بهترین مواد شوینده برای شستشوی آسان و سریع مبلمان

نظافت بی‌نقص و آسان انواع مبل

شستشو مبل به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های خانه تکانی عید نوروز نیاز به رعایت اصولی دارد که مهمترین بخش آن انتخاب درست مواد شوینده است. در این مطلب بهترین مواد شوینده مبل را معرفی کرده‌ایم که در شستشو مبل بدون آسیب زدن به آن به شما کمک خواهند کرد


بهار زیبا دارد می‌آید. شکوفه‌های خوشبو و برگ‌های تُرد و تازه در راه‌اند. چه چیزی از این بهتر؟ نزدیک‌شدنِ آمدن بهار علاوه بر بوهای خوش طبیعت با حضور رایحه و بوی مواد شوینده هم اعلام می‌شود. قبول دارید؟ شوینده‌های رنگارنگ و بوهای‌شان. در این مقاله هم از بهترین مواد شوینده مبل برایتان می‌گوییم.

بهترین مواد شوینده مبل چه ویژگی‌هایی دارند؟

در میان تمیزکاری بخش‌های مختلف منزل برای نوروز، شست‌وشوی مبل‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چرا؟ چون هرگونه لک و کثیفی که روی پارچه مبل باقی بماند، خیلی زود و سریع اعلام حضور می‌کند. پاک کردن این لکه‌ها هم کار آسانی نیست و گاهی بعضی شوینده‌ها حتی اوضاع را خرابتر هم می‌کنند. بنابراین انتخاب شوینده درست بر اساس جنس مبل،نوع پارچه و بافت آن و نوع لکه اهمیت زیادی دارد.

در این مقاله از بهترین مواد شوینده مبل برایتان می‌گوییم. این مواد از میان محبوب‌ترین گزینه‌های مشتریان ایرانی انتخاب و از نقطه‌نظر معیارهای زیر بررسی شده‌اند:

  • میزان تمیزکنندگی
  • سهولت در استفاده
  • نظرات کاربران

مواردی که در این مقاله معرفی شده‌اند، از گران‌ترین به ارزان‌ترین مرتب شده‌اند. در واقع، بهترین مواد شوینده مبل از نقط‌ه‌نظر محبوبیت در میان خریداران ایرانی از بیشترین قیمت به کمترین مرتب شده‌اند.

۱. ژل لکه بر مبل نانو اویسا 

بهترین شوینده مبل

در میان مواد شوینده مبل برخی مدل‌ها حالت مایع دارند و برخی نیمه‌مایع‌اند. مثلا ژل لکه‌بر مبل نانو حالتی نیمه‌مایع دارد. کافی است، کمی از آن را روی دستمال یا ابر بریزید و روی مبل بکشید. بعد از پاک‌کردن لکه‌ها و کثیفی‌ها، پارچه‌ای خشک روی سطح مبل بکشید و تمام.

میزان تمیزکنندگی

این ژل فاقد مواد اسیدی و شیمیایی است. سازندگان آن مدعی‌اند که در ساختش از فناوری نانو استفاده شده و در مدت ۲ساعت می‌تواند مبلتان را حسابی تمیز کند. لکه‌ها و چربی‌ها با ژل نانو اویسا پاک می‌شوند. برای تمیزکنندگی هم می‌توانید روی آن حساب کنید. یعنی اگر لک و چربی روی مبل نباشد، با کشیدن این ژل روی سطح مبل می‌توانید جلوه پاک و تمیزی به وسیله‌تان بدهید.

سهولت در استفاده

کارکردن با این ژل آسان است. فقط به دو تکه پارچه یا ابر نیاز دارید. با یکی ژل را روی سطح مبل می‌کشید و با دیگری هم ژل را پاک می‌کنید. خیلی ساده! خیلی سریع!

نظرات کاربران

مشتریان قبلی این مورد از بهترین شوینده مبل معتقدند که لکه‌بری آن عالی است. برخی از آنها گفته‌اند که در بار نخست کشیدن ژل روی لکه‌ها انگار خبری از اثرگذاری نیست اما زمانی که اقدام به پاک‌کردن ژل از روی سطح مبل با پارچه‌ای دیگر می‌کنید، همه‌چیز پاک و ایده‌آل می‌شود.


حتما بخوانید: بهترین مایع ظرفشویی های بازار ایران از دید کاربران کدامند؟

نانوبودن محصول هم از مزایای آن است و مانع از تخریب پارچه مبل‌ها می‌شود. حتی برخی از مصرف‌کنندگان قبلی ژل اویسا به اثرگذاری آن در پاک‌سازی آثار خودکار روی پارچه هم اشاره داشته‌اند. عالی است، نیست؟ برای خرید این محصول باید در اسفند ۱۴۰۰، حدود ۹۵ هزار تومان هزینه کنید.

۲. شامپو فرش و مبل نانو نیپ کد 01 وزن 1000 گرم

بهترین مایع شوینده مبل

انتخاب دیگرتان برای رسیدن به بهترین مایع شوینده مبل هم شامپوی نانو نیپ است. نانو نیپ برای شستن مبل‌ها و فرش‌ها کاربرد دارد و وزنش هم زیاد و مطلوب است” حدود یک کیلوگرم.

میزان تمیزکنندگی

تمیزکنندگی شامپوی نانو نیپ بالاست. یکی از بهترین ویژگی‌هایش این است که ضمن قدرت در تمیزکردن و از بین‌بردن لکه‌ها، کاری به بافت و تاروپود مبل و فرش ندارد. در نتیجه، با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید.

سهولت استفاده

استفاده از این شامپوی فرش و مبل هم ساده است و نیازی به ترکیب‌کردن آن با مواد دیگر و آب وجود ندارد. بوی خوش و کیفیت عالی باعث شده که نانو نیپ از محبوب‌های پرفروش بازار باشد.

نظرات کاربران

مشتریان قبلی این شامپوی مبل معتقدند که لکه‌بری و شفاف‌کنندگی آن بسیار زیاد است. به‌گواه یکی از مشتریان قبلی‌ حتی امکان پاک‌کردن و نظافت مبل‌ها و فرش‌های کرم و سفید هم با این محصول وجود دارد. در اسفند ۱۴۰۰، این مایع را در حدود ۴۴ هزار تومان بخرید.

۳. اسپری لکه بر مبل و فرش دکتر دیاری مدل ۹۷۸۲۰

بهترین شوینده مبل

اسپری لکه‌بر کلینیک فرش دکتر دیاری بیشتر با تمرکز بر پاک‌سازی فرش و موکت تولید شده اما کاربردهای زیادی در زمینه پاک‌سازی مبل هم دارد.

میزان تمیزکنندگی

این اسپری لکه‌بر بو و رایحه خاصی ندارد و برای افراد حساس به بوهای محصولات شیمیایی گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. سازندگانش مدعی‌اند که اسپری دکتر دیاری می‌تواند بیش از ۴۰ نوع لکه را پاک‌سازی کند.


حتما بخوانید: قبل از خرید پاک کننده چندمنظوره این نکات را بدانید

سهولت در استفاده

این محصول هم در قالب اسپری عرضه می‌شود. برای همین کارکردن با آن بسیار ساده است و به‌راحتی می‌توانید حجم دلخواه برای پاک‌سازی لکه‌های مبل و فرش را کنترل کنید.

نظرات کاربران

کاربران دیجی‌کالا که بهترین شوینده مبل دکتر دیاری را خریداری کرده‌اند از میزان غلظت و توانایی پاک‌کنندگی‌اش راضی بوده‌اند. برای مثال، یکی از مشتریان درباره اسپری لکه‌بر کلینیک فرش دکتر یاری گفته که لکه‌ نسکافه را به‌سادگی با آن پاک کرده است. قیمت این محصول در زمستان ۱۴۰۰، حدود ۴۰ هزار تومان است.

۴. شامپو فرش ونیش مدل 3In1

بهترین مایع شوینده مبل

ونیش از برندهای خوب بازار در تولید محصولات شوینده است. امتحانش را در طی سالیان فعالیت پس داده و می‌توانید روی آن حساب کنید. درباره شوینده مبل و موکتش هم تعریف‌ها و تمجیدهای قابل‌ملاحظه‌ای وجود دارد.

میزان تمیزکنندگی

ونیش به‌خوبی از عهده تمیزکردن فرش و مبل برمی‌آید. شاید برایتان جالب باشد که برای لباس هم می‌توانید روی آن حساب کنید. لکه‌گیری و از بین‌بردن چربی‌ها از جمله ویژگی‌های مطلوب ونیش است.

سهولت در استفاده

استفاده از بهترین شوینده مبل ونیش هم اصلاً سخت و پیچیده نیست و نیازی به مخلوط‌کردن آن با مواد دیگر و آب نیست. البته تنظیم درجه غلظتش دست خودتان است و اگر بخواهید، می‌توانید از آب هم برای رقیق‌ترشدنش کمک بگیرید.

نظرات کاربران

مشتریان قبلی شوینده ونیش از بوی خوش و براق‌کنندگی‌اش تعریف‌وتمجید کرده‌اند. لکه‌زدایی قوی این مایع هم یکی از دلایل کلیدی محبوبیتش به‌نظر می‌رسد. قیمت آن هم در زمستان ۱۴۰۰، ۶۲ هزار تومان است.

۵. اسپری پاک کننده مبل و فرش بمو مدل TRA2

بهترین شوینده مبل

یکی دیگر از شوینده‌هایی که برای پاک‌سازی مبل‌ها توصیه می‌شود، اسپری بمو است. این محصول هم قیمتی حدود ۲۵ هزار تومان دارد (اسفند ۱۴۰۰) و برای تمیزکردن فرش هم کاربردی است.

میزان تمیزکنندگی

قدرت پاک‌کنندگی اسپری مبل و فرش بمو مطلوب است. سرعت‌عمل این محصول در پاک‌سازی از نقاط برجسته‌اش محسوب می‌شود. اسپری بمو برای پاک‌کردن قطعات فلزی، پلاستیکی و چرمی هم کاربرد دارد. در آن از مواد عطرآگین و الکل هم استفاده نشده است. بنابراین، بهترین شوینده مبل بمو گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که حساسیت دارند.

سهولت در استفاده

اسپری‌کردن ماده‌ای فاقد الکل و مواد شیمیایی خورنده که در عرض چندثانیه یا دقایقی اندک به تمیزشدن سطوح مختلف مبل، فرش و… کمک می‌کند، آسان است دیگر، نیست؟

نظرات کاربران

برخی از مصرف‌کنندگان معتقدند که سرعت پاک‌کنندگی این محصول برای لکه‌های جزئی بیشتر از موارد عمیق و کهنه است. ضمن اینکه ظاهرا روی پارچه مبل هم بیشتر از فرش جواب می‌دهد. حجم این محلول حدود ۲۵۰ میلی‌لیتر است و اگر بیشتر بود، قطعا رضایت بیشتری برایتان به‌همراه می‌آورد.

جمع‌بندی معرفی بهترین مواد شوینده مبل

در این مطلب ۵ مدل از بهترین مواد شوینده مبل را با ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف معرفی کردیم. نقطه اشتراک این مواد کارایی و قدرت بالای آنها در شستشو مبل، سهولت استفاده و قیمت مناسب است بنابراین بر اساس اولویت و نیاز خود می‌توانید هر کدام از آنها را انتخاب کنید.

مثلا اگر به بوها و رایحه‌های محصولات شیمیایی حساسیت دارید، ‌سراغ اسپری بمو بروید که فاقد رایحه است؛ یا اگر حجم شوینده برایتان مهم است از شوینده نانو نیپ با حجم ۱۰۰۰ گرم استفاده کنید. نظر شما در مورد بهترین شوینده مبل چیست؟


در ادامه بخوانید: انتخاب مبلمان مناسب برای منزل؛ نکاتی که باید بدانیم
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.