تنظیمات دوربین و سنسیتیویتی کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات دوربین و سنسیتیویتی کالاف دیوتی موبایل
راهنمای مطالعه

  مجموعهٔ کالاف دیوتی از محبوب‌ترین بازی‌های سبک بتل رویال است که در سال‌های گذشته طرفداران بسیاری را جذب کرده‌است. این بازی دارای گرافیک فوق‌العاده عالی بوده که در هر تلفن همراه یا کامپیوتر باید از بهترین تنظیمات کالاف دیوتی استفاده کرد تا نهایت جذابیت این بازی برای گیمرها درک شود.

  حال با توجه به اهمیت این موضوع، تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله به توضیح تنظیمات مختلف این بازی اعم از تنظیمات دوربین و سنسیتیویتی کالاف بپردازیم تا اگر قصد دارید با بهترین امکانات بازی ندای وظیفه را انجام دهید، لحظات شگفت انگیزتری داشته باشید. البته ناگفته نماند که برای داشتن بازی جذاب فقط تنظیمات مناسب در کالاف کافی نمیباشد، پیشنهاد میشود در کناره تنظیمات حرفه ای حتما از خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل اونم با قیمت ارزان و شارژ سریع سایت گیم سیتی غافل نشید!

  بهترین تنظیمات سنسیتیویتی کالاف دیوتی

  در گام نخست باید بررسی شود که گیمر قرار است از چند انگشت در بازی استفاده کند. معمول‌ترین روش در این خصوص، به‌کارگیری از 2 الی 4 انگشت است. البته اگر به‌صورت فوق حرفه‌ای و در صفحات بزرگ‌تر این بازی را انجام می‌دهید، با 6 شش انگشت هم می‌توانید استفاده کنید. حال برای هرکدام از این موارد، تنظیمات خاصی وجود دارد که دو مورد از مهم‌ترین‌ها عبارت‌اند از:

  • دو انگشت شست

  برای اجرا کردن این روش، به تنظیمات control بازی بروید و آیکون چرخ‌دنده را لمس کنید. حال همهٔ گزینه‌های ADS را علامت زده و حتماً می‌دانید که بدون استفاده از تنظیمات کالاف دیوتی در این بخش به‌کارگیری از دکمهٔ ماشه، هدف‌گیری و شلیک دشوار خواهد بود. ضمناً توجه داشته باشید استفاده از تفنگ ساچمه‌ای، بسته به سلیقهٔ گیمر دارد، اگرچه توصیه داریم از hip fire حتماً بهره‌مند شوید.

  • سه انگشت (دو انگشت شست، شاخص چپ)

  در این نوع تنظیمات می‌توانید همهٔ گزینه‌ها را تغییر دهید. پیشنهاد می‌کنیم از انگشت اشاره برای کشیدن ماشه روی سلاح بهره ببرید. ضمناً کافی است تیک همهٔ گزینه‌های ADS را برداشته و تیک گزینه‌های HIP را لمس کنید.

  بهترین حالت تنظیم سنسیتیویتی در بازی کالاف

  ممکن است به 6 انگشت برای این روال نیاز پیدا کنید که نحوهٔ قرارگیری انگشت‌ها به قرار زیر است:

  • شست دست چپ روی دکمهٔ crouch؛
  • انگشت اشارهٔ چپ برای استفاده از دکمهٔ حرکت؛
  • انگشت وسط دست چپ برای پریدن (یا چاقو)؛
  • شست دست راست برای تیراندازی؛
  • انگشت اشارهٔ راست برای نشانه‌گیری؛
  • انگشت وسط دست راست برای ری‌لود اسلحه (یا ADS).

  حال برخی تنظیمات کالاف دیوتی در بخش سنسیتیویتی عبارت‌اند از:

  - Rotation Mode – Fixed Speed

  این تنظیم برای شتاب سرعت مثل شتاب ماوس در زمان تیراندازی است.

  - Sensitivity Switch – Switch while opening ADS

  اگر نیاز به تنظیم حساسیت در بازی دارید، این گزینه مناسب‌تر است.

  تنظیمات حساسیت به دوربین

  وقتی در بازی کالاف به اطراف نگاه می‌کنید، حساسیت دوربین را احساس خواهید کرد. البته این تنظیمات بسته به دستگاه‌تان متغییر است. با این حال با قانون سرانگشت می‌توانید حساسیت را روی عدد خاص تنظیم کنید که حتی با زدن ضربه سریع توانای چرخش 180 درجه وجود داشته باشد. حال برای این منظور کافی است Standard Sensitivity را روی عدد 70 قرار دهید.

  تنظیمات حساسیت ADS

  برای به‌دست آوردن عدد این نوع حساسیت کافی است عدد موردانتظار در مرحلهٔ قبل (حساسیت به دوربین) را در 1.25 ضرب کنید. همان‌طور که می‌دانید، ADS روی هدف زوم کرده و البته سرعت را کاهش می‌دهد تا هدف در بازی بهتر در دسترس باشد.

  تنظیمات اسنایپر

  این نوع تنظیمات کالاف دیوتی نیازمند آزمون و خطاست، چراکه برای هر گیمر ممکن است متفاوت باشد. درواقع می‌توانید استاندارد سنسیتیویتی را روی 35 تنظیم کنیم یا حداقل آن را با 0.48 ضرب نمایید تا نمایش بهتری را به‌دست آورید.

  تنظیمات حساسیت شلیک

  برای این منظور کافی است که اعدادی که در تنظیمات دوربین قرار داده‌اید را عیناً کپی کنید. این کار سبب ثابت ماندن حساسیت شلیک می‌شود و کیفیت بازی را به‌طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد. حتی می‌توانید از موارد عنوان‌شده در ادامه استفاده کنید:

  • Standard Sensitivity (حساسیت استاندارد): 70؛
  • ADS Sensitivity (حساسیت ای‌دی‌اس): 88؛
  • Tactics Scope Sensitivity (حساسیت دامنه تاکتیکی): 120؛
  • Sniper scope sensitivity (حساسیت دامنه تک‌تیرانداز): 80.

  تنظیمات حساسیت ژیروسکوپ (بخش چندنفره)

  تنظیمات کالاف دیوتی در بخش حساسیت ژیروسکوپ (Gyroscope sensitivity) برای قسمت چندنفره در بهترین حالت به شرح زیر است:

  بهتر است گزینهٔ Third-person sensitivity روی 95 تنظیم شده باشد. از طرفی عدد PP View turning Sensitivity که همان حساسیت چرخش نما برای اول شخص است، باید روی 55 قرار داشته باشد. توصیه می‌کنم تنظیمات Optics نیز روی 35 و همچنین Tactical scope sensitivity که همان حساسیت دامنهٔ تاکتیکی است بر روی 30 در نظر گرفته شود. در ادامه می‌توانید از مابقی تنظیمات به شرح زیر استفاده کنید:

  • x tactical scope3: سه برابر دامنه تاکتیکی: 25؛
  • x tactical scope4: چهار برابر دامنه تاکتیکی: 20؛
  • Sniper scope sensitivity: دامنه حساسیت تک تیرانداز: 20؛
  • x tactical scope5: پنج برابر دامنه تاکتیکی: 15؛
  • x tactical scope8: هشت برابر دامنه تاکتیکی: 9.

  البته توجه داشته باشید که به‌کارگیری از ژیروسکوپ در این بخش به نظر گیمر بستگی دارد. درواقع ژیرسکوپ در شلیک با تفنگ‌های مختلف مانند اسنایپ به علاقه‌مندان به این بازی کمک خواهد کرد که صدالبته در زاویهٔ دید سوم شخص در این بازی رایج است. به‌طورکلی در تنظیمات کالاف دیوتی باید بنابه آنچه که می‌پسندید اقدام کنید و تنظیمات دوربین و سنسیتیویتی کالاف بسته به صفحه‌ای که در اختیار دارید متفاوت خواهد بود.

  جمع‌بندی

  بازی کالاف ازجمله بازی‌های جذاب گوشی و کامپیوتر است که تنظیمات خاصی را برای گیمرها به همراه دارد. درواقع هر کاربر به دلخواه می‌تواند تنظیمات کالاف دیوتی را انجام و به این بازی اقدام کند. در این مقاله سعی کردیم به‌طور خلاصه و مفید تنظیمات بهینه این بازی را عنوان کنیم تا اگر اطلاعاتی در این خصوص نداشته‌اید، بتوانید به بهترین روش تنظیم بازی کالاف دست پیدا کنید. البته به‌طورکلی این تنظیمات می‌تواند به‌شکل دیگری نیز انجام شوند که طبیعتاً به دلخواه هر گیمر خواهد بود و بسیاری از کاربران، شخصی‌سازی‌های بخصوصی را برای انجام بازی در نظر دارند.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید