فرصت مناسب برای والدین: همراه فرزند خود به آمریکا مهاجرت کنید!

فرصت مناسب برای والدین: همراه فرزند خود به آمریکا مهاجرت کنید!
راهنمای مطالعه

  آمریکا مقصد رویایی بسیاری از افراد به‌ شمار می‌رود. راه‌های متعددی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد، اما قطعا دشواری‌های زیادی را به همراه دارد که ممکن است باعث ایجاد تردید در تصمیم شما شود. یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به آمریکا، تحصیل در این کشور است. هر ساله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در برترین دانشگاه‌های جهان به آمریکا مهاجرت می‌کنند. اما این روش هزینه‌های نسبتاً سنگینی را به افراد تحمیل می‌کند.

  یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند برای مهاجرت افراد مناسب باشد، دریافت ویزای دانش آموزی آمریکا و مهاجرت از طریق تحصیل فرزند است. بنابراین اگر قصد دریافت ویزای همراه آمریکا از طریق تحصیل فرزندتان را دارید، این مطلب را از دست ندهید تا برخی از مهم‌ترین نکات مربوط به این مسیر را برای شما مطرح کنیم.

  آشنایی با ویزای تحصیلی و دانش آموزی آمریکا

  تحصیل در آمریکا یک فرصت ویژه برای افراد است تا بتوانند از این طریق در برترین دانشگاه‌ها و مدارس جهان تحصیل کنند. آمریکا دارای یک سیستم آموزشی بسیار مناسب و استاندارد است و کودکان در آن از سن ۵ یا ۶ سالگی در مدارس تحصیل خود را آغاز می‌کنند. تحصیل در مدارس آمریکا تا ۱۸ سالگی ادامه دارد و در مجموع دانش آموزان باید ۱۲ سال در پایه‌های ابتدایی، متوسطه و دبیرستان درس بخوانند. با این وجود، یکی از مهم‌ترین اقداماتی که متقاضیان باید آن را انجام دهند، دریافت ویزای این کشور است.

  دولت آمریکا ویزاهای مختلفی را برای ورود به این کشور از طریق تحصیل فراهم کرده است که ویزاهای F و M مشهورترین و پرکاربردترین آن‌ها هستند. داوطلبان برای تحصیل در آمریکا معمولاً از ویزای F استفاده می‌کنند.

  شرایط لازم جهت دریافت ویزای دانش آموزی آمریکا

  دریافت ویزای دانش آموزی آمریکا منوط به داشتن شرایط مختلفی است. به طور کلی دانش آموزان باید شرایط زیر را برای دریافت این ویزا برآورده کنند:

  • به زبان انگلیسی مسلط باشند؛
  • پاسپورتی با حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشند؛
  • ثابت کنند که والدین آن‌ها توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در آمریکا را دارند؛
  • تمامی ریزنمرات و مدارک تحصیلی پیشین خود را ارسال کنند؛
  • یک قیم یا سرپرست معرفی کنند؛
  • بتوانند پذیرش خود را در یکی از مدارس خصوصی یا شبانه‌روزی آمریکا دریافت کنند.

  دقت داشته باشید که مدرسه‌ای که برای تحصیل دانش آموزان انتخاب می‌کنید باید موردتأیید SEVP باشند. در صورتی که این شرایط را داشته باشید، می‌توانید ویزای دانش آموزی آمریکا را دریافت کنید.

  ویزای همراه آمریکا؛ امکانی برای همراهی والدین با دانش آموز

  یکی از نکات مهم برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل فرزند در نظر گرفتن شرایط همراهی است. والدین دانش آموزانی که از طریق ویزای F-1 برای تحصیل در آمریکا اقدام می‌کنند، نمی‌توانند با دریافت ویزای F-2 یا M-2 فرزند خود را همراهی کنند. اما دولت آمریکا این امکان را فراهم کرده است که این افراد بتوانند با دریافت ویزای B-2 به آمریکا سفر کنند.

  این ویزا که ویزای بازدیدکننده یا ویزیتور نام دارد، به والدین دانش آموزان اجازه می‌دهد که به مدت حداکثر شش ماه برای همراهی فرزندان به آمریکا سفر کنند. بنابراین خانواده‌ها نمی‌توانند در تمام طول تحصیل فرزند خود، در آمریکا زندگی کنند، اما می‌توانند پس از شش ماه برای تمدید ویزای خود درخواست دهند.

  افرادی که از طریق ویزای همراه دانش آموزی آمریکا به این کشور سفر می‌کنند، با داشتن ویزای B-2 اجازۀ کار در آمریکا را نخواهند داشت. بنابراین بهتر است توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود را در نظر بگیرند. البته اگر بخواهید اجازۀ کار و زندگی در آمریکا را داشته باشید، باید از طریق نوع دیگر از ویزاهای این کشور برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنید.

  شرایط مدارس آمریکا جهت تحصیل دانش آموزان بین المللی

  به صورت کلی دانش آموزان در آمریکا در دو دورۀ اصلی ابتدایی و متوسطه تحصیل می‌کنند که  در پذیرش برای دانش آموزان بین‌المللی با یکدیگر تفاوت دارند. مدارس در ایالات متحده به دو دستۀ خصوصی (K-12) و دولتی تقسیم می‌شوند. هزینه‌های مدارس دولتی با کمک دولت فدرال و استانی تأمین می‌شود و در مدارس خصوصی دانش آموزان این هزینه را به عنوان شهریه پرداخت می‌کنند.

  دانش آموزانی که از طریق ویزای F-1 به آمریکا سفر می‌کنند، برای تحصیل در مدارس دولتی آمریکا محدودیت دارند. در این کشور فقط مدارسی که توسط برنامه دانشجویی و تبادل بازدیدکننده (SEVP) تایید شده‌اند، می‌توانند دانش آموزان بین‌المللی را بپذیرند. سازمان SEVP فقط انواع خاصی از مدارس K-12 را تایید می‌کند که شامل دو گروه زیر می‌شوند:

  • مدارس خصوصی K-12 در تمامی پایه‌ها؛
  • مدارس دولتی از پایۀ نهم تا دوازدهم.

  به عبارت دیگر، دانش آموزان تنها می‌توانند در پایه‌های نهم تا دوازدهم خود را در مدارس دولتی بگذرانند. بنابراین درخواست‌کنندگانی که قصد تحصیل در پایۀ اول تا هشتم را دارند، باید در مدارس خصوصی یا شبانه‌روزی تحصیل کنند.

  چرا باید برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل فرزند اقدام کنید؟

  تحصیل در آمریکا مزایای متعددی را در اختیار افراد قرار می‌دهد و از همه مهم‌تر، این امکان را به آن‌ها می‌دهد که در بهترین مدارس دنیا با بالاترین کیفیت و امکانات مشغول به تحصیل شوند. همچنین می‌توانند از شرایط ایدئال زندگی در آمریکا بهرمند شوند. این مزیت برای والدین دانش آموز نیز برقرار است. مادر و پدر دانش آموزان می‌توانند با زندگی در آمریکا علاوه بر همراهی فرزند خود، از امکانات و فرصت‌های بی‌نظیری برخوردار شوند. همچنین، این سفر به آمریکا شانس افراد را برای دریافت گرین کارت یا ویزاهای دیگر آمریکا نیز افزایش می‌دهد.

  به صورت کلی، برخی از مزایای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا عبارتند از:

  • امکان تقویت زبان انگلیسی؛
  • تحصیل در برترین مدارس؛
  • فرصت تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم با داشتن شرایط؛
  • فرصت‌های ویژۀ کاری و تحصیلی پس از پایان تحصیل؛
  • امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی.

  مسیری کوتاه برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل فرزند

  تحصیل در مدارس آمریکا یک پیشنهاد شگفت‌آور و وسوسه‌انگیز است، اما بسیاری از افراد تنها به دلیل مشغله‌های فراوان یا نداشتن اطلاعات کافی از این مسیر از پیمودن آن صرفه‌نظر می‌کنند. از طرفی، برخی از داوطلبان ممکن است نگران باشند که با اشتباه‌کردن در هر یک از مراحل اقدام برای دریافت ویزا یا پذیرش مدارس، شانس فرزند خود را برای تحصیل در کشور آمریکا از بین ببرند.

  یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش ریسک خطا و رسیدن به این رویا، کمک گرفتن از افراد باتجربه است. موسسات مهاجرتی معتبر همواره این فرصت را در اختیار افراد قرار می‌دهند که با کمترین ریسک ویزای خود را دریافت کنند.

  آکادمی اپلای یکی از موسسات معتبر مهاجرتی است که به صورت تخصصی در زمینۀ اعزام دانش آموزان و دانشجویان به آمریکا فعالیت می‌کند. بنابراین شما می‌توانید با دریافت مشاوره از وکلای مهاجرتی این مجموعه، اقدامات لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی یا ویزای همراه دانش آموزی آمریکا را انجام دهید.

  کلام آخر

  در این مطلب به بررسی نکات مهم برای دریافت ویزای دانش آموزی آمریکا و مهاجرت از طریق تحصیل فرزند پرداختیم. با این وجود، این مسیر ممکن است چالش‌های مختلفی را برای افراد با موقعیت‌های متفاوت ایجاد کند. بنابراین اگر تصمیم به مهاجرت به آمریکا از طریق فرزند یا اعزام دانش آموز خود به این کشور را دارید، بهتر است با مشاوران و وکلای مهاجرتی مشورت کنید. کارشناسان در مؤسسه مهاجرتی آکادمی اپلای به شما کمک می‌کنند تا بتوانید این مسیر را با احتمال موفقیت بیشتری طی کنید.

  همین حالا به سایت این مجموعه مراجعه کنید.

  منابع:

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید