خرید غذاساز ؛ پرفروش‌ترین غذاسازهای موجود در بازار ایران کدامند؟

خرید غذاساز ؛ پرفروش‌ترین غذاسازهای موجود در بازار ایران کدامند؟
راهنمای مطالعه

  اگر می‌دانید که پیش از خرید غذاساز باید به چه نکاتی توجه کنید، وقت انتخاب مدلی است که بیشترین تناسب را با نیاز شما داشته باشد.  «درجه» در این مطلب به بررسی بهترین غذاساز موجود در بازار ایران می‌پردازد تا به شما در خرید غذاساز  مورد نظرتان کمک کند.

  شاید آشپزی برای خیلی از ما کار لذت‌بخشی باشد اما احتمالا افراد کمی از خرد کردن، رنده کردن و کارهای این چنینی برای آماده کردن مواد اولیه غذاها خوششان بیاید. غذاساز دستگاهی است که با به عهده گرفتن کارهای تکراری آشپزخانه‌، کمک می‌کند زمان و انرژی شما کمتر صرف شود و آشپزی دلچسب‌تر و ساده‌تری را تجربه کنید.

  مهمترین مزیت یک دستگاه غذاساز این است که فرآیند آماده کردن مواد اولیه برای پخت غذاها را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند. می‌توانید کارهای زمان‌بر و خسته‌کننده‌ای نظیر خرد کردن، رشته رشته کردن، آسیاب کردن، ورقه کردن، رنده کردن، مخلوط کردن، پوره کردن و ... را  با خیال راحت به این دستگاه بسپارید و تمرکز و انرژی‌تان را روی درست کردن غذا بگذارید. پیشنهاد می‌کنیم مطالب بهترین آبمیوه گیری، بهترین خردکن برقی و بهترین غذاساز فیلیپس اصل را از دست ندهید. مطالعه مطلب فرق غذاساز و خرد کن هم در انتخاب مدل مناسب به شما کمک می‌کند.

  محبوب‌ترین غذاسازهای بازار را ببینید

  اما این دستگاه ابزار و کارایی‌های زیادی دارد که باعث می‌شود در هنگام خرید غذاساز نکات بیشتری را مد نظر قرار دهید. در ۱۰ مدلی که در ادامه معرفی کردیم، این ابزار و کارایی‌ها بررسی شده‌اند:

  غذاساز فیلیپس «Philips» مدل HR7628

  غذاساز فیلیپس

  فیلیپس یکی از قوی‌ترین و مطرح‌ترین برندهای سازنده غذاساز است. اما چرا غذاساز فیلیپس HR7628 جای خود را در بازار ایران به خوبی باز کرده است؟ شاید ساده‌ترین پاسخ این باشد که این دستگاه نیازهای اصلی شما را با قیمتی کاملا مناسب برطرف می‌کند. هرچند کاربردهایی نظیر  آب‌میوه‌گیری و آسیاب ندارد اما شما با پرداخت مبلغ قابل قبولی صاحب غذاسازی می‌شوید که با سه تیغه از جنس استیل ضدزنگ، به خوبی وظیفه خرد کردن و مخلوط کردن مواد اولیه غذاهای شما را به عهده می‌گیرد.

  این دستگاه ۳.۶ کیلوگرم وزن دارد. توان مصرفی‌اش ۶۵۰ وات است که از اکثر دستگاه‌ها کمتر است و مصرف برق کمتری دارد. نکته جالب اینجاست که این توان مصرفی پایین باعث نشده خریداران از قدرت دستگاه شکایتی داشته باشند! گنجایش ظرف خردکن آن ۲.۱ لیتر است و پارچ مخلوط‌کن آن ۱.۷ لیتر ظرفیت دارد.

  قیمت و تصاویر غذاساز فیلیپس HR۷۶۲۸ را ببینید

  برخی از خریداران این غذاساز معتقدند این دستگاه صدای نسبتا زیادی از خود تولید می‌کند که ممکن است برای‌تان آزاردهنده باشد. توجه داشته باشید امکانات این دستگاه محدود است و اگر دنبال خرید غذاسازی هستید که رنده رشته‌ساز، رنده خلال، رنده نگینی، آب‌میوه‌گیری و آسیاب داشته باشد گزینه‌های دیگر را بررسی کنید.

  مشاهده محبوب‌ترین غذاسازهای فیلیپس

  غذاساز بایترون «‌Bitron» مدل BMR-5000

  غذاساز بایترون

  یکی دیگر از غذاسازهایی که به نسبت قیمتش به‌خوبی توانسته نظر خریدارانش را جلب کند غذاساز بایترون مدل BMR-5000 است. این دستگاه بایترون فقط ۱.۵ کیلوگرم وزن دارد و توان مصرفی‌اش ۸۰۰ وات است. حجم ظرف خرد کن دستگاه ۱.۲ لیتر و پارچ مخلوط‌کن آن ۱.۷ لیتر گنجایش دارد که نسبت به مدل HR7628 فیلیپس ظرفیت کمتری دارد.

  البته این دستگاه ارزان‌تر است و قیمت مناسب‌تری دارد. این غذاساز ۵ تیغه فلزی دارد و برخلاف غذاساز فیلیپسی که معرفی کردیم رنده رشته ساز، رنده خلال و رنده نگینی دارد اما در این دستگاه هم از آب‌میوه‌گیری و آسیاب خبری نیست. نظرات خریداران دستگاه نشان می‌دهد که اگر دنبال خرید غذاساز اقتصادی رضایت‌بخش هستید، احتمالا این مدل از برند بایترون شما را ناامید نخواهد کرد.

  تصاویر و قیمت غذاساز بایترون را ببینید

  غذاساز تفال «Tefal» مدل FP110

  غذاساز تفال

  غذاساز FP110 از برند معتبر تفال آب‌میوه‌گیری و آسیاب ندارد، اما می‌توانید با استفاده از آن آب مرکبات را بگیرید. نکته‌ای که این دستگاه را از دو دستگاه قبلی متمایز می‌کند این است که تنظیمات سرعت در دو دستگاه قبلی دو سرعته بود. اما در این دستگاه ۱۲ سرعته است! شما می‌توانید بسته به نیازتان و کاری که می‌خواهید با دستگاه انجام بدهید سرعت دستگاه را روی یکی از ۱۲ حالتش (از کم تا زیاد)‌ تنظیم کنید. از طرف دیگر اما، دو غذاساز قبلی عملکرد لحظه‌ای (Pulse) داشتند اما این دستگاه ندارد.

  توان مصرفی دستگاه ۷۵۰ وات است. ظرفیت ظرف خردکن و پارچ مخلوط‌کن در این مدل به ترتیب ۱.۵ و ۲ لیتر است. قیمت دستگاه کاملا معقول است. دستگاه شش دیسک رنده دارد که باعث شده این غذاساز کاربردهای بیشتری داشته باشد و می‌توانید از رنده ریز، رنده درشت، رنده چیپس‌ساز، رنده رشته‌ساز، رنده خلال‌کن، پوره‌ساز و رب‌ساز و خمیر زنِ این دستگاه بهره‌مند شوید.

  تصاویر و قیمت غذاساز تفال FP110 را ببینید

  البته توجه داشته باشید که دستگاه تیغه نگینی ندارد. همچنین برخی از خریداران دستگاه معتقدند که کیفیت مخلوط کن دستگاه به خوبی خردکن نیست و می‌توانست بهتر باشد. در نهایت از خرید غذاساز تفال پشیمان نخواهید شد.

  غذاساز فلر «Feller»  مدل FPB27 غذاساز فلر

  اگر حجم غذایی که درست می‌کنید نسبتا زیاد است و دنبال غذاسازی هستید که ظرف خردکن بزرگ‌تری داشته باشد، این غذاساز آلمانی گزینه خوبی است؛ چرا که گنجایش ظرف خردکن آن ۳.۵ لیتر است! پارچ مخلوط‌کن آن هم ۱.۸ لیتر ظرفیت دارد. غذاساز فلر ۷ دیسک رنده دارد اما نسبت به مدل FP110 تفال حالات استفاده کمتری دارد و  از رنده رشته‌ساز و همچنین پوره‌ساز، رب‌ساز و خمیر‌زن برخوردار نیست اما برعکس غذاساز قبلی رنده نگینی دارد.

  تصاویر غذاساز فلر مدل FPB27 را ببینید + قیمت

  توان مصرفی دستگاه  ۸۰۰ وات است و  ۴.۸ کیلو وزن دارد. این غذاساز مانند دو دستگاه اولی که معرفی کردیم از نظر تعداد تنظیمات سرعت، دو سرعته است و عملکرد لحظه‌ای (Pulse) هم دارد. خریداران دستگاه از عملکرد آن و قیمتی که برای خرید غذاساز فلر هزینه کرده‌اند، راضی‌اند اما به این نکته هم اشاره کرد‌ه‌اند که ابعاد قطعات خرد شده بعضا یکدست نیست و برخی از قطعات به طور کامل قطعه‌قطعه نمی‌شوند.

  غذاساز کنوود «Kenwood» مدل FP730غذاساز کنوود

  این غذاساز سه کیلوگرمی ۹۰۰ وات توان مصرفی دارد. تنظیمات سرعت در این دستگاه ۸ حالت دارد. این غذاساز کنوود هم از نظر گنجایش ظرف خردکن بزرگ محسوب می‌شود و ظرفیت آن ۳ لیتر است. اما مخلوط‌کن آن ظرفیت کمتری دارد و حداکثر ۱.۵ لیتر مواد اولیه مخلوط شده به شما تحویل می‌دهد. این دستگاه سه دیسک رنده دارد و عملکردهای مختلف این دستگاه عبارتند از: آب‌مرکبات‌گیری،‌ مخلوط‌کن، خمیر‌زن، همزن، خردکن‌، رنده‌کن، آسیاب‌ و عصاره‌گیر. قیمت این غذاساز چندان زیاد نیست و از خرید غذاساز کنوود راضی خواهید بود.

  تصاویر و قیمت غذاساز کنوود مدل FP۷۳۰

  غذاساز براون «Braun » مدل K700

  غذاساز کنوود

  براون یکی از برندهای نامدار آلمانی است که احتمالا نام آن را در صنعت لوازم بهداشتی برقی نظیر ماشین‌های ریش‌تراش هم شنیده‌اید. غذاساز مدل K700 براون یک لیتر ظرفیت دارد که ممکن است برای یک خانواده بیش از چهار نفره و مهمانی‌ها کم به نظر برسد. این در حالی است که این دستگاه ۶ کیلوگرم وزن دارد و نسبتا سنگین است.

  این غذاساز ۵ دیسک رنده دارد اما اگر رنده‌های رشته‌ساز، خلال کن و نگینی برای‌تان مهم است باید بگوییم که این دستگاه در این زمینه نمی‌تواند به شما کمک کند. خمیرزن، آب‌میوه‌گیری و آب‌مرکبات‌گیری دارد اما از آسیاب، همزن، پوره‌ساز و رب‌ساز در این مدل خبری نیست!

  درست‌ است این دستگاه کاربردهای کمتری دارد اما کیفیت کم‌نظیری دارد که باعث شده دوام بالایی داشته باشد و رضایت خریدارانش را کاملا جلب کند. خریداران این محصول از صدای بسیار کم آن هم تعریف کرده‌اند. برای خرید غذاساز براون باید مقداری هزینه کنید!

  مشاهده تصاویر و قیمت غذاساز براون K۷۰۰

  غذاساز مولینکس «Moulinex » مدل FP828H10 غذاساز مولینکس

  سراغ یکی دیگر از برندهای نام‌آشنای صنعت لوازم برقی آشپزخانه یعنی مولینکس می‌رویم. توان مصرفی غذاساز مدل FP828H10 این برند ۱۲۰۰ وات است که از میزان متوسط برای یک غذاساز بیشتر است و این به خودی خود نکته مثبتی نیست؛ اما نکته مثبتی که این غذا‌ساز را از مدل‌های موجود در بازار متمایز می‌کند سیستمی تحت عنوان Double force است.

  این سیستم به دستگاه این قابلیت را می‌دهد که برای عملکردهایی مثل مخلوط‌کن که سرعت در آن‌ها اهمیت بیشتری دارد توان کمتری اختصاص دهد و برای عملکردهایی مثل خردکن که قدرت در آن‌ها اهمیت بیشتری دارد توان بیشتری را به کار گیرد که این موضوع علاوه بر کاهش استهلاک و افزایش عمر مفید دستگاه، مصرف انرژی را هم تا میزان قابل توجهی بهینه می‌کند.

  لازم به ذکر است این غذاساز از نظر تعداد تنظیمات سرعت، ۲ حالته است. نکته قابل توجه دیگر در مورد این دستگاه، استیل بودن ظرف خردکن ۳ لیتری آن است که دیگر مشکل کدر شدن یا خش‌دار شدن ظرف را با آن نخواهید داشت. ظرفیت مخلوط‌کن آن هم از اکثر دستگاه‌هایی که معرفی کردیم بیشتر است و ۲ لیتر گنجایش دارد.

  عکس‌های غذاساز مولینکس FP828H10 را ببینید + قیمت

  رنده چیپس‌ساز دستگاه به شما امکان تهیه چیپس با دو ضخامت متفاوت را می‌دهد اما رنده رشته‌ساز و خلال‌کن و پوره‌ساز و رب‌ساز ندارد. البته همزن و خمیر‌زن هم جزء عملکردهای این غذاساز است که اگر اهل تهیه شیرینی و کیک هستید خبر خوبی برای شماست. تنظیمات این دستگاه به صورت دیجیتال است و حالات پیش‌فرض آن می‌تواند کار را برای شما ساده‌تر کند.  نظرات خریداران نشان می‌دهد  حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومنی که برای خریدغذاساز مولینکس هزینه خواهید کرد بی‌دلیل نیست!

  غذاساز فیلیپس «Philips» مدل HR7778غذاساز فیلیپس

  غذاساز فیلیپس مدل HR7778 هم مورد توجه خریداران قرار گرفته و مجاب شدیم یک بار دیگر سراغ برند مطرح فیلیپس برویم. این دستگاه وزن سنگین و توان مصرفی بالایی دارد؛ ۱۱.۵ کیلوگرم و ۱۳۰۰ وات! در عوض دستگاه قدرتمندی است. ظرف خردکن آن بزرگ است ۳.۴ لیتر گنجایش و دهانه بزرگ این ظرف به شما کمک می‌کند تا با راحتی بیشتری مواد اولیه‌تان را به خرد کن بسپارید.

  این غذاساز اکثر عملکردهایی که لازم است را دارد! یخ خردکن، آب‌مرکبات‌گیری، آب‌میوه‌گیری، آسیاب، رنده چیپس‌ساز، رنده رشته‌ساز، رنده خلال‌کن، همزن و خمیرساز از مهمترین عملکردهای این دستگاه هستند. البته رنده نگینی و پوره‌ساز و رب‌ساز ندارد.

  توجه داشته باشید که نباید از آب‌میوه‌گیری این دستگاه انتظاری که از آب‌میوه‌گیرهای حرفه‌ای دارید را داشته باشید اما کارتان را راه می‌اندازد. برخی از خریداران از سختی شست‌‌و‌شوی برخی قطعات دستگاه گلایه دارند و اکثر آن‌ها معتقدند قیمت این غذاساز با وجود قدرتمند بودن و با کیفیت بودن دستگاه، قیمت زیادی است.

  قیمت غذاساز فیلیپس HR۷۷۷۸ را ببینید

  غذاساز بوش «Bosch» مدل MCM640604غذاساز بوش

  غذاساز بوش مدل MCM640604 از نظر قیمت تفاوت چندانی با مدل HR7778 فیلیپس ندارد. اگر بخواهیم این دو دستگاه را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که جنس بدنه غذاساز بوش از پلاستیک است در‌حالی‌که دستگاه قبلی بدنه‌ای از جنس استیل ضد زنگ دارد. توان مصرفی دستگاه ۱۲۰۰ وات است و تعداد حالات سرعت آن ۲ حالت است که کمتر از ۱۲ حالت دستگاه فیلیپس است.

  ظرفیت ظرف خردکن بوش نیم لیتر بیشتر و ۳.۹ لیتر است. این دستگاه، یخ خردکن و آبمیوه‌گیری ندارد اما در عوض رنده رشته‌ساز دارد. وقتی صحبت از محصولات بوش است معمولا با کیفیت و قیمت بالا مواجهیم.

  قیمت غذاساز بوش مدل MCM640604 را ببینید + تصاویر

  خریداران این محصول از خرید خود راضی‌ بوده‌اند. البته برخی از آن‌ها گزارش داده‌اند که هنگام آسیاب کردن با این دستگاه مقدار اندکی از مواد از درب آسیاب بیرون می‌ریزند.

  غذاساز سام «SAM» مدل FP-G970W

   غذاساز سام

  ما هیچ‌وقت محصولات با کیفیت داخلی را فراموش نمی‌کنیم! سام (گروه آتی)، یک شرکت ایرانی است که در سال ۱۳۹۲ تاسیس شده است. فعالیت اصلی این شرکت در زمینه‌ طراحی و ساخت لوازم‌خانگی و دستگاه‌های تهویه‌ مطبوع است. غذاساز این شرکت ۱۲ سرعته است و توان مصرفی آن ۱۰۰۰ وات است.

  این دستگاه عملکرد لحظه‌ای (Pulse) ندارد. حجم ظرف خردکن آن ۲.۵ لیتر و از جنس پیرکس است و یک پارچ مخلوط‌کن شیشه‌ای هم دارد. این دستگاه آب‌مرکبات را برایتان می‌گیرد ولی آبمیو‌ه‌گیری ندارد. به جز آسیاب، رنده خلال‌کن و همزن، تمام عملکردهایی که تا اینجا نام آورده‌ایم را دارد و خریداران آن عمدتا از خریدشان راضی هستند. اگر شما هم از افرادی هستید که به اجناس تولید داخل اعتماد دارید، می‌توانید این محصول را با قیمت مناسب تهیه کنید.

  تصاویر و قیمت غذاساز سام را ببینید

  تصمیم نهایی برای خرید غذاساز

  ما تلاش کردیم بهترین و پرفروش‌ترین غذاسازهای موجود در بازار ایران را به شما معرفی کنیم که هر کدام نقاط مثبت و منفی خودش را دارد. اما در نهایت شما باید بسته به نیاز و بودجه خود تصمیم به خرید غذاساز مورد نظر خود بگیرید. خرید غذاساز با تخفیف ویژه امروز

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید