نکاتی که در مورد قایق بادی باید بدانید

نکاتی که در مورد قایق بادی باید بدانید
راهنمای مطالعه

  همان طور که می‌دانید تفریحات آبی یکی از مهیج‌ترین و هیجان انگیز‌ترین تفریحات در فصول مختف سال خصوصا فصول گرم به شمار می‌رود. در واقع خیلی از افراد سعی می‌کنند تا در این فصول با بهره گیری از امکاناتی که دارند از شرایط آب استفاده نموده و به بهترین شکل ممکن به بازی و تفریح بپردازند.

  در همین رابطه نیز باید به چند نکته مهم در این خصوص اشاره کنیم که به چند صورت می‌توان به یک تفریح آبی پرداخت. در همین راستا یکی از مهیج‌ترین وسایلی که افراد از ان برای تفریح بر روی آب استفاده می‌کنند قایق بادی می‌باشد که این دسته از محصولات تنوع بالایی داشته و کیفیت و ساختار‌های متفاوتی را هم دارا می‌باشد. در همین راستا در این مقاله سعی خواهیم کرد که به صورت کامل و جامع خصوصیات انواع قایق بادی را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما قرار دهیم تا در هنگام انتخاب این محصولات به صورت کامل از ویژگی‌های آن‌ها نیز مطلع باشید.

  قایق بادی از نظر ظرفیت

  در بخش ابتدایی از این مقاله سعی خواهیم کرد که خصوصیات این دسته از محصولات را به صورت کامل از نظر ظرفیت و فضای داخلی مورد بررسی قرار دهیم. در واقع باید به این مسئله دقت کنید که قایق‌های بادی ظرفیت‌های مختلفی دارند که این عامل باعث می‌شود تا شما بتوانید با توجه به نیاز خود محصولی مرتبط و دقیق را انتخاب کنید. در همین راستا باید عنوان کنیم که در بازار یک سری قایق بادی وجود دارد که تحت عنوان قایق بادی یک نفره به فروش می‌رسد.

  این قایق‌های یک نفره ممکن است که برای سنین کودکان تولید شده باشد و یا ممکن است که استفاده آن صرفا برای بزرگسالان باشد. در همین رابطه باید به این مسئله اشاره کنیم که اگر محصول مناسب برای رده سنی کودکان باشد از ان به عنوان قایق بادی یک نفره کودک و یا استخری یاد می‌شود. هم چنین اگر این محصول برای سنین بزرگسالان تولید شده باشد عموما تحت عنوان قایق بادی کایاک روانه بازار می‌شود که در هر دو رده سنی هم این محصولات محبوب می‌باشد.

  مسئله دیگری که باید در خصوص این محصولات به ان اشاره کنیم بحث قایق‌های بادی دو نفره می‌باشد. این قایق‌ها نیز برند‌ها و تولید کنندگان گوناگونی دارند. در واقع شما این مزیت را در اختیار دارید که در این رده و با این ظرفیت محصولات حرفه‌ای را برگزینید. در همین راستا باید عنوان کنیم که این قایق‌ها نیز برند‌های گوناگونی دارند که محبوب‌ترین ان‌ها قایق بادی دو نفره کاسپین و هم چنین voyager می‌باشد که هر دو این مدل‌ها را شرکت بست وی تولید و عرضه کرده است. البته سری اکسکروشن نیز قایق‌های بادی دو نفره را هم موجود دارد که نسبت به ظرفیت‌های بزرگ‌تر این محصولات عموما قایق‌های دو نفره کمتر به چشم خواهد آمد.

  هم چنین نوع دیگری از این قایق‌ها در بازار با ظرفیت‌های سه و چهار نفره موجود می‌باشد که عموما از این قایق‌ها به صورت خانوادگی استفاده شده و مناسب برای استفاده در هر شرایطی هستند. در واقع با توجه به نوع شکل گیری این محصولات شما می‌توانید مشاهده نمایید که امکاناتی که دارند عموما برای استفاده‌های تفریحی  کاملا ایده آل خواهد بود که به این مورد هم اشاره خواهیم کرد. البته باید به این مسئله نیز تکیه کنیم که قایق‌های بادی در ظرفیت‌های پنج نفره ، شش نفره ، هفت نفره و حتی بزرگ‌تر هم تولید و عرضه شده است و این نکته سبب گشته تا شما بتوانید با توجه به نیاز خود و همین طور نوع استفاده‌ای که از این محصولات انتظار دارید دست به خرید بزنید.

  قایق بادی از نظر نوع و ساختار

  قایق‌های بادی از نوع ساختار و طراحی عموما شکل و شمایل‌های گوناگونی دارند. در واقع باید به این مسئله دقت کنید که این دسته از محصولات به گونه‌ای شکل گرفته اند که شما در هنگام خرید قابلیت این را دارید که محصولی با نظر خود و با توجه به سلیقه شخصی خودتان را خریداری کنید. در همین راستا در این بخش سعی خواهیم کرد که این محصولات را از نظر نوع ساختار و طراحی‌های مختلفی که دارند مورد بررسی قرار دهیم. در همین نکته شاید باید به این مسئله اشاره کنیم که عموما محصولاتی که ظرفیت‌های کمتر از چهار نفر دارند دارای یک سری شکل و شمایل یکسان هستند.

  این دسته از محصولات را شما می‌توانید با یک ظاهر مستطیلی شکل مشاهده کنید که عموما لبه‌های این قایق‌ها به صورت گرد شکل گرفته است. هم چنین در بسیاری از قایق‌های بادی شما می‌توانید بخش‌های داخلی و در واقع کف محصولات را به صورت بادی مشاهده کنید که مزیت مهم این دسته از قایق‌ها به شمار می‌رود. این بادی بودن بخش داخلی قایق‌ها نیز عموما همانند ساختاری موازی می‌باشد که سبب شده تا شما بتوانید یک محصول زیبا را با طرحی فوق العاده در اختیار داشته باشید.

  نکته مهم دیگر در خصوص طراحی این قایق‌های بادی بحث رویه‌های این محصولات است. ممکن است که شما محصولی را انتخاب کنید که یک طراحی فوق العاده ساده را در اختیار شما قرار دهد. هم چنین بر خلاف این مسئله شما می‌توانید بسیاری از قایق‌های بادی را در بازار مشاهده نمایید که دارای طرح‌های گوناگونی هستند. این طرح‌ها ممکن است شامل سبک‌های ارتشی و نظامی و یا ساختار‌های انیمیشینی باشد. حتی ممکن است که تنها از یک محصول یکنواخت با رنگ‌های یکدست و متریال در طراحی قایق‌های بادی استفاده شده باشد که باید در هنگام خرید با توجه به شیوه طراحی و رنگ‌های استفاده شده در این محصولات اقدام به استفاده از این قایق‌ها کنید.

  قایق بادی از نظر جنس و کیفیت

  از نظر جنس و کیفیت نیز شما باید در هنگام خرید قایق بادی توجه ویژه‌ای به این دسته از قایق‌ها داشته باشید. در واقع باید توجه کنید که این محصولات دارای یک سری کیفیت عالی و ایده‌ال هستند که ممکن است تا حدود بسیار زیادی رضایت شما را جلب کنند. در همین راستا مهم‌ترین نکته در خصوص این محصولات بحث رویه اصلی این قایق‌ها می‌باشد. شما در اکثر قایق‌های بادی می‌توانید مشاهده نمایید که این کالا‌ها دارای رویه‌هایی از جنس وینیل و یا PVC هستند که این نوع جنس هم دارای کیفیتی عالی بوده و هم از ضخامت بالایی برخوردار است. در واقع می‌توانید به راحتی مشاهده کنید که این محصولات عموما به صورت ضخیم و با کیفیتی قابل قبول به دست شما می‌رسند که باعث شده تا خیال شما از بابت داشتن این محصولات تا حدود بسیار زیادی راحت باشد.

