۱۰ ابزار پخت کیک و شیرینی‌ که هر آشپزخانه‌ای نیاز دارد

۱۰ ابزار پخت کیک و شیرینی‌ که هر آشپزخانه‌ای نیاز دارد
راهنمای مطالعه

  دنیای کیک و شیرینی‌پزی جذابیت زیادی دارد. بعضی‌ها عاشق پختن‌ کیک و درست‌کردن انواع دسرها و شیرینی‌ها هستند. اگر شما در این دسته قرار نمی‌گیرید، احتمالا برای این است که ابزار مناسب در اختیار نداشته‌اید. در این مقاله با ۸ ابزار پخت کیک و شیرینی آشنا می‌شوید و احتمالا پای‌تان به دنیای کیک‌پزها و شیرینی‌سازها باز خواهد شد.

  ۱. قالب کیک کمربندی پرانی

  ابزار کیک و شیرینی پزی

  کیک‌پزی نوعی هنر است. با مخلوط‌کردن موادی که در ظاهر به هم ربطی ندارند، کیکی آماده می‌شود که هم خوشمزه است و هم زیبا. ما به این می‌گوییم هنر. حالا اگر قالبی مناسب هم در دست داشته باشید که هم جنسش خوب است و هم طراحی مناسبی دارد، خیلی راحت می‌توانید هنرمندبودن‌تان را اثبات کنید.

  قالب کیک کمربندی کارتان را در خارج‌کردن نتیجه کار از قالب ساده می‌کند. دیگر لازم نیست به ترفندهایی متوسل شوید که کیک را بدون خردشدن از قالب خارج می‌کند. قالب کیک کمربندی پرانی از جنس استیل است و ارتفاعی حدود ۵ سانتی‌متر دارد. این محصول حاوی سه قالب نچسب است.

  برای خرید این مجموعه قالب باید ۱۸۵ هزار تومان بپردازید. این را هم یادتان باشد که محصول مذکور با همه خوبی‌هایی که دارد، امکان شست‌وشو در ماشین ظرف‌شویی را به شما نمی‌دهد. در هنگام خرید به ابعاد هر قالب هم دقت کنید و ببینید که اندازه‌ها برای‌تان مطلوب است یا خیر.

  مشاهده قالب کیک کمربندی پرانی

  مشاهده پرفروش‌ترین قالب‌های کمربندی

  ۲. کاغذ بهداشتی شیرینی پزی

  ابزار کیک و شیرینی پزی نظرتان درباره یک رول ۸ متری کاغذ قنادی چیست؟ با داشتن آن دیگر برای پختن شیرینی و کیک‌های مختلف در فِر و مایکروویو دچار مشکل نخواهید شد. برای پختن پیتزا و لازانیا هم می‌توانید روی این کاغذها برای پهن‌کردن خمیر و مواد در سینی فِر حساب کنید. نکته مهمی که وجود دارد، بهداشتی‌بودن این کاغذ است. بسیاری از کاغذهایی که در بازار به فروش می‌رسند از مواد مضر و غیربهداشتی تهیه می‌شود. اما این مدل از کاغذهای شیرینی‌پزی در برابر حرارت مقاوم است و به شکلی بهداشتی و استاندارد تولید شده است. این رول را می‌توانید به قیمت حدودی ۱۳ هزارتومان از طریق لینک زیر از دیجی کالا بخرید:

  مشاهده کاغذ قنادی ۸ متری

  ۳. قیف خامه زن راشن

  ابزار کیک و شیرینی پزی برای تزئین دسرها و کیک‌های‌تان حتما به قیف خامه‌زن نیاز خواهید داشت. بعضی‌ها هم برای تزئین با خامه به خلاقیت‌هایی متوسل می‌شوند. مثلا از کیسه پلاستیکی یا پارچه‌ای استفاده می‌کنند. اما واقعیت این است که چنین اقداماتی شما را در فرایند آماده‌سازی شیرینی و کیک اذیت خواهد کرد. پس بهتر است از میان انواع ابزار کیک و شیرینی پزی به سراغ خرید قیف خامه‌زنی مناسب بروید و یک عدد برای خودتان بخرید. قیف راشن از جنس استیل است، ۶ سری استیل به شکل‌های مختلف دارد و خیلی راحت کیک یا شیرینی‌های «#خودم‌پزتان» را زیبا و جذاب می‌کند.

  مشاهده قیف خامه‌زن راشن

  خریداران قبلی این محصول از راحت کارکردن با این وسیله تعریف می‌کنند و معتقدند که وسیله‌ای کاربردی است. قیمت این محصول ۳۳ هزارتومان است. قبل از خرید این قیف و ماسوره‌هایش به اندازه و ابعاد بخش‌های مختلفش دقت کنید تا خرید اشتباهی انجام ندهید. یادتان باشد که این محصول را هم نمی‌توانید در ماشین‌ ظرف‌شویی بشویید.

  مشاهده جدیدترین انواع قیف خامه‌زن

  [related]19486[/related]

  ۴. صفحه گردان شیرینی پزی

  ابزار کیک و شیرینی پزی صفحه گردان هم یکی از ابزار کیک و شیرینی پزی خوبی است که باعث می‌شود در هنگام خامه‌کشی کیک‌ها کارتان ساده و آسان شود. این محصول از جنس استیل است و خیلی‌راحت قابلیت شست‌وشو در ماشین ظرف‌شویی را دارد. قیمت صفحه گردان شیرینی‌پزی حدود ۷۵ هزار تومان است. خریداران قبلی این صفحه از نرم‌بودن گردش آن راضی هستند. این یعنی در هنگام کار می‌توانید بی‌دردسر، صفحه را بچرخانید و کارتان را انجام بدهید. لغزنده‌نبودن صفحه و پایه‌اش هم امنیت کیک را در هنگام کارکردن بالا می‌برد.

  مشاهده این صفحه شیرینی‌پزی استیل

  مشاهده پرفروش‌ترین صفحات گردان شیرینی‌پزی

  ۵.وردنه مدل ۴۰

  ابزار کیک و شیرینی پزی
  مگر می‌شود که فکر آشپزی و شیرینی‌پزی به سرتان بزند و بتوانید بدون وردنه کاری از پیش ببرید؟ البته اجسام و وسایل مختلفی وجود دارند که می‌توانند بار وظیفهٔ وردنه را به دوش بکشند اما این کجا که ابزار کیک و شیرینی پزی مناسب را در اختیار داشته باشید و مانند یک حرفه‌ای عمل کنید و آن کجا که به‌ دردسر بیفتید و همه‌چیز را سرهم‌بندی کنید.
  وردنه مدل ۴۰، دارای طولی به اندازه ۴۰ سانتی‌متر است. انواع خمیر را به‌راحتی می‌توانید با آن صاف کنید. طول بلندش، کارتان را در آماده‌سازی خمیر راحت می‌کند. چوب بدون لعابی که در ساخت وردنه به کار رفته، قیمتش را پایین و در حد ۱۰ هزار تومان آورده است. این وردنه سطح صافی دارد و کار با آن ساده خواهد بود. یادتان باشد که امکان شستن وردنه در ماشین ظرف‌شویی وجود ندارد.

  مشاهده وردنه مدل ۴۰

  مشاهده جدیدترین انواع وردنه

  ۶. کاردک شانه قنادی

  ابزار کیک و شیرینی پزی
  شاید باورتان نشود که یک کاردک کوچک ۱۵ گرمی چقدر وسیلهٔ مهمی در میان انواع ابزار کیک و شیرینی پزی است. همین کاردک‌ها هستند که کیک‌ها و شیرینی‌های‌تان را صاف، زیبا و خواستنی می‌کنند. کاردک شانه قنادی که در تصویر می‌بینید، لبه‌هایی دندانه‌دار دارد و می‌تواند در مدل‌دادن به خامه روی کیک‌ها و شیرینی‌های‌تان دست‌تان را برای خلاق‌ترشدن باز بگذارد.
  قیمت این وسیله ۶هزار تومان است. از شیارهای آن می‌توان برای سوراخ‌دارکردن خمیرهای مختلف نان و شیرینی هم استفاده کرد. کوچک و کارراه‌انداز است.

  مشاهده کاردک شانه قنادی مدل Behgaz

  ۷.ست پیمانه اندازه‌گیری

  ابزار کیک و شیرینی پزی کیک و شیرینی‌پزی بدون پیمانه‌های مختلف اندازه‌گیری مانند بی‌اسلحه به میدان جنگ‌رفتن است. مگر می‌شود، شیرینی و کیک بپزید اما اندازه‌های دقیق مواد لازم را قبل از آن به دست نیاورده باشید؟ نه! نمی‌شود. ست پیمانه اندازه‌گیری تصویر بالا فقط ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است. ۶ پیمانه با ظرفیت‌های مختلف دارد و طراحی‌اش جذاب و جالب است. بعضی از لوازم پلاستیکی کیفیت پایینی دارند. مثلا مواد تشکیل‌دهنده‌شان بوی خوبی نمی‌دهد. اما ست پیمانه مذکور این‌طور نیست و حسابی کارتان را در پخت‌وپز راحت می‌کند.

  مشاهده مدل Measuring Cup

  مشاهده پرفروش‌ترین انواع ست اندازه‌گیری

  ۸.ابزار شیرینی پزی کیو لوکس 

  ابزار کیک و شیرینی پزی محصولاتی که در تصویر مشاهده می‌کنید، جان می‌دهند برای درست‌کردن کیک‌ها و شیرینی‌های رنگارنگ. این مجموعه ۲۱ عددی به شما کمک می‌کند تا با اجزای متنوعش، دست‌تان در شیرینی‌ و کیک‌پزی باز باشد. شابلون‌ها، ماسوره‌ها، قالب، قیف و برس عصای دست‌تان هستند. قیمت این مجموعه ابزار کیک و شیرینی پزی زیاد نیست. با حدود ۲۳ هزار تومان می‌توانید آن را بخرید. مواد به‌کاررفته در ساخت قطعات مختلف این پکیج باکیفیت‌ هستند. رنگ‌بندی‌های متنوعی هم از این ابزار شیرینی‌پزی وجود دارد. خودتان در لینک زیر ببینید و انتخاب کنید:

  مشاهده ابزار شیرینی‌پزی کیولوکس

  در آخر

  شیرینی‌پزی و کیک‌درست‌کردن لذت‌بخش است. زمانی که ابزارهای لازم را در کنارتان داشته باشید، قطعا این تجربه شیرین‌تر هم خواهد شد. پس برای خرید لوازم مناسب تعلل نکنید. برای دیدن و خرید انواع دیگر ابزار پخت کیک و شیرینی می‌توانید از طریق لینک زیر وارد فروشگاه دیجی کالا شوید:

  مشاهده پرفروش‌ترین ابزارهای کیک و شیرینی‌پزی

   

  [see_also]19330[/see_also]
  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید