بهترین مواد شوینده برای شستشوی آسان و سریع مبلمان در منزل

نظافت بی‌نقص و آسان انواع مبل

شستشو مبل به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های خانه تکانی عید نوروز نیاز به رعایت اصولی دارد که مهمترین بخش آن انتخاب درست مواد شوینده است. در این مطلب بهترین مواد شوینده مبل را معرفی کرده‌ایم که در شستشو مبل بدون آسیب زدن به آن به شما کمک خواهند کرد


بهار زیبا دارد می‌آید. شکوفه‌های خوشبو و برگ‌های تُرد و تازه در راه‌اند. چه چیزی از این بهتر؟ نزدیک‌شدنِ آمدن بهار علاوه بر بوهای خوش طبیعت با حضور رایحه و بوی مواد شوینده هم اعلام می‌شود. قبول دارید؟ شوینده‌های رنگارنگ و بوهای‌شان. در این مقاله هم از بهترین مواد شوینده مبل برایتان می‌گوییم.

بهترین مواد شوینده مبل چه ویژگی‌هایی دارند؟

در میان تمیزکاری بخش‌های مختلف منزل برای نوروز، شست‌وشوی مبل‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چرا؟ چون هرگونه لک و کثیفی که روی پارچه مبل باقی بماند، خیلی زود و سریع اعلام حضور می‌کند. پاک کردن این لکه‌ها هم کار آسانی نیست و گاهی بعضی شوینده‌ها حتی اوضاع را خرابتر هم می‌کنند. بنابراین انتخاب شوینده درست بر اساس جنس مبل،نوع پارچه و بافت آن و نوع لکه اهمیت زیادی دارد.

در این مقاله از بهترین مواد شوینده مبل برایتان می‌گوییم. این مواد از میان محبوب‌ترین گزینه‌های مشتریان ایرانی انتخاب و از نقطه‌نظر معیارهای زیر بررسی شده‌اند:

  • میزان تمیزکنندگی
  • سهولت در استفاده
  • نظرات کاربران

مواردی که در این مقاله معرفی شده‌اند، از گران‌ترین به ارزان‌ترین مرتب شده‌اند. در واقع، بهترین مواد شوینده مبل از نقط‌ه‌نظر محبوبیت در میان خریداران ایرانی از بیشترین قیمت به کمترین مرتب شده‌اند.

۱. ژل لکه بر مبل نانو اویسا 

بهترین شوینده مبل

در میان مواد شوینده مبل برخی مدل‌ها حالت مایع دارند و برخی نیمه‌مایع‌اند. مثلا ژل لکه‌بر مبل نانو حالتی نیمه‌مایع دارد. کافی است، کمی از آن را روی دستمال یا ابر بریزید و روی مبل بکشید. بعد از پاک‌کردن لکه‌ها و کثیفی‌ها، پارچه‌ای خشک روی سطح مبل بکشید و تمام. قیمت این ژل حدود ۶۰ هزار تومان است.

میزان تمیزکنندگی

این ژل فاقد مواد اسیدی و شیمیایی است. سازندگان آن مدعی‌اند که در ساختش از فناوری نانو استفاده شده و در مدت ۲ساعت می‌تواند مبلتان را حسابی تمیز کند. لکه‌ها و چربی‌ها با ژل نانو اویسا پاک می‌شوند. برای تمیزکنندگی هم می‌توانید روی آن حساب کنید. یعنی اگر لک و چربی روی مبل نباشد، با کشیدن این ژل روی سطح مبل می‌توانید جلوه پاک و تمیزی به وسیله‌تان بدهید.

سهولت در استفاده

کارکردن با این ژل آسان است. فقط به دو تکه پارچه یا ابر نیاز دارید. با یکی ژل را روی سطح مبل می‌کشید و با دیگری هم ژل را پاک می‌کنید. خیلی ساده! خیلی سریع!

نظرات کاربران

مشتریان قبلی این شوینده معتقدند که لکه‌بری آن عالی است. برخی از آنها گفته‌اند که در بار نخست کشیدن ژل روی لکه‌ها انگار خبری از اثرگذاری نیست اما زمانی که اقدام به پاک‌کردن ژل از روی سطح مبل با پارچه‌ای دیگر می‌کنید، همه‌چیز عالی و ایده‌آل می‌شود.


حتما بخوانید: بهترین مایع ظرفشویی های بازار ایران از دید کاربران کدامند؟

نانوبودن محصول هم از مزایای آن است و مانع از تخریب پارچه مبل‌ها می‌شود. حتی برخی از مصرف‌کنندگان قبلی ژل اویسا به اثرگذاری آن در پاک‌سازی آثار خودکار روی پارچه هم اشاره داشته‌اند. عالی است، نیست؟

۲.اسپری لکه‌بر مبل و فرش دیپافو 

بهترین شوینده مبل

دیپافو هم در فهرست بهترین مواد شوینده مبل جای می‌گیرد. چرا؟‌ چون میان خریداران ایرانی محبوب است و کارایی خوبی دارد. این محصول با قیمت ۳۸ هزار تومان به فروش می‌رسد و برای تمیزکردن مبل، فرش و پارچه هم مفید است.

میزان تمیزکنندگی

این اسپری شوینده مبل هم خاصیت تمیزکنندگی مبل را دارد و هم می‌تواند در از بین‌بردن لکه‌ها و چربی‌ها به‌خوبی عمل کند. سرعت آن در لکه‌بری قابل‌توجه است و برای طبیعت هم ضرر ندارد؛ یعنی ترکیبات شیمیایی موجود در آن مضر نیستند.

سهولت در استفاده

لکه‌بر دیپافو حالت اسپری دارد؛ پس کارکردن با آن بسیار ساده است. ضمن اینکه محتویات داخل جعبه اسپری هم به‌حالت کف است. بنابراین، پاک‌سازی سطوح پارچه مبل با آن ساده خواهد بود. لکه‌بر را روی سطح موردنظرتان اسپری و بعد از چند دقیقه، آن را با پارچه‌ای تمیز پاک می‌کنید. راحت است، نه؟

نظرات کاربران

این اسپری به گواه مشتریان قبلی‌اش، خطوط خودکار روی پارچه مبل را هم پاک می‌کند، لکه‌بری‌اش قوی است و می‌تواند ضمن پاک‌سازی مبل، برای پارچه و فرش هم استفاده شود. البته در نظر بگیرید که پارچه مبل‌های مختلف با هم تفاوت دارند.

برای اینکه مطمئن شوید، شوینده مبل برای وسیله‌تان خوب عمل می‌کند، ابتدا کمی از آن را روی گوشه‌ای از پارچه‌اش امتحان کنید و بعد به سراغ تمیزکاری بخش‌های مختلف مبل بروید. این را هم یادتان باشد که برخی از مشتریان قبلی این محصول از حجم کم لکه‌بر گلایه داشته‌اند.

۳.اسپری لکه بر مبل و فرش کلینیک فرش دکتر دیاری

بهترین شوینده مبل

اسپری لکه‌بر کلینیک فرش دکتر دیاری هم حدود ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان قیمت دارد. این اسپری بیشتر با تمرکز بر پاک‌سازی فرش و موکت تولید شده اما کاربردهای زیادی در زمینه پاک‌سازی مبل هم دارد.

میزان تمیزکنندگی

این اسپری لکه‌بر بو و رایحه خاصی ندارد و برای افراد حساس به بوهای محصولات شیمیایی گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. سازندگانش مدعی‌اند که اسپری دکتر دیاری می‌تواند بیش از ۴۰ نوع لکه را پاک‌سازی کند.


حتما بخوانید: قبل از خرید پاک کننده چندمنظوره این نکات را بدانید

سهولت در استفاده

این محصول هم در قالب اسپری عرضه می‌شود. برای همین کارکردن با آن بسیار ساده است و به‌راحتی می‌توانید حجم دلخواه برای پاک‌سازی لکه‌های مبل و فرش را کنترل کنید.

نظرات کاربران

کاربران دیجی‌کالا که این محصول را خریداری کرده‌اند از میزان غلظت و توانایی پاک‌کنندگی‌اش راضی بوده‌اند. برای مثال، یکی از مشتریان درباره اسپری لکه‌بر کلینیک فرش دکتر یاری گفته که لکه‌ نسکافه را به‌سادگی با آن پاک کرده است.

۴. اسپری لکه بر مبل و موکت پینک 

بهترین شوینده مبل

یکی دیگر از بهترین مواد شوینده مبل اسپری لکه‌بر پینک است. این اسپری برای تمیزکاری فرش و موکت هم کاربرد دارد و قیمتش حدود ۳۰ هزارتومان است.

میزان تمیزکنندگی

خاصیت لکه‌بری و تمیزکنندگی این اسپری مطلوب است. برخی از مشتریان قبلی‌اش معتقدند که برای تمیزکاری سطوح صاف نیاز به تلاش بیشتری است. اما چیزی مانند رد جوهر خودکار با این اسپری به‌سادگی پاک می‌شود.

سهولت در استفاده

استفاده از این محصول هم ساده است. وجود اسپری برای پاشیدن ماده تمیزکننده روی مبل و موکت کار نظافت را راحت می‌کند و از هدررفتن ماده هم جلوگیری به‌عمل می‌آورد.

نظرات کاربران

کاربران دیجی‌کالا که این محصول را خریداری و استفاده کرده‌اند از میزان لکه‌بری و حجم زیادش راضی بوده‌اند. اگر به‌دنبال خرید بهترین مواد شوینده مبل هستید به پینک هم نیم‌نگاهی داشته باشید.

۵.اسپری پاک کننده مبل و فرش بمو 

بهترین شوینده مبل

یکی دیگر از شوینده‌هایی که برای پاک‌سازی مبل‌ها توصیه می‌شود، اسپری بمو است. این محصول هم قیمتی حدود ۲۶ هزار تومان دارد و برای تمیزکردن فرش هم کاربردی است.

میزان تمیزکنندگی

قدرت پاک‌کنندگی اسپری مبل و فرش بمو مطلوب است. سرعت‌عمل این محصول در پاک‌سازی از نقاط برجسته‌اش محسوب می‌شود. اسپری بمو برای پاک‌کردن قطعات فلزی، پلاستیکی و چرمی هم کاربرد دارد. در آن از مواد عطرآگین و الکل هم استفاده نشده است. بنابراین، گزینه خوبی برای کسانی است که حساسیت دارند.

سهولت در استفاده

اسپری‌کردن ماده‌ای فاقد الکل و مواد شیمیایی خورنده که در عرض چندثانیه یا دقایقی اندک به تمیزشدن سطوح مختلف مبل، فرش و… کمک می‌کند، سهولت است دیگر، نیست؟

نظرات کاربران

برخی از مصرف‌کنندگان معتقدند که سرعت پاک‌کنندگی این محصول برای لکه‌های جزئی بیشتر از موارد عمیق و کهنه است. ضمن اینکه ظاهرا روی پارچه مبل هم بیشتر از فرش جواب می‌دهد. حجم این محلول حدود ۲۵۰ میلی‌لیتر است و اگر بیشتر بود، قطعا رضایت بیشتری برایتان به‌همراه می‌آورد.

جمع‌بندی معرفی بهترین مواد شوینده مبل

در این مطلب ۵ مدل از بهترین مواد شوینده مبل را با ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف معرفی کردیم. نقطه اشتراک این مواد کارایی و قدرت بالای آنها در شستشو مبل، سهولت استفاده و قیمت مناسب است بنابراین بر اساس اولویت و نیاز خود می‌توانید هر کدام از آنها را انتخاب کنید. مثلا اگر به بوها و رایحه‌های محصولات شیمیایی حساسیت دارید، ‌سراغ اسپری بمو بروید که فاقد رایحه است؛ یا اگر حجم شوینده برایتان مهم است اسپری پینک با حجم ۷۵۰ گرمی را انتخاب کنید.


در ادامه بخوانید: انتخاب مبلمان مناسب برای منزل؛ نکاتی که باید بدانیم
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.