بهترین سایت‌های دانلود موزیک ایرانی و خارجی

دانلود سریع، آسان و بی دردسر موزیک

دانلود موزیک رایگان یکی از سرگرمی‌های رایج در تمام دنیاست. در این مقاله بهترین سایت‌های دانلود موزیک ایرانی و خارجی را  معرفی کرده‌ایم که رایگان و آسان می‌توانید از آنها موزیک دانلود کنید.

بهترین سایت‌های دانلود موزیک

هزاران سایت دانلود موزیک در فضای اینترنت وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها موزیک مورد علاقه خود را پیدا کنید و با شنیدن آنها لحظاتی آرامش‌بخش داشته باشید. سایت‌های موزیک معمولا پولی هستند اما سایت‌هایی که در اینجا معرفی کرده‌ایم، رایگان هستند و می‌توانید بدون دردسر موزیک و ترانه دلخواه‌تان را دانلود کنید.

معیارهای درجه برای بهترین سایت‌های دانلود موزیک

 • آرشیو غنی و به‌روز
 • دسته‌بندی دقیق
 • رایگان بودن
 • دانلود سریع و بی‌دردسر
 • جستجوی آسان و راحت ترانه‌ها

بهترین سایت‌های دانلود موزیک ایرانی

سایت‌های ایرانی دانلود موزیک بسیاری در اینترنت وجود دارد که با استفاده از آنها به جدیدترین ترانه‌ها دست یافت. در ادامه شما را به ۶ مورد از بهترین سایت‌های دانلود موزیک ایرانی آشنا می‌کنیم.

۱. آپ موزیک

آپ موزیک

آپ موزیک (upmusics.com) بهترین سایت دانلود موزیک ایرانی است که کار خود را از سال ۹۴ شروع کرده و نزدیک به ۵۰۰۰ موزیک در آرشیو غنی خود دارد.

در این سایت اسامی تمام هنرمندانی که در آپ موزیک، اثری دارند آورده شده و کاربر می‌تواند با توجه به هنرمند مورد نظر خود، آثار او را مرور کرده و در صورت علاقه دانلود کند. یکی از ویژگی‌های این سایت پخش آنلاین موزیک و ترانه است. شما می‌توانید با شنیدن ترانه‌ای خاص، در صورت علاقه، آن را دانلود هم کنید.

در این سایت می‌توانید از اخبار کنسرت‌ها و جدیدترین ترانه‌های منتشر شده نیز مطلع شوید.

مزایامعایب
کاربری بسیار آسان نبود قسمت امتیازدهی به موزیک
دسته‌بندی مناسب ترانه‌ها بر اساس سبک‌شان
سرعت بالا در نسخه کامیپوتری و قابل قبول در نسخه موبایل

۲.  نکس‌وان موزیک

نکس‌وان‌موزیک

سایت دانلود نکس‌وان موزیک (Nex1music.ir) از سال ۱۳۹۲ شروع به کار کرده و هدف آن ارائه خدمات بهتر به علاقه‌مندان موزیک است. این سایت محیطی کاربرپسند و پربازدید و آرشیوی بزرگ از ترانه و آهنگ‌های مختلف دارد.

هر روز جدیدترین موزیک‌های ایرانی در این سایت منتشر می‌شود و کاربران با دسته‌بندی دقیق می‌توانند موزیک دلخواه خود را یافته و دانلود کنند. در این سایت هنرمندان هم می‌توانند آثار خود را با کاربران به اشتراک بگذارند.

یکی از ویژگی‌های جالب نکس‌وان موزیک امکان درخواست آهنگ است. شما می‌توانید آهنگ دلخواه‌تان که در سایت وجود ندارد، درخواست کنید و تیم نکس‌وان در اولین فرصت آن ترانه‌ها را روی سایت قرار می‌دهد. این سایت علاوه‌بر ترانه، بخشی مربوط به دانلود فیلم و سریال دارد که البته این محصولات پولی هستند.

مزایا معایب
سرعت بالای دانلودوجود فقط گزینه مثبت یا لایک برای هر اثر
وجود اپلیکیشن‌های مناسب برای موبایل
دسته‌بندی متن آهنگ
دسترسی به اینستاگرام هنرمندان

۳. موزیکفا

موزیک‌فا

سایت دانلود موزیک موزیکفا (Music-fa.com) از آرشیوی کامل از موزیک‌های ایرانی برخوردارست و با وجود اینکه عمر فعالیت این سایت در مقایسه با سایت‌های معروف دیگر کمتر است، میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردارست. سرعت دانلود موزیک در این سایت و اپلیکیشن موبایل آن بالاست.

در موزیکفا هم مانند دیگر موارد معرفی شده در فهرست بهترین سایت‌های دانلود موزیک آهنگ‌ها دسته‌بندی شده‌اند و کاربر بنا به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب می‌کند.

همچنین آهنگ‌های جدید یا آهنگ‌های ویژه و معروف هم در دسته‌های جدا قرار گرفته‌اند. فهرست اسامی بسیاری از خوانندگان هم ارائه شده و کاربران می‌توانند بر اساس نام خواننده به موزیک دلخواه خود دست یابد.

مزایامعایب
پخش موزیک آنلایننبود بخش نظردهی کاربران
دانلود آهنگ با دو کیفیت مجزا
دانلود با لینک مستقیم
سرعت بالای دانلود

۴. تابان موزیک

تابان موزیک

سایت دانلود موزیک تابان (Tabanmusic.com) دارای آرشیوی کامل از آهنگ‌های ایرانی و خارجی است و دسته‌بندی‌های متعددی دارد.

از این دسته بندی‌ها می‌توان به آهنگ‌های ترکی، عربی و غربی اشاره کرد که در برخی موارد با ترجمه هم همراه شده‌اند.  مورد دیگری که توجه کاربران را جلب می‌کند، دسته‌بندی آهنگ‌های محلی، مناسبتی، آهنگ‌های تولد، عروسی و مناسب ورزش است.

یکی دیگر از ویژگی‌های این مورد از بهترین سایت دانلود موزیک انتشار متن ترانه‌هاست و کاربران می‌توانند از محتوای ترانه به‌راحتی آگاه شوند.

تمامی آهنگ‌های سایت تابان موزیک را می‌توانید به‌صورت آنلاین بشنوید یا با سرعت بالا موزیک دانلود کنید. این مزایا باعث شده تابان بین بهترین سایت‌های دانلود موزیک قرار بگیرد.

مزایا معایب
دسته‌بندی کامل ترانه‌ها---------
قرار دادن متن آهنگ در هر اثر
آرشیو کامل خوانندگان
امکان دادن امتیاز به هر آهنگ
وجود آهنگ‌ و ریمیکس‌های خارجی

۵. نیک موزیک

بهترین سایت‌های دانلود موزیک

سایت نیک موزیک (Nicmusic.net) هم یکی از بهترین سایت‌های دانلود آهنگ ایرانی است که کار خود را از سال ۱۳۹۱ شروع کرده است. در نیک موزیک، آهنگ‌ها بر اساس نوع و سبک دسته‌‌بندی شده‌اند و کاربر می‌تواند بنابه دلخواه از این دسته‌بندی‌ها استفاده کند.

تمامی آهنگ‌های این سایت با دو کیفیت مجزا دانلود می‌شوند و البته کاربر می‌تواند پیش از دانلود هر آهنگ، آن را به صورت آنلاین بشنود و در صورت علاقه آهنگ را دانلود کند.

سرعت دانلود موزیک در نسخه کامپیوتری این سایت بسیار بالاست. ویژگی دیگر این سایت امکان اشتراک‌گذاری آهنگ در شبکه‌های اجتماعی است که کاربران بسیاری از آن استقبال می‌کنند.

مزایامعایب
دسته‌بندی آهنگ‌های گوناگونسرعت پایین دانلود در نسخه موبایل
دارا بودن متن آهنگ‌ها

۶. پاپ موزیک

بهترین سایت‌های دانلود موزیک
سایت پاپ موزیک

پاپ‌ موزیک (Pop-music.ir) یکی از بهترین سایت‌های دانلود موزیک و ترانه است که با حدود یک دهه سابقه مجموعه‌ای بزرگ از ترانه‌ها در آرشیو خود دارد. رابط کاربری این سایت حرفه‌ای است و محیطی کاربرپسند دارد.

دسته‌بندی‌های متعددی از ترانه‌ها در این سایت وجود دارد که نیاز تمام کاربران علاقه‌مند به موسیقی را پوشش می‌دهد. در میان دسته‌بندی‌های این سایت، موزیک‌های تیتراژ هم دیده می‌شود که مختص ترانه‌های تیتراژ فیلم و سریال‌هاست.

یکی از مزایای این مورد از بهترین سایت دانلود موزیک بخش عضویت و خبرنامه است. می‌توانید با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک، از زمان انتشار جدیدترین آهنگ‌های هنرمندان محبوبتان مطلع شوید.

مزایامعایب
سرعت بالا در نسخه کامپیوتریفاقد متن ترانه‌ها
آرشیو خوانندگان به‌ترتیب حروف الفباسرعت متوسط در نسخه موبایل
حاوی آخرین کدهای پیشوازیفاقد امکان امتیازدهی به هر آهنگ
پخش آنلاین موزیک
دانلود آهنگ با دو کیفیت مجزا
امکان اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی
مجهز به اپلیکیشن با سیستم عامل‌های اندروید و IOS

حتما بخوانید: ۱۰ سایت برتر برای دانلود فیلم و سریال

 بهترین سایت‌های دانلود موزیک خارجی

اگر به دانلود موزیک ترکی، غربی یا کره‌ای علاقه دارید، با مراجعه به سایت‌های زیر می‌توانید به ترانه‌‌های مورد نظر خود دست یابید.

۱. ریوربی‌نیشن

بهترین سایت‌های دانلود موزیک

سایت ReverbNation.com یکی از بهترین سایت‌های دانلود موزیک رایگان است که مجموعه‌ای عظیم از ترانه‌های سبک هیپ‌هاپ و پاپ دارد. در حال حاضر بیش از ۴ میلیون کاربر از جمله هنرمندان و کاربران معمولی در این سایت عضو هستند.

این سایت همچنین کاتالوگی جامع از موسیقی‌های بی‌نظیر در اختیارتان قرار می‌دهد. پلتفرمی در این سایت وجود دارد که فعالان موسیقی، از جمله نوازندگان و تهیه‌کنندگان و مشتاقان موسیقی را به هم ارتباط می‌دهد.

مزایا معایب
دارای رابط کاربر آسان و ساده (در واقع با انواع سیستم‌ عامل‌ها و نرم‌افزارها سازگاری دارد)نیاز به حساب کاربری برای دانلود ترانه و آهنگ
جستجوی آسان هنرمندان و ترانه‌هایشان
پخش آنلاین موزیک دلخواه
جستجوی ترانه دلخواه بر اساس سبک و نوع موسیقی

۲.  ساندکلاد

soundcloud
سایت دانلود موزیک ساندکلاد

یکی دیگر از بهترین سایت‌های دانلود موزیک رایگان که به شما امکان دانلود انواع موزیک از سبک‌ها و زبان‌های مختلف را می‌دهد ساند کلاد یا ساوندکلاود (SoundCloud.com) است.

این سایت که فعالیت خود را از سال ۲۰۰۷ شروع کرده، پلتفرمی عالی در اختیار دوستداران موزیک قرار می‌دهد. یه عنوان یک کاربر می‌توانید با استفاده از نوار جستجو باند موزیک و هنرمند مورد علاقه‌تان را پیدا کنید و از شنیدن ترانه‌های دلخواه‌تان لذت ببرید.

اگرچه در این سایت می‌توانید موزیک دلخواه‌تان را رایگان دانلود کنید، اما برخی از آهنگ‌ها کاملا رایگان نیستند و برای دانلود آنها باید کمی وقت بگذارید که البته چندان سخت نیست.

اگر عاشق موزیک هندی هستید، به‌تازگی بهترین و خاطره‌انگیزترین موزیک‌های هندی به مجموعه ترانه‌های این سایت اضافه شده است. برای دانلود ترانه مورد نظر خود کافی است، آهنگ مورد نظر را جستجو کرده و دکمه دانلود را فشار دهید.

ساندکلاد یکی از بزرگترین مکان‌ها برای گرد هم آوردن هنرمندان، سازندگان و باندهای موزیک و صاحبان پادکست‌ است. اگر در زمینه موسیقی فعالیت دارید می‌توانید به‌راحتی آثار خود را برای استفاده دیگران از آنها در این سایت بگذارید.

مزایامعایب
آسانی جستجوی موزیک دلخواهنیاز به حساب کاربری برای دانلود ترانه و آهنگ
آرشیوی بزرگ از آهنگ‌ها و ترانه‌ها
امکان پخش پیش از دانلود
پیدا کردن آسان دکمه دانلود

۳. جامندو

جامندو

جامندو (Jamendo.com) هم یکی دیگر از بهترین سایت‌های دانلود موزیک است که بیش از ۵۰۰هزار آهنگ در خود دارد که توسط هنرمندان و سازندگان موزیک از سراسر دنیا در آن بارگذاری شده است.

در این سایت بسیاری از خوانندگان آثار خود را بارگذاری کرده و با کاربران به اشتراک گذاشته‌اند. این سایت به ایستگاه‌های رادیویی هم مجهز است و هر چند وقت یکبار فهرست ترانه‌های خود را مطابق با خواست کاربران به‌روز می‌کند.

در واقع جامندو یک سایت دانلود موزیک متن باز است که هنرمندان مستقل و عاشقان موزیک می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

مزایامعایب
روش‌های متعدد دانلود ترانه مورد علاقهفاقد کیفیت HD برای دانلود ترانه‌ها
حاوی ایستگاه رادیویی آنلاین
دارای اپلیکیشن مختص موبایل
نبود اجبار برای باز کردن حساب کاربری

۴. ساوندکلیک

ساوندکلیک

سایت SoundClick.com مکانی عالی برای دانلود موزیک‌های برتر دنیاست. این سایت پلتفرمی است که به هنرمندان اجازه می‌دهد آثار خود را به‌راحتی با کاربران به اشتراک بگذارند.

استفاده از رابط کاربری و گشت‌وگذار در این سایت بسیار آسان است. فهرست موزیک‌ها و ترانه‌ها در دسته‌بندی‌ها مختلف از جمله بر اساس هنرمندان و سبک موزیک آورده شده تا کاربران بدون دردسر ترانه دلخواه خود را بیابند. البته تمام ترانه‌های این سایت رایگان نیستند و با توجه به خواست هنرمندان ترانه‌‌ها به صورت رایگان یا پولی منتشر می‌شوند.

مزایا معایب
دارا بودن رابط کاربری ساده و کاربرپسندرایگان نبودن تمامی ترانه‌ها
ارائه فهرست عظیمی از ترانه ها در سبک‌های مختلفمشخص نبودن ترانه رایگان از پولی
نبود اجبار به داشتن حساب کاربری
تخفیف‌های مختلف برای آن دسته از ترانه‌های پولی

۵. آدیومک

اگر از سایت دانلود موزیک ساندکلاد راضی هستید، مسلما به سایت آدیومک (Audiomack.com) هم علاقه‌مند خواهید شد؛ چراکه از نظر کاربری شبیه هم هستند. در این سایت با حجم بالایی از موزیک‌های برتر دنیا مواجه خواهید شد که به صورت رایگان برای دانلود سریع و بی دردسر ارائه شده‌اند.

کار با رابط کاربری و جستجو در این مورد از بهترین سایت دانلود موزیک بسیار راحت است. اسامی هزاران هنرمند، ترانه از سبک‌های مختلف، آلبوم موزیک و ترانه‌های معروف در اینجا وجود دارد. اخیرا هم صفحه‌ای مخصوص جدیدترین ترانه‌ها به این سایت اضافه شده که امکان دانلود رایگان و سریع جدیدترین موزیک‌ها را به شما می‌دهد.

مزایا معایب
شنیدن آنلاین تمام آهنگ‌هااعمال محدودیت برای دانلود برخی از آهنگ‌ها
جستجوی آسان ترانه‌ها
ارائه گزینه‌ها و فیلترهای مختلف مرور ترانه‌ها
دارا بودن اپلیکیشن ویژه موبایل

۶. بست ا‌ستارز

بست‌استار
سایت دانلود موزیک بست‌ا‌ستارز

یکی دیگر از بهترین سایت‌های دانلود موزیک BeatStars.com است که امکان پخش آنلاین ترانه نیز دارد. در این سایت انواع موزیک در سبک و ژانرهای مختلف منتشر شده و مزیت اصلی آن جستجوی بسیار آسان ترانه‌ها و موزیک‌ها است.

یک ویژگی جالب سایت دانلود موزیک بیت‌استارز این است که می‌توانید از طریق آن وارد پروفایل یا شبکه‌ اجتماعی هنرمند دلخواه‌تان شده و با سابسکرایب، به چند ترانه جدید از او به‌رایگان دست یابید.

مزایامعایب
جستجوی آسان ترانه‌هانیاز به subscribe کردن برای دانلود برخی از ترانه‌ها
طبقه‌بندی آهنگ‌ها براساس ژانرشان
ارائه موزیک رایگان و پولی

کلام آخر بهترین سایت‌های دانلود موزیک

موزیک همچون داروی شفای دردهاست. با شنیدن موزیک‌های زیبا می‌توانید روح خود را جلا داده و از لحظات‌تان لذت ببرید. در این مطلب شما را با ۱۲ مورد از بهترین سایت‌های دانلود موزیک آشنا کردیم که برای یافتن موزیک‌ها و ترانه‌های جدید و مورد علاقه‌تان کمک زیادی به شما خواهد کرد.

اگر شما از سایت‌های دیگر موزیک دلخواه‌تان را دانلود می‌کنید و از کاربری آنها سایت راضی هستید، آنرا با ما هم در میان بگذارید.


در ادامه بخوانید: بهترین سایت دانلود انیمه و انیمیشن؛ آرشیو غنی و سرعت دانلود بالا
منبع techpout.com
4 دیدگاه
 1. Aro می‌گوید

  دوستان سایتی که مرحع کامل موزیک های ایرانی و خارجی باشه سراغ ندارین ؟ بدون سانسور البته مثه ایرو موزیک

 2. Farhad danesh می‌گوید

  هنوز نظری ندارم باید مدتی از سایت استفاده کنم تا دیدگاه خودمو بگم ممنون

 3. Farhad danesh می‌گوید

  خیلی خوب

 4. Music7 می‌گوید

  سلام به نظرم بهترین سایت موزیک ایرانی و خارجی موزیک باران و تک ترانه هست و از مجاز ها گنا، بیا تو موزیک، نکس وان، تک ملودی، بیر موزیک، بیصدا، رادیو جوان ایرانی هست اینا سایت های موزیک برتر قدیمی هستن

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.