مقایسه ۵ ترازوی آشپزخانه موجود در بازار ایران

کدامیک را بخرم؟

ترازوی آشپزخانه مهم است، چون گاهی کمی زیاد و کم شدن مواد اولیه دستور پخت، به‌کل غذایتان را خراب می‌کند. در این مطلب برایتان از ۵ ترازوی آشپزخانه موجود در بازار ایران گفته‌ایم تا بتوانید با آگاهی و اطلاعات دقیق‌تری خرید کنید.
حتی اگر از آن دسته افرادی باشید که معتقدند چشم‌شان از ترازو هم دقیق‌تر است و برای آشپزی کردن نیازی به اعداد و ارقام روی ترازو ندارند، باز هم وجود این وسیله برای‌تان مفید خواهد بود. به کمک اندازه‌گیری مواد غذایی با ترازو در مصرف مواد غذایی به شکل قابل‌توجهی صرفه‌جویی می‌شود. باور کنید رعایت چند گرم در استفاده از مواد غذایی می‌تواند نقش مهمی در صرفه‌جویی و حرام نشدن مواد داشته باشد. ضمن اینکه اگر رژیم غذایی خاصی را رعایت می‌کنید، احتمالا باید اندازه دقیق مواد خوراکی‌تان را با خرید ترازوی آشپزخانه به درستی تعیین کنید. در ادامه به معرفی و مقایسه تعدادی ترازوی آشپزخانه موجود در بازار ایران پرداخته‌ایم.

۱. ترازوی آشپزخانه الکترونیک مدل SF-400

ترازوی آشپزخانه

بیشتر از ۳۸۰ نفر از خریداران این ترازو در وبسایت دیجی‌کالا از خرید خود راضی بوده‌اند. همین باعث می‌شود تا شاخک‌های تیم «درجه» برای بررسی بیشتر آن به حرکت درآید. این ترازوی الکترونیکی مجهز به نمایشگر LCD است و تا هفت کیلوگرم ظرفیت اندازه‌گیری دارد. با دقت اندازه‌گیری یک گرم، می‌توانید به واحدهای اونس و گرم مواد مختلف را اندازه بگیرید.

کفه گرد این ترازو دارای قطری به اندازه ۱۵ سانتی‌متر است و قابلیت صفر کردن هم در آن وجود دارد. اعدادی که روی صفحه نمایشگر این ترازو ظاهر می‌شوند بسیار خوانا هستند. البته باید بدانید که صفحه این ترازو قابلیت جداسازی ندارد و اگر مواد غذایی را بدون بشقاب و ظرف روی آن بگذارید برای تمیزکاری ترازو کمی به دردسر می‌افتید.

اما در این زمینه هم راهکاری وجود دارد و می‌توانید قبل از روشن کردن ترازوی آشپزخانه روی آن بشقابی قرار بدهید و بعد دستگاه را روشن کنید. با این کار، ترازو، تراز را با بشقاب در نظر می‌گیرد و لازم نیست که وزن بشقاب را نهایتا از وزن مواد کم کنید تا به عددی درست برسید.

نکات قابل توجه دیگر برای خرید

یادتان باشد که خطای این وسیله حدود یک گرم است و اگر هدف‌تان از کشیدن مواد غذایی با ترازو، رسیدن به اندازه‌ای بسیار دقیق برای تهیه غذاها و دسرهای حساس است یا به هر دلیل دیگری نیاز به عددی دقیق برای اندازه‌گیری مواد غذایی دارید باید از خرید این مدل از ترازوی آشپزخانه صرف‌نظر کنید.

اگر از آن دسته مشتریانی هستید که به ظاهر یک کالا هم اهمیت زیادی می‌دهند باید حواس‌تان باشد که ترازوی آشپزخانه مدل SF-400 ظاهر چندان جذابی ندارد. نه اینکه از نظر ظاهری مشکلی متوجه آن باشد اما ظرافت و زیبایی خاصی هم در طراحی آن به کار گرفته نشده است. قیمت این ترازو حدود ۴۰ هزار تومان است.

۲. ترازوی آشپزخانه مدل Imperial Houseware

ترازوی آشپزخانه

هر محصولی که مشتریان و طرفداران زیادی دارد احتمالا می‌تواند به یکی از نامزدهای انتخابی موردنظرتان بدل شود. وجود طرفداران و مشتریان راضی باعث می‌شود که از تجربه موفق آنها در خرید استفاده کنید. ترازوی آشپزخانه Imperial Houseware هم از جمله تزاروهایی است که بیش از ۱۴۰ نفر در وبسایت دیجی‌کالا از خرید آن ابراز رضایت کرده‌اند.

این ترازو هم صفحه LCD دارد، می‌توانید صفر آن را تنظیم کنید و وزن را به سه واحد پوند، گرم و اونس به شما نشان می‌دهد و تا پنج کیلوگرم از مواد غذایی مختلف را می‌توانید روی آن بگذارید. نکته جالبی که درباره این ترازوی آشپزخانه وجود دارد، خاموش شدن آن پس از یک دقیقه بی‌استفاده ماندن است. این موضوع باعث می‌شود تا دو باتری نیم‌قلمی موجود در دستگاه، زود به زود تمام نشوند.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که درباره این ترازو در میان نظرات کاربران راضی از خرید دیجی‌کالا مشاهده می‌شود، اشاره به دقیق بودن اندازه‌گیری این ترازوست. پس اگر سرسختانه در یک رژیم غذایی لاغری یا حتی چاقی به سر می‌برید و باید مواد را دقیق اندازه‌گیری کنید، این ترازو به کمک‌تان می‌آید.

نکات قابل توجه دیگر برای خرید

شیشه‌ای بودن سطح قرارگیری مواد در این ترازو باعث می‌شود که نظافت آن که قابلیت جدا کردن و شست‌وشو ندارد کمی دشوار باشد. پس به این نکته در هنگام خرید دقت کنید. قیمت این ترازو حدود ۶۷ هزار تومان است.


حتما بخوانید: ترازوی دیجیتال نخرید اگر این راهنما را نخوانده‌اید

۳. ترازوی آشپزخانه کمری مدل 4350

ترازوی آشپزخانه

ترازوی آشپزخانه کمری مدل ۴۳۵۰ هم از محبوب‌های بازار است و نسبت به گزینه‌هایی که تا اینجا مطرح شد، یک مزیت عالی دارد. این مزیت عالی، شکل ظرف اندازه‌گیری ترازوست. ظرف اندازه‌گیری در این مدل به شکل کاسه است و به همین خاطر، امکان اندازه‌گیری آب و شیر هم در آن وجود دارد. البته قیمت این ترازو هم بیشتر از دو گزینه‌ دیگری است که تا اینجا معرفی شدند. برای خرید ترازوی کمری باید حدود ۲۰۰ هزار تومان هزینه کنید.

ترازوی کمری اتوماتیک است و قابلیت اندازه‌گیری تا پنج کیلوگرم را به واحدهای اونس و گرم دارد. شما می‌توانید صفر آن را تنظیم کنید و با وجود بدنه استیل ضدزنگی که دارد نیازی به نگرانی درباره مخدوش شدن بدنه وجود نخواهد داشت. یکی دیگر از مزیت‌های این محصول، امکان جداسازی کاسه از بدنه ترازوست. یعنی بدون آن هم می‌توانید مواد را روی سطح وسیله گذاشته و اندازه‌گیری را انجام بدهید.

نکات قابل توجه دیگر برای خرید

یادتان باشد که بیش از ۲۰۰ نفر از کاربران دیجی‌کالا از خرید این ترازو راضی بوده‌اند. کارایی آن هم قابل‌قبول و راضی‌کننده است. پس اگر اهل شیرینی و کیک‌پزی هستید یا برای کارهای دیگر به اندازه‌گیری مواد غذایی نیاز دارید، این مدل از ترازوی آشپزخانه را هم در نظر داشته باشید.

۴. ترازوی آشپزخانه کمری مدل KAD

ترازوی آشپزخانه

ترازو آشپزخانه کمری مدل KAD، نمایشگر LCD ندارد. صفر آن را هم نمی‌توانید تنظیم کنید اما مجهز به یک کاسه است که امکان اندازه‌گیری مایعات را هم در اختیارتان قرار می‌دهد. حداکثر قابلیت اندازه‌گیری این وسیله، پنج کیلوگرم است و می‌توانید کاسه آن را هم از ترازو جدا کنید. قیمت این ترازوی آشپزخانه حدود ۲۰۰ هزار تومان است. خطای اندازه‌گیری دستگاه هم ۲۵ گرم ارزیابی می‌شود و جنس بدنه آن از استیل ضدزنگ است.

اما اجازه بدهید به سراغ نظرات کاربران و خریداران محصول برویم که نظرات‌شان را به دقت در وبسایت دیجی‌کالا خوانده‌ایم تا ببینیم دقیقا با چه محصولی طرف هستیم. جنس بدنه و کاسه این ترازوی کمری برای خریداران آن از جمله نکات قوت محصول است. علاوه بر جنس خوب و مرغوبی که دارد، عملکرد درست و دقیق آن هم در نظرات مشتریان و خریداران تکرار شده است.

نکات قابل توجه دیگر برای خرید

طراحی و ظاهر ترازو هم مطلوب و جذاب است. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید، این است که ترازوی کمری مدل KAD با باتری کار نمی‌کند. پس هنگام استفاده نیاز نیست که نگران به پایان رسیدن باتری باشید و هر چند وقت یک بار، لازم باشد که باتری تهیه کنید.

۵. ترازو آشپزخانه کمری مدل 4252

ترازوی آشپزخانه

اگر به دنبال خرید ترازوی آشپزخانه اتوماتیک هستید، گزینه مطلوب دیگری هم وجود دارد که از محصولات پرطرفدار دیجی‌کالاست. ترازوی آشپزخانه کمری مدل ۴۲۵۲، وزن را به دو واحد گرم و اونس نشان می‌دهد. حداکثر ظرفیت قابل‌ اندازه‌گیری با آن پنج کیلوگرم و خطای آن هم یک گرم است. در این ترازو هم می‌توانید کاسه را جدا و به تنهایی از آن استفاده کنید.

ترازوی کمری مدل ۴۲۵۲، یک نمایشگر LCD دارد و با/بدون کاسه موجود در آن می‌توانید مواد مختلف را اندازه‌گیری کنید. یکی از ویژگی‌هایی که این مدل از ترازو دارد، امکان نمایش دمای محیط است که اگر چه برای وزن کردن ضرورتی ندارد ولی به هر حال گزینه و امکاناتی است که شاید برای‌تان جذاب باشد.

ترازوی کمری مانند مدل‌های دیگر ترازوی آشپزخانه اتوماتیک با باتری AAA(دو عدد) کار می‌کند. بدنه آن از استیل ضدزنگ است و به راحتی می‌توانید با کشیدن یک دستمال مرطوب، آن را تمیز کنید. حدود ۵۶ نفر از خریداران این محصول از دیجی‌‌کالا، خریدش را به دیگران توصیه کرده‌اند. به گفته خریداران راضی، ترازوی کمری هم زیباست و هم دقت خوبی در اندازه‌گیری مواد مختلف دارد.

نکات قابل توجه دیگر برای خرید

قیمت ترازوی کمری مدل ۴۲۵۲ حدود ۲۹۰ هزار تومان است. این قیمت نسبت به قیمت گزینه‌های دیگری که در این مقاله معرفی کردیم، بیشتر است و اگر علاقه‌ای به صرف این مقدار هزینه نداشته باشید احتمالا به نظرتان گران است. در هر حال، با محصولی رو به رو هستید که هم زیبا و ظریف ساخته شده و هم دقت خوبی دارد. اما اگر هزینه برای‌تان مهم است قطعا باید سراغ گزینه‌های دیگری بروید.

در آخر

ترازوی آشپزخانه

ترازوی آشپزخانه، وسیله‌ای کاربردی است. طیف وسیعی از قیمت‌ها برای خرید ترازو وجود دارد. بهتر است بدانید که بعضی از ترازوهای موجود در بازار، قیمتی بیش از سه میلیون تومان دارند. البته چنین ترازویی که گران است و دقت بسیار بالایی دارد برای آشپزهای حرفه‌ای مناسب خواهد بود نه پختن کیک و شیرینی خانگی یا اندازه‌گیری مواد غذایی برای رژیم لاغری. مدل‌هایی که در مقاله مطرح شد از گزینه‌های محبوب بازار هستند.

ما در «درجه» به توصیه دهان به دهان یا همان تبلیغ و نظرات مشتریان قبلی درباره یک محصول توجه زیادی داریم؛ چون این نظرات معمولا صادقانه و حقیقی هستند. پس اگر شما هم در زمینه خرید ترازوی آشپزخانه، تجربه و ایده‌ای دارید حتما با ما در میان بگذارید. می‌خواهیم به هم کمک کنیم تا بهترین و راضی‌کننده‌ترین خریدها را داشته باشیم.


در ادامه بخوانید: ۴ دلیلی که شما را به خرید ترازوی شیائومی ترغیب می‌کند

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.