  مسئله مهم دیگر در خصوص کیفیت این قایق‌های بادی بحث کف این محصولات است. شما در اکثر قایق‌های بادی می‌توانید مشاهده نمایید که این محصولات دارای یک ساختار مواج هستند که هم باعث شده تا سطح کف قایق بادی شما بسیار نرم و راحت باشد و هم به صورت طبی شکل گرفته است که به هیچ عنوان باعث نمی‌شود تا شما در هنگام استفاده طولانی مدت از این محصولات خسته شوید. هم چنین باید به این مسئله هم اشاره کنیم که خیلی از این قایق‌های بادی دارای صندلی‌های طبی هستند که خیال شما از این بابت هم راحت خواهد بود.

  در کنار این موارد ممکن است قایق شما دارای کف آلومینیومی باشد که هم باعث می‌شود تا محصولی که در دست شماست کیفیت فوق العاده‌ای داشته باشد و هم قطعا شما دیگر نگران آسیب دیدن این محصول نخواهید بود. هم چنین این کف آلومینیومی سبب می‌شود تا از قایق بادی خود بتوانید در هر شرایطی به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید که مسئله‌ای فوق العاده مهم و حیاتی بوده و باعث می‌شود تا دیگر نگران کیفیت بخش زیرین قایق خود نباشید.

  قایق بادی از نظر امکانات

  از نظر امکانات نیز شما باید در هنگام خرید توجه ویژه‌ای به این محصولات داشته باشید. در واقع هر قایق بادی ممکن است که یک سری مزیت و امکانات را در اختیار شما قرار دهد که این مسئله سبب می‌شود تا خیال شما از بابت داشتن یک محصول ایده آل راحت باشد. در همین رابطه در بخش نخست باید عنوان کنیم که ممکن است یک قایق بادی دارای طناب نجات باشد. این طناب نجات سبب می‌شود تا شما با در اختیار داشتن این قایق بتوانید به بهترین شکل ممکن در مواقع اضطراری جان خود را نجات داده و به هیچ عنوان نگران این موارد نباشید. این طناب نجات هم چنین عموما یا به صورت مجزا در کنار قایق وجود دارد و یا به دو شکل دور تا دور محصول و یا در قسمت جلویی قایق تعبیه شده است که از خصوصیات خوب این محصول به شمار می‌رود.

  مسئله و امکانات دیگری که قایق‌های بادی عموما دارا هستند قابلیت نصب موتور قایق بادی می‌باشد. در واقع در بخش انتهایی این محصولات شما می‌توانید به راحتی مشاهده کنید که فضایی برای قرار گیری یک موتور قایق بادی تعبیه شده است که شما می‌توانید به ساده‌ترین شکل ممکن بر روی قایق انتخابی خود یک موتور را نصب کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن سعی کنید تا از هیجان این محصول به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

  مسئله دیگر و در واقع مزیت مهم دیگری که یک سری از این قایق‌های بادی در اختیار شما قرار می‌دهند بحث بهره مندی از کیت ماهیگیری می‌باشد. در واقع شما در بخش‌های جلویی قایق می‌توانید مشاهده نمایید که قایق مد نظر شما دارای کیت ماهیگیری است و یا خیر که این عامل خصوصا برای افرادی که قصد دارند تا با قایق بادی خود به ماهیگیری رفته و این تفریح را هم تجربه کنند فوق العاده مهم می‌باشد. هم چنین بهره مندی از پارو هم مزیت و امکان خیلی مهمی به شمار می‌رود. شما بر روی اکثر قایق‌های بادی می‌توانید مشاهده کنید که این محصولات دارای پارو هستند و همین امر باعث می‌شود تا جا به جایی قایق و هم چنین حرکت با محصول به ساده‌ترین شکل ممکن انجام گردد.

  قایق بادی کایاک

  مسئله دیگری که باید به آن اشاره کنیم بهره مندی از فضا برای قرار گیری این پارو می‌باشد. در واقع این امکان را اکثر قایق‌های بادی دارا هستند و این مسئله سبب شده تا شما بر روی قایق و در بخش‌های کناری این محصولات بتوانید اهرم‌های نگهدارنده پارو را هم مشاهده کنید که ویژگی مهم دیگری خواهد بود. هم چنین مسئله دیگری که بسیار مهم است بحث بهره مندی از جیب داخلی و هم چنین صندلی برای نشستن افراد در داخل این محصولات می‌باشد. شما می‌توانید مشاهده کنید که این قایق‌های بادی دارای یک عدد جیب برای قرار دادن وسایل شما هستند که این عامل باعث می‌شود تا در هنکام قرار گیری در داخل این محصولات دیگر نگران قرار دادن وسایل خود نباشید و بتوانید به ساده‌ترین شکل ممکن وسایل خود را در داخل این جیب‌های کوچک قرار دهید.

  بهره مندی از صندلی هم یک مزیت بزرگ به شمار می‌رود که عموما در محصولاتی با ظرفیت‌های سه و چهار نفر به بالا مشاهده می‌شود. این عامل باعث می‌شود تا شما بتوانید به راحتی به صورت خانوادگی بر روی این نواحی نشسته و تکیه دهید که قطعا نگران خسته شدن در طول سفر و تفریح نخواهید بود. هم چنین ممکن است که قایق شما دارای پمپ باد هم برای راه اندازی ساده‌تر و بهتر باشد که این مسئله نیز یکی دیگر از خصوصیت‌های مهم قایق‌های بادی به شمار می‌رود. در واقع شما می‌توانید به راحتی با این پمپ‌های باد محصول مورد نظر خود را باد کرده و اقدام به راه اندازی کنید که مسئله‌ای بسیار مهم به شمار می‌رود.

  مراقبت و نگهداری از قایق بادی

  قایق‌های بادی عموما دارای یک سری حساسیت خاص هستند. در واقع شما باید توجه کنید که به چه صورت از محصول مورد نظر خود مراقبت می‌کنید که این امر سبب شود تا شما با خیالی راحت بتوانید از محصول خود مراقبت نموده و صحیح و سالم سالیان سال قایق را در اختیار داشته باشید. در همین راستا باید عنوان کنیم که بهتر است در حین استفاده از این محصولات سعی کنید که در فضایی اقدام به راه اندازی قایق کنید که از هر گونه شی نوک تیز و وسیله دیگری که امکان آسیب زدن به محصول را دارد دور باشد. این عامل باعث می‌شود تا محصول مورد نظر شما سوراخ نشده و بدنه و بخش زیرین سالمی را در اختیار شما قرار دهد که بسیار مهم می‌باشد.

  هم چنین باید به این مسئله هم توجه کنید که آب‌های آرام بهترین مکان برای قرار دادن و استفاده از این قایق‌های بادی می‌باشد اما باید از هر گونه شاخ و برگ درختان و دیگر موارد اینچنینی قایق خود را دور کنید تا محصولی ایده آل و صحیح را در اختیار داشته باشید. عدم وارد کردن فشار زیاد به این محصولات و هم چنین عدم ضربه زدن به بخش‌های مختلف این محصول نیز باعث می‌شود تا به بهترین شکل ممکن بتوانید یک قایق بادی را در اختیار داشته باشید.

  جمع بندی

  قایق‌های بادی همان طور که در این مقاله به ان‌ها اشاره کردیم دارای انواع مختلفی هستند. در واقع این محصولات هم ساختار‌های گوناگونی دارند و هم از کیفیت‌های عالی برخوردارند. همین مسئله باعث شده تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن این دسته از محصولات را خریداری کنید. حال با توجه به این مقاله و خصوصیاتی که به صورت کامل در این بخش به آن‌ها اشاره کردیم شما می‌توانید یک تصمیم درست را برای خرید خود بگیرید. در همین رابطه نیز پیشنهاد می‌کنیم تا حتما قبل از خرید به سایت فروشگاه اینتکس تهران تنها نمایندگی فروش محصولات بادی در ایران سر بزنید تا خریدی ارزان قیمت و ایده آل را تجربه نمایید.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید