تأثیر خط چشم و ریمل بر زیبایی آرایش

تأثیر خط چشم و ریمل بر زیبایی آرایش
راهنمای مطالعه

  کسانی که اهل آرایش هستند و یا به اصول آن آگاه هستند، می‌دانند که آراستن هیچ ناحیه‌ای از صورت به اندازه چشم و ابرو تأثیرگذار نیست. در میان تأثیری که کشیدن خط چشم بر حالت، اندازه و زیبایی چشم دارد نیز بر کسی پوشیده نیست. خط چشم از زمان‌های بسیار دور نیز وجود داشته و افراد از مواد خاصی برای کشیدن خط دور چشم و یا بالای پلک استفاده می‌کردند. امروزه نیز همان خط چشم‌های سنتی تکامل پیدا کرده و به حالت امروزی آن درآمده است که دارای انواع مختلفی نیز هست. هر فردی بسته به میزان مهارت و نوع خط چشم دلخواه یکی از این انواع خط چشم را انتخاب کرده و از آن استفاده می‌کند.

  انواع خط چشم

  یکی از رایج‌ترین خط چشم‌های بازار، خط چشم‌های مویی هستند که به کمک سر ظریف آن‌ها می‌توان نازک‌ترین و ظریف‌ترین خط چشم‌ها را پشت پلک کشید. از معایب این نوع خط چشم کاربرد به نسبت دشوار آن است که به همین سبب نیز بیشتر افراد حرفه‌ای و با تجربه به سراغ آن می‌روند.

  خط چشم نمدی یا ماژیکی نسبت به خط چشم مویی کاربردی به نسبت راحت‌تر دارد، به همین دلیل بیشتر افراد مبتدی از این نوع محصول استفاده می‌کنند. خط چشم مدادی و ژلی نیز از دیگر دسته‌های خط چشم هستند که افراد به خصوصی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

  امروزه برندهای مختلفی اقدام به تولید خط چشم‌های متفاوت کرده‌اند که برند ایرانی این لی یکی از آن‌هاست. خط چشم این لی یکی از محصولاتی است که دسته‌بندی مختلفی داشته و شامل مدل‌های مویی، نمدی، ماژیکی و ضدآب است.

  آرایش دائم یا نیمه دائم

  با وجود این‌که همه افراد و به خصوص بانوان بر این موضوع آگاه هستند که زیبایی و آراستن چشم و ابرو تأثیر به سزایی در زیبایی چهره دارد، اما از نظر اکثر آن‌ها آرایش این ناحیه از صورت از بقیه نواحی آن سخت‌تر و به مراتب زمان‌گیرتر است. این موضوع به خصوص برای کسانی اهمیت دارد که آرایش  روزانه انجام می‌دهند و زمانی از وقت روزانه خود را صرف آرایش می‌کنند. قطعا این‌گونه افراد به دنبال روش جایگزینی هستند که بتوان از آن برای صرفه‌جویی در این وقت استفاده کرد.

  یکی از این روش‌ها استفاده از تتوهای دائم یا نیمه دائم است. در گذشته بسیاری از افراد از تتو برای نقش دادن به ابروهای خود استفاده می‌کردند، اما امروزه استفاده از دستگاه‌های تتو یا میکروپیگمنتیشن کاربرد بیشتری داشته و از آن برای تزریق رنگدانه برای خط چشم، بن مژه و یا رژ لب و کرم پودر دائم استفاده می‌کنند.

  امروزه استفاده از این روش برای کشیدن خط چشم محبوبیت بیشتری بین افراد دارد. در واقع افراد می‌توانند به کمک این روش اقدام به کشیدن خط چشم در ضخامت و مدل مدنظر خود کنند. گروهی از افراد هستند که به دنبال طبیعی‌ترین خط پشت پلک خود هستند، به همین سبب از خط بن مژه استفاده می‌کنند که خطی نازک در مجاورت مژه‌هاست و به حدی ظریف است که حالتی خطی آن دیده نشده و طوری به نظر می‌رسد که انگار فرد مژه‌هایی پرپشت دارد. ترکیب این نوع تتو و محصولات آرایش مژه هم‌چون ریمل بلند کننده این لی می‌تواند نمای بی‌نظیری به چشم شما بدهد. دسته دوم افرادی هستند که خواهان خطی ظریف پشت پلک خود هستند که مناسب آرایش روزانه باشد و دسته آخر خط چشم پهن و ضخیم پشت پلک خود تتو می‌کنند تا در آرایش‌های سنگین و مجلسی نیز بتوانند از آن استفاده کنند. البته مدل چشم و سلیقه هر فرد نیز در انتخاب نوع خط چشم بی‌تأثیر نیست.

  این نوع تتوها به نسبت ماندگاری بالایی دارند البته چرب یا خشک بودن پوست و مرغوبیت مواد مورداستفاده شده در ماندگاری این نوع تتوها مؤثرند. جدا از زیبایی و راحتی این روش، عوارضی که ممکن است به دنبال داشته باشد را نباید فراموش کرد. به دلیل این‌که در این روش مواد در نزدیکی نقطه حساس صورت یعنی چشم تزریق می‌شود ممکن است حساسیت یا آلرژی چشمی به همراه داشته باشد. ریزش مژه و ابرو، بیماری‌های مختلف پوستی، اشک چشم، تاری دید و موارد مشابه از جمله عوارضی هستند که ممکن است پس از استفاده از تتو به سراغ شما بیاید، پس در انجام این کار دو مورد را در نظر داشته باشید: مرغوبیت مواد و توجه به بهداشت مرکز انجام این کار.

  شاید این عوارض یکی از دلایلی است که افراد کمی نیز ترجیح می‌دهند به جای انجام این کار، روزانه زمان معینی را صرف کنند و از مواد آرایشی کم خطر برای آراستن خود استفاده کنند.

  تکمیل آرایش چشم با ریمل

  در ابتدای بحث راجع به تأثیر چشم‌گیر خط چشم بر چهره صحبت کردیم اما نمی‌توان از مزایای استفاده از ریمل نیز غافل بود. یک آرایش چشم خوب با ریمل تکمیل خواهد شد. این محصول تأثیر فراوانی بر حالت و اندازه چشم دارد. اما برای بهره بردن از این اثر باید از ویژگی‌های هر ریمل آگاه بود و متناسب‌ترین آن با نوع مژه خود را انتخاب کرد. ریمل حجم دهنده این لی نیز از جمله محصولاتی است که جز تولیدات متنوع این برند است و می‌توانید از آن‌ها برای آراستن مژه‌های خود استفاده کنید. رعایت انصاف در تعیین قیمت محصولات این لی ، تنوع بالا، بسته بندی زیبا و کیفیت فوق‌العاده از جمله مواردی است که سبب شده تا تولیدات این برند، روز به روز نزد مخاطب محبوبیت بیشتری پیدا کند.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید