اثر تدریس خصوصی زبان برای یادگیری کودکان

اثر تدریس خصوصی زبان برای یادگیری کودکان
راهنمای مطالعه

  یادگیری زبان انگلیسی برای هر زبان‌آموزی لازم و ضروری است. فرقی نمی‌کند که زبان‌آموز در چه سنی قرار دارد، یادگیری زبان انگلیسی یک امر ضروری در دنیای امروز است.

  یادگیری زبان انگلیسی از صفر به خصوص در دوران کودکی و از سن پایین، انتخابی هوشمندانه است. زیرا کودکان در سنین پایین بهتر از هر دوره‌ای، کلمات و جملات انگلیسی زبان را یاد گرفته و به خاطر می‌سپارند. اما فارغ از بحث زمان یادگیری، روش و نوع آموزش زبان نیز بسیار مهم است. به خصوص در دوران کودکی که بسیار دوران حساسی بوده و ممکن است با یک روش اشتباه، زبان‌آموز خردسال، دلزده و ناامید شود. برخی از روش‌های یادگیری زبان انگلیسی تاثیر عمیق و ماندگاری بر یادگیری کودکان دارد که در این مطلب میخواهیم راجع به تاثیرات کلاس معلم خصوصی زبان انگلیسی و اثر این روش بر یادگیری کودکان بپردازیم تا شما والدین عزیز بهتر بتوانید راجع به نوع روش آموزش این مهارت برای کودکان‌تان تصمیم بگیرید.

  مشاوره و راهنمایی، نقش اول یک معلم خصوصی زبان کاربلد

  خیلی از مواقع والدین با وجود اینکه تصمیم داشته تا کودک خردسال خود را به کلاس زبان بفرستند، اما نمی‌دانند که از کجا شروع کرده، چه کلاسی بنویسند؟ گاهی حتی در جستجوی یک آموزشگاه زبان مناسب برای فرزند خود هستند. برخی دیگر در آموزشگاه زبان نام‌نویسی کرده اما به دلیل تحقیق و اطلاع کم نسبت به آن آموزشگاه، ناخواسته فرزند خود را به آموزشی نامناسب سوق می‌دهند.

  اما در کلاس خصوصی زبان، اولین و مهم‌ترین نقشی که یک معلم خصوصی زبان ایفا می‌کند، راهنما و مشاوره بودن او در جلسات تدریس به خصوص جلسه اول است. معلم خصوصی باتوجه به فعال بودن یا منفعل بودن شاگرد خردسال، میزان هوش و گیرایی او و همچنین در سنی که قرار دارد، بهترین راهنمایی و مشاوره را راجع به نوع روش تدریس و آموزش زبان انگلیسی، منابع یادگیری و سایر موارد مرتبط انجام می‌دهد. در واقع با راهنمایی معلم خصوصی، والدین با دید باز و اطلاعات کامل در جریان آموزش و روش تدریس فرزند خود قرار می‌گیرند.

  نظم و پیوستگی در آموزش و یادگیری زبان انگلیسی از پایه

  خیلی از مواقع والدین در فصل تابستان و تعطیلات، فرزند خود را به کلاس‌های متفرقه آموزش زبان فرستاده و به محض بازگشایی مدارس، آن کلاس و آموزش زبان را نیمه رها می‌کنند. اتفاقی که بارها تکرار شده و به مرور به یک عادت اشتباه تبدیل شده و تا سنین بزرگسالی ادامه خواهد داشت. برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی از سنین کودکی، وجود نظم و پیوستگی و حضور شخصی که در این زمینه تاثیر‌گذار باشد، بسیار مهم و ضروری است. زیرا در این شرایط کودک و والدین به زبان به چشم یک مهارت آموختنی درمقطعی خاص نگاه نکرده و آن را به عنوان یک نیاز ضروری تلقی می‌کنند. این شخص ایجاد کننده نظم، می‌تواند یک معلم خصوصی زبان حرفه‌ای باشد. معلمی که با بیان اهمیت یادگیری زبان، با نوع تدریس خود و با القای ضرورت یادگیری زبان به شاگرد و والدین، باعث تداوم و پیوستگی در یادگیری این مهارت می‌شود.

  تدریس خصوصی کودک در منزل، مزیت مهم کلاس خصوصی زبان انگلیسی

  یکی از اثرات مثبت کلاس خصوصی زبان بر یادگیری کودکان؛ برگزار آن شدن در منزل شاگرد است. از مهم‌ترین مزایای تدریس خصوصی زبان در منزل، کم شدن خستگی کودک خردسال در کلاس‌ است. کودکان برای یادگیری زبان یا در سنین مدرسه هستند یا قبل از آن، اگر در سنین مدرسه باشند، به اندازه کافی وقت برای مدرسه، رفت و آمد و حضور در کلاس گروهی گذاشته و اگر زمان آموزش زبان در آموزشگاه را نیز به آن اضافه کنیم، خسته و دلزده می‌شوند. در سنین قبل از مدرسه نیز به دلیل پایین بودن سن کودک و برقراری ارتباط سخت با فضای آموزشگاه، شاگردان و معلم، ممکن است خروجی نتیجه بخشی از یادگیری کودک مشاهده نشود.

  اما تدریس خصوصی کودک در منزل مزیت و اثر یادگیری بالایی بر کودکان دارد. مهم‌ترین مزیت‌های آن؛ کم شدن خستگی‌ کودک قبل و حین آموزش، راحتی فضای کلاس به دلیل برگزار شدن در منزل، ارتباط صمیمی و نزدیک با معلم و در نتیجه افزایش گیرایی و تمرکز کودک است.

  روش‌های تدریس متفاوت اما متناسب با گیرایی هر زبان‌آموز

  یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و اثرات کلاس‌ خصوصی زبان برای زبان‌آموزان، تجربه کردن روش‌ تدریس، متناسب با گیرایی، هدف و درک‌ آن‌ها است. خیلی مهم است که برای یادگیری هر مهارتی، هر فردی روش تدریس متناسب با شخصیت، هدف و گیرایی خودش را داشته باشد. معلم خصوصی با روش‌های تدریس متفاوت این فرصت را برای زبان‌آموز خردسال خود فراهم می‌کند. کودک خردسالی که بیش‌فعال بوده و یک‌جا به مدت یک ساعت ثابت نمی‌ماند، قطعاً روش تدریس خاص خودش را دارد که این روش تدریس، اثرات متفاوتی را نیز بر میزان یادگیری کودک می‌گذارد. همچنین برای کودکان دیرجوش و درون‌گرا نوع برخورد معلم زبان و روش تدریسش بسیار متفاوت از سایر کودکان است که همه این موارد از نکات بسیار مهم آموزش جذاب زبان انگلیسی است که تنها در کلاس خصوصی زبان رعایت شده و تاثیرات عمیق و ماندگاری را نیز بر میزان علاقه و یادگیری کودک می‌گذارد.

  یادگیری مفید و ارزشمند با قیمت تدریس خصوصی زبان مناسب

  معلم خصوصی زبان انگلیسی علاوه بر روش تدریس متناسب با توانایی و گیرایی شاگرد، به او از همان ابتدای شروع یادگیری، تلفظ صحیح کلمات و بیان درست جملات را نیز آموزش می‌دهد. والدین کودک در قبال این آموزش هدفمند، مبلغ مناسبی را بابت هزینه کلاس خصوصی زبان پرداخت می‌کنند. در واقع هزینه‌ای که والدین این کودک برای کلاس خصوصی زبان پرداخت می‌کنند، ارزش داشته و بیهوده نمی‌باشد. زیرا فرزندشان در ازای این هزینه، یکی از بهینه‌ترین، صحیح‌ترین و زودبازده‌ترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی از پایه را تجربه می‌کند. بنابراین باتوجه به اثرات عمیق کلاس خصوصی زبان بر یادگیری کودکان و همچنین قیمت مناسب تدریس خصوصی زبان آنلاین و هزینه تدریس خصوصی زبان در منزل، وارد یکی از برترین سایت‌های تدریس خصوصی به نام استادبانک شوید و با بررسی صفحه اساتید تدریس خصوصی زبان و رزومه تحصیلی و تدریس‌شان، این روش آموزش موثر را برای یادگیری کودکان خود انتخاب نمایید. استادبانک نیز با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ به صورت دائم در دسترس شما برای پاسخ به سوالات و پرسش‌ها‌ی‌تان‌ بوده و می‌تواند در زمینه ثبت درخواست معلم خصوصی زبان شما را راهنمایی و مشاوره دهد.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید