احتمال موفقیت در فارکس ابتدا از شما شروع می‌شود

احتمال موفقیت در فارکس ابتدا از شما شروع می‌شود
راهنمای مطالعه

  مهمترین عامل در تعیین اینکه آیا یک شخص بعد از آموزش فارکس به یک معامله گر موفق فارکس تبدیل می‌شود یا خیر توانایی کنترل احساسات است.

  این مقاله به شما نکات مفیدی در مورد چگونگی تسلط بر احساسات خود و حرکت رو به جلو در مسیر تجارت موفق فارکس به شما می‌دهد.

  تجارت موفق فارکس به توانایی یک معامله گر برای تصمیم گیری درست مداوم و بدون احساس بستگی دارد. اکثر معامله گران هنگام تعامل با بازار تحت تأثیر احساسات خود قرار می‌گیرند.

  چیزی که یک ذهنیت تجاری موفق را تقویت می‌کند، غلبه بر این اشتباه است که اجازه ندهیم احساسات ما در مورد بازار بر معاملات ما تأثیر بگذارد.

  در  این مقاله شما را در مورد «شباهت‌های بیولوژیکی که افرادمختلف به اشتراک می‌گذارند» آشنا می‌کنیم. این موضوع به ما امکان می‌دهد از اشتباهات هیجانی معاملاتی مطلع شویم و همچنین بتوانیم با آموزش و اطلاعات صحیح بر آن‌ها غلبه کنیم.

  با در نظر گرفتن اهمیت چالش‌های روانی ذاتی در معاملات فارکس و با توضیح برخی از ویژگی‌های مشترک عملکرد مغز و برخی سرنخ‌ها، بینش‌های ملموسی در مورد اینکه چرا همه ما پتانسیل معامله‌گران موفق فارکس را داریم، به وجود می‌آید. به طور کلی این بینش‌ها در مورد این است که چگونه می‌توانید به این موفقیت تجاری به ظاهر دست نیافتنی دست پیدا کنید.

   

  جنگ ذهن

  در دنیای روانشناسی بیولوژیکی تکاملی به خوبی شناخته شده است که لوب پیشانی مغز ما جدیدترین ناحیه شناخته شده در مغز است. همچنین بخشی است که مسئول ارائه توانایی‌های استدلال و برنامه ریزی پیچیده در ماست.

  ساختارهای مغزی قدیمی‌تر ما،(که در دوران اولیه وجود بشریت به خوبی به ما خدمت می‌کردند.) تکامل یافته‌اند.

  این ساختارها که اساساً برای عملکردهای جنگ یا گریز طراحی شده‌اند، هزاران سال به خوبی به ما خدمت کرده‌اند و همچنان در برخی از جنبه‌های زندگی مدرن به ما خدمت می‌کنند. با این حال، همین ساختارهای مغزی جنگ یا گریز هنگام معامله در بازارها ما را دچار مشکل می‌‌کند.

  از آن‌جایی که ساختارهای مغزی جنگ یا گریز ما تجارت را به سمت احساسات پیش می‌برند، هنگام معامله برای ما مشکل ایجاد می‌کند.

  زمانی که برای عمل به یک موضوع مخصوصا در تجارت دست به کار می‌شویم بدن ما آدرنالین ترشح می‌کند که در این زمان حالت جنگ یا گریز در شما به وجود می‌آید. تقریبا غیرممکن است که در این شرایط به طور عینی و منطقی فکر کنید.

  زمانی که در یک معامله پای پول در میان باشد، یک موقعیت بسیار حساس است که می‌تواند به راحتی مغز جنگ یا گریز ما را تحریک کند و به طور موثر بر هوش و قضاوت لوب پیشانی ما غلبه کند. ساختارهای قدیمی‌تر مغز و سیستم عصبی ما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که وقتی در معرض خطر هستیم و زمانی برای «فکر کردن» نداریم، بر بخش‌های فکری عینی و عمیق‌تر مغز ما غلبه می‌کنند.

  به عنوان مثال، اگر به طور تصادفی دست خود را روی اجاق گازی که فکر می‌کردید خاموش است، بگذارید، نمی‌ایستید و به کاری که انجام می‌دهید فکر نمی‌کنید! در عوض، بلافاصله دست خود را پس می‌زنید و احتمالاً بدون فکر داد می‌زنید.

  به‌عنوان معامله‌گران فارکس، باید بدانیم مغزمان چگونه کار می‌کند، زیرا وقتی وارد یک چرخه معاملاتی هیجانی یا «جنگ یا فرار» می‌شویم، تا زمانی که بیشتر پول خود را از دست می‌دهیم، مبارزه می‌کنیم و واقعاً راهی برای خروج وجود ندارد.

   

  موفقیت در تجارت به کنترل ذهنی و عاطفی متکی است

  اغلب به معامله گران گفته می‌شود که برای موفقیت باید احساسات خود را کنترل کنند. این موضوع بسیار خوب و عالی هست. اما اکثر افرادی که این حرف را می‌زنند هرگز نحوه انجام آن را آموزش نمی‌دهند. موقعیت‌های مختلف به تکنیک‌های متفاوتی برای کنترل احساسات نیاز دارد. از آنجایی که معاملات شامل به خطر انداختن پول شما می‌شود و می‌تواند قبل از تکمیل معامله به نفع و علیه شما حرکت کند، بسیار مهم است که اجازه ندهید یک بار تحت تأثیر جریان‌های طبیعی حرکت بازار قرار بگیرید.

  حتی اگر ریسک خود را به شدت مدیریت کنید و در هر معامله فقط بخش کوچکی از حساب خود را به خطر بیندازید، اگر بنشینید و معامله خود را بعد از انجام آن تماشا کنید، احتمالاً شروع به استفاده از مغز "قدیمی" خود و فعال سازی آن خواهید کرد.

  حتما کلیک کنید: بهترین و دقیق ترین سیگنال فارکس

  بنابراین، قبل از ورود به تراکنش‌های خود باید به‌طور کامل آن‌ها را برنامه‌ریزی کنید. راه اصلی برای جلوگیری از معامله با ساختارهای مغزی «قدیمی» جنگ یا گریز و اطمینان از اینکه در حال معامله با بخش لوب فرونتال مغز «جدید» با تفکر عینی هستید، این است که تجارت خود را به طور کامل قبل از ورود برنامه ریزی کنید.

  شما باید اساساً مغز خود را «پیشدست» کنید و درک کنید و بپذیرید که هرگز به اندازه زمانی که در یک معامله نیستید، عینی‌تر و منطقی‌تر نخواهید بود. بنابراین تجارت در حین فرآیند خود را برنامه ریزی کنیدو این بهترین زمان برای شماست.

  دقت معامله شما مستقیماً با توانایی شما برای عینی ماندن در هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات فارکس متناسب است. با فرض سطح معینی از دانش معاملات فارکس، صرف زمان افزایشی فراتر از این سطح، یا تجزیه و تحلیل بیش از حد روند بازار یا نظارت بر معاملات خود، منجر به هدر رفتن پول در طول زمان خواهد شد.

  تجارت ساده و پیچیده است

  جدای از برنامه ریزی معاملات خود قبل از ورود و عدم تداخل بعد از آن، مهم‌ترین سهم بعدی در مسیر ماندن در هنگام معامله استفاده از یک روش معاملاتی ساده است. بسیاری از معامله‌گران فارکس با استفاده از سیستم‌های معاملاتی بیش از حد پیچیده که نمودارهای آن‌ها را با اندیکاتورهای عقب افتاده یا برنامه‌های نرم‌افزار معاملاتی مسدود می‌کند، به خود آسیب می‌رسانند. زمانی که از روش معاملاتی خود گیج یا ناامید می‌شوید، شانس شما برای معامله از نظر احساسی افزایش می‌دهد، هدف شما کاهش می‌یابد و در نتیجه پول خود را از دست می‌دهید. به‌عنوان معامله‌گران فارکس، بسیار مهم است که ما هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم، تا در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی به‌جای افشای ساختارهای مغز جنگ یا گریز خود، به وضوح فکر کنیم. اقدام قیمت بهترین راه برای حفظ این سادگی و وضوح در هنگام معامله است. وقتی از استراتژی‌های تحلیل تکنیکال ساده برای معامله در بازار استفاده می‌کنیم، شانس خود را برای حفظ عینی و آرامش و در نتیجه سودآوری افزایش می‌دهیم. انتخاب یادگیری نحوه استفاده از تجزیه و تحلیل اکشن قیمت در نمودار قیمت ساده، تصمیمی است که شانس شما را برای مرتکب نشدن اشتباهات هیجانی معاملاتی بسیار افزایش می‌دهد. جنبه دیگر این است که شما یاد می گیرید که «وارد شوید و موقعیت را فراموش کنید.» این بدان معنی است که شما قبل از ورود به آن‌ها برنامه ریزی می‌کنید و سعی نکنید بعداً با آن‌ها مقابله کنید(برنامه ریزی خود را قبول داشته باشید). خبر خوب این است که همه ما توانایی اتخاذ این تصمیمات را داریم. خبر بد این است که مانند بیشتر معامله‌گران، این به شما بستگی دارد که آیا آن‌ها را انجام دهید یا نه. بنابراین، اولین کاری که می‌توانید برای متمایز کردن خود از جامعه معامله گران بازنده انجام دهید این است که در مورد روش‌های معاملاتی آموزش ببینید. برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد چنین مسائلی می توانید به سایت زدبورس مراجعه کنید. https://zburse.vip

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید