دیسپنسر، فعال نبودن حالت مولتی تب و هر دلیل فنی دیگری داشته باشد. همچنین به غیر از دلایل فنی که گفته شد، مواردی مثل سرد بودن آب و استفاده از قرص‌های بی‌کیفیت می‌تواند باعث حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی شود. با استفاده از قرص ماشین ظرفشویی مرغوب و باکیفیت، دیگر شاهد کثیف ماندن ظروف یا باز نشدن قرص پس از پایان کار ماشین ظرفشویی نخواهید بود. قرص ماشین ظرفشویی هوم پلاس از جمله قرص‌های مرغوب و با کیفیتی است که به راحتی در آب حل می‌شود و هر گونه لکه و کثیفی را از بین می‌برد. این قرص‌ها در بسته‌بندی‌های 24 و 48 عددی در فروشگاه‌های اینترنتی و فروشگاه‌های سطح شهر برای خرید موجود هستند.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید