مقایسه ماشین لباسشویی در از بالا با در از جلو؛ کدام را بخرم؟

مقایسه ماشین لباسشویی در از بالا با در از جلو؛ کدام را بخرم؟
راهنمای مطالعه

  مسلما ماشین لباسشویی از بهترین وسیله‌ها برای تمیزکردن لباس‌های کثیف است. ولی انتخاب مدل در از بالا یا در از جلو، ممکن است کمی گیج‌کننده باشد. در این مطلب درجه، با مقایسه ماشین لباسشویی در از بالا و در از جلو همراه شما هستم.

  مقایسه ماشین لباسشویی در از بالا با در از پایین؛ کدام برای خانه شما مناسب‌تر است؟

  همانطور که می‌دانید، یکی از ضروری‌ترین وسایل برقی در هر خانه‌ای ماشین لباسشویی است. ولی احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که هنگام خرید آن، نمی‌دانید کدام مدل را انتخاب کنید. ماشین لباسشویی در از جلو یا ماشین لباسشویی در از بالا! کافی است پیش از خرید ویژگی‌های این دو مدل را با یکدیگر مقایسه کنیم. قطعا در انتخاب مدل مناسب، کارساز خواهد بود.

  برای انتخاب مدل مناسب حتما به راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی سر بزنید.

  ۱. استفاده از کدام مدل ماشین لباسشویی راحت‌تر است؟

  ماشین لباسشویی در از بالا

  یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که هنگام خرید هر وسیله به آن توجه می‌کنیم، استفاده آسان و بدون دردسر از آن وسیله است. طبیعی است بخواهیم ماشین لباسشویی بخریم که بتوانیم به راحتی از آن استفاده کنیم. آن هم وسیله‌ای که بیشتر ایام هفته به آن نیاز خواهیم داشت. حال این سوال مطرح می‌شود که بین ماشین لباسشویی در از بالا و در از جلو، کدام یک برای استفاده آسان‌تر است؟

  واضح است ماشین لباسشویی در از بالا گزینه بهتری است. چون همانطور که از نام آن مشخص است، در ماشین لباسشویی از بالا باز می‌شود و برای ریختن لباس‌ داخل ماشین لباسشویی نیازی به خم شدن نیست و در حالت ایستاده می‌توانید هر لباس و پارچه‌ای که نیاز است، داخل مخزن شست‌وشو بریزید. این مدل ماشین لباسشویی به‌ویژه برای سالمندان و کسانی که مشکلات مفصلی دارند، از دیسک کمر یا آرتروز رنج می‌برند، مناسب‌تر است. ماشین لباسشویی در از بالا معمولا در ارتفاع ایده‌آل ساخته شده است تا استفاده‌کنندگان نیازی به خم شدن برای استفاده از ماشین لباسشویی نداشته باشند.

  ماشین لباسشویی در از بالا

  احیانا اگر قد شما به نسبت بقیه افراد جامعه بلند‌تر است و برای ریختن لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی در از بالا مجبور هستید کمی خم شوید، کافی است پایه‌های ماشین لباسشویی را که معمولا قابلیت تنظیم ارتفاع دارد، تغییر دهید و ارتفاع آن‌ها را که بین ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متر تغییر می‌کنند، افزایش دهید. مزیت دیگری که ماشین‌های لباسشویی در از بالا دارند، قابلیت اضافه‌کردن لباس در حین عملیات شست‌وشو است. مثلا ماشین لباسشویی در حال شستن لباس‌های کثیف است و شما یادتان می‌آید جوراب یا لباسی را جا انداخته‌اید. می‌توانید بدون هیچ مشکلی در ماشین لباسشویی را باز کنید و لباس را به داخل مخزن بیندازید. ماشین لباسشویی پس از بسته‌شدن در، دوباره شروع به کارکردن می‌کند.

  ۲. سرعت شست‌وشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی چگونه است؟

  یکی دیگر از سوال‌هایی که ممکن است هنگام خرید ماشین لباسشویی بپرسیم، سرعت شست‌وشو است. این سوال به‌ویژه برای بانوان شاغل حائز اهمیت است. چون نسبت به خانم‌های خانه‌دار زمان کمتری برای تمیزکاری و رسیدگی به امور خانه‌داری دارند. ماشین‌های لباسشویی در از بالا، نسبت به سایر ماشین‌های لباسشویی لباس‌ها را سریعتر شست‌وشو می‌دهند. غوطه‌ور بودن تمامی لباس‌ها در طول چرخه شست‌وشو دخل آب، یکی از مهم‌ترین دلایل این ویژگی است. البته نباید فراموش کنید، تمامی ماشین‌های لباسشویی در از بالایی که در بازار وجود دارد، از لحاظ این قابلیت یکسان نیستند.

  ماشین لباسشویی در از بالا همزن دار

  درواقع امروزه دو نوع اصلی ماشین لباسشویی در از بالا تولید می‌شود که یکی از آن‌ها دارای همزن است و دیگری همزن ندارد. همزن مکانیزم داخل ماشین لباسشویی است که باعث تکان‌دادن آب و مجبورکردن آن به غلطیدن، لغزش و حرکت‌کردن در تمام مخزن لباسشویی می‌شود. ماشین‌های لباسشویی در از بالا که دارای مکانیزم همزن هستند، نسبت به ماشین‌های لباسشویی در از بالایی که این مکانیزم را ندارند، سریعتر لباس‌ها را شست‌وشو می‌دهند.

  شاید سرعت بالای شستشو یک مزیت باشد، ولی بد نیست بدانید لباس‌ها در ماشین لباسشویی بدون همزن نسبت به نوع با همزن، بهتر تمیز می‌شوند. درواقع نوع بدون همزن یا نوع HE که به ماشین لباسشویی با راندمان بالا هم مشهور است، می‌تواند لباس‌های بیشتری را تمیز کرده و از آب کمتری هم استفاده کند. در این نوع ماشین لباسشویی به جای مکانیزم همزن، از حرکت‌دهنده برای چرخاندن آب و لباس‌ها استفاده می‌شود. به بیانی ساده‌تر لباس‌ها در ماشین لباسشویی نوع HE به جای این که پیچانده‌شوند، در مخزن شست‌وشو به صورت دورانی و چرخشی حرکت داده می‌شوند و شباهت زیادی به شست‌وشوی لباس در ماشین‌های در از جلو دارد.

  ۳. لباس‌ها در کدام مدل ماشین لباسشویی تمیزتر شسته می‌شود؟

  ماشین لباسشویی در از جلو تمیزتر میشورد

  علاوه بر اهمیت سرعت در شست‌وشوی لباس‌ها، تمیزشدن لباس‌های کثیف بسیار مهم است. در ماشین لباسشویی در از بالا به‌راحتی می‌توانید لباس‌ها را داخل مخزن شست‌وشو قرار دهید. اما در این مدل ماشین لباسشویی لباس‌ها آنطور که انتظار دارید، تمیز شسته نمی‌شود. البته فراموش نکنید این مطلب به این معنی نیست که ماشین لباسشویی در از بالا به هیچ عنوان لباس‌ها را تمیز نمی‌کند. منظور این است که لباس‌ها در ماشین لباسشویی در از جلو نسبت به ماشین لباسشویی در از بالا، تمیزتر شسته می‌شود. دلایلی مانند سرعت بالا هنگام شست‌وشو و به طور کامل قرارنگرفتن اقلام بزرگ مثل روتختی و بالشت‌های بزرگ به داخل آب در ماشین لباسشویی در از بالا، باعث این مسئله می‌شود. این در حالی است که در ماشین لباسشویی در از جلو، لباس‌ها در حین شست‌وشو با سرعت کم‌تر و ملایم‌تری به چرخش و حرکت درمی‌آید و به اصطلاح آرام‌تر شسته می‌شود و همین باعث می‌شود تا بهتر تمیز شود. همچنین به‌دلیل نوع مخزن لباسشویی که در قسمت جلوی ماشین قرار دارد، لباس‌ها به‌خوبی داخل آب فرو می‌رود و شست‌وشوی کامل‌تری انجام می‌شود.

  ۴. قیمت کدام مدل ماشین لباسشویی به‌صرفه‌تر است؟

  قیمت کدام ماشین لباسشویی به صرفه تره

  و اما قیمت که به نظر من در انتخاب مدل ماشین لباسشویی، حرف اول را می‌زند چون انتخاب‌ها با توجه به بودجه‌ای که داریم، اولویت‌بندی می‌شود. معمولا ماشین‌ لباسشویی در از بالا نسبت به در از جلو ارزان‌تر است. ولی همانطور که قبلا هم گفتیم، ماشین لباسشویی در از جلو نسبت به در از بالا لباس‌ها را بهتر تمیز می‌کند و انرژی و آب کمتری هم مصرف می‌کند. همه می‌دانیم ماده اصلی برای کارکردن ماشین لباسشویی آب است. بد نیست بدانید بیشترین مصرف آب در بین سایر لوازم خانگی، توسط ماشین لباسشویی انجام می‌شود، بنابراین مهم است ماشین لباسشویی بخریم که در بین ماشین‌های مشابه، حداقل مصرف آب را داشته باشد.

  درست است که باید برای خرید ماشین لباسشویی در از جلو، هزینه بیشتری پرداخت کنیم، ولی اگر مصرف آب، موتورهای پیشرفته‌تر و صدای کم‌تر آن‌ها هنگام کارکردن را درنظر بگیریم، با یک حساب سرانگشتی متوجه می‌شویم، در درازمدت کل هزینه‌ای که پرداخت می‌کنیم، متعادل می‌شود. پس از لحاظ قیمت تقریبا این دو نوع ماشین لباسشویی پایاپای حرکت می‌کنند و برتری زیادی نسبت به هم ندارند.

  [related]8378[/related]

  ۵. کدام مدل ماشین لباسشویی آب کمتری مصرف می‌کند؟

  مصرف کم اب در ماشین لباسشویی

  همانطور که قبلا هم بیان شد، ماشین لباسشویی در از جلو آب و برق کمتری نسبت به ماشین لباسشویی در از بالا مصرف می‌کند. طبق گزارش «آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده»، (EPA) یک خانواده متوسط، روزانه ۳۰۰ گالن آب مصرف می‌کند. (این آمار ارائه شده در ایالت متحده است). حال درنظر بگیرید که از این میزان اعلام شده، ۱۷ درصد از آن صرف شست‌وشوی لباس می‌شود.

  با توجه به آمار ارائه شده توسط شرکت آب چیزی حدود ۴۰ درصد آب در ماشین لباسشویی در از جلو کمتر از ماشین لباسشویی در از بالا مصرف می‌شود. بنابراین اگر از ماشین لباسشویی که مصرف آب کمتری دارد، استفاده کنیم، کمک بزرگی به حفظ محیط زیست هم کرده‌ایم.

  ۶. کدام ماشین لباسشویی مناسب استفاده در فضای کم است؟

  فضای کمتر ماشین لباسشویی

  یکی از مشکلاتی که امروز اکثریت ما با آن دست به گریبان هستیم، فضای کم خانه‌هایی است که در آن‌ها زندگی می‌کنیم. خوشبختانه روی ماشین‌های لباسشویی در از جلو می‌توان وسیله دیگری مانند، ماشین ظرفشویی رومیزی یا هر وسیله برقی دیگر قرار داد.

  جالب است بدانید دو دلیل عمده برای قراردادن برخی وسایل برقی روی ماشین لباسشویی در از جلو وجود دارد. اولین دلیل این است که متاسفانه این افراد هیچ چاره دیگری ندارند چون فضای کافی ندارند. دوم این که در بسیاری از خانه‌ها معمولا ماشین لباسشویی یا در آشپزخانه یا در اتاقک‌های کوچک قرار داده می‌شود.

  فضای کمتر ماشین لباسشویی

  البته ممکن است گاهی وارد منزلی از دوستان یا آشنایانتان شوید که با وجود دراختیار داشتن فضای بزرگ باز هم وسایل برقی را روی ماشین لباسشویی قرار داده‌اند. مهم‌ترین دلیل این کار، استفاده بهینه و بهتر از کف اتاقک یا آشپرخانه است. در این صورت آن‌ها با قراردادن این وسایل روی ماشین لباسشویی تا حد قابل توجهی از شلوغی و بی‌نظمی فضا جلوگیری می‌کنند.

  تولیدکنندگان ماشین‌های لباسشویی هم با درنظر گرفتن رایج‌شدن چیدمان عمودی ماشین لباسشویی و وسایل برقی دیگر مثل خشک کن، ماشین ظرفشویی و ... ، اکثرا ماشین لباسشویی را با قابلیت قرارگیری وسیله دیگر روی آن، می‌سازند.

  ۷. کدام مدل ماشین لباسشویی لباس‌ها را بهتر خشک می‌کند؟

  خشک کردن ماشین لباسشویی

  امروزه خشک‌شدن لباس‌ها به‌ویژه برای کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنند، اهمیت ویژه‌ای دارد. متاسفانه از مشکلات زندگی در آپارتمان‌ها، نبود حیاط یا فضای مناسب برای پهن کردن و خشک‌کردن لباس‌های شسته‌شده است. در طول چرخه نهایی ماشین‌های لباسشویی در از جلو به طور کلی حدود ۳۳درصد سریعتر از ماشین‌های لباسشویی در از بالا می‌چرخند. درواقع قبل از اینکه مرحله خشک‌کن شروع شود، آب بیشتری از لباس خارج می‌شود.

  این به این معناست که لباس‌های شما در خشک‌کن سریع‌تر خشک می‌شود، اما متاسفانه یکی از اشکالات ماشین‌های لباسشویی در از جلو لرزش بسیاری است که به دلیل همین چرخش سریع ایجاد می‌شود. لرزشی که باعث سر و صدا شده و برای بسیاری از افراد آزاردهنده است. برای این که بتوانید ماشین لباسشویی مناسب تهیه کنید، کافی است دفترچه راهنمای آن را ببینید. معمولا سرعت چرخش هر ماشین لباسشویی در آن درج شده و با واحد RPM یا چرخش در دقیقه نشان داده می‌شود.

  با توجه به نظرات مصرف‌کنندگان به‌نظر می‌رسد، ماشین لباسشویی در از جلو که بالاترین چرخش آن ۱۳۰۰ دور در دقیقه باشد، مناسب است. چون در این صورت انتظار می‌رود ماشین لباسشویی به طور متوسط بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ دور در دقیقه برای شست‌وشوی لباس استفاده کند و این سرعت مناسبی است برای بهتر و سریع‌تر خشک‌شدن لباس‌ها.

  ۸. کدام ماشین لباسشویی بوی بدی نمی‌گیرد؟

  بوی بد نگرفتن ماشین لباسشویی

  یکی از بیشترین شکایاتی که در مورد ماشین‌های لباسشویی در از جلو می‌شود، تجمع ضایعات مواد شوینده، آب‌های کثیف و حتی کپک در اطراف قسمت لاستیکی در است که متاسفانه بوی نامطبوعی هم دارد. برای مقابله با این پیشامد، باید در نگهداری واشرهای در، دقت بیشتری کرد. درواقع ماشین‌های لباسشویی در از جلو نسبت به ماشین‌های لباسشویی در از بالا، نیاز به نگهداری و مراقبت بیشتری دارند.

  پیشنهاد ما این است که واشرها را در محلی با جریان هوای مطلوب قرار دهید. در را کمی باز کنید تا هوا بتواند داخل مخزن لباسشویی وارد و خارج شود. در این صورت مشکلات مربوط به تجمع کپک و آلودگی‌ها تا میزان قابل توجهی به حداقل می‌رسد. همچنین پس از هر بار شست‌وشوی لباس‌ها، از دستمال مرطوب یا اسفنج نمناک برای تمیزکردن واشرهای اطراف در ماشین لباسشویی استفاده کنید. اضافات مایع لباسشویی و آب‌هایی که در این قسمت‌‌ جمع شده است را پاک کنید. می‌توانید از خوشبوکننده‌های هوا برای خوشبخو کردن مخزن هم استفاده کنید. ماشین‌های لباسشویی در از بالا این مشکلات را ندارد؛ چون برای پایین‌آمدن آب به نیروی جاذبه متکی هستند، بنابراین آب در هیچ آب‌بندی گیر نمی‌کند.

  نتیجه‌گیری

  ماشین لباسشویی در از جلو

  با توجه به توضیحاتی که درباره مقایسه ماشین لباسشویی در قسمت‌های قبل داده شد، لباسشویی در از جلو نسبت به لباسشویی در از بالا کاربردی‌تر است. سرعت خشک بالاتر، شست و شوی بهتر، مصرف انرژی کمتر و ... کاربردی‌تر بودن ماشین لباسشویی در از جلو را نشان می‌دهد.

  همچنین ماشین لباسشویی در از جلو از انرژی و کارآیی بیشتری برخوردار است. عملکرد تمیزکردن و توانایی از بین بردن لکه‌ها و آلودگی‌ها در ماشین لباسشویی در از جلو بهتر است. این در حالی است که ماشین‌های لباسشویی در از جلو مدرن‌تر و با ظاهری لوکس‌تر از ماشین‌‌های لباسشویی در از بالا عرضه می‌شوند. خوشبختانه مدل‌های مختلفی از ماشین‌های لباسشویی در از بالا در اندازه‌های بزرگ، متوسط و حتی مدل‌های جمع‌وجور وارد بازار شده که به راحتی در زیر میز، یا داخل کمد قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با درنظر گرفتن فضای آشپزخانه یا اتاقک مورد نظر، یکی از مدل‌ها را انتخاب کنید.

  ماشین لباسشویی در از بالا

  ماشین‌های لباسشویی در از بالا، از لحاظ راحتی در استفاده، تخلیه، نگهداری و مراقبت آسان بسیار مناسب هستند. همچنین این مدل ماشین لباسشویی نسبت به در از جلو نیاز به مراقبت و نگهداری زیادی ندارد و امکان کپک زدن و ایجاد بودی بد در مخزن لباسشویی بسیار پایین است. اگر به دنبال شست‌وشوی سریعتر و آسان‌تر هستید، ماشین لباسشویی در از بالا گزینه مناسبی است. البته نباید فراموش کنیم که مصرف آب در این مدل ماشین لباسشویی بیشتر است.

  و اما کلام آخر...

  خرید یک ماشین لباسشویی در نهایت به آنچه شما شخصا دنبال آن هستید، بستگی دارد. به نیازها و انتظاری که از یک ماشین لباسشویی دارید. همچنین مهم است، محل قرارگیری ماشین لباسشویی کجا است که قطعا در انتخاب مدل مناسب، تاثیرگذار است. شما از چه مدل ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید؟ در از بالا یا در از جلو؟ لطفا نظرات و تجربه‌های خود را در این زمینه در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. مطمئنا مقایسه ماشین لباسشویی راهنمای مناسبی خواهد بود، برای عزیزانی که در انتخاب مدل ماشین لباسشویی در از بالا و در از جلو تردید دارند. [see_also]12869[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید