۵ نکته مهم برای خرید ساک ورزشی

۵ نکته مهم برای خرید ساک ورزشی
راهنمای مطالعه

  دیگر شنبه رویاییِ شروع ورزش رسیده است؟ اگر شنبه‌تان رسیده یا در راه است، باید به فکر آماده‌کردن وسایلی برای رفتن به باشگاه باشید. یکی از این وسایل مهم ساک ورزشی است. در این مقاله راهنمای خرید ساک ورزشی را می‌خوانید.

  خرید ساک ورزشی ؛ آماده‌شدن برای ساختن اندامی جانانه

  خرید ساک ورزشی

  گام‌برداشتن در هر مسیر هدف‌مندی نیاز به رعایت آدابی دارد. یکی از آداب ورزش‌کردن هم تهیه لوازم و وسایل مربوط به آن است. خرید ساک ورزشی مناسب را دست‌کم نگیرید. فقط مدل و طرح ساک مهم نیست، عوامل گوناگونی وجود دارند که باید برای خرید به آنها نگاهی دقیق داشته باشید. بسته به اینکه چه ورزشی می‌کنید، ساک ورزشی مأمن لوازم مختلفی از قمقمه و توپ و راکت گرفته تا کفش اسکیت است. پس لازم است که ساک ورزشی‌تان ضمن زیبایی، راحت و باکیفیت باشد و نیازهای مختلفی را از شما رفع کند.

  این‌روزها، انتخاب‌های متعددی پیش رویتان قرار دارد. حالا می‌توانید کیف‌هایی برای ورزشتان بخرید که متناسب با سلیقه و البته سبک زندگی‌تان هستند. در ادامه به تعدادی از مواردی که باید در نظر بگیرید، اشاره شده است:

  ۱.مواد سازنده ساک ورزشی چه باشد؟

  ساک‌های ورزشی از چرم، نایلون و پارچه دوخته می‌شوند. قیمت ساک‌ها هم وابسته به جنس‌شان است. باید دقت کنید که کدام جنس برایتان مناسب‌تر است. فارغ از اینکه سلیقه شما به سمت چه جنسی کشش دارد، لازم است که به‌سراغ انتخابی بروید که وزن کمتری هم به شما تحمیل می‌کند. مثلا اگر وسایل زیادی را در کیف ورزشی‌تان می‌گذارید و حمل می‌کنید، احتمالا خرید ساک ورزشی از جنس چرم ایده خوبی نخواهد بود.

  ساک چرمی با وسایل زیاد سنگین می‌شود و به بدنتان فشار می‌آورد. ضمن اینکه اگر پیاده به باشگاه می‌روید هم حمل کیفی چرمی برایتان دشوار خواهد شد. انتخاب‌های دیگر یعنی ساک‌های پارچه‌ای بسیار سبک هستند و علاوه بر باشگاه در استخر و برای لب ساحل هم می‌توانید از آنها استفاده کنید. ساک‌های نایلونی هم دوام زیادی دارند و تا سال‌ها برایتان کار خواهند کرد.

  ضدآب‌بودن کیف به ماندگاری آن کمک می‌کند و از وسایلتان هم محافظت به‌عمل می‌آورد. اگر تمام بدنه ساک هم ضدآب نباشد، ضدآب‌بودن کف آن می‌تواند ویژگی خوبی باشد که محتویات داخل آن را از خیس‌شدن در مجاورت آب نجات می‌دهد.

  پرفروش‌ترین ساک‌های ورزشی را ببینید

  ۲. شکل و طراحی ساک ورزشی چطور باشد؟

  خرید ساک ورزشی

  طراحی‌های مختلفی برای ساک‌های ورزشی در نظر گرفته می‌شود. قبل از انتخاب از میان طرح‌های مختلف باید از خود سوالاتی بپرسید. مثلا:

  • چه مسافتی را باید با این ساک طی کنم؟‌ در واقع، مدتی طولانی باید آن را حمل کنم؟
  • لازم است که ساک ورزشی‌ام ضدآب باشد؟
  • بهترین حالت برای حمل کیف روی دوش چیست؟ به دنبال چه مدلی هستم؟

  اندازه ساک ورزشی هم بسیار مهم است. برای بیشتر افراد، ساکی با اندازه متوسط کفایت می‌کند. بهتر است که فقط لوازم و وسایل ضروری را با خود ببرید و دورِ قراردادن وسایل اضافی در ساک ورزشی‌تان خط بکشید. درباره انتخاب رنگ در خرید ساک ورزشی هم سلیقه شخصی‌تان مهم است. اما به‌طور کلی، اگر ساکی با رنگ تیره بخرید، کمتر نیاز به تمیزکردن آن پیش خواهد آمد.

  [related]25834[/related]

  ۳. بند ساک ورزشی چطور باشد؟

  باید تصمیم بگیرید که در خرید ساک ورزشی به‌دنبال چه نوع بندی برای آن هستید. بیشتر افراد از ساک‌هایی با دو بند کوتاه در طرفین آن استقبال می‌کنند. برخی هم دوست دارند که کیف‌شان را با بندی بلند روی شانه بیاندازند. ساک ورزشی به شکل کوله با دوبندی که روی شانه‌ها انداخته می‌شود هم انتخاب خوبی برای کسانی است که وسایل زیادی به باشگاه می‌برند.

  برخی از ساک‌های ورزشی هم هستند که بندشان به‌طور مورب روی بدن قرار می‌گیرد. اینها هم گزینه‌های خوبی هستند و تماس کمتری نسبت به کوله‌پشتی با بدن برقرار می‌کنند و مانع از عرق‌کردن بخش‌هایی از بدن می‌شوند که در تماس با ساک است.

  ۴. تقسیم‌بندی بخش‌های مختلف ساک چطور باشد؟

  بهتر است ساکی را بخرید که دارای تقسیم‌بندی است‌ و می‌توانید با نظم و ترتیبی دقیق، وسایل مختلف‌تان را داخل آن جای بدهید. برای مثال، وجود مکان و جایی مشخص برای بطری آب، لباس تمیز، کرم و لوازم آرایشی، اسپری و... به داخل ساک نظم مناسبی می‌دهد.

  تعویض لباس بعد از ورزش‌کردن ضروری است. اگر ساک تقسیم‌بندی داشته باشد و به شما امکان قراردادن لباس‌های کثیف و عرق‌کرده را در قسمتی مجزا از وسایل دیگر بدهد، خیلی بهتر است. به‌دنبال خرید ساک ورزشی مناسبی باشید که درونش دارای لایه‌های توری دوخته‌شده است. این لایه‌های توری مانع از آن می‌شوند که عرق و باکتری‌های لباس‌های کثیف در کیف به دام بیفتند و امکان گردش هوا در بافت درونی کیف را فراهم می‌کنند.

  پس یادتان نرود که نظم و نظافت درون ساک ورزشی اهمیت زیادی دارد. اگر بنا باشد که داخل ساک بعد از بازگشت از باشگاه به جایی شبیه بازار شام بدل شود و وسایل تمیز و کثیف‌تان با هم مخلوط شوند، کار سختی پیش رویتان خواهد بود. بنابراین به طراحی داخلی ساک ورزشی توجه داشته باشید.

  ۵. قیمت خرید ساک ورزشی چقدر است؟

  خرید ساک ورزشی

  موضوع قیمت در خرید هر چیزی بسیار مهم است. اما اگر نکات دیگر را هم در نظر بگیرید، باوجود اینکه همیشه دست‌تان برای انتخاب کالاها با هر قیمتی وجود ندارد، کارتان را راحت‌تر و خریدتان را هوشمندانه‌تر خواهید کرد. اگر در بازار ایران گشتی بزنید، ساک‌های ورزشی متنوعی پیدا می‌کنید که حتما با بودجه‌تان جور درمی‌آیند.

  لیست قیمت انواع ساک ورزشی را ببینید

  یادتان باشد که خرید ساک ورزشی خوب و مناسب فقط در گروی پرداخت مبلغی هنگفت نیست. یعنی از میان ساک‌ها با قیمت‌هایی مناسب هم می‌توان به انتخابی مطلوب دست پیدا کرد. باید نیازها و خواسته‌هایتان را قبل از خرید مشخص کنید و متناسب با آنها به ساک محبوبتان برسید. هر فردی سلایق و احتیاجات خود را دارد. پس نمی‌توان گفت که ساک‌های گران یا ساک‌هایی با ویژگی‌هایی خاص بهترین انتخاب هستند. بهترینی در کار نیست. این موضوع را شما مشخص می‌کنید.

  در آخر

  اگر هنوز برای ورزش‌کردن مردد هستید، بد نیست که انگیزه‌دادن به خودتان را با خرید ساک ورزشی شروع کنید. ساکی زیبا و جانانه بخرید تا به بهانه آن هم که شده است، عشق به ورزش‌کردن در دلتان جوانه بزند. به نظرتان نکته دیگری هم هست که درباره خرید ساک ورزشی مطرح نکرده‌ایم؟ اگر چیزی به ذهنتان می‌رسد، حتما ما را هم در بخش نظرات در جریان بگذارید. اصلا اهل ورزش‌کردن هستید یا تازه شروع به تصمیم‌گیری برای ورود به دنیای ورزش کرده‌اید؟ ساک ورزشی دلخواهتان را اینجا با تخفیف بخرید [see_also]27566[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید