ساعت هوشمند چه امکاناتی دارد؟

ساعت هوشمند چه امکاناتی دارد؟
راهنمای مطالعه

  شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که ساعت‌های هوشمند چه امکاناتی دارند که هر سال محبوب‌تر می‌شوند و به فروش بالاتری دست پیدا می‌کنند؟ در ادامه این مطلب بیشتر با قابلیت های ساعت هوشمند آشنا خواهیم شد.

  ساعت هوشمند چه قابلیت هایی دارد؟

  پاسخ به این سوال به طور مستقیم به قیمت اسمارت واچ مورد نظر بستگی دارد ولی در کل برخی از امکانات مانند دریافت اعلان‌ها و پیگیری فعالیت‌های ورزشی بین همه مدل‌ها مشترک است. اکثر قابلیت‌هایی که در ادامه اشاره خواهیم کرد بین همه ساعت‌های هوشمند مشترک است و حتی مدل‌های اقتصادی نیز از آن‌ها بهره می‌برند.  اگر قابلیتی مخصوص به مدل‌های پرچمدار و بالارده باشد حتما به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

  دریافت نوتیفیکیشن‌ها

  اگر ادعا کنیم نزدیک‌ترین دوست همه‌ ما گوشی هوشمندمان است اصلا اغراق نکرده‌ایم و در دنیای امروز همگی تا حد زیادی به گوشی‌های خود وابسته هستیم و امور روزمره خود از جمله کار، انتقال پول، ارتباط با دوستان، عکاسی و بسیاری از موارد مشابه را با گوشی انجام می‌دهیم و گوشی به نوعی دستیار خصوصی ماست.

  این اتفاق باعث می‌شود تا نوتیفیکیشن‌های دریافتی به روی گوشی اهمیت زیادی داشته باشد و ما اهمیت زیادی به این اعلان‌ها بدهیم. یکی از مزیت‌های ساعت هوشمند دریافت و نمایش همین نوتیفیکیشن‌ها است. ساعت‌ها می‌توانند اعلان‌های مختلف از جمله دریافت تماس، دریافت پیام، دریافت پیام در شبکه‌های اجتماعی و هر نوع نوتیفیکیشن دیگری را به روی نمایشگر ساعت به شما نمایش دهند تا دیگر هیچ اعلانی را از دست ندهید.

  شما می‌توانید از طریق تنظیمات ساعت برنامه‌هایی که برای شما نوتیفیکیشن ارسال می‌کنند را شخصی سازی کنید. تقریبا می‌توان ادعا کرد که همه ساعت‌های هوشمند از این قابلیت برخوردار هستند.

  تنوع بالای واچ فیس

  زمانی که شما یک ساعت کلاسیک خریداری می‌کنید ظاهر آن به صورت همیشگی ثابت خواهد بود و نهایتا می‌توانید بند آن را از چرم به فلزی یا برعکس تغییر دهید و هیچ تغییری نمی‌توان بر ظاهر خود ساعت اعمال کرد. این گفته در مورد ساعت‌های هوشمند وجود ندارد و شما به سادگی می‌توانید هر روز واچ فیس‌های جدیدی را برای ساعت خود دانلود کنید و هر روز ظاهر آن را تغییر دهید. با انجام این کار گویی چندین ساعت کلاسیک دارند و در چند ثانیه می‌توانید واچ فیس اسپرت را به کلاسیک تغییر دهید.

  پیگیری فعالیت‌های ورزشی

  به طور کلی همه ساعت‌های هوشمند می‌توانند برخی از فعالیت‌های ورزشی را پیگیری کنند و برخی از مدل‌ها توانایی بیشتری در انجام این کار دارند. این محصولات می‌توانند از طریق سنسور ضربان قلب و اکسیژن خون و با پیگیری کردن وضعیت شما میزان کالری سوزانده شده، مسافت طی شده (در صورت دویدن یا چرخ‌سواری) و وضعیت جسمانی شما را به راحتی به نمایش دربیاورند.

  همچنین این محصولات می‌توانند از طریق ضربان قلب وضعیت خواب شما را نیز پیگیری کنند و روز بعد در یک جدول میزان خواب سبک، سنگین و بیداری نیمه‌شب را به شما نمایش دهند. توجه داشته باشید که تقریبا همه ساعت‌های هوشمند از سنسور ضربان قلب برخوردار هستند اما سنسور سنجش اکسیژن خون در مدل‌های کمی گران‌قیمت‌تر دیده می‌شود.

  پاسخ به نوتیفیکیشن‌ها و تماس‌ها

  این قابلیت به مدل‌های پرچمدار و بالارده محدود می‌شود و همه ساعت‌ها امکان برقراری تماس و مکالمه کردن را ندارند. برای مکالمه نیاز است که ساعت از اسپیکر و میکروفون برخوردار باشد. یکی دیگر از قابلیت ساعت های هوشمند گران قیمت این است که می‌توانید به راحتی پیام دریافتی را پاسخ بدهید و بدون مراجعه به گوشی با ساعت متن تایپ کنید و برای دوستان خود بفرستید.

  گوش دادن به موزیک

  همه ساعت‌های هوشمند به شما امکان می‌دهند که موزیک در حال پخش به روی گوشی را کنترل کنید و بین موزیک‌ها جابجا شوید و یا صدا را کم و زیاد کنید. در مدل‌های پرچمدار و گران‌ًقیمت این قابلیت جذاب‌تر می‌شود و شما امکان خواهید داشت تا موزیک‌های مورد نظر خود را به ساعت انتقال دهید و بدون نیاز به گوشی و با اتصال هدفون به ساعت به آهنگ‌های مورد نظر خود گوش دهید. این قابلیت شما را از به همراه داشتن گوشی در محیط‌هایی مانند باشگاه بی‌نیاز می‌کند.

  نصب برنامه‌ها

  ساعت‌های ارزان قیمت با برنامه‌های پیش فرض عرضه می‌شوند و امکان نصب برنامه‌های دیگر نیز وجود ندارد اما در مدل‌های گران‌قیمت می‌توانید مانند یک گوشی هوشمند به روی ساعت برنامه نصب کنید و مثلا واتساپ را به روی ساعت داشته باشید و از اسپاتیفای به روی ساعت استفاده کنید. بدون شک امکان نصب برنامه یکی از جذاب‌ترین امکانات ساعت هوشمند به حساب می‌آید. برای استفاده از این قابلیت باید بدانیم چگونه روی ساعت هوشمند برنامه نصب کنیم.

  قابلیت‌های دیگر

  از طریق همه ساعت‌های هوشمند می‌توانند برای بیدار شدن خود آلارم تنظیم کنید و یا از تایمر این محصولات کمک بگیرید. از طریق ساعت هوشمند می‌توانید به هواشناسی دسترسی داشته باشید و میزان استرس خود را اندازه‌گیری کنید و حتی با تمرین تنفس آن را کاهش دهید. چراغ قوه، یادآور، امکان یافتن گوشی هوشمند، امکان مشاهده ساعت چندین موقعیت زمانی و GPS از دیگر قابلیت‌های این محصول است.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید